Fizetésemelést az óvodai nem pedagógusként dolgozóknak


Vendég

#26

2016-07-20 18:24

31 éve dolgozom dajkaként,,83 ezer havi Ft,,ért!Itt lenne az ideje ránk dajkákra is gondolni,miből élünk,,,hogy tartsuk fent magunkat!?

Vendég

#27

2016-07-20 19:06

Élelmezésvezetőkènt dolgozom. Nagyon nehéz a helyzet. Nagyon sok mindenkinek kell megfelelni. A hatóságoknak, az ètkezőknek...... A bèreink nagyon alacsonyak, a konyhai kisegítők bère a nettò 80000.- alig èri el, ès a helyi önkormányzat mèg hozzá is nyúlt a fizetésekhez. A plusz juttatásokról már ne is beszéljünk. Ja igen. Jò lenne a jogi helyzetünket is rendezni már vègre!!!!!!

Vendég

#28

2016-07-20 19:15

Mert én is dajkaként dolgozom igen lelkiismeretesen,és anyagi elismerés az nulla.Ennyi fizetésért már csak mi dolgozunk.

Vendég

#29

2016-07-20 19:29

Mert legalább annyit vannak a gyermekekkel, mint mi óvodapedagógusok. Olykor jobban "helyettesítenek" bennünket, jó tanácsokkal is szolgálnak gyermeknek, felnőttnek egyaránt. Ha jó az összhang a csoportban, dajka néni és óvónéni között, az kincs!

Vendég

#30

2016-07-20 20:05

Mert tökéletesen egyetértek vele- éhbérért dolgoznak ők is!

Vendég

#31

2016-07-20 20:38

Mert valóban nagyon kevés pénzért dolgoznak évek óta! Munkájuk nélkülözhetetlen!!!

Vendég

#32

2016-07-20 23:18

Most írom alá másodszor. Nem jelent meg eddig aláírásom, Most remélem, ott lesz.

Vendég

#33

2016-07-21 06:35

Nagyon fontos a dajka nénik munkája - is!!! Nem elég, hogy azt érezhetik, ők "csak" dajkák, pedig a pedagógus végzettségű óvónők nem tudnának nélkülük dolgozni!!! Kiegészítik egymást, sőt, a kezük alá dolgoznak, hozzásegítve ezzel az óvónőket a nagy(obb) elismeréshez, miközben esetleg ők még inkább háttérbe szorulnak. - és nem csak a fizetésüket tekintve. Ovis kislány anyukájaként ez a véleményem!

Vendég

#34

2016-07-21 10:25

Méltatlan fizetés munkakör szabadság megnevezés... Borzasztó....
En tovább léptem főiskolára....

Vendég

#35

2016-07-21 13:35

Odaadó munka,kevés pénz.

Vendég

#36

2016-07-21 15:08

Hatalmas felelősség, ami az óvodai dolgozókon van: sok kisgyerek életét kell kellemesen, hasznosan, biztonságosan, egészségesen, tartalmasan megszervezniük. 8-10 órán keresztül kell a maximumot nyújtaniuk. Nagyon sok múlik rajtuk, hogyan fogják érezni magukat gyerekeink, unokáink a világban.
Ildi80

#37

2016-07-21 16:09

Nevetségesen alacsony a pedagógusokat közvetlenül segítők bére. 13 éve szinte ugyan annyit keresünk. Sajnos semmibe néznek minket pedig nélkülünk nem sokra mennének a pedagógusok.


Vendég

#38

2016-07-21 19:49

Óvodai dajka vagyok 31 éve dolgozom itt a munkahelyemen. Nem hiszem ennyit érne a munkánk? Jó lenne átgondolni. Ha odadásban és szeretetben mérnék a fizetésünket biztos nagyot emelkedne. Én mindig bizakodó voltam! Ennyit érünk Mi?
Ildikó

#39

2016-07-21 20:54

Mint óvodatitkár egy szemelyben vagyok pénztáros, könyvelő, pénzügyes, adminisztrátor, kézbesítő, ügyintéző, munkaügyes, és még ki tudja mi. Mindezt 36 év után minimálbérért. Szégyen!


Vendég

#40

2016-07-22 05:40

Mivel a bérek befagyasztásával egyes dolgozók, így a dadusok is megélhetési gondokkal küzdenek. A feladat 8 év alatt megsokszorozódott, és az ő bőrükön spórolják meg a kertész, takarító stb munkabérét. Nem érdekel a Statisztika átlagbér emelkedése. Én Tisztviselő vagyok, 2006 óta nem volt fizu emelés, akkor meg miről papolnak!!!!!!

Vendég

#41

2016-07-23 11:38

mert egyettértek vele

Vendég

#42

2016-07-23 14:54

Minden embernek szükséges a saját létbiztonsága, ez alap a nyugodt, kiegyensúlyozott munkavégzéshez is.

