Petíció Dörner György színi igazgatói kinevezése mellett!


Vendég

#201

2011-10-30 18:39

Végre lesz egy Magyar színházunk,isten áldásával.

Vendég

#202

2011-10-30 18:42

Alig várom két kislányommal,és férjemmel mehessek a színházba!

Vendég

#203

2011-10-30 19:37

A lehetőség adott-mottom-NEM AZ A FONTOS MINEK SZÜLETTÉL,AZ HOGY MILYEN EMBERRÉ VÁLSZ!

Vendég

#204

2011-10-30 20:03

http://www.youtube.com/watch?v=A-2oM-DYcbs

Epévé változék a víz, mit lenyelek,
ha téged elfelejtelek!
Nyelvemen izzó vasszeget
üssenek át,
mikor nem téged emleget!
Hunyjon ki két szemem világa,
mikor nem rád tekint,
népem, te szent, te kárhozott, te drága!
csakmagyar

#205 Magyar ember nem csal!

2011-10-30 21:13

Szép ez a mozgalom meg minden, de az előbb úgy találtam rá az oldalra, hogy valaki a nevemben feliratkozott és nekem jött meg a visszaigazoló levél.
Nem így kellene srácok, ez épp a hitelességét rombolja le az egész kezdeményezésnek.

Vendég

#206 Re: Magyar ember nem csal!

2011-10-30 21:30

#205: csakmagyar - Magyar ember nem csal!

A bizonyítékot is mellékeld az állítás mellé, mert így semmit nem ér amit írsz, csak egyszerű rágalom!

Azonban az e-mail visszaigazolásnak pont ez a alényege, hogy ne lehessen más nevében aláírni. A beírásoddal melyben csalással rágalmazol másokat, pont azt demonstrálod, hogy a rendszer kiválóan és megbízhatóan működik.


Vendég

#207

2011-10-30 23:18

Adjunk esélyt az Új Színház új csapatának. Nagy igény van NEMZETI SZÍNHÁZRA!

Vendég

#208

2011-10-30 23:21

Szimpatikus a három leendő színházi vezető, várjuk a programot és a remélhetőleg jó előadásokat!

Vendég

#209

2011-10-30 23:21

A hazáért mindhalálig.

Vendég

#210 Re: Re: Re: Nem. Nem tűnt fel...

2011-10-31 01:21

Török Judit

#211 Re: Re: Re: Nem. Nem tűnt fel...

2011-10-31 01:46

#78: BML - Re: Re: Nem. Nem tűnt fel...   

T. DML!

Szerepel a repertoáron magyar mű: Móricz- Závada átiratában, Molnár Ferenc, a Színház társulatának ötletei alapján a Mocsármese, Arany János Hídavatás-ának adaptációja,Barabás Pál  műve és egy magyar mesejáték.

Olvastam Márta István pályázatának publikus részét. (Érdekes, hogy a diplomája sem publikus. Nyilván, mert nincs szakirányú diplomája, Tarlós szerint csak zenetanári végzettsége van.)

Amit programként felvázol, többnyire jól csengő lózungok. Például: vendégszereplés a határon túli magyar területeken. Idézem: ""lényeges eszköze a magyar kultúra és nyelv terjesztésének és ápolásának olyan területen, ahol igen jelentős a magyar anyanyelvű lakosok aránya."

Könyörgöm, Molnár Ferenc Hattyú-jával?  Amúgy a darabbal nincs semmi gond. Molnár Ferenc világhírű remekíró volt. De vajon miért nem valamelyik klasszikusunk művének adaptációjával megy Eszékre? Például Kosztolányiéval? 

A másik érdekessége a nyilvánosságra hozott pályázatnak, hogy míg Márta István a konkrét programot titkolja a nagyérdemű előtt, aközben némely jóakarók megszerezik és nyilvánosságra hozzák Dörnerék programját, sőt nyomást gyakorolnak a szerzőkre vagy azok  örököseire,  hogy tiltsák le a műveiket.

Micsoda alávaló gengszterizmus ez? Márta Istvánnak ez ellen tiltakoznia kellett volna, főképpen pedig a közel 30 éve a pályán álló, kiváló színművésszel szemben folytatott hadjárat ellen.

Hogy miért nem tiltakozik Márta István Dörner György megbélyegzése ellen?

