NEM KELL SINTÉRTELEP TÁMOGASSÁK A MENHELYET KAPOSVÁRON!


Vendég

#1

2011-07-22 11:47

Szerintem sem kell sintértelep,és szeretem az állatokat,de a jelenleg működő menhely nem látja el a dolgait túl jól.Több történetet is hallottam az ott dolgozok érdektelenségéről,és személyes tapasztalatom is van,nem olyanok mint a Greenpeace-esek.Én nem azt mondom,hogy robbantanak forradalmat Kaposváron,de kicsit több lendület talán segítene és nem jönne az ötlet minden évben,hogy bezárassák!Ez egy nemes ügyként indult,gondolom annak idelyén nagy lelkesedéssel,hát nem veszítsék el a lendületet!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-07-22 12:09


Tamás Németh
A petíció szerzője

#3 Re:

2011-07-22 12:11

#1: -

Igen hallottál valamit én is sokmindent hallottam már rengeteg emberről és dologról!De az én személyes tapasztalatom nem egyezik a Tiéddel!11 éve csinálják a lányok reggeltől-estig hóban,esőben 40 fokban!Ha nem lenne lelkesedés akkor talán ezen évek alatt megmutatkozott volna!Ki akarja bezárni ez itt a kérdés,mert akik üzemeltetik azok NEM?!A körölmények rosszak de ennek ellenére a kutyák minden nap sétálnak esznek és tiszta helyen vannak!Ezeket a feltételeket lehet biztosítani ennyi pénzből és emberből!Ha úgy látod nem látja el a feladatát rendesen miért nem jössz ki pár napot melózni és próbálsz változtatni ezen!Ja tudom már,mert az BÜDÖS LENNE EGYSZERŰBB OTHON NYOMOGATNI A GOMBOKAT!


Vendég

#4 Re: Re:

2011-07-22 15:37

#3: Tamás Németh - Re:

Tamás! akik még talán életükben sem jártak menhelyeken, csak hallottak ezt azt..azok elképzelni sem tudják, milyen munka van egy menhely fenntartásában, üzemeltetésében, a napi létproblémákkal..anyagi küzdelmekkel, amikkel a menhelyeknek napról napra meg kell küzdeni..és amit nem árt tudni..mert folyton elfelejti a sok laikus..A MENHELYEK AZ ÁLLAMTÓL EGY FORINT TÁMOGATÁST SEM KAPNAK !!!! az önkéntesekből, adományokból, 1 %-kokból tartják fenn magukat..!!! Arról nem beszélve, hogy ahány kutyus a menhelyen az annyi féle jellemmel, lelkisérüléssel küzd akár..amivel a dolgozóknak, segítőiknek is meg kell küzdeni...Én csak önkéntesként látom a helyi menhelyünk létét, s amikor tudunk megyünk az egész családdal sétáltatni, kutyusokkal foglalkozni egy mentorprogram keretében..Én csak a tiszteletem tudom azok felé nyilvánítani, akik naponta gondozzák, ápolják, takarítják a kutyus kenneljeit..hogy a lehetőségekhez képest a legjobbat kapják.! Amig nem járnak emberek ilyen  helyen..addig gőzük sincs arról..miről beszélnek..Ha elmennek két féle benyomást fognak tapasztalni..vagy azt..hogy úristen szegény kutyák..! igen..nem luxuspanzió egy menhely sem..és nem szívmelengető látvány a sok-sok kérő kutyusszem.!!! s utána soha többet még menhely környékére sem mennek, de esetleg szórják a hülyeséget, hogy mit láttak, és szegény kutyák.! Vagy a másik véglet..hogy ott dönti el..hogy bármi módon igyekszik segíteni..hisz a séták, a kutyákkal való pár órás foglalkozások is már nagy segítség ahhoz, hogy egy jó kutyust lehessen ujra gazdikhoz adni..


Vendég

#5 Re:

