Kiállunk az üzletek vasárnapi zárvatartása mellett!


Vendég

#376 Re:

2016-04-13 10:22

#372: -  

 Látszik a helyesírásodon, hogy magasabb beosztásra nem telt! Azért számolni tudsz, ugye?


Vendég

#377 Re:

2016-04-13 10:25

#327: -  

 Amíg nem volt vasárnapi boltzár, nem 22 óra utánig dolgoztunk hétköznap, hanem 7 óra utánig!


Vendég

#378 Re: Re: Re:

2016-04-13 10:26

#367: - Re: Re:  

 Nem tudom kinek mennyi a pótléka. Azt tudom, hogy mikor behozták a zárvatartást, akkor az eladó/árufeltöltő ismerőseimtől csak azt lehetett hallani, hogy mekkora szar. És ő jobban örülne egy hétköznapi szabadnapnak, mert akkor ezt vagy azt tud csinálni. Most meg ez a baj. Amúgy ha tetszik, ha nem mindenki maga választja a hivatását. Amennyiben szereted csinálni, akkor pedig együtt kell élni a negatívumaival is. Gondolom nem vagy "hisztikorszakos 3 éves", hogy ne tudnád az élet ilyen.


Vendég

#379 Re:

2016-04-13 10:28

#340: -  azért,mert igenis a dolgozó döntse el ezt az egy napot,hogy szeretne-e dolgozni avagy nem!!!

 Szépen megírja a felmondását és már jelentkezhet is olyan helyre, aholn nincs vasárnapi munka!

Szerinted, ha én azt mondanám a gyárban, hogy nem szeretnék vasárnap dolgozni, mit mondanának?!  Ezentúl hétköznap sem kell jönni!


Vendég

#380

2016-04-13 10:29

10 éve dolgozom a kereskedelemben, jelenleg Gyesen lévő anyukaként nagyon örültem és egyetértettem a vasárnapi boltbezárás döntésével és már elképzeltem, hogy ha visszamegyek dolgozni milyen jó lesz, hogy minden vasárnap otthon lesz együtt a kis család. De ez, hogy most visszaállították mélységesen felháborít pláne az, hogy "minket" (embereket) meg sem kérdeztek. Nem értem miért jó vasárnap bevásárlóközpontokba járni, mikor annyi de annyi más dolgot csinálhatna az ember. Most mint vásárló mondom ezt hiszen jelenleg itthon vagyok a picikémmel és abszolút nem zavart, hogy vasárnap nem tudtam elmenni boltokat járni. Nálunk az egész család olyan helyen dolgozik ahol hétvégén nem kell menni és már eddig is a 10év alatt rossz volt, hogy mindenki otthon volt csak én dolgoztam, de úgylátszik remény nincs már hogy ez megváltozzon. Akinek kereskedelemben dolgozik a családjában valaki az tudja/tapasztalta, hogy milyen rossz érzés amikor vasárnap akár az ebédnél az üres szék kong akár a délutái közös programoknál nincs jelen az illető; nem éppen kellemes dolog! Olyan bűn, hogy a kereskedelmi dolgozók otthon szeretnének maradni vasárnap a családjaikkal úgy ahogy legtöbben (nem ebben a szakmában dolgozva)??? Szerintem nem!!! Igenis jár nekik/nekünk is a vasárnapi szabadnap!!! A legszomorúbb az egészben, hogy ezen lehet változtatni ez olyan kérdés amin lehet, de pár önző ember véleménye miatt szív egy fél ország!!!!


Vendég

#381

2016-04-13 10:31

Nem kell a vasárnapi nyitva-tartás, az eladóknak is jár a szabad hétvége úgy mint a többi dolgozó embernek ŐK nem állatok , hogy egész héten igába legyenek. Nekik is van családjuk.Eddig senki nem halt éhen egy én alatt amióta nincsenek nyitva az üzletek.Csak az megy vasárnap vásárolni aki unatkozik és nincs dolga otthon. Ha vasárnap vásárol mikor fő, mos!!!!!!!!! Egy tejfölért fölösleges nyitva lenni

Vendég

#382 Re: Re:

2016-04-13 10:31

#351: Mircsi - Re:  

 Ha már a tejnél tartunk: Aki a tehenet megfeji, az is dolgozik vasárnap! Ha valamire igény van, azt úgy kell csinálni. A vasárnapi nyitvatartást a többség igényli, tehát nyitva kell tartani.

Akinek nem tetszik, nagyon sok munkahely van, ahol nincs vasárnapi munka, fogni kell egy papírt és egy tollat, megírni a felmondást és menni dolgozni máshová! Ilyen egyszerű!


Vendég

#383 Re: Re: Re:

2016-04-13 10:34

#382: - Re: Re:  

 A teheneket már a gép feji azért olyan jó amit szeretnék veled közölni csak annyi , hogy egy nagy trágya domb vagy úgy látszik nincs mit csináljál otthon azért akarsz vasárpa vásárolni azt hiszem te nem is dolgozol

 


Vendég

#384 Re:

2016-04-13 10:35

#380: -  

 Aki egész héten otthon mereszti a valagát, nem csodálom, hogy nem zavarja! 

Engem a heti 6 nap 12 órázás után kurvára zavar, hogy nem tudok normálisan bevásárolni a családdal!

Vagy szerinted rángassuk a gyereket este 8-kor boltról boltra cipőt, ruhát próbálgatni?

