Hagyják dolgozni Illés bácsit!

Hagyják dolgozni Illés bácsit! / Közlemények / Tájékoztatás 1 / Hozzászólások


Vendég

#152

2016-05-17 05:25

Kedves Anikó!
Remélem, hogy ennek a kezdeményezésnek lesz eredménye és megmentik Illés bácsit és muzeális értékeit, értékeinket. Nem elsöpörni, leradírozni kellene ezeket a helyeket, hanem támogatva rekonstruálni és vigyázni, megőrizni a jövő számára.
Böbe

Vendég

#153

2016-05-17 05:26

Kedves Anikó!
Köszönjük a kezdeményezést, a munkádat, az energiádat!
Illés bácsihoz nem volt kötelező járni, az utcáról szinte észre sem lehetett venni az üzletet. De aki egyszer betért és bármit megkóstolt, az visszament (mi már a retro hangulat miatt is :) és ajánlottuk, akinek csak tudtuk)
Igen, vannak ettől az üzlettől szebb, csillogóbb, a NÉBIH-nek minden bizonnyal megfelelő üzletek, csak ott nem azt találjuk, amit itt: a hagyományos ízeket, a tradíciókat, a múltunkat.

Balogh Tünde


Vendég

#154

2016-05-17 05:32

Tanács Anita

Vendég

#155

2016-05-17 05:46

Remélem győz az igazság...Illés bácsinak boldog,munkás cukrász éveket,Neked Anikó pedig kitartást a nem mindennapi önzetlen kezdeményezéshez-és természetesen sok sikert!!!

Csordásné Loj Mónika

Vendég

#156

2016-05-17 05:46

További sok sikert, várjuk a fejleményeket !

Vendég

#157

2016-05-17 05:51

Kedves Anikó! A jó Istennek is kedves, amiért ennyire nem maradt közömbös az ilyen élethelyzettel kapcsolatban. Mennyivel több kedvem lenne ehhez a földi lét formához, ha sok ilyen közösségi lelkületű ember élne a földön,(főleg, itt Magyarországban is) Az Örökkévaló nagy áldását az életére!
imre

Vendég

#158

2016-05-17 05:54

Kedves Anikó!
Köszönöm az értesítést, valamint az "ügyért" folytatott harcát. Azt hiszem, mindannyiunk nevében teszem, akik aláírták ezt a petíciót. Remélem ez a kis "csata" pozitívan végződik majd és nem fajul háborúvá. Ha már a Polgármester is megoldást keres, akkor talán Illés bácsinak sem vész kárba az elmúlt 50 év és dolgozhat tovább. Megjegyzem, soha nem jártam abban a cukrászdában, de szíven ütött a dolog.
Tisztelettel: Baranyai György

Vendég

#159

2016-05-17 06:16

Sikerülni fog!

Vendég

#160

2016-05-17 06:21

Hát már az ember nem élhet nyugodtan!
Miért kell ezt csinálni?

Vendég

#161

2016-05-17 06:32

Tisztelt Varga Anikó! A magam nevében köszönöm, hogy ezt a nehéz feladatot felvállalta. Kívánok Önnek sok erőt ehhez! Üdvözlettel: Frankóné Dézsi Gizella

Vendég

#162

2016-05-17 06:37

Kedves Anikó!

Köszönjük, hogy azonnal cselekedett! Sok ilyen emberre lenne szükség!

Üdv: Vágvölgyi Tünde

Vendég

#163

2016-05-17 06:51

Kedves Anikó! Ahogy Böbe írta fentebb: segíteni, megőrizni kell. Ennek az embernek a munkája az élete. Köszönöm a munkáját, remélem eredményes lesz, mindannyiunk érdekében. Tisztelettel, Moni


Vendég

#164

2016-05-17 07:10

A nagymamám 42 évig készített tortákat és különböző süteményeket házilag, megrendelésre. Mindezeket egy nyári konyhában - egy családi ház melléképületében. Sokszor a megrendelő hozta az alapanyagokat. Volt olyan hogy egy egész 200 fős esküvőre minden édességet tőle rendeltek. Soha nem volt panasz, mindig minden jó minőségű volt és nagyon finom. Őt egyszer sem jelentette fel senki. Úgy látszik ez megint divatba jött.
Sváby Andrásnak olvastam a véleményét. Eddig sem volt a szívem csücske, de most végleg lejáratta magát. Talán szét kellet volna nézni az V. kerület, Sas utcai éttermében (Dió Étterem), ahol gyalázatosan koszos konyhát üzemeltettek. Jártam abban a konyhában (szakmámból kifolyólag). Akkor elhatároztam, hogy soha nem ennék ott még egy szelet kenyeret sem.

