A harcsák tilalmi szabályozásának módosítása

Iszapszem!!!!

#276 275 váasz!!!

2012-02-01 12:59

Mekkora igazság!!!!!!!Végre tisztánlátást is lehet tapasztalni!!!!!!
Teljes mértékig igazat adok!!!!!!
Egy nem fészekhorgász

#277

2012-02-01 13:03

Látom az ellentábor keményen lobbizik a saját érdekében.Csak azt nem értem miért nem az általuk indított petíción teszik mind ezt.Miért ennek a petíciónak a népszerűségét használják erre?
Na nézzük akkor hogy mi is az összefüggés a fészek horgászattal illetve a jövővel.
A fészekről le fogott harcsa a védekezés közepette komoly károkat tud okozni a fészekben és így az ikrákban is. Ha közvetlenül a kelés utáni időszakban a lárvát olyan hatás éri (pl. a fészek mozgatásával),
Aminek következtében a fonál elszakad a tehetetlen kisharcsa az iszapra süllyed és ott
elpusztul.Fontos a nagyobb testű harcsák ívási védelme. A nagy testű ikrások
petesejtjeinek szinte kivétel nélkül nagyobb a szikanyagtartalmuk (ezért nagyobb az ikra
átmérője), ami azt is jelenti, hogy a kezdeti nem táplálkozó lárvaidőszakban az ivadéknak
több lesz a tartalék energiája. Ezáltal életképesebb az ivadék.Na már most nem a Balaton az egyetlen vizünk akármilyen hihetetlen.Az áradások elmaradása, a folyók szabályozása, illetve a vizek szennyezése lecsökkentette az ívó helyek számát, ezzel is csökkentve a sikeres ívások lehetőségét. Ezért lenne fontos a zavartalan ívás biztosítása.

Vendég

#278 Re: Válasz a vendégnek!!!!!!!!

2012-02-01 13:47

#261: Iszapszem!!!! - Válasz a vendégnek!!!!!!!!

Hol élek? Egy olyan helyen ahol biztosítva van a harcsák nyugodt ívása. Senki nem mondta, hogy a hal tolvajoktól menti meg a világot. Csak biztosítaná a nagyobb ívást. Mert amit leszedsz a fészekről és megy, a tepsibe az már nem ívik le. És hidd, el nem lepődök meg semmin, mert én is  egy folyón horgászom. Ahol télen, nyáron megy a halkitermelés a rabsicok által, mindenféle eszközzel. Ez ráadásul már sok helyen létező szabály. Ne, hiszem, hogy bármilyen károkat okozna.Pl Tisza. A véleményem hogy teljesen felesleges itt ARCOSKODNI. Az embereket lenézni. Az hogy minden szabályozás felesleges mert a halászok, a rabsicok mindent elhordanak. Ez egy baromság!Egy elég negatív hozzáállás. Kezd unalmas lenni a Balatoni harcsások arcosodása hogy aki ezt aláírja az nem is tud harcsázni stb..Ha megnéznék az aláírókat több komolyabb harcsahorgász is van köztük. Sőt halászati horgász szaktekintély is.


Vendég

#279 Re: Re: Válasz a vendégnek!!!!!!!!

2012-02-01 16:08

#278: Vendég - Re: Válasz a vendégnek!!!!!!!!

Miről beszélsz ember? Ki vádaskodik itt? Ki menőzik a jövő elcsépelt szavával?Ülj már le ,és adózzál becsületesen ,és akkor valószinű nem itt beszélgetünk.


Vendég

#280 Re: Re: Válasz a vendégnek!!!!!!!!

2012-02-01 16:44

#278: Vendég - Re: Válasz a vendégnek!!!!!!!!

Írásoddal egyetértek, annak kivételével, hogy írásod szerint , több komoly harcsahorgász is szerepel az aláírok között. Elnézést kérek tájékozatlanságomért, mert én csak Vass Csabát gondolom annak.


Vendég

#281 elképesztőőő

2012-02-01 17:07

#278: Vendég - Re: Válasz a vendégnek!!!!!!!!

mi az hogy balatoni harcsás?-csak ott lehet horgászni?csak ott van harcsa?

nevetséges vagy,de ha megforditjuk a dolgot, akkor itt ki is írt alá?A szemetüket szétszóró, a csónakjaikat illegálisan kikötő,nádaspusztító,a bokrok alá piszkító,az agressziv közlekedési stílust idehozó,menőző budapesti.!!!(tisztelet a kivételnek).

Vendég

#282

2012-02-01 17:11

Az hogy valakit vagy valamit nem ismer az még nem azt jelenti hogy nem is létezik.De csak azért hogy itt legyen a labda.
Pl Pillér József.

