MONDJ NEM-ET A BUDAVÁRI LABIRINTUS BEZÁRÁSÁRA!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-08-12 13:34


Fodor Dániel

#77 Nekem ez volt...

2011-08-12 13:36

Végig olvastam minden hozzászólást, és határozottan el tudom különíteni azokat, melyeket civilek, avagy a Zöldhatóság munkatársai fogalmaztak meg. Végre láthatom milyen is az, amikor nem hivatalos formában találkozunk.

Minden hozzászólás értékes, de a támadó jellegű írások akkor "bátrak", ha az ember vállalja az arcát, nevét; valamint úgy alkot véleményt, hogy tudja, hogy miről beszél.

BÁRKI, aki azt állítja, hogy ez a kiállítás, vagy a Labirintus "kulturálisnak álcázott szélhámia", az egyértelműen nem nézte meg nyitott lélekkel és szívvel a kiállítótereinket.

Hogy is lehetne valami rossz, mikor minden embert emlékeztet arra, hogy ne felejtse el az "emberségét", a gyökereit, a hagyományokat...(?) hogy tisztelje azokat a kimondatlan történeteket, melyeknek a történelem viharos időszakaiban ez a terület adott otthont... Vagy eszünkbe juttatja, hogy valaminek a részei vagyunk, és ne felejtsünk el meg-megállni a hétköznapokban és életünk igazi értékén, jelentésén és (nem anyagi) hasznán is merengjünk. Ehhez kellene egy kis alázat, idő, nyugalom, nyitott lélek, és EMBERSÉG, a szó legnemesebb értelmében. (Amikor az ember szíve még maga előtt is csupasz... és kicsinek érzi magát.)

Összefoglalva: Ha ebben az országban rossz, minősíthetetlen, bezáratni való egy olyan művészeti kiállítás, aminek üzenete, hogy tiszteld a múltat, öleld át a jelent és légy nyitott a jövőre, akkor én nem akarok itthon élni.


Vendég

#78 Christin

2011-08-12 14:15

Ha elolvastad volna a linket (érdemes, mert többet tudnál akkor az ügy előzményeiről), akkor láthattad volna, hogy 2008-as írás

tehát NGT-t akkor már évek óta érdekelte az ügy...

némi előzmény:

http://hetivalasz.hu/budai_latkep/egy-fokozottan-vedett-barlang-tortenete-18723/?cikk_ertekel=1&ertekeles=5


a dolog lényege, hogy az Erdélyi Gábor tulajdonában álló kft ingyen használta az állami tulajdont húsz évig, jelentős bevételre szert téve ( pl 2007-es árbevétel 70mFt)

na már most ennek szakadt vége és vélhetően elindulnak a polgári mellett a büntető eljárások is...
Fodor Dániel

#79 "Mennyire megéri minden... a pénz miatt"

2011-08-12 14:57

Ez csak pénz. És vállalom, hogy ezt gondolom, mert mi lesz így?
1. kinyitják úgy, hogy marad a név, a kiállítások - szellemi értéket lopnak
2. nem nyitják meg egyáltalán
3. kinyitnak valami teljesen mást
Szóval csak annyit szeretnék mondani, hogy ezzel a lépéssel sikerült minden embert megkárosítani, aki már nem láthatja és érezheti azt, amit ez a pincebarlang eddig adott.
Vagyis annyira fájt valakinek a pénz miatt az, ami 20-30 évig nem, hogy megfoszt tömegeket attól, amit az előző hozzászólásomban írtam.

Gratulálok az igazságérzethez, majd hivatkozzunk rá akkor, amikor a teljes magyar kultúra (pl. színházak, nemzeti parkok, ifjúsági közösségi színterek) romokba dől(nek). Ez egy értéket képviselő fontossági sorrend...

MINDENKINEK AJÁNLOM A FIGYELMÉBE (A PÉNZ MIATT)
http://www.youtube.com/watch?v=5Lt6xpTd_4I


Vendég

#80 Christin

2011-08-12 15:17


Alapból nyilván igazad is lehetne,de :

az eddigi jogtalan működtetők nem kisemberek, hanem busásan meggazdagodtak belőle


mégpedig abból (is), hogy egy fillér bérleti díjat nem fizettek - tehát megkárosították a közt


lehet, hogy költöttek a barlangra, de ezt csak azért tették, hogy még több legyen a bevételük belőle...

tehát az az állításod, hogy csak a pénz
hogy ki akarják húzni alóla a bizniszt, kissé furcsán hangzik - eddig lopott, most már nem teheti - van ez így...

nyilván sok gond van a városban - de egy legalább megoldódni látszik.:)



Vendég

#81

2011-08-12 16:29

Ellenzem a Budavári Labirintus jogellenes (vagy bármilyen más, hamis indokból való) bezárását!

