Rokkantvadászat...

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Rokkantvadászat... petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#251 Re: Cím

2012-01-19 15:13

#250: SCS - Cím

Ön a szerencsések közé tartozik. Ha részt vett volna valaha is felülvizsgálatokon, akkor tudná, milyen szigorú feltételek vannak, és néhány éve még szigorúbbak lettek..Kívánok önnek további jó egészséget és azt, h sose szoruljon rokkantsági ellátásra!


Vendég

#252

2012-01-19 21:57

javaslatom: több emberrel lehetne ezt megismertetni, ha
lehetőségem lenne (aláírás után) ismerőseim e-mail címére elküldenem az oldal hivatkozását, mint "ajánlást" olvassák el...
- én is véletlenül találtam ide -
60%-os

#253 Re:

2012-01-20 21:28

#5: -

Miért akarod becsapni. ha BETEG Vagy?

60%-os

#254 Ön mit tenne a csalókkal?

2012-01-20 21:46

Én örülnék ha a csalókkal visszafizettetnék a jogtalanul felvett "járandóságokat"!
Rögtön volna pénz rehabilitációra, nem megalázó rokkant ellátásra, talán még igazságosabb
nyugdíjjakra is.
Nem akarok tippeket adni az ellenőrzéshez, de nagyobb vállalatok beléptető rendszerét ellenőrizve kiderülne, hogy egyes "rokkantak" 220-280 órát dolgoznak havonta egy leállás alkalmával!

Vendég

#255 Re: Ön mit tenne a csalókkal?

2012-01-22 16:54

#254: 60%-os - Ön mit tenne a csalókkal?

Kedves 60 % !

Az lehet, hogy van egy egy csaló, de az élet minden területén van bűn. De ezért nem mindent forgatunk fel, hanem igyekszünk elkapni a bűnösöket ! Itt is azt kellene belátni, hogy rossz tanácsot adtak emberek, a rokkantak többsége nem képes teljesíteni a normál munkavállalóval szemben támasztott követelményeket. Mondhatja, dr. Landerdorzfer, hogy "kelj fel és járj" de ő csak egy megtévedt politikus nem kíválasztott.  Üdvözlettel: Spitzer Tibor


Vendég

#256 Re: Re: Ön mit tenne a csalókkal?

2012-01-22 17:14

#255: - Re: Ön mit tenne a csalókkal?

Teljes mértékig egyetértek.


Vendég

#257 nincs lába,de felülvizsgálnák

2012-01-23 19:41

1956=56

#258 Tisztelt Spitzer Tibor Úr !

2012-01-24 01:06

Strasbourg-ba, Brüsszelbe, retúrjegye van Magyaroszágnak, most kellene
a rokkantsági nyugdíjasok ügyét, ott is, napirendre tűzni.
Szégyen! Alig 100 eurós havi apanázsból kell beteg embereknek tengődni ? !
Munkanélküliek országában munkát keresni ?
(az a 11%-os munkanélküli statisztika, csak smafu)
Olyan helyen élek, ahol alig van munkalehetőség, a munkanélküliségi ráta, itt 80%-os,
(mint az ország nagyobb részén )
56 évesen, betegen, én is gyarapíthatom, a munkanélküliek táborát..?....
Spitzer Tibor

#259 Re: Tisztelt Spitzer Tibor Úr !

2012-01-24 06:51

#258: 1956=56 - Tisztelt Spitzer Tibor Úr !

Tisztelt 258-as hozzászóló !

A nyílvántartott álláskeresőkből kiszámított 11 %-os szám önmagában is nagyon magas. Ez igaz is, de vannak olyan területek ahol a munkanélküliség jóval magasabb. (Észak Alföld, Dél magyarország egyes régiói. Sok olyan falu van ahol majdnem száz százalékos, csak a polgármesteri hivatalnál tudnak néhányan dolgozni.)Nekem nem az a gondom, hogy ki dolgozzon ? az egészségkárosodott vagy a "csak" munkanélküli, hanem az hogy egyik sem tud. Az állami macera meg csak többletköltségeket eredményez... és további állapotromlást. Egy racionális állam, lépésenként alakítja a dolgokat, nem pedig ötletel valamit aztán utána próbálja kijavítani. Ez nálunk kormányoktól függetlenül működik sajna.


