Petició a "deviza" és lakáshitelesekért


Vendég

#601 Re:

2011-10-25 17:26

démontündér

#602

2011-10-25 18:07

nekem most akar felmondani az Fhb bank pedig próbáltam egyezkedni velük de nem hajlandók így lehet hogy inkább felrobbantom a házat

Vendég

#603 Re:

2011-10-26 20:49

magdaléna!

#604 Re:

2011-10-30 10:33

#602: démontündér -  

 

SZIA démontündér!

Ne tedd !

Van megoldás !

Menj a www.hitelkarosultak.hu oldalra , és regisztrálj. Ott tudsz szerezni akár konkrét levél mintákat !!

Ne félj !!!!! Féljen a bank !! Van oka rá!

Ez a Magyar Szociális Fórum által indított fórum és neves szekértők adnak segítséget, valamint azok, akik a baj sok féle stádiumában vannak !! Konkrétan tudnak segíteni !! Lakás és kocsi hitel ügyben egyaránt.

Persze mindenkinek SAJÁT felelős döntése, mit csinál!  / Hogyan informálódik, mit használ fel stb../

Például:

Egyik Sorstárunk segítségként megküldte a levelét, amit a banknak írt! Hátha segít sokaknak, persze a saját bajára
kell átültetni.
De ez csak egy konkrét segítség!! Aki időt nyer, életet nyer !

.......................Bank
................................


Tárgy: Elszámolás megkérése.



Szerződés azonosító:………………


Tisztelt Cím!



……………………………………………………………………………………..,kérem,hogy a

fenti szerződés azonosítón nyilvántartott:....................-én megkötött,klasszikus

jelzálog alapú hitelszerződésemmel kapcsolatban szíveskedjenek részemre tájé-

koztatást írásban megküldeni:


Hiteligénylésemkor .......millió forint hitelkérelmet terjesztettem elő t.Címnek.

A hitel összegét kérelmemnek megfelelően,a kért összegben számlára utaltan

megkaptam,forintban.

Szerződésem megkötése előtt összehasonlító tájékoztatást sem szóban,sem írásban

nem kaptam önöktől arra vonatkozóan,hogy milyen formában szeretném az igényelt

hitelt megkapni:forint alapú hitel esetén:költségek,kamat….stb összegek vonatkozásá-

ban vagy deviza alapú elszámolást kérem,összehasonlíthatóan a két hitelnyújtás

költségét ill. kockázatát. Erre nem adtak önök lehetőséget,nem volt meg önök részé-

ről a megfelelő fogyasztói tájékoztatás. Csak azt tudtam,ilyen feltételekkel tudnak

adni hitelt,másképpen nem.

Véleményem szerint ez már a fogyasztó megtévesztése volt önök részéről.



Szerződésemben szerepel az 1. pontban,miszerint nekem .................CHF összegű

kölcsönre van szükségem.

1./ Kérdésem önökhöz:hitelkérelmemben én 5 millió Ft hitelt igényeltem önöktől,

milyen alapon lett megállapítva részemre a CHF összeggel nyilvántartott hitelem?



2./Deviza átváltás árfolyamát: ...............CHF alapon jelezték a szerződésemben,majd

ezen devizát eladták nekem:.............. Ft árfolyamon.

Mi alapján számoltak árfolyamot?

Kérném bizonyítani könyvelési dokumentum alapján,hogy a szerződésem napján

a fent említett deviza (CHF) az önök rendelkezésére állt,volt valós pénzmozgás

a hitelezésem során vagy virtuális elszámolás áldozata lettem én is?





3./ A fenti számú szerződésemben a bizonyos pontok alatti elszámolások egyszer

forintban,majd átszámított értékben CHF alapon jelennek meg,amelyből csak

számomra az tűnik ki,hogy a havi törlesztő részletem az   .........millió forint hitelem

után ..................CHF.

Az önök THM számításában csak forint összegű figyelembe vett költségek

szerepelnek. Nem átlátható az a szerződés,amelyet velem úgy írattak alá,hogy

elolvastam mindent,és elfogadom az abban szereplő tényeket a hitelemre vonat-

kozóan .Megjegyzem, még szakember sem tudta volna egyszeri elolvasás során

értelmezni,miről van szó,mert megtévesztő, számszakilag ellenőrizhetetlen

szerződést fogadtattak el velem,mint adóssal.

