Nyílt levél az erdélyi magyar felsőoktatásért


Vendég

#1

2011-11-02 09:26

nem szabad hagyni hogy csufot uzzenek allandoan a magyar nemzetisegu emberekbol,amennyire lehetoseg adatik fel kell lepni a jogtiprasok ellen

Vendég

#2 lorand

2011-11-02 11:13

Vigyázat! A "nyílt levél" kezdeményezői az egyetem perifériájára szorult, frusztrált személyek, illetve a konkurens egyetemek alkalmazottai. Az egyetemen létezik magyar tagozat, ami június óta 18 önálló magyar intézetbe szerveződött, ezekre lehet az önálló magyar karokat építeni. (Sajnos ez nem jött létre a vásárhelyi orvosin). A levél aláírói között alig akad belső egyetemi személyiség, azok sorra megtagadták az aláírást. Az aláírók nagy része egy ködös szövegű törvény-értelmezéssel megtévesztett jóhiszemű értelmiségiek!

Vendég

#3 Tamás László

2011-11-02 12:09

Vekov Karcsi elégedetlen saját személyes és... szakmai státusával az egyetemen belül, nyugdíj felé közeledik stb. stb. Kavargat, kavargat. Meg kell adni: zseniális húzás volt, hogy egy teljesen tárgytalan álproblémával, szójátékokkal rászedett markáns értelmiségieket, azok meg, hallva, hogy "veszélyben az egyetem", alá is írták!!!! Ma ezen röhög mindenki a Farkas utcai egyetemen, körbeadják az újságokat, és nevetnek.

Vendég

#4 diák

2011-11-02 12:29

szegény Vekov!

Vendég

#5 Drd. Serestély András

2011-11-02 15:47

Igen, mindazt amit a magyar oktatóknak - le a kalappal előttük - SIKERÜLT elérniük a kolozsvári Babes-Bolyai Egyetemen, nos, azt KÖVETELJÜK Vásárhelyen az orvosin is! Ugyanaz az ország, ugyanazok a törvények. Éljenek a kolozsvári értelmiségiek, Isten óvja Erdélyt!

Vendég

#6 Pusztai Laci

2011-11-02 15:56

Kezdődik a böbötö magyar választási kampány, fenekednek a békábésok, pozsonyok. Tényleg fura helyzet: egy Vekov százat csinál.

Vendég

#7 N. Ágnes

2011-11-02 16:00

Jók a kommentek itt. Nem mind nyílt levél ami fénylik...

Vendég

#8 N. Ágnes

2011-11-02 16:01

ja, és itt is jók a kommentek:

http://itthon.transindex.ro/?hir=27446

Vendég

#9 Nem értem

2011-11-02 16:43

1-et tudok érteni Vekov-val, Igaza van, ki kell állni azért amihez jogunk van

Vendég

#10 Duró Miklós

2011-11-02 16:55

#9: - Nem értem

Persze, hogy igaza van. De amit kér, az már megvan az egyetemen. Akkor meg miért csinálta Vekov (és a doktoráláson többször megbukott Wanek) az egészet? Miét bolondítottak jószándékű, igazi értelmiségieket? Nos, csak azért indított mozgalmat és csapott be tisztességes személyeket - mint Egyed Ákos bácsi!!! - mert feltűnösködni akar. Aki ismeri RMDSZ-es múltját, képviselői leszereplését, szakmai bukásait, azt pontosan érti miről van szó. A egyetemen dolgozó sokszáz magyar professzor, pl, Péntek János, Néda Zoltán, Egyed Péter stb.  miért nem írták alá? Miért a konkurens Szapi töltötte meg aláírással? Miért mondta ma a rádióban a tisztességes nyugdíjas professzor, hogy bocsánat, nem tudta mit ír alá, neki azt mondták, hogy "baj van"? Na, de mindegy...


Vendég

#11

2011-11-02 17:48

Azoknak a diákoknak akik magyar iskolában jártak nagyon fontos lenne..

Vendég

#12

2011-11-03 08:37

A sok apróbbnál apróbb lépés után, mely sehova se vezetett, ez egy döntő lépés lenne.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-11-04 23:05


Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-11-04 23:12


Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-11-04 23:13


vendég

#16

2011-11-04 23:19

Jó lenne a pontos tájékoztatás, hogy az emberekbe tudatósuljon, hol is áll a magyar felsőoktatás.
Végre észre kéne venni, hogy ne ismét a Vekov féle képviselő elvtársak próbáljanak félrevezetni.
Más sokat tett, hogy ide jutottunk!!!


Vendég

#17

2011-11-07 15:20

A ROMANSAG NAGY RESZE MEG MINDIG NEM NOTTE KI A SOVINISZTA MULTAT .SOKAN KOZULUK SZERETNEK MINDIG POLCON LENNI ES EZT FELTIK .MASIK OK AZ RMDSZ GYAVASAGA VAGY EZ IS AZ A BIZONYOS POLC ES PENZ. APRO LEPESEKBEN NEM LEHET JOGOKAT KIVIVNI SEM LAPITVA.A MAGYAR POLITIKUSOKAT NEM AZERT KULDTUK A PARLAMENTBE SE A MINISZTERIUMBA HOGY SZUNYODJNAK ,HANEM ,HOGY A JOGAIKERT HARCOLJANAK.AMIKOR A BOLYAIN MEGTORTENT AZ A DISZNOSAG HANTZ EKKAL AZ RMDSZ MIERT NEM BORITOTT ASZTALT MOST MEG A MOGYE ESETEBEN MERT VANNAK MEG A KOALICIOBAN???AZ ORSZAG UGYEIT INTEZNI..NEM EZERT KULDTUK ODA HANEM ,HOGY HATRALNI NEM LEHET MIKOR A MAGYARSAG ERDEKEIROL VAN SZO.VAGY KENYTELENEK LESZUNK MASOKAT KERESNI.

Vendég

#18

2011-11-07 15:53

Megvagyok dobenve , hogy ennyi felelotlen ifju letezik az egyetemen akiknek nem is szukseges ,hogy magyarul beszeljenek,hogy az UN magyar egyetemen ki is irjak magyarul a feliratokat, nekik jo ahogy van masok dontsenek helyettuk PATOPALOK. es sajnos MAGYAROK meg.En 1958 ban lattam az Igazi BOLYAI t amirol ezeknek fogalmuk sincsen es beszelnek.SZegeny Erdelyi magyarok.Nem kell valakinek profeszornak lenni ,hogy lassa nincs igy jol. orokre szolga lenni a sajat hazajaban.S ezek is ifjakot fognak nevelni.

Vendég

#19 Igaz

2011-11-22 22:08

Egyetertek az elottem szoloval, ha magyar vagyok es vannak jogaim miert ne harcoljak erte.
Itt nem a RMDSZ-rol, Mpp-rol meg a tobbirol van szo hanem arrol, hogy en mnt magyar bemehessek az egyetemre ugy, hogy magyar feliratokat olvasok, magyar nyelvu alkalmazottak foglalkoznak velem, es az, hogy a tantargyak ne csak 60% hanem 100% tanulhassam magyarul.

Vendég

#20

2011-11-30 14:19

Támogatom:

Vendég

#21

2012-03-19 07:07

Sunt de acord cu continutul petitiei .

Vendég

#22 Re:

2012-03-19 15:56

#20: -