Vendég

#260

2012-01-24 16:29

23 éve vagyok rokkantnyugdíjas,67%os!11 éve lettem 100%II.csop.4-dik éve levettek 67%-ra és véglegesítettek,mégis választanom kell a rehab kártya vagy komplex vizsgálat között!23 éve nem dolgozom!Mivel az idén juniusban töltöm az 57.évemet engemet is érint az új rendelet!Egyet értek a sok valóban rokk.betegekkel!Remélem sikerűl !Üdv:Spiróné!

Vendég

#261

2012-01-26 09:28

A Petícióval egyetértek, csatlakozom!
Véleményem elvárásom: Az "emberi" gondolkodást,cselekvést elvárom azoktól a sok szépet ígérő,nagyokat álmodni merőktől, akik azt VÁLLALTÁK!!!!!,hogy az EMBEREK!!!! az ORSZÁG SZOLGÁLATÁRA!!! állnak, hogy a zemberek jobb életét biztosítsák.Itt és most ki jelentem, hogy nem voltam, nem vagyok, nem is leszek zember. Csak egy megroggyant gerincű és sokat trógerolt anya, aki nem Állam bácsival neveltette fel a gyerekeit,unokáit. De így az erő és az egészség is múló állapot. 12 éve vagyok leselejtezve. Ezalatt már vették el a ny.-am, ill. tollvonással gyógyítottak! A 67%-ról 40-re javultam I.-fokon,50%.ra romlottam a II.-fokon, 67%-ra romlottam a Bírósági vizsg.után. Közben testvérem, 57évesen öngyilkos lett, szintén az évek óta tartó kilátástalanság miatt (50%-os járadékon volt.Ideje lenne már, hogy az ember kínzást is szigorúan büntessék,jobban, mint az állat kínzást. Sajnos mi, rokkantak, csak statisztikai számok vagyunk. A 22 évvel ezelőtt egészséges emberek tömegestül kerültek rokkant nyugdíjba.Természetes volt, hogy az államnak ki kellett egészíteni a ny.díj kasszát,mert a tömeges nyugdíjazás,+ alibi rokkant ny.díj, a pénztári befizetések kritikus csökkenéséhez vezetett. Azóta érdekes módon, tucat számra nő a milliárdosok száma, milliós nagyságrenddel a nyomorultak száma.Időnként olvasgatom az orvosi eskü szövegét,és elgondolkodok.-Milyen álma lehet egy olyan orvosnak, akinek előírták,hogy hány nyomorultat kell neki még nyomorultabbá tenni!? Köszönöm a lehetőséget, hogy valaki próbál segíteni nekünk.
Tisztelettel:Fehér Lászlóné

Vendég

#262

2012-01-26 11:02

Igen, vannak buzgó "állatvédők" akik elérték, hogy az állatkínzást, mint bűncselekményt beemeljék a Btk-ba. Az emberkínzás (pszichés bizonytalanságban, jogbizonytalanságban tartás, hipokríta, képmutató hivatkozás arra, hogy azért kell fizetnem 38 évig a nyugdíjjárulékot, mert szolidárisnak kell lennem, majd a valóban beteg emberek kilökése, teljes ellehetetlenítése, a létminimum alá szorítása a cél!!)
Kíváncsi lennék arra a vagyonosodási vizsgálatra - csak a teljesség igénye nélkül -, hogy azok az orvosok akik egy "hapci", vagy "allergia", vagy utólérhetetlen "pszichés megbetegedés" miatt 20 éven keresztül "csára-búra" százalékoltak le embereket. Ezek az emberek ma már "büszke nyugdíjasok" és gondolom a bizottság sem járt rosszul.... Játék a "százalékokkal" a tudományosság látszatát keltve.
Mit várunk ebben az országban ahol a legmagasabb szinten is a mutyi, a korrupció, még az "átkost" is meghazudtoló kontraszelekció vált meghatározóvá? Orvosi eskü????? Ugyan..... 20 év alatt eltünt az ország teljes vagyona. A cirkuszt kenyeret népnek elve szerint bohóckodnak egymással a mutyi pártok 4-8 évente (Kaya Ibrahim Zuschlag... és még sorolhatnám) Vicc az egész. Csak az a baj, hogy mindent velünk fizettetnek meg

