Kiállunk az üzletek vasárnapi zárvatartása mellett!


Vendég

#1226

2016-04-24 08:30

Vasárnap az egyetlen nap ,amikor együtt a család nincs az a pénz amiért lecserélném!

Vendég

#1227

2016-04-24 13:27

Remélem sikerrel járunk és megértik a döntéshozók,hogy mindenkinek joga van a vasárnapi pihenőhöz
loller

#1228 Re:

2016-04-24 16:27

#1227: -  

 Miért járnátok sikerrel? A többség nem titeket támogat.
Épp most votl a híradóban, hogy egy csomó éjjel-nappali boltnak kellett bezárnia, mivel csak akkor lehetett nyitva ha a tulajdonos volt hajnalban a kassza mögött.

Egyik ilyen tulajnak épp, hogy a nyitvatartással lett szabad vasárnapja, mivel már alkalmazhat mást a vasárnapi nyitvatartáshoz.


Vendég

#1229 Re: Re:

2016-04-24 16:58

#1228: loller - Re:  

 Szegény tulaj most legalább egy alkalmazott aki nem ember lehet majd ott persze biztos jól meg lesz fizetve.


Vendég

#1230

2016-04-24 18:04

Azért, mert reméltem, hogy egyre több munkahelyen teszik lehetővé, hogy a hét egy napján legalább együtt lehessenek az emberek a családjukkal, esetleg együtt látogathassák meg szeretteiket. Nem vagyok kereskedő, vasárnap nem vásárlással múlattam soha az időt. Azt gondolom, hogy nem szűkíteni, hanem bővíteni kellene a vasárnap nem dolgozók létszámát. Senki nem halt éhen az utóbbi egy évben. A pihenéshez való jog mindenkit megillet, vásárolni meg lehet kis boltokban is hétvégén. Ez se nem egészségügy, se nem rendőrség, a közlekedésben is vasárnapi menetrend van, még csak nem is atomreaktor, amit vasárnap is teljes gőzzel kell őrizni. Nem járok vasárnap vásárolni, de tudomásom szerint nem éri meg nyitva lenni.

Vendég

#1231

2016-04-25 04:03

Mert én is a kereskedelemben dolgozom.Én személy szerint haknali 3- kor kelek azért hogy 7-re bemenjek dolgozni lehúzom a 12 -oràt és este 9-kor esek haza.Ezt sajnos csak az tudja aki ezt csinàlja.

Vendég

#1232 Re:

2016-04-25 06:57

#1231: -  Mert én is a kereskedelemben dolgozom.Én személy szerint haknali 3- kor kelek azért hogy 7-re bemenjek dolgozni lehúzom a 12 -oràt és este 9-kor esek haza.Ezt sajnos csak az tudja aki ezt csinàlja.

 Akkor mondj fel! Miért a munkáltatód lenne a felelős azért, hogy neked 4 órára van szükséged beérni a munkahelyedre?!


Vendég

#1233 Re:

2016-04-25 07:00

#1227: -  Remélem sikerrel járunk és megértik a döntéshozók,hogy mindenkinek joga van a vasárnapi pihenőhöz

 Akkor szíveskedjéle ezentúl vasárnap este gyertyafénynél olvasgatni, villanyórát lekapcsolni, netet, telefont, fűtést nem használni, tv-t nem nézni, egy fagyit nem venni, tömegközlekedésre még csak nem is gondolni, ugyanis ott is emberek dolgoznak, nekik is joguk van a te olvasatodban a vasárnapi pihenőhöz!

buszsofőr

#1234 Re: Re: Re:

2016-04-25 07:16

#1215: - Re: Re:  

 Nem mondod?! Talán olvasd végig a petíció fórumát! Az utóbbi két hétben a legtöbb fórumon a kereskedelemben "dolgozók" nyilvánunltak meg a legbunkóbb módon. Egyébként pedig a hozzászólónak tökéletesen igaza van! Aki olyan ágazatban dolgozik, ahol beoszthatják vasárnap is, ha büdös a munka, mondjon fel, oszt jónapot!

Óriásit tévedsz!

Te furikáztatod vasárnap a picsádat velem, de nekem nincs jogom megállni egy boltnál, hogy vegyek 50 fokban, talpig nyakkendőben egy üveg hideg ásványvizet nálad, esetleg egy jégkrémet, egy kis harapnivalót! 

Az egész, amit műveltek, gusztustalan!


Vendég

#1235

2016-04-25 08:01

Ez az egész műbalhé lefutott. Ennyi volt benne... Lehet továbblépni!


Vendég

#1236

2016-04-26 04:41

Nem értek egyet a nyitvatartással.

Vendég

#1237

2016-04-26 06:43

Egyszerűen szánalmas a sok vinnyogo idióta kereskedő.  Nekik sincs több   joguk mint más embernek miért hiszik hogy különbek egy pincernel vagy egy mozis bufesnel?  Kik ezek? Lehet váltani vagy pofat befogni.  Én is dolgoztam gyed előtt 4 műszakban.  Vasárnap és ünnepnap is. És nem sírtam mert ez ilyen. Gyed után nem megyek vissza. Ez javaslom a hisztis eladóknak is.

realista

#1238 Re:

2016-04-26 11:50

#1237: -  Egyszerűen szánalmas a sok vinnyogo idióta kereskedő.

 Ne sértegessük a kereskedőket! Akik itt vinnyognak nem kereskedők, csak kereskedelmi alkalmazottak!


