Távolítsák el az "Ádám keresi Évát" köztéri plakátjait!


Vendég

#51

2016-05-01 20:52

mert felhaborít a plakát...

Vendég

#52

2016-05-01 21:10

Remélem sokakban felbred az "elég", és sikerül megállítani a köztereink, azaz közös élettereink értelmetlen lelki szennyezését. A gyermekeink jövőjéért is tesszük!

Vendég

#53

2016-05-01 21:44

Pécsett a temető kapujába is kihelyeztek egy ilyet. No komment.


Vendég

#54

2016-05-01 22:02

Reklámkommunikációs szakirányon végzett közgazdászként, magam is öt kiskorú gyermekünket nevelve talán hiteles ellenzője vagyok ennek a plakátsorozatnak. A palkaátok súlyosan sértik a Reklámetikai Kódex vonatkozó paragrafusait, amelyeket érdeklődés esetén szívesen citálok. Örök kérdés a média léte óta, hogy vajon ki befolyásol kit? A média generálja, irányítja a társadalmi ízlést, választást, vagy fordítva, a média csak reagál a társadalmi ízlésre, hangulatra stb. A kérdésre a válaszom: attól függ, a média felelőssége óriási, kihagyhatatlan, megkerülhetetlen. Ha "csak" reagálva megfelel, a piaci érdekeinek így szintén mehfelelve, akkor a haszonnak (ami sokszor csak rövidtávú) alárendeli az erkölcsöt. De a morális felelősséget így sem tolhatja a "közönségre", hiszen szabad társadalomban lehet igent és nemet is mondani. A másik esetben, tehát ha irányítja vagy befolyásolja a társadalmat - márpedig a Viasatnak ez a fő célja, ha más nem, a nézettség irányába -, a felelőssége óriási, ami erkölcsi téren megkérdőjelezhetetlen. Az óriásplakátot - ahogy a neve is mutatja - felületméretéből adódóan sem lehet kikerülni, így például a kiskorúak jogsérelme egyértelmű. A Viasat3 ezzel a plakátsorozattal a reklámozás tárgya (saját valóságshowja) ellen tesz várhatóan bumeránghatású merényletet, ráadásul várhatóan a saját (kétes) hírnevében is kárt szenved. Természetesen a megbízott reklámügynökség perfelelőssége az elsőrangú, de a megbízó Viasat3 - mint a layout-ot elfogadó megrendelő - feladat elszámolnia a még időben talán lemosható plakátokért! Talán olcsóbb az önkéntes eltüntetésük, mint a perköltségek stb. :)

Vendég

#55 Re:

2016-05-01 22:05

#53: -  

 Ez már kegyeletsértésnek is minősl! Javaslo, készítsen fotót a temetői környezetet is láthatóvá téve, és küldje el a Médiahatóságnak! Köszönjk támogatását és erőfeszítéseit!


Vendég

#56 Re: Re:

2016-05-01 22:11

#21: fit - Re:  

 Egyetértek. Biztos olvassa ezt a kommentet a petíció-író, de azért köszönjük! Intézkedünk! 

virtez

#57 Re:

2016-05-01 22:18

#13: kamunick -  

 Ez most szerintem nem annyira tartozik ide mivel nincsenek is választások... amúgy meg az nem sérti az erkölcsi nézeteimet...

BOCCS ;)


Vendég

#58

2016-05-01 22:36

Egyet értek az előttem szólókkal!Szerintem sincs helye ilyen plakátoknak a városban ahol pucér emberek képeit mutatják egy vékony sávval kitakarva a nemi szervüket.Hajrá fogjunk össze,írjuk alá minnél többen.

Vendég

#59

2016-05-01 22:40

Egyetértek a céljával.

Vendég

#60

2016-05-01 22:46

Felháborító
gondoskodó apa

#61 Re: Aki szerint ez gond, azzal van gond.

2016-05-01 22:47

#19: 82928338 - Aki szerint ez gond, azzal van gond. 

 Nem kedves barátom. Nem azzal van a gond aki szerint ez gond. Hanem azzal, aki szerint ez a normális. Kíváncsi vagyok mit szólnál hozzá, ha a saját leányod lenne a képen, vagy ha azzal jönne haza, hogy felvették egy ilyen műsorba.