Vendég

#165

2016-05-17 07:11

Magam részéről megtettem amit tudtam. Sajnos többet nem tudok tenni, mint hogy bízom abban, hogy Gémesi Polgármester Úr helyes döntést hoz, és megtalálja a megnyugtató megoldást. ( segítse Őt az Úr, hogy így legyen!) Éretm én, hogy ÁNTSZ, meg higiénia, stb. De nem mindig a mennyezetig érő csempén múlik a higiénia, és a sütemények állaga, íze sem a modern eszközök hozománya!
Feketéné

Vendég

#166

2016-05-17 07:21

Drága Anikó! Köszönjük!

Vendég

#167

2016-05-17 07:25

,,Vitam et Sangvinem" !

Gyuri

Vendég

#168

2016-05-17 07:49

Kedves Anikó!

Köszönöm az önzetlen munkájáért! Meggyőződésem, hogy ha "nyerünk" , az ön ösztönös cselekedete fogja életben tartani Illés bácsit.

További sok sikert kívánok!

Üdvözlettel: Kővári Ildikó

Vendég

#169

2016-05-17 07:53

Kedves Anikó,
Dicséretes amiben Ön segítségével eljutott az ügy,illetékes helyekre.
Könnyeim olvasás és video nézése közben kicsordultak,alig tudtam tűrtö etetni magam!
Köszönjük!!!!

Vendég

#170

2016-05-17 08:11

Nagy Erika

Vendég

#171

2016-05-17 08:13

Láttam a síró bácsit, erre nincsenek szavak, ocsmányak, undorítók szemetek...szegény bácsi, bele fog halni.

Vendég

#172

2016-05-17 08:21

Kedves Anikó!

A NÉBIH részéről betartandó Uniós előírások ellenőrzésének szigorúságával kapcsolatban felmerült bennünk a párommal az a működő példa, amely pont Ausztriában érhető tetten. Jelesül az almokban - családi gazdaságokban - engedélyezett, hagyományos vendéglátás és állattartás. A sógoroknál pedig mind az anyagi háttér, mind a szabályok betartása és betartatása legalábbis példás. Mégis elfogadható számukra az a kitétel, miszerint régi tűzhelyen, egy több száz éves épület sarkában, ódon edényekben készülhessen el a kaiserschmarni és bádogbögrében kínálják a juharszörpöt. Mindezt az autentikus hagyományőrzés égisze alatt. Bármelyik berendezés és épület nagyon messze van bármely vendéglátóhelyre vonatkoztatott uniós szabályozástól - mivel helyiértéken minősítenek.
Ez a példa ha nem is precedens értékű, de mindenki számára jól érthető és érzékelhető összehasonlítási alap lehet. Javaslom, ennek felvetését a Polgármesteri Hivatal részéről, mint élő, jól működő, és ésszerű példát.

Üdvözlettel, és tisztelettel: Tokaji Nagy Csaba és dr. Simkó Gabriella


Vendég

#173

2016-05-17 08:59

Adjon Isten!
Kedves Anikó!

Örülök a petíciónak! Ez egy értelmes és hasznos összefogás lehet, mind erkölcsi, mind hazafias értelemben!

Az idős mester kitartása, munka, szakmaszeretete példa értékű, tudása kiveszőben van. Amíg lehet vigyázni kell rá! Mert az is példa lehet a mai fiatal generációnak, hogy egy idős, becsületes munkában megőszült, szakmájában legendának számító embert tisztességben és méltóságban kell tartani. Ő már megtette amit a haza várt tőle, ha pedig majd eljön a mi időnk ez a figyelem és szeretet nekünk is megadathasson. Becsüljük meg őseinket és vigyázzunk a tudásra, ne felejtsük el, hogy az előző tapasztalatokra és tudásra tudtuk felépíteni azt, amink ma van!
( A hatóság burokba élő túlbuzgó elemeihez: Nem kell mindenkin fölényesen, lélektelenül és csak a szabályokra hivatkozva átlépni, mert bárki kerülhet abba a helyzetbe, hogy segítségre szorul! A mostani pozíció pedig nem örök.)
Áldás, békesség!
Nagy Balázs

Vendég

#174

2016-05-17 09:19

Kedves Varga Anikó!

Emberségből és tettrekészségből nálam "kitűnően megfelelt" értékelést kap.(Mi -pedagógusok-így értékeljük a nebulók munkáját az általános iskolában)
Munkájához jó egészséget,kitartást és -nem utolsó sorban-mielőbbi eredményt kívánok.

Üdvözlettel:Pápai Mariann tanítónő Budapestről

Vendég

#175

2016-05-17 09:29

Kedves Anikó,
Gratulálok!
Azt hiszem. valami nagyon fontosat tett (ezt bizonyítja a pillanatnyilag 33552 aláírás is)
Önzetlen akciója segít sokaknak megtalálni magukban az embert...
... hogy ismerve/ismeretlenül segíthessenek valakit, aki megérdemli.
Üdvözlettel,
Némethi Gábor