Vendég

#82 Nerdy

2011-08-12 16:42

Én azt nem értem, hogy 20 évig senkinek nem tűnt fel, hogy valaki üzemelteti - állítólag engedély nélkül?
hol volt az ÁNTSZ? a Műemlékvédelem, és a többiek?

valami itt nagyon sántít..." Az igazmondáshoz ennél több kell".

Vendég

#83

2011-08-12 17:29

Ne zárjon be!

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2011-08-12 22:36



Vendég

#85

2011-08-12 22:39

:)

Vendég

#86

2011-08-12 22:44

Helló én már sokszor voltam a labirintusban és még sokszor is szeretnék menni úgyhogy ajánlom hogy megmaradjon!!!:D

Vendég

#87

2011-08-13 01:15

Én alig pár perce tudtam meg, hogy a Budavári Labirintust be akarják zárni...
Jövőhéten szerettem volna ide elhozni két olasz barátomat, hogy ők is megcsodálhassák, bár még én sem láttam, de nagyon vártuk már, hogy elmehessünk ide.
Tiszta röhej komolyan mondom már, ami itt folyik... :(
Nagyon sajnálom, hogy ez van és remélem győz az igazság és újra látogatható lesz a labirintus!!!!!!
Dani

#88

2011-08-13 13:23

Ha évekig "jogtalanul" használták, akkor miért PONT most jönnek rá? Kicsit érdekes...
Remélem nem sikerül bezárni a labirintust!
tap007

#89

2011-08-13 13:53

sajnos ilyen az Európához integrálódott, modern, Magyarország...
Jigsaw1408

#90 Re: -

2011-08-13 15:38

#2: -

Ne is mondd. Megígérték, hogy a múzeumok éjszakája karszalaggal egy évig ingyenesen bemehetünk egy alkalommal... Erre nem bezárják? A pofám leszakad. Ezt is csak ebben a fos országban lehet megcsinálni. Az kurva élet, hogy én soha többet nem veszek részt semmiféle múzeumok éjszakáján. Minden, amibe a magyarok belenyúlnak, szarrá változik. Undorító!


Vendég

#91

2011-08-13 17:03

Az érdek fontosabb, mint az érték. Mindig. Vajon mi/ki áll a háttérben?

Vendég

#92

2011-08-13 17:41

A figyelemfelkeltéssel teljesen egyetértek, nem ismerem az ügy hátterét, tehát hogy milyen engedélyek és milyen bírósági döntések születtek, de az ügy kivizsgálásáig is üzemeltetni kellene az eddigi üzemeltetőnek a Budavári Labirintust, hiszen ez idegenforgalmilag is fontos, azonkívül a múzeumok éjszakáján megváltott jegyek is érvényesek a Labirintusban egész évben. A hirtelen bezárás hihetetlen kárt okoz az üzemeltetőnek ha igaza van, ha nincs, akkor pedig Budapest városának. Törvényes úton kellene a problémát rendezni, az eddigi nyitvatartás mellett.
tejútlefetyelő

#93 Minden éremnek 2 oldala van

2011-08-13 17:59

Nem ismerem az ügy jogi hátterét, de azt tudom, minden éremnek két oldala van. Itt csak az egyik résztvevő nyilatkozott (a magát sértettnek érző), így nem ítélkeznék. Ha viszont úgy van, ahogy pár hozzászóló ismertette (vagyis hogy a kft. nem fizetett bérleti díjat az állami tulajdon használatáért), evidens, hogy ez nem mehet így tovább. Vagyis örülök, ha a törvénysértéseknek vége szakadnak (még ha bizonyos értelemben fájdalmas intézkedéseknek is tűnnek sokaknak). Miért pont ez a kft. lenne kivétel a fizetés alól???

Vendég

#94

2011-08-14 09:40

Szánalom! Nesze nektek 2/3 os többség! Remélem még1x nem lesz ilyen hülye az ország...

Vendég

#95

2011-08-14 11:57

Még nem voltam ezen a fantasztikus helyen. Egy szülinapi meglepit rontottak el a sünök, azzal, hogy bezárták a Labirintust.
Thamara

#96 :)

2011-08-14 11:57

Jó kis hely, én szeretem. :)

Vendég

#97

2011-08-14 17:39

Meggyőződésem, hogy az eddigi konstrukcióban tovább kellene üzemeltetni a Labirintust, addig amíg a jogi vita eldől. Ez a drasztikus megoldás veszteséget okoz mindenkinek: az üzemeltetőnek, a városnak és azoknak akik már előre megváltott jeggyel szeretnének bemenni (pl. a Múzeumok éjszakáján váltották meg a jogosultságot ami egyszeri belépés egy éven belül)

Vendég

#98

2011-08-14 20:53

Barátnőmmel a labirinutsban volt az első randink, fontos hely számomra! Csatlakozom! Van elég szennytelep amit be kéne zárni, úgylátom a mai rendszer csak az értékéket képes pusztítani!

Vendég

#99

2011-08-14 23:37

Felháborító, mint annyi minden az országban mostanság!

Vendég

#100

2011-08-15 09:07

-