Ne legyenek családok lakcím nélkül!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Ne legyenek családok lakcím nélkül! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1

2016-10-23 08:07

A jobboldali kormány évek óta törekszik a magyar demokratikus baloldali sajtó ellehetetlenítésére!!!!!!!!!! Tesék Vissza állítani a Népszabadságot ez az egy olvasható lap!!!

Vendég

#2

2016-10-23 08:27

AVM tag vagyok, én is részese vagyok e kampány elindításának ill így is tudjak segíteni e témában érintetteknek

Vendég

#3

2016-10-23 11:43

Minden évben költöznünk kell, két gyerekkel és a nagyobbiknak ez lesz az ötödik költözés pedig csak öt éves lesz.

Vendég

#4

2016-10-23 11:44

Szociális munkásként átlátom a rendszert, és mielőbbi megoldást sürgetek!

Vendég

#5

2016-10-23 18:03

Nem szabad jogoktól megfosztani azokat az embereket, akik amúgy is az élet bármely területén hiányt szenvednek (lakhatási gond, alacsony jövedelem, stb...)! Inkább személyhez és nem tárgyakhoz (lakás, pénz, autó, stb...) kellene kötni az ellátásokat, hogy az is jogosult legyen rá, akinek nincs semmilye!

Vendég

#6 Re:

2016-10-24 10:56

#3: -

 Mi ezzel a gond? Csak lakcímkártyát kell csináltatni az új lakcímre.

Vendég

#7

2016-10-24 13:20

Azért írtam alá ezt a petíciót, mert szeretném, ha megváltozna ez a gyakorlat.

Vendég

#8 Re: Re:

2016-10-24 18:49

#6: - Re:  

 Valószínűleg megterheli a gyerekeket a bizonytalanság, az állandó, megismerhető környezet hiánya, valamint ehhez biztosan társulnak anyagi nehézségek is. 


Vendég

#9 Re: Re: Re:

2016-10-25 06:28

#8: - Re: Re:  

 Erről a szülők tehetnek, nem a társadalom, nekik kell megoldani a problémáikat. Más nem fogja megoldani helyettük. Aki tudja, hogy magát sem tudja eltartani, nem kéne felelőtlenül gyermeket vállalnia.


Vendég

#10

2016-10-25 10:02

Azért mert számomra érthetetlen ez az egész. Magyar állampolgár, adót, tb-t, nyugdíjjárulékot fizet. Vannak, akik albérletben laknak, és a tulaj nem akarja állandóra bejelenteni - hozzáteszem joggal -, de még csak tartózkodásilag sem.

Vendég

#11 Re:

2016-10-25 12:36

#7: -  vlme

 


Vendég

#12

2016-10-25 12:37

VLME960223


Vendég

#13

2016-10-25 12:41

VLMEREDVBL


Vendég

#14

2016-10-25 14:37

Szociális intézmény dolgozójaként rendszeresen találkozom ezzel a problémával, s rendkívül igazságtalannak tartom..Ez a gyakorlat tovább súlyosbítja az amúgy is hátrányos helyzetet, a gyermekek leszakadását.

Vendég

#15

2016-10-25 15:26

Mindenkinek joga van a lakhatáshoz, az elérhető szolgáltatásokhoz. Szívügyem az állami gondozásból kikerülő 18 évesek ügye.

Vendég

#16

2016-10-25 20:18

Mert a lakhatàs alapjog. Ne legyenek csalàdok az utcàn , az önkormànyzatok tulajdonàban lévő lakàsokat ne piaci alapon értékesítsék felújítàsi kötelezettséggel , hanem szociàlis alapon osszàk szét.

Vendég

#17 Re:

2016-10-26 12:07

#16: -  

 Aztán úgy járnak, mint nálunk, a kisebbségi népes családok elloptak mindent, aztán felrobbant a ház, mert valamelyik idióta a réz gázcsövet is letépte!