Vendég

#283 Re: elképesztőőő

2012-02-01 17:48

#281: - elképesztőőő

Az illegális bejáró, és stég építő, illetve a télre benntmaradó vas és fakaró is, zömében tőlük származik.

Vendég

#284 Re: elképesztőőő

2012-02-01 18:15

#281: - elképesztőőő

Az ön szavajárásával élve ez vásdaskodás rágalmazás.Ezek egyre cifrább dolgok.Holnap kiderül hogy minden  Balatoni rabsic Budapesti.És ma Magyarországon csak 27 korrekt harcsahorgász van.Ezek szánalmas vakdalkozások.Teljesen felesleges bármit is írni, mert ez itt már rég nem  normális vita.Olyan vita ami esetleg mindenkinek a hasznára válna.

Vendég

#285

2012-02-01 18:24

Még egy apróság!Az 579 szavazatból 93 Budapesti!!!Ez se jött be.:)

Vendég

#286 Re: Re: elképesztőőő

2012-02-01 18:58

#284: Vendég - Re: elképesztőőő

pedig én csak megfordítottam a dolgot!arra reagálás ,amit irtál a balatoni horgászokról, amit feltételeztek az itt lakókról.

igen,, 27 korrekt harcsa horgász van ,és mind vállalta a nevét!!!vajon aki más utakon jár(orv halász és horgász) beírná a nevét?Ők a nevető harmadikak,akiknek teljesen mindegy mi a szabály ,v tőrvény

És ki is rágalmaz meg kit?-olvasgas vissza


Vendég

#287 Re:

2012-02-01 19:01

#285: Vendég -

És vajon miért nem vállalta jó néhány nálatok a nevét?szerintem ezen nem is kell gondolkozni

Iszapszem!!!!

#288 válasz261-nek 268reagálás!!!!!

2012-02-01 19:30

Nem arcoskodásról van szó nehogy azt hidd!!!!De látod te is szabályszegő vagy mert ha látod hogy a halászok és rabsicok viszik és tiltott módszert alkalmaznak neked kutya kötelességed volna azt jelenteni!!!tehát ha ezt te hagyod magad is milyen horgász vagy??????És ne hogy azt hidd a tepsi méretet én haza viszem!!!Még amit lehetne azt is vissza engedem!!!!!!!Mert én a horgászás öröméért megyek ki és nem a hal a fő szempont hogy vigyem haza!!!!!És még nagyon sokan vagyunk így evvel!!!!!Szerinted mi akik azért úgymond arcoskodunk mert a lopások ellen és a szabályszegök ellen vagyunk mi vagyunk azok akik szabálytalanok vagyunk???????Szerinted!!!Mert ezt tapasztalom az írásodból!!!!!!
Vendég

#289 Re: válasz261-nek 268reagálás!!!!!

2012-02-01 21:35

#288: Iszapszem!!!! - válasz261-nek 268reagálás!!!!!

Nem azért arcoskodtatok hanem ezzel:

"Ölég gyatra erőlködés ez a peticio! Azok erőlködnek ezen,akik nem fognak harit.Rajtatok sosem fog mulni ez a kérdés szerencsére.Nektek marad az afrikai a müanyag tavakban.Ti tartjátok el a müanyagosokat.Azoknak is élni kell valamiből,valakiből."

"Tanuljanak meg halat fogni!!!!!!!!Jaaaa hogy az nem is olyan egyszerű!!!!!!"

Kb ebből áll a hozzászólásaitok többsége.

És itt lázadoztok egy olyan dologért ami mindenki érdekét szolgálná. Nézetek már körül a környező országokban mint minden másba ebben is előttünk járnak. Sokkal szigorúbb szabályozás van. Vagy hogy a Tiszán is bevezették ezt a szabályozást és az ottani horgászok is belátják hogy szükség van az ilyen szabályokra.

És ha az urak ekkora harcsavadászok akkor gondolom nem gond máskor más módszerrel megfogni a kapitális példányokat, az ívási időn kívül.És ha az önök vízkezelője nem ért egyet ezzel a szabályal majd nem alkalmazza.


Vendég

#290 Re: Re: válasz261-nek 268reagálás!!!!!

2012-02-01 22:21

#289: Vendég - Re: válasz261-nek 268reagálás!!!!!

"És ha az urak ekkora harcsavadászok akkor gondolom nem gond máskor más módszerrel megfogni a kapitális példányokat, az ívási időn kívül.És ha az önök vízkezelője nem ért egyet ezzel a szabályal majd nem alkalmazza."

Látszik, hogy fogalma sincs róla.