Vendég

#263 Re:

2012-01-26 19:33

#261: -

Én majdnem 22éve lettem rokkantnyugdíjas. Előtte már éveken át küszködtem különféle betegségekkel, és pl. nemegyszer 38fokos lázzal is elmentem dolgozni... Végül elkeseredésemben rokkantsági kérelmet adtam be, sok-sok (hiteles)orvosi lelettel. Felülvizsgálatra(ami gen alapos volt) kezdetben két, később három évenként kellett mennem-ami persze akkor is külön nagy  stressz volt)-és mindig III.fokúra minősítettek. A rokkant nyugdíjamból alig éltünk meg gyerekeimmel(egyedül álló voltam és vagyok), munkát egészségi problémáim miatt nem kaptam (egyébként limitált bérig lehett akkor is), segélyt 3havonta kérhettem, ami kb 5000ft volt 3hónapra. Az akkoriban leszázalékolt társaim közül sokan már nem élnek, betegségeik végeztek velük. Én még élek(63é), mégha nagyon nehezen is.....És nagyon aggódom a beteg fiatalokért(is),  a jövójükért, mert a 'munka világának' kapuján nagyon sok egészséges sem jut be.

Az "oszd meg és irigykedj, vádolj" szemlélet kinek jó?


Vendég

#264 Re:

2012-01-26 19:35

#262: -

Én majdnem 22éve lettem rokkantnyugdíjas. Előtte már éveken át küszködtem különféle betegségekkel, és pl. nemegyszer 38fokos lázzal is elmentem dolgozni... Végül elkeseredésemben rokkantsági kérelmet adtam be, sok-sok (hiteles)orvosi lelettel. Felülvizsgálatra(ami gen alapos volt) kezdetben két, később három évenként kellett mennem-ami persze akkor is külön nagy  stressz volt)-és mindig III.fokúra minősítettek. A rokkant nyugdíjamból alig éltünk meg gyerekeimmel(egyedül álló voltam és vagyok), munkát egészségi problémáim miatt nem kaptam (egyébként limitált bérig lehett akkor is), segélyt 3havonta kérhettem, ami kb 5000ft volt 3hónapra. Az akkoriban leszázalékolt társaim közül sokan már nem élnek, betegségeik végeztek velük. Én még élek(63é), mégha nagyon nehezen is.....És nagyon aggódom a beteg fiatalokért(is),  a jövójükért, mert a 'munka világának' kapuján nagyon sok egészséges sem jut be.

Az "oszd meg és irigykedj, vádolj" szemlélet kinek jó?

egy beteg

#265 Re: Re:

2012-01-27 11:48

#264: - Re:

Ez a szemlélet senkinek nem jó, de akik a közelmúltban, vagy most rokkantak meg és 38-40 évig fizették a nyugdíjjárulékot, amelyből többek között finanszírozták a 20 éve megrokkantak ellátásait, joggal tarthatnak igényt arra, hogy ne a 27.000,- Ft-ból dögöljenek éhen. Csupán ennyi...  továbbá az sem biztos, hogy ők megérik a 63 évüket ilyen körülmények mellett.

Tessék elolvasni a T/5000-es törvényt és utána ítélekezni!

.... Ezt hívják szolidaritásnak és társadalmi igazságosságnak kedves vendég! Irigység, vádaskodás pedig akkor lenne, ha ezek az emberek nem dolgoztak volna 38-40 évig és most tartanák a markukat, mivel ők is megbetegedtek.

