A Schmitt Pál doktori címét illető plágiumgyanú kivizsgálásáért


Vendég

#251 Re: Re:

2012-01-17 14:07

#247: - Re: " új módszerek megértése és implementálása, utána magyarul való prezentálása hiánypótló volt."

Ha egyértelművé tette, hogy "magyarul való prezentálás"-t végez, és nem saját eredményt ír le, akkor OK.

Ha saját eredményként adta el, akkor egyszerű plágium.

Ezt kéne eldönteni. És erre egyedül a SOTE jogosult, aki sunnyog. Na ezért van ez a petíció.

 


Vendég

#252

2012-01-17 14:07

Most értesültem arról, hogy állítólag minden aláírót megkeresnek majd a kezdeményezők és aláírásonként 5000 forintot fizetnek, valamint minden befolyásukkal támogatják majd az aláírók ösztöndíj kérelmeit, ha azt kérik a pályázók. Állítólag azt is ígérik, hogy az OTKA pályázatoknál is előnyt élveznek, ha egy titkos jelet elhelyeznek majd a pályázatukban. Elég hihetetlen, de hát a baloldaltól minden kitelik...

Vendég

#253 Re:

2012-01-17 14:07

#249: egy bölcsész -

Ld. 232., 243., 244., 246. bejegyzés.


Vendég

#254 Re:

2012-01-17 14:09

#252: -  

 

:)))

Vendég

#255

2012-01-17 14:12

Mélységesen szégyellheti magát skicc pali, ugye előbb utóbb utolérik a hazug embert, mint a sánta kutyát...Gratulálok.

Vendég

#256 Re:

2012-01-17 14:14

#252: -

Hm, itt aláírok 5000-ért (még nem kerestek meg ezzel egyébként), utána elmegyek a Ti tüntetésetekre 2000-ért. Egész jó hónap lesz, ha még folytatjátok...

Eva S. Balogh

#257 esbalogh@aya.yale.edu

2012-01-17 14:19

Ha ezt az ügyet a szőnyeg alá sepri a magyar tudományos világ, akkor az országról és a magyar emberekről még rosszabb lesz a vélemény. Érdemes elolvasni a Hungarian Spectrumban a hozzászólásokat.
Ilyen népséggel nehéz lesz országot építeni...

#258 Ocsmányság, amit csináltok!

2012-01-17 14:28

Megdöbbentő, hogy vannak értelmesnek mondott emberek, akik aláírják ezt a petíciót. Egyszerű belátni, hogy ez az egész nem SP-ről szól, hanem egy Fidesz elleni támadás. Nem gyanús, hogy éppen most került elő ez a dolog?
Ez egyébként is az egyetem belügye. Az egyetem joga eldönteni kinek ad címet és kinek nem. Semmi köze ehhez bárkinek, bármilyen tudományos címmel felszerelkezve, csak az adott egyetemnek, aki a címet adományozza.
Még ha történetesen igaza is van a plágiumgyanút felvetőnek, akkor is a jelen pillanatban ezt előhozni, amikor az ország élet-halál harcát vívja, több, mint ocsmány.
Nincs jobb dolgotok apafejek?

Vendég

#259 Re: Ocsmányság, amit csináltok!

2012-01-17 14:34

#258: Ilyen népséggel nehéz lesz országot építeni... - Ocsmányság, amit csináltok!

Kedves barátom,

senki sem nyerhet meg egy "háborút" tisztességtelen eszközökkel és hamis emberekkel harcolva. Másfelől a petició mindössze arról szól, hogy tisztázza a helyzetet pártatlan, független, igazságos és hozzáértő vizsgálattal az, aki erre jogosult, és nem más. Nincs szó másról. Mellesleg, ha nem volt plágium, akkor ebből politikailag éppen az elnök úr kerül ki a legjobban, ez leginkább az ő érdeke lenne... Éppen ezért nem Schmitt elleni támadásnak veheted, hanem éppen a védelmének is.

Éppen ezért az ilyen és ehhez hasonló, alig minősíthető stilúsú hozzászólások a továbbiakban érdemtelenek bármiféle válaszra.