Nem gondolom, hogy normális dolog lenne bárhol a világon egy olyan műsor bemutatása, amelyet a nézői min 90%-a azért néz, hogy első- és másodlagos nemi jellegeket láthasson. Pedig úgy látszik de :-(

gondoskodó apa

#62 Re:

2016-05-01 22:58

#34: -  

 Sajnos az az igazi baj, hogy ezekkel a plakátokkal (is) csak egyre inkább feljebb mozgatják a szexuálisan túlfűtött képek-eseményekkel kapcsolatos ingerküszöböt és közben az ilyen műsor (is) egyre inkább normalizálódik a társadalomban.

Valaki Szodomáról írt és sajnos valóban igaza van, mert ezekkel az apró de folyamatos lépésekkel egyre inkább romlik a közmorál. Hofi régen azzal viccelt, hogy engedélyezett lett a homoszexualitás (vmikor a 80 évek elején), befenyegetve, hogy "csak addig nevess amíg kötelező nem lesz". Hát most már több, mint engedélyezett, újabban ünneplik is (lásd Conchita Wurst-ot és Bruce-Caitlynn Jenner-t (aki az év nője lett).

Ha ez a petíció segít legalább a fékezésben (ha már visszafordítani nem tud) akkor igen, mindenki írja alá. Kár, hogy a műsor megszüntetésére nem született ilyen felhívás...

 


Vendég

#63

2016-05-01 23:41

Mert még a buszmegállókban is ott páváskodnak ezek a szexista plakátok.

Vendég

#64

2016-05-02 01:43

Ezek a fajta plakátok hosszú távon ártalmas hatásokat gyakorolnak a gyeremekek gondolkodására. Az erkölcstelen életmódot fogják normálisnak tartani ami általában Isten ítéletét váltja ki. Ez történt Sodoma városában is, ma már pedig csak találgatni lehet hol helyezkedhetett el az említett város. Ez példaként lett lejegyezve.

Vendég

#65

2016-05-02 02:05

Hallatlan!!!

Vendég

#66

2016-05-02 03:45

Szerintem is felháborító, ahogy a meztelenséget reklámozzák a TV adásokban és a plakátokon. Nehéz így erkölcsös fiataloknak lenni, és tisztességes gyermekeket felnevelni. Nem vagyok maradi , prűd, de már a TV-t sem szeretem bekapcsolni. Hogy védjük ,meg a gyermekeinket, ilyen környezetben?????

Vendég

#67

2016-05-02 03:48

Egyet értek az eltávolításával, alkotmány ellenes a plakát, mivel sérti a fiatalkorúak egészséges lelki fejlődéshez való jogát.

Vendég

#68

2016-05-02 03:58

Sajnos olyan korban élünk amikor az erkölcs értéket vesztett. Ne engedjük, hogy ez a rombolás folytatódjon. Legyen értéke az erkölcsnek a tisztaságnak, a kapcsolatok intimitásának.

Vendég

#69

2016-05-02 04:13

Felháborítónak tartom, hogy szinte bárhol jár az ember, gyermek szinte mindenhol szembe jön egy ocsmány meztelen kép, amely ráadásul hazugságot sugall. Méghogy ország, világ előtt meztelenül lelki társat találjon valaki! Romboló műsor, romboló reklámmal! Nekem és a Családomnak ez nem kell!

Vendég

#70

2016-05-02 04:56

Teljesen egyetértek a kezdeményezővel.

Vendég

#71

2016-05-02 05:00

Erkölcstelennek és a társadalomra károsnak tartom az említett plakátokat.

Vendég

#72

2016-05-02 05:03

Személyesen láttam , hogy kicsi gyerekek is látják ezt a plakátot. Semmi bajom a szexxel ( házas vagyok) , de nem az utcára való.

Vendég

#73

2016-05-02 05:04

Mert eltorzítja a fiatalok személyiségét.

Vendég

#74

2016-05-02 05:12

UNDORÍTÓ!!!!

Vendég

#75

2016-05-02 05:24

Mert egyetértek a kezdeményezővel.