Kérném, a fentiekre a teljes összegű,havi bontású elszámolásomat a hitel felvétel időpontjától
az utolsó nyilvántartott törlesztésig az alábbi bontásokban:



1./Az általam befizetett törlesztő részleteket havi elszámolásokba:

Tőke,kamat és esetleg az önök + költségei vonzatában.



2./ Konverziós díjak kimutatása,szintén szerződéskötéstől,havi elszámolásban.

Mi után és mekkora összeggel terheltek engem a fiktívnek tűnő konverziós

díjakkal?



3./ A kamatok változásának mértéke,havi kimutatásban:

Mi után és mekkora összegekkel változtattak a kamatok havi elszámolása

során?



4./ A kezelési költségek változásának alakulása,havi elszámolásban úgy,hogy

mi indokolta azok folyamatos változását ilyen mértékben?



Az önök által megküldött havi folyószámla kimutatásukban a fenti tények nem

követhetőek értelem szerűen,csupán az önök tényét közlik,mennyit számoltak

el a havi befizetésekből,mire, de ezek valós ténye nem átlátható.



5./ A hitelemet forintban kaptam meg,nem devizában. Én devizát nem is láttam

a hitelezésem során,csupán annak vételei-eladási elszámolását az önök részéről.

Milyen forrásból vették önök a devizát:MNB-től vagy nemzetközi szabadpiaci

forgalomból?Mi alapján vettek CHF devizát és mennyi összegben az én 5millió

forint hitelem folyósítására.

Milyen banki,egyoldalú döntés alapján számoltak nekem devizamozgást,ha én

a hitelkérelmemben forintot kértem.



6./ Mire kell fizetnem az árfolyamváltozások (CHF) miatti összegeket,ha én nem

vettem önöktől svájci frankot,nem kértem,nem is láttam.



A Pp.121.§(4).bek. alapján, önöknek a konkrét hitelügylet kapcsán a szerződés szerinti 
deviza elkülönítetten és nevesítve állt rendelkezésükre a hitelnyújtástól kezdődően.
Kérem a válaszukat figyelembe vették-e az elkülönített forrást a hitelezésem során.



A fentiek alapján t.Cím a havi folyószámla kimutatásaiban nem érthető, nem nyomon követhető

számszaki összegek szerepelnek.

A ......... hónapos kamatperiódusok változása során megküldött fizetési kötelezettségi

értesítőkben sem lehet kiszámítani a fentiekben előadott költségek és a pénzmozgások

összegét.



A 2011.... hó ... napi értesítőben .........,-Ft konverziós jutalék. Milyen összeg után és mi alapján

került elszámolásra? Mit tartalmaz a havi:........ CHF kezelési költség összeg?Mi után?



Kérném,szíveskedjenek részemre igazolni,mely forrásköltség csökkenésük

alapján módosították a szerződésemet oly módon,hogy a 2011.   hó ...napi-i értesítő

levelükben 2011..... hó ...nap-től éves kamatemelésük – ........%-ról  .....%-ra- nőtt,

amely alapján az én havi törlesztő részletemet közel ..............forinttal emelték.

Egyoldalú szerződésmódosításukra hivatkoznak,de konkrét adatok,tények nem

szerepelnek a módosítás indoklásában.

Csak az a tény,hogy el kell fogadnom. Mi alapján köteleznek egy,a számomra nem

igazolt költségemelkedés megfizetésére?



Tájékoztatom önöket,hogy tevékenységük során rám hárított,egyoldalú fizetési

kötelezettségemet ezáltal oly mértékben növelték,ami már életvitelemet, megélheté-

semet súlyosan veszélyezteti.

2011..............havi jövedelmem:…....……,-Ft,amelyből

egyoldalúan, ismeretlen összegű költségekkel növelt jelenlegi törlesztő részletem

összege havi:.........................,-Ft.



Fizetési könnyítéssel nem tudok élni, mivel később a többletet még úgysem tudnám

megfizetni. Miből?   Ha most nehezen fizetem a jelentősen megnőtt havi törlesztést,
később hogy fizettném a többlettel együtt ?

A fentiek miatt létbiztonságom veszélybe került,ezért kérem t.Címet,hogy a felém

támasztott nagymértékű devizaárfolyam rám nézve terhelő részét eltörölni szíves-

kedjenek.


A Ptk.4.§(3).bek. kimondja,hogy a polgári jogok gyakorlása és a kötelezettségek

teljesítése során a felek a jóhiszeműség és tisztesség követelményének megfelelően,

kölcsönösen együttműködve kötelesek eljárni.