MESTERCSÁSZÁR

#291

2012-02-01 22:56

Így igaz fogalmam sincs róla.
A király

#292 Re: Re: Re: válasz261-nek 268reagálás!!!!!

2012-02-01 22:57

#290: - Re: Re: válasz261-nek 268reagálás!!!!!

Akkor Ön szerint csak íváskor lehet nagy harcsát fogni?Erre sajnos az Ön válaszával kell válaszoljak:Látszik, hogy fogalma sincs róla.

MESTERCSÁSZÁR

#293

2012-02-01 23:25

Mellesleg a vita legelején feltett kérdésre még a mai napig nem érkezett normális válasz:Ha ennyire profik a fészekhorgászok és ezt az 580 embert csak amatőr,hozzá nem értő horgászoknak minősítik,miért nehéz lemondani kb 1 hónap harcsázásról és békén hagyni leívni a harcsát ahogyan a többi nemes halunkat?Meg lehet fogni a nagy harcsát ívás előtt és után is.Önök folyamatosan azt mondják hogy fészken egyszerűbb megfogni a kapitális halat mivel ilyenkor ők is előjönnek,jelet adnak magukról stb stb.Én erre meg azt mondom hogy pont Önök az amatőrök mert csak íváskor tudják megfogni ezeket a nagy halakat.Mondok még valamit,Francia és Németországban(nem írom direkt az Olasz Po-t vagy a Spanyol Ebrot mivel ezeken a helyeken más az éghajlat stb)nem ismerik és nem alkalmazzák a fészekhorgászatot mégis megtudják fogni a kapitális harcsákat rengeteg más módszerrel.Pedig a vizeik hasonlóak a hazai vizeinkhez.Egy tipp az uraknak: nézzenek meg pár ilyen nemzetiségű harcsás filmet,rengeteg új,korszerű módszert fognak benne találni a nagy harcsák elejtésére ívás időn kívül,meg fognak lepődni mik vannak...
Iszapszem!!!!

#294 Válasz 289-re

2012-02-02 08:39

Te itt degradálod a hozzászólásunkat!!ad 1 nem szoktam műanyagba horgászni!!!Pl,én a Tiszát nyomom
És nem a szabály ellen vagyok hanem akik ezeket nem tartják be!!!Mert ott is a halászok és a nem nevezhető horgászok lopnak!!! És ők szarnak a szabályokra!!!!Akkor ne nevezte te engem lavór horgásznak!!!!!ebbe az országba nem a normál horgászok lopnak hanem pont azok az emberek akik vezető pozícióba vannak!!!!!Ezt bizony tapasztaltam mert tudok olyan halászati vezetőt akinek saját tava van és neki van telepíteni való hal de egyesületnek meg nem jutott!!!!Persze te ezekről biztos nem tudtál?????Ugye????Csak mocskolod azokat akik a véleményüket és észrevételeiket leírják!!!!!!Ezért tart itt és ilyen áldatlan állapot a horgászatba is!!!Erről ennyit mondanék neked!!!!De biztos te oszt jobban tudod mi mi lavór horgászok!!!!!!

Vendég

#295 Re: Válasz 289-re

2012-02-02 09:20

#294: Iszapszem!!!! - Válasz 289-re

Igaza van. Még egy kicsit sem a harcsa védelméről van szó.

Mestercsászár

#296 Re: Válasz 289-re

2012-02-02 10:16

#294: Iszapszem!!!! - Válasz 289-re

Tisztelt Iszapszem!

Én már teljesen elvesztettem a fonalat! Nem mindig tudom követni. Most pontosan mi a gond a mi általunk aláírt módosítással? Mint olvasom, ön a Tiszán horgászik, ott már él ez  a szabály!

"A fajlagos tilalmi időszakon túl decemberben, januárban, februárban és márciusban tilos a harcsa fogása. Fajlagos tilalmi időszakban (május 02-től június 15-ig) a harcsát megtartani tilos."

Ezen felül vannak kíméleti területek a Tisza-tavon ahova júni 15-ig belépni se lehet.

Ezek mind a természetet védik.

Az úgynevezett normál horgászok nagy része. Sajnos fizetés illetve nyugdíj kiegészítésnek veszi a horgászatot. A jelenlegi engedélyszabályozás se mondanám korrektnek. Ha én hoznám  a szabályokat biztos, hogy lenne egy limit amire az engedély szólna ha azt megfogta váltson új engedélyt. Azt senki se gondolhatja.  Hogy egy 20 ezer forintos engedélyért évente korrekt dolog 150-200 pontyot haza vinni, vagy akár több mázsa harcsát. Mondok egy példát. Ha nálunk telepítés van másnaptól a helyi ráérő lakosság ellepi a vizet két hétig éjjel nappal viszik a halat. Nagy vízterület kevés halőr. Mire az úgynevezett utálatos Bp-i pecás hétvégén lejutna a vize már a telepítés nagy része a fagyasztókban van. Vagy a kocsmákban árulják. Én már több olyan egyesületi elnökségi taggal beszéltem ahol bevezették ezt a limites engedélyt. És működik a dolog. Korrektebb az összes ráérő illetve kevesebb szabadidővel rendelkező horgászokkal szemben is.

