Rokkantvadászat...

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Rokkantvadászat... petíció automatikusan generált fórumtémája

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2012-02-15 17:59


hortenzia

#302

2012-02-16 14:16

Ahogy tudok segítek mert én is 44% -ra vagyok leszázalékolva ,és bármit csinálok ,nem adnak többet!Pedig orvosi papírom van ,hogy rehabilitációs munkára is alkalmatlan vagyok sajnos!Én szeretnék dolgozni de nincs hol és csak 4 órát tudnák ,de senkit nem érdekel!!!!

Vendég

#303

2012-02-16 22:06

Örökölt genetikai betgségem van. Szerencsére az " átkosba " dolgozhattam igaz akkor még 20 körül voltam. Mellette epis is vagyok. ( Nem DEPIS ) Amit a genetikának is köszönhető. Egy csomó szakmától el tiltottak. Most meg annyira hamar elfáradok, hogy napközbe aludnom kell. Hiába vadásznak rám is, nem tudok felelősen elvállalni sok mindent. Meg aztán pillanatnyilag nincs is hol. Itt ez a baj, az a bizonyos összeg amit a " nyufitól " kapunk, éhenhaláshoz rengeteg. De abból megélni nem tudunk. Tehát kellene az a nyavajás minimál bér fele is. Az talán így összesen arra lenne elég, hogy legálább szinten tartsuk az állapotunkat. De attól is megfosztanak.
De hogy létezik az hogy 200 - 300 ezer Ft ( vagy több ) nyugdíj mellett hivatalosan melózhatnak? Pl bizonyos rehabos melóhely fönőkei??!!.........

Vendég

#304

2012-02-17 01:43

Lehet, hogy nem tudom az idegen szavak magyar jelentését,de szerintem azzal, hogy vissza akarják a rokkantakat vezetni a munka világába , az orvosi rehabilitációjuk nincs megoldva és nem is lesz.A rokkant nem azért rokkant mert nincs munkahelye, hanem ,mert beteg.

Vendég

#305

2012-02-19 11:05

HOl a rehabilitáció?Vagy az a magyar rehabilitáció , hogy elküldjük dolgozni és vagy talál van nem talál munkát! Vagy felveszik vagy nem, többségébe nemv eszik fel a rokkantakat vagy járadékosokat. Ezt tööben megtapasztalják és tapasztalták!

Vendég

#306 Re:

2012-02-19 15:17

#305: -

igen, évek óta még az egészségesek is beleőrülnek, hogy munkát találjanak-1-1 meghírdetett állásra több tízszerese jelentkezik, és ezemkivül a neten rengeteg nem valós munkát (számítógépes, előre fizetős, stb) munkát is meghírdetnek. Rehabilitációs munkahely meg pláne nagyon kevés van több tíz éve és számukat csökkentették mindig , ahova még nehezebb bejutni az arra alkalmasnak. Most majd vállalatoknak egy ideig nem kell majd fizetniuk rehabilitációs támogatást, ha megváltozott munkaképességüt alalmaznak -de az egészségeseknek szánt munkákra???( több tízszeres a túljelntkezés eddig is) Az biztos, hogy fogyni fog a rokkantsági ellátások száma már a elhalálozások számával is..

 

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2012-02-20 18:52



Vendég

#309

2012-02-20 19:03

Felháborít, hogy a kormány így sárba tiporja az emberi jogokat.

Vendég

#310

2012-02-21 17:38

http://fn.hir24.hu/itthon/2012/02/20/utazni-kell-az-eletben-maradasert/ utazási kedvezmény nélkül nagyon sokan
nem jutnak el az orvosig

Vendég

#311

2012-02-23 19:39

Aszt hiszem őket kéne kivizsgálni.

Vendég

#312

2012-02-25 11:56

Minden olyan kezdeményezést a sorstársaim nevében is egyben megköszönök,ami elősegíti ennek a nyugdíj fosztogató törvény megszüntetését.

Vendég

#313 309-re:

2012-02-26 00:50

EMBERI JOGOK!
Van Neked
/még/ ilyen?
AZ EMBERI JOGOK EGYETEMES NYILATKOZATA egy, az ENSZ által 1948-ban elfogadott nyilatkozat, mely összefoglalja a világszervezet álláspontját a minden embert megillető alapvető jogokról. E nyilatkozat nem titkolt szándéka, hogy az elesetteket és rászorulókat alapvető ismeretekkel ruházza fel azokkal szemben, akik nem tartják tiszteletben a jogbiztonságot. Álláspontom szerint kizárólag nyílvános összefogással van értelme küzdeni az elbukott szociális biztonság kérdésében is. Együtt az Emberi Jogokért!