Személy szerint én azt tapasztalom,hogy önök és köztem a kölcsönös együttműködés nem áll fenn,

mivel önök csak minden okiratukban szereplő pontokban,levelekben azt közlik velem,hogy

az adós köteles,a bank jogosult.

Én mire vagyok jogosult az adott hitelezésük során?

Köteles vagyok elfogadni és betartani az önök követeléseit,indoklásuk részletezése,áttekinthetőség

nélkül,de úgy vélem ezzel szemben jogom van megtudni annak valós fennállását is.



A 8/2010.-LAK-2051.sz.utasítás 1.sz.melléklete:

Magatartási kódex a lakosság részére hitelt nyújtó pénzügyi szervezetek ügyfelekkel szembeni

tisztességes magatartásról.



A kódexet aláíró hitelezők kötelezettséget vállalnak arra,hogy a kódex előírásait az ügyfelekkel

szembeni magatartásukban,továbbá belső üzletmenetükben a Kódex és a hatályos jogszabályi

rendelkezések szerint önkéntesen érvényesítik az alábbi alapelvek szem előtt tartásával:

„Transzparencia elve,amely alapján a lakossági hitelnyújtás körében fokozottan érvényesítik a

közérthetőséget és átláthatóságot,a szükséges információk hozzáférhetőségét.”

„Szabályszerűség elve,amely alapján az aláíró hitelezők gyakorlatukat a jogszabályoknak és a jó

gyakorlatot elősegítő elvárásoknak megfelelő tartalommal,szabályzatokban rögzítik.”

„A szimmetria elve,amely alapján,ha a feltételek illetve körülmények kedvező irányba változnak,e

változásokat is érvényesítik ügyfeleik számára.”



A magatartási Kódexet t.Cím is aláírta tudomásom szerint.A Kódex hatálya előtti rendelkezések,

jogszabályok a hitelt nyújtó pénzintézetek számára ugyanilyen normákat írt elő.



A fentiekre hivatkozva közlöm önökkel,hogy .............................-én megkötött hitelszerződésemben

foglaltak nem felelnek meg a jogszabályi követelményeknek,nem tartalmazzák az önökre is

kötelező irányelvek betartását,kizárólag csak az én (mint adós) fizetési kötelezettségemre

vonatkozóan általánosan megfogalmazott és alkalmazott „formai” nyomtatvány önökre előnyösen,

előre megfogalmazott szerződési minta- kitöltve a személyemre megállapított összegekkel-.

Ingatlanfedezetemet jelzálogként elfogadták. Hitelképességemet a megváltoztatott egyoldalú

szerződésmódosításoknál nem vizsgálták meg,csupán előírták a változás összegét részemre.



A fentiekben megköttetett jelzálog típusú kölcsönszerződésemet részben semmisnek tekintem,

a Ptk.234.§ és a Ptk.200.§(2)bek.értelmében.

A devizában nyilvántartott kölcsönömet az alábbiak miatt kérném a folyósított forintnak megfelelő

kölcsönként kezelni és nyilvántartani.

Hivatkozva az általam fent előadottakra,kérném önöktől a már teljesített befizetéseimből

a részletes elszámolású kimutatást megküldeni szíveskedjenek.



Kérném,szíveskedjenek megválaszolni,mennyi összegű a kimutatásuk napján a még hátralévő

és fizetendő hitelem összege? Mennyit kell még a már befizetett törlesztő részletek figyelembe

vételével a ............................-én felvett ...........................,- Ft nem svájci frank hitelemből még t.Címnek

visszafizetnem.



Az önök által részemre folyósított .........millió forint hitelt vissza kívánom fizetni t.Címnek,de olyan

feltételekkel,amelyek számomra teljesíthetőek és tisztességes szerződésen alapul.



Az 1993.április 5-i 93/13.sz. Európa Tanács Irányelv kimondja,a tisztességtelen szerződési elemekkel

készült szerződés kötelezettségei alól az adós mentesül. Ezen irányelvet a magyar joggyakorlat is alkal-

mazza 2008.március 1-től.



Feltételezve és bízva t.Cím szociális alapú támogatásában,valamint a jogkövető magatartására

jelen levelemben foglaltak alapján kérésemnek eleget téve,sikerül önökkel a fenti kérésemben



bírósági peren kívüli megállapodást kötnünk és az elszámolásuk alapján a virtuálisnak vélt

CHF elszámolásomat forint elszámolású szerződésre módosítani,a többletként elszámolt befi-

zetéseimet a további tartozásomra jóváírják.



