Tiltakozás Kertész Ákos, magyarságot sértő megnyilvánulása ellen


Vendég

#126

2011-09-08 14:13

Már nem csak a "titkos féreg foga rág". Hemzsegnek az ismert férgek is.
és mégis magyar

#127 Re:

2011-09-08 14:56

#2: -

Neki talán megbocsájtatik?

Ady Endre: A HŐKÖLÉS NÉPE

Ez a hőkölő harcok népe
S mosti lapulása is rávall,
Hogy az úri kiméletlenség
Rásuhintott szíjostorával.

Mindig ilyen volt: apró khánok
Révén minden igának barma,
Sohse harcolt még harcot végig,
Csak léhán és gyáván kavarta.

Erőt mutattak, erőt látott,
Vertnek született, nem verőnek.
Önerejét feledte mindig,
Sohse szegzett erőt erőnek.

Betyár urai így nevelték,
Nem rúg vissza, csak búsan átkoz
S ki egyszer rugott a magyarba,
Szinte kedvet kap a rugáshoz.

Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szívét kobozzák
S ha néhányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák.

Csak a Csodák-Ura meglátná
Végre ezt a szánalmas népet,
Adna neki csak egy dárdányi,
Úri, kis kíméletlenséget.

Hogy néhány maradt sereghajtó
Törötten, fogyva azt ne vallja:
Ezért a népért ugyis is mindegy,
Ebsorsot akar, hát - akarja.


Vendég

#128

2011-09-08 14:56

A vérünket szívta eddig?

Vendég

#129

2011-09-08 16:07

Kulsoleg embernek nez ki de belul valami mas,csak a neve magyar.




Vendég

#130

2011-09-08 18:03

Szólj hozzá...

Vendég

#131

2011-09-08 19:39

Nagy szégyen, ha egy "ember" a saját hazájara a saját népére ilyeneket mond!

Vendég

#132

2011-09-08 19:47

Nem a megjelent írás ellen kell tiltakozni, hanem a szerzőjét kell megbüntetni. Javaslom a teljes családi vagyonelkobzást és a nyilvános kitoloncolását Magyarországból.
Régen az efféle megnyilatkozást a felségárulásként kezelték és aszerint szankcionálták. Most sem kellene másként tenni.

Vendég

#133

2011-09-08 19:49

Az ilyen szörnyszülöttnek semmi köze a magyarsághoz. Gyalázza csak saját fajtáját.

Vendég

#134

2011-09-08 20:51

Én már megtettem a Legfőbb Ügyészségen a feljelentést. Várom a fejleményeket.

Vendég

#135

2011-09-08 21:27

Ákos Kertész egy cionista balfasz.
ellenzék

#136 Re:

2011-09-08 21:32

#132: -

Mivel nem találtam a tiltakozásnál azt, ami ellen tiltakozni lehet, először átfutottam a Vitalap bejegyzéseit, de miután ezek (túlnyomó részük egyhangúsága és primitívsége okán) nem adtak támpontot, ezért megkerestem és elolvastam a feltételezett "megnyilvánulást". Gondolom arról a magánlevélről van szó, amelyiket Kertész Ákos az amerikai Népszavának írt. Feltételezem, hogy a tiltakozást az a mondat váltotta ki, amelyik szerint "a magyar genetikusan alattvaló." Természetesen ez a valóban elég határozott és bántó megfogalmazás nem helyes, mert genetikailag nem meghatározható tulajdonságra utal. Azonban, ha Petőfi Sándorra, Ady Endrére, Vörösmarty Mihályra, József Attilára és a többi halhatatlanra gondolunk és a magyarokat ostorozó, elítélő, sőt sértő kifejezéseikre vagy gondolataikra, és tőlük azokat  -utólag mindenképpen-  hálásan elfogadjuk, akkor talán Kertész Ákost is megilleti az írói szabadság.
A holokauszt felelősségének magyar "kisajátítása" erős túlzás és egyáltalán nem jogos, mert az ukrán, a lengyel, a szlovák és a román felelősség ebben továbbra is megmarad. (Azt se állítsa senki, hogy a német bocsánatkérés elmosta bűneiket!)
Ami pedig a levél baloldalt elítélő mondatait illeti, azokkal talán nem lehet egyetérteni?
Határozottan igaznak tartom a következő mondatait:
"De közben az egész baloldali elit és tisztikar, beállt a harácsolók, a korruptak, a tolvajok közé, elárulva nemcsak az eszmét, de konkréten a baloldal közkatonáit is, mert sebesülten és haldokolva hátrahagyta őket a vesztett ütközetek után a harcmezőn, és sorsára hagyta a védelmére szoruló civil lakosságot is. És ahelyett, hogy az utolsó töltényig harcolna a diktatúra ellen, a kiskapukon át menti a rablott vagyonát és az irháját.Mert belőlük is hiányzik az a négy alaptulajdonság, ami emberré tesz minket: az empátia, a szolidaritás, a tolerancia és a lelkiismeret."

