Petíció Dörner György színi igazgatói kinevezése mellett!


Vendég

#476

2011-11-06 11:53

csurka és dönner nem elég mert ök már aligha értik az világosság nyelvét.olyan embereket kell melléjük állitani mint például papp gábor müvészettörténész és akkor valoban lehetne az uj szinház az fény az éjszakában-de csak ekkor-enélkül csak magyarkodás lenne
Hazafi

#477 Re:

2011-11-06 12:37

#476: -

A Magyarkodással magyarországon mi a baj????????


Vendég

#478 Re: Re:

2011-11-06 12:38

#477: Hazafi - Re:

Magyarországon,elnézést!


Vendég

#479

2011-11-06 13:45

Nem jól van a felszólítás megfogalmazva. Nem a kinevezése melletti petíciót írtam alá, hanem a kinevezéséért elindított petíciót. "Álljunk ki érte, mint a kémény".

Vendég

#480

2011-11-06 13:50

teljesen egyértelmű...Nemzeti színház élére nemzeti érzelmű magyart!

Vendég

#481

2011-11-06 14:17

CSAK ÖSSZEFOGÁSSAL tudunk a gonoszok, és a sátánok ellen védekezni!!!!!

Vendég

#482

2011-11-06 14:31

Igen én támogatom Dörner György kinevezését egyben reményem fejezem ki hogy ez a tendencia folytatódik és inkább előbb mint utóbb a Nemzeti színház élére is egy igaz ízig vérig Magyar szakembert sikerül kinevezni!!! ave

Vendég

#483

2011-11-06 14:38

Lehet, hogy Márta István kapcsolati hálózata szövevényesebb, bár a bennfenteseknek nem bonyolultabb, mert pontosan tudják, hogy mindenki függ mindenkitől, mindenki fél mindenkitől ez egy gordiuszi csomó, fel lehet fejteni, még csak nem is kell ketté vágni,- ez a politikai véleményem. A szakmai ugyanilyen tömör, Márta István összes színházhoz való képessége Dörner György mellényzsebében elfér. Ne féljetek !!

Vendég

#484

2011-11-06 15:20

Adjon a Magyarok Istene erőt és egészséget Dörner művész úrnak és csapatának egy valóságot bemutató színház létrehozásához, vezetéséhez. Ideje felemelkednie a magyar színművészetnek a liberális posvány fertőjéből. Ehhez már van közönség, de a Dörner Györgyök hiányoznak. Sok sikert a munkához!

Vendég

#485

2011-11-06 15:23

Márta István pályázata 200 oldalas, Dörner Györgyé alig egy tizede, ez a fő érve a döntést ellenzőknek.Egy EU-s pályázat elnyeréséhez szintén 200 oldalt hoznak össze a pályázatírók. Bármelyikünk is észrevette ezt az óriás léptékű EU-s támogatást? ...Az érintettek, bizonyára! A mennyiség nem minőség, furcsa megközelítés: mitől Új Színház az, melynek direktora tizenvalahány éve vezényel ugyanazoknak a kórustagoknak , ugyanabból a partitúrából.Bár nem olvastam Márta pályázatát, ezért nem tudom hány oldal szól a 200-ból az új darabokról, a meghívott színészgárdáról, és a koncepcióról, de ezt az ő pályázatírója bizonyára tudja -ezt gúnynak szántam.Azt sem tudhatom, hogy hány oldal szól a gázcsövek cseréjéről, a forgószínpad mechanikájának javításáról, a bevétel és kiadási oldal egyenlegéről ,de ezt Dörner György sem tudhatja. Azt viszont tudja, hogy az a jó színház, amit nem a sznobok vegetatív hét vastapsa és vagy hét csapása tesz jó színházzá, hanem az amikor belépsz , majd kilépsz jobb emberré váltál, --ami persze csalfa remény . Én már csak tudom.

Vendég

#486

2011-11-06 15:44

Amit ma kulturális téren "művelnek Magyarországon, az
szégyen és döbbenet! Ami pedig Judapesten történik, az
alávaló gazemberség!! Elönti a szenny a Nemzet Színházát
/igazgatójával együtt/ a színpadról ömlik a mocsok és a
trágárság, ugyanakkor egy 360 fő nézőteres kis színház, amely mai magyar szerzők műveinek bemutatására esküdött föl, eszement támadásoknak van
kitéve. Segítse a Mindenható a Dörner-Csurka-Pozsgai
hármast, akiknek volt bátorságuk rést ütni a globális
falon! Nekem ünnep lesz, amikor ott az első előadást
megnézhetem! /Remélem, hogy megérem, amikor kapok rá
jegyet!!/ IL


Vendég

#487

2011-11-06 15:45

Balázs Péter ellen is tiltakoztak annó, mégis bebizonyosodott, hogy az egyik legsikeresbb szinházigazgató lett.