Az egyoldalú szerződésmódosítás az önök részéről (hivatkozva a jogszabályaikra,vélhetően törvényes)

viszont velem szemben tisztességtelen.



A magyar jogszabály kimondja,hogy az egyedileg meg nem tárgyalt feltétel tisztességtelenségét

önmagában az is megalapozza,hogy a feltétel nem világos vagy nem érthető,és az ilyen tisztességtelen

kikötés semmis.Ptk.209.§(4).bek.,Ptk.209.§/B (2)bek.



A törvény szerint a Ptk.312.§ (3) bek. alapján ilyen esetben bekövetkezik az,hogy a kötelezett szabadul

a tartozása alól,és követelheti kárának megtérítését.



Kérném t.Címet,a fentiekben foglaltakat figyelembe véve szíveskedjen a kért adatokat,válaszokat

részemre 30 napon belül megküldeni szíveskedjenek.

Köszönettel és tisztelettel:



Kelt, ..........................., 2011.év ...........hó........nap.

…………………..

adós

Vendég

#605

2011-10-30 15:01

a25 mil Ft-os chf -et en mar elotorlesztes formajaban visszafizettem plusz a negy eve tarto 100-200ezres torlesztesek, es meg mindig van 33ezer chf Menyit keres az Axa csak en rajtam?Remelem hihitunk Viktorunknak hogy kihuz a sz.....-bo!

Vendég

#606 Re: Hitel károsultak

2011-10-30 17:35

becsapott

#607 Re: Valószinű,hogy én is felégetem a házamat,ha nem lesz más megoldás csak az elvesztése!!

2011-10-30 17:41

a petició elindítója

#608

2011-11-02 23:08

a gyújtogatás nem megoldás - az adósság marad - a börtön pedig több év lesz

Vendég

#609

2011-11-02 23:47

145 Ft-on vettem fel a frank hítelemet 8 600 000 Ft-ot
Eddig ki fizettem 5 800 000 ft-ot Most tartozom mai nap 12 640 000 ft-al A szociknál a leg roszabb 174 Ft volt a Frank Számoljunk.

Vendég

#610

2011-11-03 10:21

Kedves Banki Hitelkárosultak !!!

PETÍCIÓ: KIÁLTVÁNY !!! NYÍLT LEVÉL ORBÁN VIKTORHOZ ÉS KORMÁNYÁHOZ !!!
www.peticiok.com/banki_karosultak_forumanak_peticioja


A "KIÁLTVÁNY !!! NYÍLT LEVÉL ORBÁN VIKTORHOZ ÉS KORMÁNYÁHOZ !!!" petíció, és az ezen az oldalon található petíció, EGYAZON TÁRSASÁGUNK ÁLTAL EGY KORÁBBI IDŐPONTBAN KEZDEMÉNYEZETT TILTAKOZÁS. Egy különbség van csak, hogy időközben, mint azt elolvasása után érzékelhetitek, a KIÁLTVÁNY már egy részleteiben is kidolgozott, PONTOS FELADATOKAT ÉS CSELEKVÉST KÖVETELŐ, a kormány részéről semmivel nem félremagyarázható, azaz nem csak egy általánosan megfogalmazott problémát felvető beadvány. Természetesen a maga idejében egy rendkívül fontos lépés volt ez is!!!

Az idő, és az események túlléptek ezen az általánosságokat megfogalmazó beadványon. Ez NEM jelenti azt, hogy ez még most is nem lenne fontos. Ezt is írja alá mindenki!

DE NE OSSZUK MEG ERŐINKET !!! KÉRÜNK MINDENKIT, HOGY A JELENBEN AKTUÁLISSÁ VÁLT, PONTOS ÉS MINDEN BAJBAJUTOTT HITELESNEK KONKRÉT MEGOLDÁST, MÉG A MÁR BEDŐLT HITELESEKNEK IS, SŐT A LAKÁSUKAT ÉS VAGYONUKAT MÁR ELVESZTŐ EMBEREKNEK IS MEGOLDÁST KIHARCOLÓ "KIÁLTVÁNY !!! NYÍLT LEVÉL ORBÁN VIKTORHOZ ÉS KORMÁNYÁHOZ !!!" PETÍCIÓT IS ÍRJA ALÁ, CSALÁDJÁVAL, ROKONSÁGÁVAL ÉS ÖSSZES BARÁTJÁVAL ISMERŐSÉVEL EGYÜTT !!!