A tiltakozást nem írom alá, nem küldöm tovább, mert ez csak viharkeltés egy köpőcsészében, értelmetlenül, egy magánirat miatt.


Vendég

#137

2011-09-08 21:42

Amikor a magyart gyalázzák, az miért nem gyűlöletbeszéd? A kettős mérce most már kezd unalmas lenni! Ákos Kertész összes magyar díját vissza kell vonni, és meg kell vonni tőle a nyugdíjat is! Mi az, hogy azokat alázza, akik egész életében eltartották? Az ilyen ember nem érdemli meg azt, hogy egyetlen egyet szippantson a magyarországi levegőből!!!

Vendég

#138

2011-09-08 21:52

Méltatlan arra, hogy a mi hazánkban éljen. Méltatlan a kitüntetéseire, hiszen azokat köpte szemen, akinek a pénzéből dotálták a fércmunkáit, azoknak a kezébe harapott, akiktől elfogadta a kitüntetéseket. Azokat köpte szembe, akiknek a nyelvét beszéli. A díszpolgári címet azonnal vissza kell tőle venni. Méltatlan rá. Méltatlan arra is, hogy itt szívja a levegőt. Méltatlan, mert pénzért, megrendelésre árulta el a nemzetet. a miénket.

Vendég

#139

2011-09-08 21:59

Elárulta a mi nemzetünket. Takarodjon innen!

Vendég

#140

2011-09-08 22:27

Mindennek van határa. Az általa oly annyira lenézett magyarok között nem szükséges maradnia.

Vendég

#141

2011-09-09 00:08

Unom, hogy mocskolnak minket, és főleg azt, hogy ők itt csak előnyöket élveznek . Javaslom, hogy aki így nyilvánul meg hagyja el az országot, de végleg!!!
ellenzék

#142 Re:

2011-09-09 09:33

#134: -

....és mi volt a vád?


Vendég

#143

2011-09-09 09:41

Bizonyos körök a magyarságot biztatják, hogy menjenek el ! Én őket kérem, hogy sürgősen,-míg baj nem lesz,- ők menjenek mert a magyarság türelme nem végtelen !! Bajszi

Vendég

#144

2011-09-09 09:49

Bizonyos körök mindég biztatnak minket magyarokat , hogy menjünk el ! Én őket sürgetem, hogy menjenek el mihamarabb, mert a magyar különösen türelmes ember,- de nem a végtelenségig !! Bajszi

Vendég

#145 Re:

2011-09-09 09:49


Vendég

#146

2011-09-09 10:30

Egy ilyen halványképességű "író" veszi a bátorságot ilyen gyalázkodásra!Igen,mert 65 éve az érték nem érték,a silányság az érték,s ezen az úton maradt tavaly óta is az ország.Szakáll Tamás

Vendég

#147

2011-09-09 14:07

semita szemét németh l.

Vendég

#148 Re:

2011-09-09 14:08


Vendég

#149

2011-09-09 14:40

Amennyire nem ismerem őt,úgy ő engem se.Ebben is megnyilvánul hasonlóságunk.És abban is ,hogy így ismeretlenül is utálják a magunkfélék ezeket a férgeket.
Azt kívánom minden gyűlölete üssön vissza szeretteire és barátaira,ez meg éljen nyomorúságban sokáig.
Egyébként ,meg ha itt minden és mindenki útálatra méltó ,miért nem költözik el.Tudnék ajánlani neki néhány helyet !

Vendég

#150

2011-09-09 15:31

Ha a SZÍVEMBŐL jövő véleményemet megírnám , nagyon csúnya lenne !! A hozzászólásomban, csak arra akarok kitérni, hogy egy MAGYARNAK magát valló ember, hogy vetemedhet erre, a nyilatkozat sorozatra !! Ez az ember nem érdemel, a MAGYAR HAZÁTÓL, még levegőt sem !!! Nem hogy MAGYAR ÁLLAMPOLGÁRNAK vallja magát !! ( NE csodálkozzunk, rajta, hiszen egy MAGYARELLENES ZSIDÓ !! ) Ezeket az ember típusokat, nem tudom mikor veti ki magából, a MAGYAR HAZA, és A MAGYAR NÉP !!