Vendég

#314

2012-02-26 17:13

Én már hozzá szólni sem tudok ehhez az ámokfutáshoz,amit ez a kormány művel,ha csak annyit nem,hogy része legyen ebben a jóban,amit a rokkantak átélnek!!!!
Zulukaffer

#315 Re:

2012-02-28 15:20

#6: Rozál -

Azért nem mindenki pénzért tette. Az egyik műsörban egy falusi orvos úgy magyarázta meg, hogy miért rokkant a falu 50%-a (jórészt kisebbségiek), hogy "kérem, én itt lakom, nekem mindennap be kell járnom a munkahelyemre"...

Mélyen sajnálom a siketeket, amputáltakat és további sorstársaikat, akikre szintén hátrányosan hatnak az új rendelkezések, ugyanakkor a "megélhetési rokkantságot" már nagyon itt az ideje felszámolni.

 

Zulukaffer

#316 Re:

2012-02-28 15:22

#19: sea -

Talán azért, mert itt nem volt klasszikus rendszerváltás, csupán generációs nomenklatúracsere?


Vendég

#317

2012-02-28 16:18

A legnagyobb baj az, hogy a politikusainknak csak a tanult ember az ember,pedig valamiért nem csak ők jöttek e világra.És nem csak dakota közmondás létezik, nagyon sok magyar is van,de lehet ők nem ismerik.
Elmondanék egyet.
Ha a paraszt nem ka...ál
az úr nem zabál.

Vendég

#318

2012-02-28 17:11

http://hvg.hu/document/1208fokusz.jpg
Talán itt is lehetne spórolni.

Vendég

#319

2012-03-03 16:00

Ez a téma nagyon felháborít. Több, mint 30 éve dolgozom már. Bizonyítottam és bizonyítani is akarok még. Ettől a megalázó procetúrától meg rosszul vagyok! A képviselőket is megvizsgálják, hogy alkalmasak-e? Nem ennyi pénzekért, mint amit mi kapunk. Szégyen, hogy ezt teszik, hogy ezt megtehetik !

Vendég

#320

2012-03-04 09:55

Igen ,és az is szégyen, hogy vannak ugyan akik megpróbálni tenni értünk valamit,de semmi látszatja nincs.Figyelmen kívül hagyják kérésüket, hiszen mi csak nyűg vagyunk a társadalomnak.Azért köszönjük fáradozásukat .és kérjük tegyenek meg mindent , amit lehet.

Vendég

#321 Aranka

2012-03-04 22:48

Én azt szeretném kérdezni,hogy volt e valaki felülvizsgálaton aki az új rendelet szerint felülvizsgálatra köteles(végleges rokkant pl.már 19-20éve)de még nincs 57 éves.
Mellesleg a spórolást nem a beteg embereken kellene kezdeni,hanem nekik ott fent kellene csökkenteni a bérüket de nem hogy csökkentik hanem az övékét emelik azért nincs semmire pénz.
Spitzer Tibor

#322 Re: Aranka

2012-03-06 08:10

#321: - Aranka

Aranka !

Pénzben nem sok a képviselőkre fordított összeg. Még az sem nagyon számít, hogy 200 vagy 386 képviselő ücsörög a terembe. Egyiknek, másiknak is meg van az elönye. Például a környékbeli képviselő jobban hajt a körzetéért. A gond a jogbizonytalanság - részben a régi jogok körüli összevisszaság, részben a megélhetési biztonság felületes kezelése - A csökkentett pénzből nem tud megélni az egészségkárosodott, máshol kell forrást találni. És rongyoljuk a lakosság idegeit. Két év múlva ugyanott leszünk, mintha zajlott volna a régi felülvizsgálati rendszer. Csak közben egy félreálmodott "terv"  miatt milliárdokat dobtunk ki az ablakon.


Vendég

#323 Tőrténetem és vívódásom!