Eléggé álságos, hogy Ön sajnálja a fiatalokat, ugyanis attól ők még éhen halhatnak, mert munkahely még az egészségeseknek is alig van.

Többek között ezért született ez a petíció ....


Vendég

#267 Re: Felhívás

2012-01-27 14:33

#266: - Felhívás

Nagyon köszönjük!

Kérjük minden érintett csatlakozzon és nemcsak a mostani, hanem az ezután megbetegdett rokkant emberek érdekei védelmében is!


Vendég

#268 Re: Re: Re:

2012-01-27 18:00

#265: egy beteg - Re: Re:

"És nagyon aggódom a beteg fiatalokért(is),  a jövójükért, mert a 'munka világának' kapuján nagyon sok egészséges sem jut be."-ezt írtam, és nem 'sajnálatot'. A beteg emberek nem kellenek, mert nagyon sok egészségesnek sem jut munka. Az álladóan emelkedő megélhetési költségek lehetetlenné teszik a beteg emberek életét, mert már sok egészséges ember élete is ellehetetlenül. A temetkezési vállalatok 'hírdetményein egyrel több a 62éves koruk előtt elhalálozottak száma.


Vendég

#269

2012-01-28 16:39

Arról még soha senki nem beszélt,hogy hazánkban milyen az "átlagemberek" egészségi állapota, az európai átlaghoz viszonyítva. Mit tehet az, aki 27 ezer forintból tengeti napjait /immáron 3 éve nem emelték ezt a "bizonyos" járandóságot/, akinek nincs "hátsó kertje", ahol meg tudja termelni a szükségleteit? Amint hallom, még a nyugdíjas bérletet is megvonják "ezektől az ingyenélőktől". Így most aztán még orvoshoz sem tud elmenni a nyomorult, mert 380 Ft-os jegy neki megfizethetetlen. Gondoljunk bele: ha 2 BKV járatot kell igénybe venni, az 760 Ft. De még haza is kell menni, /ha nem akar a szerencsétlen ott aludni/ az már 1520 Ft. És ez még csak 1 orvoshoz menet. A rezsi, a kaja és a mindennapi élethez szükséges dolgok, mosópor, szappan, egyebek, azt vajon miből veszi meg az "ingyenélő", aki ledolgozott minima calcula 30 évet?! De Schmitt Pál /"Írókéz" a dakoták között/ luxusélete már biztosított. Természetesen a mi adónkból. Ki hatalmazta fel a kormányt, hogy az adót a "kegyeltjeire" költse? Én nem, az biztos! Gondolom, ezzel sokan egyet értenek.

Vendég

#270 Re:

2012-01-28 18:29

#269: -

Ja, Plagi Bá? Ő kérem már 42 éves korában sportnyugdíjas volt. Mindig vannak szerencsések... Ő kérem egy doktor!!! Sőt

lehet, hogy még érettségije is van...:-) Mint "álamfő" és nyelvújító is be fog vonulni a magyar történelembe!!!! Most készülnek százmilliókért az új "hejesirasi szotarak" Nemcsak "álamfőt", hanem a második Kazinczy Ferencet is üdvözölhetünk személyében! :-)

Spitzer Tibor

#271

2012-01-28 19:49

Kérek mindenkit, hogy a petíció témájával kapcsolatban fejtse ki véleményét. Ne mondhassa senki, hogy lám a "rokkant" még a témát sem tudja tartani !

Vendég

#272

2012-01-31 10:32

Én is be kerültem megváltozott munkaképeségü emberek sorába.

Egyezmény az emberi jogok és alapvető szabadságok védelméről1
13. Cikk
Hatékony jogorvoslathoz való jog
Bárkinek, akinek a jelen Egyezményben meghatározott jogait és szabadságait megsértették, joga van ahhoz, hogy a hazai hatóság előtt a jogsérelem haté-kony orvoslását kérje az esetben is, ha e jogokat hivatalos minőségben eljáró személyek sértették meg.