KÉREM EZEN PETÍCIÓ ELINDÍTÓJÁT, HOGY AZ ITT KÖZZÉTETT FELHÍVÁST NE TÖRÖLJE, HISZEN A CÉLUNK EGY !!! A BAJBAJUTOTT HITELESEK MEGSEGÍTÉSE !!!

KÖSZÖNÖM !!!

FELHÍVÁS MAGYARORSZÁG ÖSSZES ÁLLAMPOLGÁRÁHOZ!!!

HONFITÁRSAINK !

MA MAGYARORSZÁGON NINCS OLYAN ÁLLAMPOLGÁR, LEGYEN AZ ÁPOLÓ, KŐMŰVES, RENDŐR, TISZTVISELŐ, TŰZOLTŐ, VASUTAS, TANULÓ VAGY NYUGDÍJAS, AKINEK CSALADJA VALAMELY TAGJÁT NE ÉRINTENÉ HÁTRÁNYOSAN A BANKOK TISZTESSÉGTELEN HITELEZÉSI GYAKORLATA !!!

A BANKI HITELKÁROSULTAK KIJELENTIK, NEM TARTANAK IGÉNYT ARRA, HOGY MÁS ADÓFIZETŐK TERHÉRE FINANSZÍROZZÁK A BANKOK ÁLTAL NEKIK OKOZOTT KÁROKAT!!!

A BANKI HITELKÁROSULTAK AZT AKARJÁK, HOGY A KORMÁNY KÖTELEZZE A BANKOKAT A KORREKT HITELEZÉSRE ÉS A TELJESKÖRŰ ELSZÁMOLÁSRA !!!

A BANKI HITELKÁROSULTAK KIJELENTIK, HOGY A BEDŐLT HITELEK KÁRTALANÍTÁSÁT ÉS VÉGKIELÉGÍTÉSÉT A BANKOK EXTRAPROFITJÁBÓL KELL RENDEZNI, MÍG A TÖRLESZTŐ RÉSZLETEK EGYOLDALÚ, JOGALAP NÉLKÜLI EMELÉSÉBŐL KELETKEZETT TÖBBLETBEFIZETÉSEKBŐL A HITELEK TŐKETARTOZÁSÁNAK ÖSSZEGÉT KELL CSÖKKENTENI !!!

SENKIT NE TÉVESSZEN MEG A KORMÁNY ÁLLÁSPONTJA, ORBÁN VIKTOR RETORIKÁJA!

NEM A HITELESEKET KELL MEGMENTENI, HANEM A MAGYAR EMBEREK BECSÜLETÉT, A GENERÁCIÓK ALATT, ÉLETEK MUNKÁJÁVAL, GYERMEKEINK JÖVŐJÉNEK BIZTOSÍTÁSÁRA ÖSSZERAKOTT VAGYONUNKAT KELL MEGÓVNI !
ÉS A LEGFONTOSABBAT: AZ ELSZEGÉNYÍTETT EMBEREK ÉS CSALÁDJAIK ÉLETÉT KELL MEGMENTENI !!!

ÁLLJUNK KI MÁSOKÉRT, MAGUNKÉRT, EMBERI JOGAINKÉRT.!!!

BANKI HITELKÁROSULTAK
CIVIL KEZDEMÉNYEZÉS


"KIÁLTVÁNY !!! NYÍLT LEVÉL ORBÁN VIKTORHOZ ÉS KORMÁNYÁHOZ !!!" PETÍCIÓ

KIÁLTVÁNY !!! ÍRD ALÁ !!! KIÁLTVÁNY !!! ÍRD ALÁ !!! KIÁLTVÁNY !!!
www.peticiok.com/banki_karosultak_forumanak_peticioja

Vendég

#611

2011-11-06 17:25

Én is sajnos közétek tartozom, engem is becsapott a Raiffeisen bank. Így nagyon szívesen aláírom.
tadity

#612 Re:

2011-11-06 17:34

#609: -

Szióka

Hasonlóképpen jártam én is. Én 1 250 000.- Ft kezes és fedezet nélküli hitelt vettem fel. Abból kifizettem 1 000 000.- Ft-ot. Jelenlegi adósságom még  1 622 000.- Ft. És a bank naponta zaklat, fenyeget, sőt egy izben még a lakásomra is eljöttek fenyegetni. Legutolsó alkalommal telefonon azt ajánlották: "működjünk együtt" ami abból állt, hogy fizessek még 72 hónapon keresztül havi 45-50000.- Ft, és eltekintenek attól, hogy feljelentenek és azáltal még több adósságom lesz sőt elveszik a házamat is (a kezes és fedezet nélküli kölcsönre). Így ott tartok, hogy kb. 5 000 000.- Ft kell összesen befizetnem. Hát ez nem semmi "együttműködési javaslat". Úgy döntöttem elegem van és feljelentettem a Raiffeisen bankot a bíróságon, jogtalan haszonszerzés, uzsoratőke, uzsorakamat, megfélemlítés,  csalásért, becsapásért és minden ami még belefér. Arra leszek kiváncsi a Bíróság mit válaszol, szembe mer- e szállni a ráfázom bankkal a magyar igazságszolgáltatás. Vagy lehet már azt is megvette a "ráfázom bank"?


Vendég

#613

2011-11-06 19:31

fellegzett a fenét az állampapirokban nem bizok mint a kormányban sem!! nem kell a hisztériakeltés!!

Vendég

#614

2011-11-08 15:26

Felháborítónak tartom a Bankok és a Kormány hozzáállását,a témában tanúsított,egyoldalú magatartásukért,szociális-érzéketlenségükért,prepotens magatartásukért!A silány bérek,és a társadalmi egyenlőtlenségért Ők a felelősek!

Vendég

#615

2011-11-16 01:03

Január 10 én árverezik a lakásom és kidobnak a 2 gyerekemmel az utcára mint egy kutyát.Boldog Új Évet!nekem!

Vendég

#616

2011-11-16 02:07

Erre és minden hasonló összefogásra, nagy szükség van! Véleményem szerint, állam, kormány és legfelsőbb bankvezetői szinten lettünk megvezetve és meglopva!!!

Vendég

#617

2011-11-16 13:12

Helyesnek tartom de a kormány már csinálhatna valamit nem nézzük tétlenül egy egész élet munkáját vigyék el, a behajtók pláne és a pénzen meg Hawajozzanak. Munkát is akarunk, mert miből fizetünk? Az Uniós szabályokat tessék betartani! A bankok szégyeljék magukat a faktoring cégekkel együtt, ha bejön valamelyik leütöm!

Vendég

#618

2011-11-16 17:52

Tudjuk mit vállaltunk, azt vissza is fizetjük. De nem a dupláját, tripláját. Kufárok kifelé!

Vendég

#619 Re: Pálos György

2011-11-16 20:57


Vendég

#620

2011-11-17 08:52

Nagyon gyors, valódi segítségre lenne szüksége az embereknek és nem egyeztetésekre, mert benne vagyunk a télben és sok embernek már kenyér gondjai vannak!
a petició elindítója

#621 Re:

2011-11-17 21:09

#620: -

....mikoláskor átadhatnánk ismét 3.000 aláírással és pár virgáccsal


Vendég

#622

2011-11-17 21:13

végre tesz valaki miértünk is valamit.mivel nincs pénzem nem tudom kifizetni a hitelt./végtörlesztéssel,bár listás lettem meg másik hitelt sem kapok/Törleszteni szeretném a régi törlesztő részletemmel.Azt tudtam fizetni ,azért vállaltam a felelősséget.

Vendég

#623

2011-11-17 22:38

J O G O S ÉS NAGYON FONTOS!

Vendég

#624

2011-11-17 23:29

Vizsgálják felül a Bankok tisztességtelen haszonszerzését, ugyanakkor tiltsák be, hogy a Bankok egymást között, bár tiltva van, "átvilágítsák" az ügyfeleket. Ezt a törvény tiltja, mégis megszegik! Ha az adós nem fizet, akkor arra úgy is van törvényes mód, hogy felbontsák a szerződést. Nekem 1000.-Ft A hitel túllépésért, megfelezték a hitelemet, és mikor meg akartam szabadulni az OTP-től ígértek fűt-fát, hagytam még a számlámat, "üresen" kértem gondolkodási időt. Amíg én gondolkodtam, 850.-Ft terhelődött a számlámra! Köszönöm szépen Sándor! Az OTP a mi bankunk! Puszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pycur

#625

2011-11-18 00:32

Én be pereltem a bankot ügyvédi háttérrel mert jan 12 re van a lakás ki írva végrehajtásra.sztem el fogom veszteni mert ha én megnyerném a fél ország perelne.még ha igazam is lesz a bíróság akkor se MER majd a javamra dönteni.