2012-03-09 20:43

Kóré Margit |


3 és fél éve sorozatos betegségeim kapcsán beadtam a rokkantság megállapítását. Betegségeim:pitvarfibrilláció amit 2-szer operáltak.Voltak érfestéseim.Többször elektromos defibrilátorral ütötték vissz a szivritmust,közben kaptam szívinfarktust is.Kisebb agyvérzést a 2. műtét után.Inzulinos cukorbeteg vagyok,magasvérnyomással és magas koleszterinnel és csökkent pajzsmirigy működésem van.A bizottság 67%-ra állapította meg a rokkantságom de rehabilitálható lettem.36 éves munkaviszonnyal 55 évesen. rendelkeztem.Kerestem a munkát de semmi a továbbképzést is vállaltam,a tesztek kitünően sikerültek de aztán az üzem orvos azt mondta hogy mit akarok én már képzést, nem vagyok képes az állapotom miatt elvégezni,ez részben igaz is volt.Még azt mondta hogy bármilyen munkát találok alkalmatlannak tart mint foglalkoztatási orvos.Munkaügyi központ biztatására és az üzemorvos javaslatára beadtam az állapotrosszabbodást.Közben tüdőembóliát kaptam,rá 6 hétre mélyvénás trombózist a lábamba állapítottak meg.2 hónapig nyomtam az ágyat.A tüdömben több elváltozást találtak 1 cm alatti gócokat(nem tudom mi nem vizsgálták)állítólag lényegtelen.A pajzsmirigyemben egy 3 cm átmérőjű hideg göb is található amit ki kéne operálni nehogy nagyobb baj legyen.Állandóan fulladok nem bírom a terhelést.Már -már saját magam ellátása is gondot okoz.Diagnózis:Tüdő asztma,szívnagyobbodás,trombofília, ugyanis az embóliákat vérhigító kezelés mellett kaptam
Ezekkel a leletekkel mentem a bizotság elé.Rideg volt a fogadtatás ja és az orvos szerint hamukálok.Nem kértem ki magamnak,elég bajom van,nem is vártam mást.
Megjött a várva várt határozat:Hihetetlen de meggyógyultam!!!!!Nagyon elkeseredtem és fellebeztem a határozat ellen.Megint vizsgálat:orvos kérdez miért csinálja ezt? én feleltem mert beteg vagyok.Kérdezte mi a panaszom,de ne azt mondjam ami már le van írva a leletekre találjak ki még valamit.Nagyon megalázó volt.Kérdeztem miért vették el a rokkantságot? válasz:felsőbb utasítás!!!! és törődjek bele meg vagyok gyógyulva!
Jött a határozat:egészséges.
Mélységesen fel vagyok háborodva hogy így kezelnek bennünket beteg embereket,azért a 36 év munkából én is tettem valamit az asztalra úgy érzem!
Betegen találtam munkát,azt nem tudom hogy el-e tudtam volna végezni.Irány a munkaalkalmatossági vizsgálat! Orvos:alkalmatlan!!!!!,nincs az a munka amit el tudna végezni,örüljön hogy még él!!!
Ez van, mit tudok tenni,beletörődni nem fogok (vagy mégis).
Kis dinó

#324 Én még nyugdíjatsem kapok:( (ami most jó,mert nincs mit elvenni)

2012-03-10 16:04

35 éves vagyok,értelmi fogyatékos(oxigén hiánnyal születtem).Nemtudttam sehol elhejezkedni.Kiemelt családipotlékot kaptam és a mai napig is azt kapom 20300 ft.18 évessen beadtuk a leszázalékolásomra papírokat,megállapították,hogy 67%-kos a fogyatékoságom,DE mivel nincs jogviszonyom nem vagyok jogosult a rokkantnyugdíjra.10 hónapja sikerült bejutnom egy fogyatékkal élök napköziébe,akik ki helyeztek dolgozni 6 órába itt keresek netó 45000 ft.-ot,ez összevonva nemolyan rossz!De most a szüleim mivel nincs munkahelyük (velük élek a betegségem miatt) (55 és 59 évessek)összesen 49000 ft.-ból élnek,már nekem kell kisegíteni őket.Szívessen segítek,de milenne velük,ha nekem családom lenne?Ők szégyenlik,hogy közel 40 év munka után a FOGYATÉKOS FIUKRA VANNAK SZORULVA,normális esetben nekik kellene segíteni, ahogy tették is mig volt munkahelyük (még közmunkárasem hivják őket,pedig menének).Igaz,hogy azt mondják, 47000 ft.-ból jól meglehet élni,csak 30000 ft. a rezsi,marad 17000 ft.két emberre,30 napra (okossak).Azt is tudom nagyon sokan vannak ebben a helyzetben.Szivessen fogadok kommenteket,javaslatokat.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2012-03-10 16:22