Vendég

#488

2011-11-06 15:46

Örülök, hogy Dörner György lesz a színi igazgató.

Vendég

#489

2011-11-06 16:27

Az igazságnak győznie kell!!
Mert nem mindegy!

#490 Hasonló, vagy Hason lóg!

2011-11-06 17:41

"similis simile gaudet" (hasonló a hasonlónak örül)

Lássuk csak:
DÖRNER GY. ALFÖLDI R. (ő egy "similis" =hasonló)
vagy simlis ? ez is hasonló
jövő színházi igazgató menő színházi izgat-gató

művészeti: elragadó leragadó

emberségi: kitartó kitartott

közösségi: a LEG-ek büszke éke a "MELEGEK büszkesége"

Bizony, nem mindegy, pedig formailag hasonlók a jelzők. Ezért elengedhetetlen, hogy a színpadi szerzők művei ne hasonlóan, hanem lényegében azonosan kerüljenek bemutatásra!

Ugyanis, a példa okáért, a legegyszerűbb színpadi kórustag is tudja, hogy:

"Jobb a Karban Szerepelni,
Mint a Szarban Kerepelni..."

Azt meg mindannyian beláthatjuk, hogy mindenképpen:

"Szebb a Kecsegve Ringó Fecske,
Mint a Recsegve Fingó Kecske..."


Vendég

#491 Re: Hasonló, vagy Hason lóg!

2011-11-06 18:15

#490: Mert nem mindegy! - Hasonló, vagy Hason lóg!

al-földi:-szar-földi

nem etalon, csak egy fing folt a falon

te is más vagy:-te sem vagy más

csak egy csimbók a szarban,

ahol a fingó kecskéd recseg

bódúltan, halkan


Vendég

#492

2011-11-06 18:15



Jó, hogy Dörner lesz az Új Színház igazgatója, mert Ő legalább magyar.
Nagyon gyalázatos, hogy Magyarországon neoliberális, szarházi nem magyar érzelmű "művészemberek" töltik be ezeket a posztokat.

Antal

Vendég

#493

2011-11-06 18:39

Fogjunk össze a legjobb értelemben és a legmagasztosabb indulattal, mert csak így maradhatunk fenn:
-Nyíljon ki a szemünk és táguljon az agyunk amennyire szükséges
-Ne hagyjuk, hogy a gyűlölködés legyen úrrá rajtunk vagy honfitársainkon
-Ne hagyjuk, hogy kollektíven sértegessenek, alázzanak bennünket: lépjünk fel -ha ilyet tapasztalunk- ez ellen, kérjük ki magunknak, vagy demonstráljuk ellene, de semmiképpen ne hagyjuk az indulatokat elszabadulni, a sátánt ne hagyjuk felülkerekedni..., mert kitörni készül!
Tegyük most félre a magánérdekeinket amennyire ez lehetséges, mert most nem olyan időket élünk... !
-Képzeljük magunkat azok helyébe, akik irányítják az országot, és gondoljuk végig, hogy mi mit tennénk a helyükben, és amit gondolunk az tényleg megoldás lenne?!
-Vizsgáljuk meg lelkiismeretünket, hogy tisztán álljunk a legszentebb LÉLEK előtt

Vigyázzunk magunkra és egymásra, a JÓ ISTEN SEGÍTSEN MEG BENNÜNKET

MARA
oszok

#494

2011-11-06 18:45

Aki ez ügyben nem Dörner igazgató urat támogatja, az vegy még nem ébredt fel, vagy kiomndott elleensége a magyar kultúrának

Vendég

#495

2011-11-06 18:47

Biztos,hogy akik a kinevezes mellett,dontottek,meggondoltak,es helyesnek lattak,lelkuk rajta,remelem nem fognak csalodni a fent nevezett szemelyben.Bela

Vendég

#496

2011-11-06 18:58

mar szoltam

Vendég

#497 Re:

2011-11-06 18:59


Vendég

#498 Re:

2011-11-06 19:02


Vendég

#499

2011-11-06 19:25

Magyarország a magyaroké és ha rajtam múlik így is marad a világ végezetéig.

Vendég

#500

2011-11-06 20:12

Felháborítónak tartom,hogy olyan kis senkiházi magyaráruló Alföldi Róbertek zavartalanul ülhetnek nem méltó helyükön,a nemzeti érzelmű kiváló művész Dörner György pedig szálka a sok idegenszívű szemében.