 

 


Vendég

#260

2012-01-17 14:34

Bolsevik szolgalelkek...
Dr. Racz Andras

#261 Re: Ocsmányság, amit csináltok!

2012-01-17 14:36

#258: Ilyen népséggel nehéz lesz országot építeni... - Ocsmányság, amit csináltok!

- "Nepseg", "apafejek"? Erdemes kicsit belenezni az alairok nevsoraba. Akad ott boven akademikus is...

- Fidesz elleni tamadas lenne? Eszerint On azt allitja, hogy az Alaptorveny szerint semleges, partok folott allo koztarsasagi elnok kotodik a Fideszhez...?

- NEM az egyetem belugye, hanem az egesz magyar tudomanyossag, es emellett az allamfo hitelessegenek ugye.

- Idozites: ez erdekes. Kivancsi volnek, On milyen pillanatot talalna megfelelonek az ugy felvetesere. Komolyan es konkretan erdekel.


Vendég

#262

2012-01-17 14:37

A bajtársait eláruló, tehetségtelen, sokszor megbukott Göncz-nél miért nem akcióztatok, amikor állampénzen színházi bemutatót szerveztek neki New Yorkban???

Szerencsére nagy bukás volt!

Vendég

#263 Re: Re: Ocsmányság, amit csináltok!

2012-01-17 14:39

#261: Dr. Racz Andras - Re: Ocsmányság, amit csináltok! 

 Teljesen felesleg bármikolr is felvetni. Hecc, politika, aljasság.

Ilyen alakokkal nehéz lesz...

#264 Re: Re: Ocsmányság, amit csináltok!

2012-01-17 14:41

#259: - Re: Ocsmányság, amit csináltok!

Mint ahogy lehet, hogy pozitívan ki is kerül belőle a végén SP. Nem drukkolok neki, de ellene sem. Sajnos, erről az újabb liberálbolsi megmozdulásról csak az ocsmányság szó jut eszembe. Nekem sem tetszik az ilyen megmozdulások stílusa, úgyhogy kvittek vagyunk. Barátok semmiképpen nem, ilyen alakokkal nem szokásom barátkozni, akik védik a védhetetlent... Gratulálok az erkölcsi zéruspont eléréséhez!

M. Miklós (az egyik első aláíró)

#265 Re: Re: Re: Ocsmányság, amit csináltok!

2012-01-17 14:43

#263: - Re: Re: Ocsmányság, amit csináltok!

Plagizálni viszont erkölcsileg és jogilag is teljesen elfogadott... :)

Dr. Racz Andras

#266 Re: Re: Re: Ocsmányság, amit csináltok!

2012-01-17 14:44

#263: - Re: Re: Ocsmányság, amit csináltok!

- Miert lenne felesleges? Tekintve, hogy a magyar tudomanyossag es az orszag elso szamu kozjogi meltosaganak hitelessegerol van szo, ez egyaltalan nem felesleges.

 

-Es plane miert lenne aljassag...? A szolasszabadsag es a demokracia eppen arrol szol, hogy barmit lehet legitim modon kerdezni. Aljassag egyebkent akkor lenne, ha nem volna modja a tisztazasnak - viszont szerencsere van, eppen ezt keri a peticio is: objektiv, fuggetlen, tudomanyos igenyu vizsgalat.

 

- A masik harom kerdesemre is valaszol majd?


Vendég

#267

2012-01-17 14:45

Korábban még én is gondolkoztam, hogy aláírjam-e, de a listát végignézve lemondtam erről. Néhány halott is aláírta a petíciót...
Dr. Racz Andras

#268 Re: Re: Re: Ocsmányság, amit csináltok!

2012-01-17 14:48

#264: Ilyen alakokkal nehéz lesz... - Re: Re: Ocsmányság, amit csináltok!

- Bizony, en is remelem, hogy a vegen pozitivan kerul ki belole az elnok, mert ez az orszag erdeke. Szerencsere egyszeru a tisztazas, lasd a peticio szovege.