2011-07-22 15:45

#1: -

Meg lehet nézni, az országban müködő haláltelepeket..némelyik sittnél még a pokol is jobb!!!! pedig miért is.? fizetést kapnak az ott dolgozók..amit a menhelyeken nem kapnak !!!! pénzt kapnak az állatok ellátásáért..amit szintén lenyulnak , a kutyák-macskák éheznek...betegek...az orvos lehet rájuk néz..de letojja őket..a lényeg, hogy amit kap pénzt, abból minél több a zsebükbe landoljon...és tök mindegy..hogy müködik a rájuk bízott sitt..!!! Holott ugye az államtól kapnak rá, mig a menhelyek , alapítványok önerősek..!!!!! és meg kell küzdeniük a mindennapok problémáival.! Abból senkinek nincs haszna..míg egy sittből szépen kilehet szedni a pénzt..!!! Ha elhullik egy kutya..leírják, hogy elaltatták..! számla máris kiállítva..vagy mikor lejár az ideje az altatás helyett brutálisabb módszerekkel végzik ki őket..hogy az altatóinjekciók ára megmaradjon.! Elvileg nem gyenge tápokra kapnak pénzt...ennek ellenére..néha napokig kaját sem látnak az állatok..! hova teszik a száraztápot.??? s hol maradnak a fertőtlenitések egyebek..mert sok esetben azt a munkát sem végzik el..! nem véletlen van a sitteken állandóan valamilyen fertőző járvány..!!!! jah, hogy le lehet írni őket, hogy altatták?? na szóval ezért kellene inkább az összes sitt megszüntetését kezdeményezni, átalakíttatni őket menhelyekké..és az állam inkább ezekbe nyomná a pénzt..mint az állatkínzásba...egy állatvédelmi törvény mellett..!!! 16 milla nem kevés pénz, amit itt a sittre szánnának...Ha a menhelynek ebből csak évente akár 20 %-át adná az önkormányzat..már akkor jobb lehetőségeket lehetne biztosítani..és akkor valóban számon lehetne kérni a menhelyet, menhelyeket..hogy hova költik a pénzt..! Másrészt az önkormányzat ha már ennyi pénze van...miért nem dobja fel a helyi és környék állatorvosainak egy ivartalanítási projektbe? így nagyon sok felesleges szaporulatot lehetne megelőzni..és máris csökkene a felesleges állatállomány..! és nem lenne szükség sittekre..


Vendég

#6

2011-07-22 18:55

Oda kéne figyelni az ivartalanításra és nem kéne kitenni a "megunt" állatokat az utcára, csak mert felnőtt és már nem egy pici szőrgolyó, vagy mert a gazdája esetleg képtelen megnevelni és jobbnak látja kirakni valahol. Ők is érző lények, ne hagyjuk, hogy egy esetleges sintér telepen végezzék, pedig csak egy kis törődére vágynak...

Vendég

#7

2011-07-22 22:56

Jo lenne ha már megértenék az emberek hogy a cicák kutyák és az összes állatfaj nem egy tárgy hanem élö eleven érzö lények akiknek joguk van az élethez!!!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-07-22 22:57



Vendég

#9

2011-07-23 13:49

Törődnünk kell az állatainkkal nem pedig elpusztítani őket!

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2011-07-24 09:59


Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-07-24 10:23



Vendég

#12

2011-07-24 14:49

A kaposvári Önkormányzat azt a 17 m/ft-ot, amit a gyepmesteri telep megépitésére fordit, ha a jelenleg meglévő menhely korszerüsitésére forditaná, Kaposvár lenne a legmodernebb menhely az országban.Meg kivánom jegyezni, hogy ebben a menhelyben az utóbbi években sohasem öltek kutyát.A régi sintértelepen állatkinzás volt, a kutyákat nem altatták,hanem agyonverték.Erről video felvétel van a jelenlegi tulajdonosoknál.Segitsetek, hogy Kaposváron ne lehessen soha többé kutyát ölni.

Vendég

#13

2011-07-24 20:01

Sintertelep? Ujabb bizonyitek arra, hogy az ember elmehaborodott? Meg kene tanulni EGYutt elni az allatokkal, nem pedig gyilkolni oket. Orulet, hogy mennyi energiat kepesek belefektetni hulyesegekbe. Kinek volt ilyen elmehaborodott otlete?? Kutyakat olni?? Betegek!
Media es donteshozok?? Ezen mit kell gondolkodni? Penzt invesztaltok az allatok gyilkolasaba, ahelyett, hogy megtanulnatok egyutt elni veluk... Magyarorszag meg mindig itt tart??

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2011-07-24 20:01


Luna

#15 Re: PER

2011-07-24 20:03

#12: -

Miert nem inditunk pert a korabbi kinzasok miatt??


Vendég

#16 Re: Re: Re: ???

2011-07-24 20:06

#14: - Re: Re:

Talan vannak a helyesirasnal fontosabb dolgok is... Ez esetben a szandek... Te mar alairtad, vagy meg mindig a helyesiras ellenorzoben kutatod a hibakat?

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2011-07-24 20:12


Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2011-07-25 12:06


Erika

#19

2011-07-25 12:23

1 hónapon át jártam sétáltatni egy kutyát a menhelyre mielőtt örökbefogadtuk. Láttam, hogy a menhelyen a lányok és az önkéntesek mennyit dolgoznak. A kutyák tiszta, rendezett körülmények között vannak. Minden nap sétáltatják őket, rendszeresen jár ki orvos. Az ott dolgozók reggeltől estig kemény fizikai munkát végeznek. Ott nincs hétvége, nincs szabadság. Minden tiszteletem az övüké, hogy ezt évek óta csinálják. Nagyon sok sikert, kitartást és támogatót kívánok nekik a továbbiakban. Ha ők nincsenek, az általunk örökbefogadott kajla vizsla sem élne már...

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2011-07-25 12:46


Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2011-07-25 12:50


Roti1104

#22

2011-07-25 17:45

-

Vendég

#23

2011-07-25 17:52

Remélem sikeröl
Jucus

#24

2011-07-25 17:54

Szoritok hogy sikeröjön

Vendég

#25

2011-07-25 17:54

Az állatok már sokszor megmentettek embereket, most rajtunk a sor.