A halászattal kapcsolatban teljesen igaza van, de ez a petíció nem erről szól ez csak egy kis része a nagy megoldásnak.

Ha ennyire elhívatott, akkor miért nem vállalja fel a dolgot és índitt egy petíciót ez ügyben .Mert ennek a petíciónak a megírói legalább vették a fáradságot, hogy tegyenek valamit. Valószínű hogy a hatóságok lesöprik egy mozdulattal, hiszen a halászati lobbi erősebb. De legalább civilként megpróbáltak tenni valamit.


Vendég

#297 Re: Re: Válasz 289-re

2012-02-02 11:16

#296: Mestercsászár - Re: Válasz 289-re

"De legalább civilként megpróbáltak tenni valamit."

Valamit, ami egy kicsit sem visz közelebb semminek a megoldásához. Egyébként is jó kérdés, hogy egyáltalán szükséges-e. Szerintem nem és hát azok szerint sem, akikre ők maguk hivatkoztak. Akkor? Mindegy. Ha a fejed fáj, miért a lábadat akarod a dokival gipszeltetni?

Iszapszem!!!!

#298 Válasz a Mestercsászárnak!!!!

2012-02-02 11:46

Tisztelt hozzám szóló!!!!
önnek igaza van mert a Tiszán ez már két éve a szabály érvénybe van!!!De csak a szabály sajnos!!!!
Én már régóta dolgozom ezeken az ügyeken hogy tisztességesen menjenek a horgász szabályok de sajnos olyan falakba ütköztem amire azt kellet mondanom hogy inkább felhagyok vele mint hogy a magán életem tönkre tegyék!!!!Mert volt már rá példa higgye el nekem!!!Sajnos!!Hozzá kell tennem !!!hatósági személyként nem állt mellém olyan hatóságok akiknek kutya kötelességük lett volna eljárni és támogatni az én általam eljárt személyekkel de nem ezt tették hanem még velem szemben lett retorzió!!!!Ezek vezettek oda hogy inkább csak fórum szintek szólok hozzá mint tisztességes horgász mert tudom és meg győződésem hogy a tiltott dogok nem fognak jóra megváltozni!!!!sajnos!!!!!!!Ami számomra is szomorú dolog és azt hiszem minden becsületes horgász számára!!!!!
Mestercsászár

#299 #297 Re: Re: Válasz 289-re

2012-02-02 11:52

Hát az a néhány millió ivadék amivel esetleg több lehetne az tényleg semmi.Szerintem nem mindegy hogy 100 ivadéknak a 10% marad meg vagy 1000 ivadéknak a 10% marad meg.Vajon a külföldi halászati szakemberek miért védik feleslegesen az állományt.A Tisza halászati szakemberei is csak a horgászok bosszantására vezeték be.Mint szuper harcsahorgász, tisztában van vele hogy a nagyobb példányok ikrái életképesebbek.Maga az a példány amelyik elérte a nagyobb súlyt életképesebb és ezért is fontos hogy a génálomanyát tovább tudja örökíteni.Ez felesleges?Ha ezt így gondolja akkor felesleges bármilyen további eszmecsere is.Szerintem a tudományos akadémia tanszék vezetője sem tudná magát meggyőzni erről hiszen zsigerből utálja az egészet.Teljes mértékben elhárít minden józan okfejtést.

Vendég

#300 egy másik vendég

2012-02-03 10:46

Mester császár"?

Tudod -e, hogy mekkora fészek őrzési hatékonysága van a 70kg-os harcsának ???
És azt tudod-e mekkora egy 5-10 -15kg-osoknak???
Jössz itt a szikanyaggal....!!!-de mit ér a szikanyag magas tartalma,ha a 70kg-os , ivás után fél óráig tud hatékonyan őrizni?,.........és egyáltalán őrizni...
A további szakkönyves beidézéseid,mely, melyek tógazdasági körülmények...mesterséges...tapasztalataiból születtek.És a fészek őrzésre ki sem tér,mert nincs rá szükség,ellenőrzött körülmények között.
Ha ezek után még kételkedsz, amit le irtam, győződj meg róla személyesen....A kicsik esetében csúnyán pórul járhatsz!! A nagy pedig méla undorral lelép.