Vendég

#43

2016-07-23 19:37

Az összes közalkalmazotti dolgozók pl: dajkák bére valóban nagyon alacsony, egy évtized óta. Én csak a mi (dajkák) munkáját tudom jellemezni. Nehéz fizikai munka, amiből mindig rengeteg van. Ez mellett szellemileg is toppon kell lenni minden munkanapon. Iszonyúan levagyunk terhelve, de amikor pénzosztás van akkor mi nem vagyunk senkik, mert semmiből nem részesülünk. Nem motivál semmi, nem marasztal semmi, kedvetlenűl és megkeseredve az elkeseredéstőlelkeserrelkeseredve

Vendég

#44

2016-07-23 20:01

Azért, mert semmibe veszi az egyes embert az országvezetésünk. Féltek a halálotoktól Viktor, Győző, Jani, Tóni, Tomi, Gyuri...stb...most voltam egy temetésen: ugyanez lesz veletek fiúk. Vége lesz. Rövid az idő. Az alapján mérik, hány embernek segítettetek. Fiúk. Elbasztátok.

Vendég

#45

2016-07-24 04:43

Mi, sok százan, az iskolában dolgozó nem pedagógusok (ped.asszisztensek, iskolatitkárok, gazd.ügyintézők) is ugyanazon remek bértábla alapján kapjuk az éhbérünket... Nem lehetne minket is ide venni, a szavazáshoz? Mert akkor még többen lennénék.. Egy iskolatitkár


Vendég

#46

2016-07-24 09:57

Mert a lányom is már 6 éve óvodai dajka, és éhbérért dolgoznak

Vendég

#47

2016-07-24 11:30

Én óvodapedagógusként dolgoztam több mint 40 évig , ismerem dajkáink munkáját és a bérük egyszerűen felháborító!

Vendég

#48

2016-07-25 12:23

Végre! Remélem sikerül valamit kifacsarni belőlük! !!!

Vendég

#49

2016-07-25 15:45

Mert,ez a fizetés annyira kevés, hogy minimális szinten lehet belőle élni.
Pedig ez a foglalkozás is egy szakma, amire szükség van, és a becsületét úgy lehetne megadni,ha rendesen béreznék.Vannak akiknek évek óta a minimálbér jut. Igazságtalannak tartom, hogy míg más területen történt bérrendezés, nálunk nem, illetve mindenki másra mutogat, hogy majd Ő fogja megoldani. Közben mi kénytelenek vagyunk továbbra is folytatni a munkát ha tetszik ha nem alapon, mert ehez értünk , ez a munkánk ezt szeretjük, és azt mondják szükség van Ránk!
H.H

#50

2016-07-25 18:29

A tény, hogy a közalkalmazotti bértáblát azért hozták létre, hogy azok, akik lojálisak a munkaáltatójukhoz, vagy az állami szektorhoz az évek során elismerést szerezhetnek, vagyis bérüket emelik. A másik elgondolás pedig az iskolázottság volt. Aki akár gyermekek mellett is képes még tovább képezni magát, annak a fizetésében  is elismerjék ezt  a törekvését. Jelenleg ott tartunk, hogy létrehoztak egy látszólag egységes, de mégis változó rendszert, amiért esetleg a közalkalmazottak a pályán maradhatnak, de nincs értelme. Mindenki korára és iskolázottságára tekintet nélkül a minimálbért keresi, egészen E fizetési kategóriáig, ahol már szakvégzettséggel is kell rendelkezni. Pl gyógypedasszisztens. Az F fizetési kategóriában pedig még a minimálbér emelés sem volt évek óta. Így aztán a főiskolai végzettségűek lassan annyit keresnek, mint a minimálbéres alkalmazottak. Tény, hogy mindenki rettenetesen keveset keres és évek óta egyre kevesebbet ér a kapott fizetés. Ha létrehozták ezt a táblát, akkor használják az eredeti elképzelés szerint. A tanári diploma megbecsülése mellett becsüljék meg a más főiskolai és egyetemi végzettségűeket a közalkalmazottak között. Egy közgazdász főiskola is ér annyit, mint egy óvodapedagógus vagy iskolai tanár diplomája. Ha őket elismerték, a többi közalkalmazottal is tegyék ezt. A dajka is oktatás nevelést segít, mint a pedasszisztens, mégse kapja meg azokat a juttatásokat, lásd pl pedagógusszabadság. Ne legyen különbség Klikknél vagy önkormányzatnál dolgozó nevelési intézményben "szolgálatot" teljesítők között. Kapja meg a fűtő, a kertész, vagy az óvoda és iskolatitkár is a végzettségének és munkaviszony éveinek, számának a MEGFELELŐ bér. Tegyék rendbe ezt  bértáblát és ne felejtsék el évente frissíteni, a gazdasági viszonyokhoz igazodva. A jelenlegi fizetés csak alamizsna a közalkalmazottak számára. Évről évre egyre kevesebb a vásárlóereje a kapott bérnek.  És akkor készítik a statisztikát, hogy az átlag bér nettó 174ezer forint. Egy 26 éve közalkalmazott főiskolai végzettségű egyénnek a bruttó bére 165ezer forint. ebből 109ezer a nettó. Mindenkit becsüljenek meg.