Első Kiegészítő Jegyzőkönyv az emberi jogok és
alapvető szabadságok védelméről szóló Egyezményhez
Párizs, 1952. március 20.

1. Cikk
Tulajdon védelme
Minden természetes vagy jogi személy-nek joga van javai tiszteletben tartásá-hoz. Senkit sem lehet tulajdonától meg-fosztani, kivéve, ha ez közérdekből és a törvényben meghatározott feltételek, valamint a nemzetközi jog általános elvei szerint történik.
Az előző bekezdésben foglaltak nem korlátozzák az államok jogát olyan tör-vények alkalmazásában, melyeket szük-ségesnek ítélnek ahhoz, hogy a javak-nak a köz érdekében történő használatát szabályozhassák, illetőleg az adók, más közterhek vagy bírságok megfizetését biztosítsák.

Mivel a magyar kormány korlátozta az alkotmány bírósághoz mint magán személy fordulhassak így sérült a 13 cikkej beli jogom a hatékony jogorvoslathoz.

A rokkant nyugdíj elvonása viszont a 1 cikkej a tulajdonhoz való jogomat sérti,mivel korában meg szerzet jogot vont el.
Az így meg változtatott rokkantság ugy csökenthetö vagy vonható el ahogy a kormánynak tetszik.
Mindenkit arra biztatok forduljon Strasbourgi bírósághoz mert nem erre kapott 2/3 ez a bóvli kormány.

Vendég

#273

2012-01-31 14:00

Köszönöm, hogy létrehozták!

Vendég

#274

2012-02-01 15:45

Ne minket ,lehetetlenítsenek el még jobban, ledolgoztuk az életünk nagy részét,nehéz fizikai munkában,3 műszakban.Csoda ha idő előtt megrokkantunk!
A tanult fiatalok, meg nem tudnak dolgozni( van aki nem is akar),de ha akarna sem talál munkát! Ezen kellene mielőbb változtatni!
Szántó István

#275 Nem csak a rokkantaknak kellene átgondolni...

2012-02-01 15:50

Én nem vagyok rokkant, csak látom a környezetemben élő megváltozott munkaképességű embereket. Bármilyen trauma, vagy betegség eleve hátrányos helyzet teremt a munkahely megtartásában és megszerzésében. Akár önhibájából, akár spontán módon keletkezett az egészségkárosodás, az egész társadalomnak kell viselnie a következményt és pedig nem morcosan, meg vitatkozva, meg vádaskodva. Megtörtént hát megtörtént az egészségkárosodás. Megelőzéssel, balesetvédelemmel, egészségneveléssel, és rehabilitációs munkahelyekkel lehetne a megváltozott munkaképességűeken segíteni, akin pedig ez sem segít, azt továbbra is járadékolni kell, amelyet egy jól működő gazdaság mint terhet észre sem vesz. Csak az a baj, hogy ha bárhol valami haszon vagy nyereség keletkezik, mindjárt ezer sumák viszi, lopja, úgyhogy sem fejlesztésre, sem munkaerő megtartásra nem jut, és még a dolgozók dotálására sem. Mindenki éhbérért dolgozik, pluszmunkát vállal éjszakába menően is, aztán fáradt, aztán balesetet szenved, vagy eleve nem ügyelnek a veszélyes munkahelyekre, és jönnek a károsodások. A nejem rokkannyugdíjas, 15 Ft-os órabér mellett mint takarító százalékolták le pajzsmirigy túlműködéssel.Az orvos már csak akkor vette észre a betegséget, amikor izomsorvadások keletkeztek. Még a saját munkáját is csak segítséggel képes elvégezni, nemhogy dolgozni tudna menni. Azután ha valaki 2-3 évet rokkantnyugdíjasként eltöltött, de tudna még dolgozni, ki fogja visszavezetni a termelő munkába? Van-e rá lehetőség, munkahely és támogatás, támogatottság?