Ha nincs pénzed eltartani egy szekérderéknyi gyereket, akkor nem kéne őket tucatjával potyogtatni!


Vendég

#18 Re:

2016-10-26 12:08

#16: -  

 Olvasd el díszes alaptörvényünket... 


Vendég

#19

2016-10-26 19:22

Egyetértek, támogatom. De tágítsuk a kört: ne csak a jogilag családnak minősülő formációban élők, hanem senki se éljen emberhez méltatlan körülmények között (bárki hibájából!); állandó lakás és regisztrált lakcím nélkül. Ennek nemcsak elemi szociálpolitikai elvárásnak kellene lennie a XXI. századi EU demokratikus jogállamaiban, hanem (az Unióra is kiterjesztett) nemzetbiztonsági követelménynek is. Kissé tehát szűk látókörűen diszkriminatívra sikeredett a petíció megfogalmazása, de, mert nyilvánvalóan jó szándékú, így is támogatom.

Vendég

#20

2016-10-27 05:09

Azért írtam alá,mert sajnos mi is érintettek vagyunk a kérdésben-település szintű lakcímünk van-albérletben lakunk,nagyon kiszolgáltatott helyzetben.Egyedülállö anya vagyok két gyerekkel,az egyik még kiskorú.

Vendég

#21 Re:

2016-10-27 07:09

#20: -  Azért írtam alá,mert sajnos mi is érintettek vagyunk a kérdésben-település szintű lakcímünk van-albérletben lakunk,nagyon kiszolgáltatott helyzetben.Egyedülállö anya vagyok két gyerekkel,az egyik még kiskorú.

 A nagykorú már nem gyermek, hanem felnőtt. Ha felnőtt, miért nem megy el dolgozni? Két felnőtt keresetéből már lehet normális albérletet találni, ahol ideiglenesen be is jelentheted magad.


Vendég

#22 Re:

2016-10-27 07:11

#19: -  Egyetértek, támogatom. De tágítsuk a kört: ne csak a jogilag családnak minősülő formációban élők, hanem senki se éljen emberhez méltatlan körülmények között (bárki hibájából!); állandó lakás és regisztrált lakcím nélkül.

 Tehát ha valaki nem képes normális életet élni, utcára kerül, akkor biztosítsák a lakhatását az adófizetők?! Egy nagy büs ....-!!! Ebben az országban egy réteg arra rendezkedett be, hogy tartsák el mások a kölykeiket, a munka, mint pénzforrás meg sem fordul a fejükben. Na ezen kéne változtatni!

Tessza Udvarhelyi
A petíció szerzője

#23 Re: Re:

2016-10-27 14:38

#6: - Re:  

Sajnos ez nem ennyire egyszerű. A szállásadók jelentős része nem köt szerződést a lakókkal vagy ha köt is, nem engedi őket bejelentkezni annak ellenére, hogy ez törvényben foglalt jogunk. Ezen kívül, az okmányirodák sem tartják be a törvényt, ami szerint érvényes szerződés birtokában a szállásadó külön hozzájárulása nélkül be lehet jelentkezni.

Tessza Udvarhelyi
A petíció szerzője

#24 Re:

2016-10-27 14:40

#10: -  

 Miért lenne jogos, hogy a szállásadó nem akarja őket bejelenteni? Azzal, hogy ott laknak és fizetnek a lakásért, jogot nyernek ahhoz is, hogy megfelelő lakcímük is legyen. Ezt a törvény is így ismeri el, csak sajnos szinte lehetetlen betartani.

Tessza Udvarhelyi
A petíció szerzője

#25 Re:

2016-10-27 14:42

#14: -  

 Köszönjük a csatlakozást! Ha esetleg lenne kedve velünk megosztani konkrét eseteket, történeteket arról, hogy milyen problémákat jelent a lakcím hiánya, kérjük, írjon emailt A Város Mindenkié csoportnak avarosmindenkieKUKACgmail.com, mert ez nagyon sokat segíthet nekünk a további érdekérvényesítésben.