 


Vendég

#385

2016-04-13 10:35

Dolgozzon az is 3-4 vasárnapot egymás után, aki szeretne shoppingolni. Majd megkérdezném tőle újra, ezt követően mit gondol a vasárnapi nyitvatartásról...

Vendég

#386 Re: Re: Re: Re:

2016-04-13 10:37

#383: - Re: Re: Re:  

 Te idióta barom! Amiről fingod sincs, ne ugass bele!

Szerinted a tehén magától odamegy és felcsatolja magára a gépet? Esetleg után átfejti a hűtőtartályba a tejet? Szerinted akkor aki kettőre megy műszakba, annak a véleményét sincs joga lemondani, mert az nem munka, ami műszakos?! 


Vendég

#387

2016-04-13 10:40

 Ha annyira szegények az emberek,hogy alig jönnek ki a fizetésből,akkor miért akarnak vasárnap is vásárolgatni?


Vendég

#388 Re:

2016-04-13 10:40

#381: -  az eladóknak is jár a szabad hétvége úgy mint a többi dolgozó embernek

 Akkor menj már be te ostoba az Audiba és csapj a vezetőség asztalára! Ugyanis ebben az országban sokkal többen dolgoznak folyamatos műszakban, mint vasárnap nyitva tartó üzletben és nekünk nem csak a vasárnap nem fix szabadnap, hanem azokon az ünnepnapokon is be lehetünk osztva, amikor egyetlen bolt sincs nyitva!

Ha éppen vasárnapra esik a szabadnapunk 6 napi munka után, had döntsük már el, mikor vásárolunk. 

Te ostoba tyúk, a férfiak nem főznek, mosnak!


Vendég

#389 Re:

2016-04-13 10:41

#387: -  

 Mert akkor van idejük végigjárni és az akciós termékeket megvenni. ;)


Vendég

#390 Re: Re: Re: Re:

2016-04-13 10:43

#383: - Re: Re: Re:  

 Ez nagyon szép hozzászólás volt! Gratulálok hozzá! Én is vasárnap vásároltam, amíg lehetett. Miért? Mert hétköznap nem jutottam odáig. Szombaton piac után a házimunka és társai. Vasárnap volt időm úgy elmenni, hogy igen 1 órát rá tudok szánni. És bevásároltam egész hétre. Ilyenkor volt időm megnézni a non-food osztályt, felpróbálni a cipőt, ruhát stb.


Vendég

#391

2016-04-13 10:44

Mert ugy gondolom hogy a Vasarnap az a csalade es nem a munkae! Tudom vannak olyan munkahelyek, ahol szükseges a vasarnapi munkavegzes, de a kereskedelemben nem indokolt a vasarnapi munkavegzes.

Vendég

#392

2016-04-13 10:44

Amire a többségnek igénye van, azt kell csinálni és a többség azt szeretné, hogy nyitva legyenek a boltok vasárnap. Ennyi! Tudomásul kell venni és nem rinyálni!


Vendég

#393 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-13 10:45

#390: - Re: Re: Re: Re:  

 Hát azért van annyi ostoba eladó az üzletekben, mert ilyen szinten vannak! Sokszor még te érzed magad kellemetlen helyzedben, ha zavarni mered a trécselésüket! 


Vendég

#394

2016-04-13 10:46

Azért, hogy a vasárnap kijár minden családnak, ez fontos főleg a gyerekek szempontjából, igaz nekem már felnőtt gyerekem van.

Vendég

#395 Re:

2016-04-13 10:46

#387: -  

 Nem "vasárnap is". Csak vasárnap. Nincs máskor időm elmenni. És hozzáteszem hétköznap nem is megyek. Tehát vasárnap mindent megveszek, sokszor két hétre. Nem tudom miért gondoljátok, hogy 7 napból 7-et vásárolgatással töltenek azok, akik örülnek ennek. Pont ez az, hogy máskor nem tudnak.


Vendég

#396 Re: Re:

2016-04-13 10:51

#395: - Re:  

 Így van! Nagyon sok család dolgozik olyan munkarendben, hogy azokat a dolgokat, amik több körültekintést igényelnek, vasárnap tudják normálisan megvenni, főleg ha a gyerek is kell hozzá, vagy tájékozódni szeretnének.

Sokan nem a saját lakhelyükön intézik a havi, heti, kétheti nagybevásárlásokat, hanem egy nagyobb településen, ahová össze kell szedni mindenkit, el kell menni, 2-3 órát ott kell tölteni és erre hétközben nincs idő. Sokan szombaton is dolgoznak, sőt rengetegen folyamatos műszakban, munkaidőkeretben. Ha történetesen pont vasárnapra esik a szabadnapjuk, akkor vasárnap tudnak normálisan bevásárolni.

 


Vendég

#397

2016-04-13 10:55

Én inkább megyek havi egy-két vasárnap dolgozni és egy két szombaton nem, mint hosszabbított nyitvatartás mellett minden szombaton.


Vendég

#398 Re: Re:

2016-04-13 10:56

#384: - Re:  

 Nah,ezt nem hiszem el,hogy 6 napot 12 órában dolgozol!ez hülyeség!


Vendég

#399

2016-04-13 10:57

Mert kereskedelembe dolgozok, de ha nem dolgoznék akkor is ellenezném a vasárnapi nyitva tartást!

Vendég

#400

2016-04-13 10:58

mert az volt a tökéletes hogy zárva voltak a boltok vasárnap.nem plázázni kell hanem kirándulni muzeumot látogatni és az anyukák kis gyermekeikkel otthon lehettek.