 Sőt  miért áll az élére a sértett Márta István a kiváló színész Dörner György és a politikailag önmagát ugyan  lejáratott, de vitathatatlanul az egyik legnagyobb élő drámaíró elleni politkai hadjáratnak?  Fentiekre és erre is van magyarázat: a jelleme.

Vélhetően a nemrég kinevezett két igazgatóra, Balázs Péterre és Nemcsák Károlyra utal, amikor azt írja, hogy: "A színházi mesterség megkérdőjeleződik, álszínészek és magukat színidirektoroknak bepecsételtetett margónállók sokasága tűnik fel ország-színpadunkon."

Hogy hogyan lehet valaki "álszínész", azt nem tudjuk meg. Vagy színész valaki, vagy dilettáns csepürágó. Átmenet nincs.

Nos, ez az oldalvágás például  kifejezetten undorító, de egyben önleleplező is, maga ad alkalmat a parádriposztra:

Márta István színművész? Nem.  Márta István "álszínész"? Az sem. Nos, anno ki pecsételte be Márta Istvánt színidirektornak?

Úgy is vehetjük, hogy Tarlós István mint munkaadó egyetértett ebben Márta Istvánnal, és a zenetanár helyett egy kiváló színművészt és egy remekírót nevezett ki az Új Színház élére. Pártállástól, politikai hovatartozástól függetlenül.

Kik gerjesztettek ebből politikai ügyet? A kérdés költői.


Vendég

#212 Re: Magyar ember nem csal!

2011-10-31 03:23

#205: csakmagyar - Magyar ember nem csal! 

 Szerintem valaki jó ismerősöd felírt, mert bízott abban, hogy visszaigazolod. Kérd számon tőle. :)

 


Vendég

#213

2011-10-31 08:47

ez mi?

Vendég

#214

2011-10-31 19:06

Hajrá!

Vendég

#215

2011-10-31 19:11

Néha az igazságérzete , és a dühe , olyan dolgokat mondat ki vele, amiket talán nem ártana jobban árnyalni..:). De ezt leszámítva , semmi de semmi érvet nem tudok felhozni ellene... A Gyurcsányista ügyvédnél köbtrilliószor szalonképesebb emberről beszélünk! Hajrá Dörner!

Vendég

#216 Re:

2011-10-31 19:53

#25: -  

 


Vendég

#217 Re:

2011-10-31 19:53


Vendég

#218 Re:

2011-10-31 20:32

#215: -

Egyetértek veled! Azonban én úgy vélem, másokkal ellntétben, hogy igazság az csak egy fajta van, hiába vizsgáljuk más más oldalról. És tudom, hogy kimondva, néha fájdalmat is okoz. Eme tulajdonsága az igazságnak, nem fügvénye az árnyalatoknak.


Vendég

#219

2011-10-31 20:35

Magyaroknak a Magyar szinhazat

Vendég

#220

2011-11-01 04:25

Örülök a kezdeményezésnek, a barátaim felé is továbbítom.

Sok sikert kívánok!


Vendég

#221 Re:

2011-11-01 12:10

#88: - Sütő-darabra biztos nem, az örökösei - nagyon helyesen - nem engedélyezik, hogy a Dörner-Csurka páros felhasználja a darabjait. Hihetetlenek vagytok kommentelők, nem is tudtam, hogy egy időkapu nyílt hazánkban, ahonnan százszámra jönnek át a '30-as- '40-es évek nyilas csőcselékei...

 


Vendég

#222

2011-11-01 12:11

Nem hagyhatjuk, hogy rosszindulatú, ostoba és szándékosan félrevezető rágalmak mérgezzék állandóan mindennapjainkat!
NFT

#223 Vendég

2011-11-01 13:48

Igen! Dörner György!
NFT

#224

2011-11-01 13:49

Elszámoltatást a budapesti színházakban! Márta helyett Dörner György! A kutya ugat, a karaván halad!

Vendég

#225

2011-11-01 13:51

Felháborít amit művelnek a ballib oldalról !!!
Régi nagy tisztelője vagyok Csurka István írói munkásságának. Soproni szinházban szerencsém volt látni egyik remek dráját-Döglött aknák c.- felejthetetlen élmény volt. Sok sikert és kitartást a támadások ellen Dörner Györgynek és társulatának !!!! Csak remélni tudom,hogy nem hátrál meg sem a városvezetés sem ők !!!!