- Honnan veszi, hogy "liberalbolsik" lennenek akar a peticio kezdemenyezoi, akar az alairoi? Vannak adatai, tud roluk ilyen jellegu szemelyes informaciokat? (Ha igen, honnan?)

- Es egyebkent mivel a kerdesfelteves tisztan tudomanyos jellegu, az alairok politikai meggyozodese teljes mertekben irrelevans.

(- Stilusok... de gustibus non est disputandum. Ebbe tehat kar is belemenni.)

Ilyen alakokkal nehéz lesz...

#269 Re: Re: Re: Re: Ocsmányság, amit csináltok!

2012-01-17 14:49

#266: Dr. Racz Andras - Re: Re: Re: Ocsmányság, amit csináltok!

Nem vitatkozom logikus gondolkodásra képtelen bölcsészekkel, ne haragudjon. Vagy társadalom"tudós" tök mindegy...

Folytatom a munkámat, nem érek rá itt lógni és válaszolgatni Önnek egész nap. Bocsi.

Azt hiszem, érthető, hogy mit mondtam: ez egy politikai akció. Aki nem látja át és beleugrik, az szimplán buta, akármekkora tudós is egyébként.

Dr. Racz Andras

#270 Re:

2012-01-17 14:50

#267: -

Lehet.

Es alairta jelen allas szerint (1764 minusz a nehany halott)  elo. :)

 

 

Dr. Racz Andras

#271 Re: Re: Re: Re: Re: Ocsmányság, amit csináltok!

2012-01-17 14:54

#269: Ilyen alakokkal nehéz lesz... - Re: Re: Re: Re: Ocsmányság, amit csináltok!

Nem haragszom. Remeltem, hogy ad hominem erveken kivul egyebekre is kepes. Remeltem, hogy konretan ramutat, hol nem voltam logikus. Remeltem, hogy ad barmifele erdemi valaszt.

De On csak beugrik, kinyilatkoztatja az On szemelyes igazsagat, majd pedig a vita felvallalasa nelkul tavozik. Nos... hianyozni fog. :)


Vendég

#272 Re: Re:

2012-01-17 15:05

#270: Dr. Racz Andras - Re:

Csak néhány lapot néztem végig, így nyugodtan mondhatom stat. alapon is, hogy több száz név a listáról már nem élő, vagy többször írta alá, vagy nem az írta alá akinek a neve ott szerepel... Véletlenül az én nevemet is megtaláltam, pontos tud. fokozattal, és egyébként is tudtommal az egész országban csak engem hívnak így.


Vendég

#273 Re: Re: Re: Re: Ocsmányság, amit csináltok!

2012-01-17 15:09

#266: Dr. Racz Andras - Re: Re: Re: Ocsmányság, amit csináltok! 

 Tudományos igényű vizsgálatnak alávetni egy kisdoktorit??? Ön nem tudja, hogy miről beszél. A Biztonsági Tanácsot, vagy a NATO-t nem kellene riadóztatni???


Vendég

#274 Re: Re: Re:

2012-01-17 15:10

#272: - Re: Re:

Ebben az esetben kérjük, távolítsa el az aláírását, illetve ne a levegőbe beszéljen, jelölje meg, kinek a nevével élt vissza valaki. Ha ezt nem teszi meg, akkor Ön csak a levegőbe beszél.

Dr. Racz Andras

#275 Re: Re: Re:

2012-01-17 15:13

#272: - Re: Re:

Erdemes volna ezt konkretumokkal is alatamasztania: pl. tobbszor szereplo nevek sorszammal megjelolve, bizonyitottan halottak megjelolese, stb.  Ha On tobb szaz nevrol beszel, az sulyos dolog, ergo celszeru volna bizonyitania. Ha induktiv alapon ervel, nehany konkret pelda akkor is kellene (es nem olyan nyilvanvaloan abszurd alairasok, mint "schmitt pal" es "szijjarto peter".)

Jelen formajaban ugyanis az On allitasa abszolut nincs igazolva - sot, tulajdonkeppen lejaratasi fogaskent (aka. kommunikacios trukkent) is lehet ertelmezni.