Vendég

#1239 Re:

2016-04-26 15:25

  • Tudod az a baj,hogy ilyen alul művelt  tuskókkal vagyunk körbe véve mint Te is vasárnap csak kipihente az idióta kereskedő az ilyen aranyosan megnyilvánuló kedves vevőt..#1237: -  

 


Vendég

#1240

2016-04-26 15:55

http://kdfsz.hu/vita-a-boltzar-vedelmeben/  A vasárnapi nyomiknak szól ez a cikk,azoknak akik azt hiszik igazuk van!Az a nagy igazság hogy bebizonyítottátok Magyarország ismét visszafelé fejlődik,nem előre!Gratulálok a balfasz vevőnek nevezett idiótáknak!A tanulásról meg annyit,minél tanultabb valaki annál böszmébb :)!!


Vendég

#1241

2016-04-26 17:04

Mert azt szeretném hogy a vasárnapot a ferjemmel meg a gyerekemmel töltsem!!!

Vendég

#1242 Re: Re:

2016-04-26 18:07

#1239: - Re:  

 Alulmuvelt az édes jó anyukád.  Én nem járok tescozni vasárnap vagyis eddig nem jártam de ezentúl fogok nehogy azt mutassák a statisztikák hogy nem érdemes kinyitni.  És mindezt a tahó paraszt eladók miatt akik azt hiszik szivesseget tesznek ha bemennek dolgozni. Lehet váltani ha nem tetszik nem a vevokre kopkodni.


Vendég

#1243

2016-04-26 19:21

Mert én is boltban dolgozok és szeretnék vasárnap a családommal lenni.

Vendég

#1244

2016-04-26 21:28

Tökéletesen egyetértek a vasárnapi zárvatartással, ennek több oka van, az egyik: a volt feleségem a tescóban dolgozott a vasárnapi munka olyannyira szétzilálta a családomat, hogy azóta már elváltam, a gyermekeim közül a két fiam elvesztettem, pedig életben vannak. Nem embernek való a vasárnapi munka, és a vasárnapi vásárlás sem. A vasárnapi zárvatartás miatt még senki sem szenvedett éhhalált, egyébként is az az élelmiszer pazarlás, amit tapasztalni lehet lépten-nyomon, bizony nem megengedhető!

Vendég

#1245

2016-04-27 04:16

Mert így dolgoztam, szinte évtizedekig. Soha többet nem csinálnám meg újból.

Vendég

#1246 Re:

2016-04-27 06:12

#1244: -  Nem embernek való a vasárnapi munka,

 Akkor szerinted az orvos, mentős, rendőr, vendéglátós, energiaszolgáltatónál dolgozók, buszsofőr, mozdonyvezető, tv-s, trolivezető, metróvezető, diszpécser, taxis, folyamatosban műszakozó, nővér, stb. stb. nem ember?!

Ahhoz hogy csapnivaló férj és apa vagy semmi köze annak, hogy nyitva van-e a tesco, vagy vasárnap dolgozik-e valaki a családból! Érdekes módon az összes többi vasárnap dolgozó sem válik el. Talán tükörbe kéne nézni és nem másra mutogatni, ha valaki nem képes normális családi életre!


Vendég

#1247 Re:

2016-04-27 06:14

#1240: -  Gratulálok a balfasz vevőnek nevezett idiótáknak!

 Figyuzz már ide te tajparaszt baromarcú! A vevőknek nevezett idiótákból kapod a fizetésed és te vagy a vevőkért és nem ők érted!

Egyébként neked nem való a kereskedelem, max. utcaseprőnek, vagy csatornatisztítónak lennél alkalmas, mert a szar és a szemét nem veszi zokon, ha az illemet még hírből sem ismered!


Vendég

#1248 Re: Re:

2016-04-27 06:19

#1239: - Re:  udod az a baj,hogy ilyen alul művelt  tuskókkal vagyunk körbe véve mint Te is vasárnap csak kipihente az idióta kereskedő az ilyen aranyosan megnyilvánuló kedves vevőt.

 Arányaiban sokkal több bunkó és alulművelt eladó van az összes eladóhoz képest, mint ilyen vevő az összes vevőhöz képest. 

Talán nem ártana tudatosítani magadban, hogy a kereskedelem arról szól, hogy az eladó van a vevőért, mert belőle él és nem fordítva. 

Nem vagy eladónak való és kereskedő sem vagy, csak egy mezei alkalmazott a kereskedelemben, de a megnyilvánulásod tökéletesen rávilágít, hogy alulművelt vagy ahhoz, hogy ott dolgozz. Javaslom az utcaseprést, vagy a csatornatisztítást, a szar és a szemét nem veszi zokon, ha az illemet hallomásból sem ismered!


Vendég

#1249

2016-04-27 07:23

Mert az elmúlt egy év sokkal nyugodtabb, kiszámíthatóbb volt. Az emberek nem haltak éhen, sőt, meg is szokták hogy ez így van. Senki nem volt felháborodva. Emberséges és európai színvonalú volt a zárva tartás. Ami most van....embertelen politikai lépés, egyes vásárlók kényelmére hivatkozva....viszont akkora a felháborodás, hogy ez valószínüleg visszaüt....remélem jó nagyot. Nem beszélve arról, hogy lejáratja magát a kormány, nem csak magát, hanem Magyarországot. Mert fontosabb néhány ember kényelme, mint az 'emberség'...
Már várom a sok rosszindulatú kommentet.
De higgye el kedves, aki most választ fontolgat, ugyanúgy kiállnék, bármilyen szakmáról lenne most szó....és igen, nagyon sajnálom azokat, akiknek dolgozniuk kell vasárnap. De most ez a téma, legyünk emberek, és vegyük emberszámba a kereskedelmi dolgozót.
Köszönöm

Vendég

#1250 Csak reálisan! Ekkora hazugságot már rég olvastam.

2016-04-27 07:36

#1249: -  

 Melyik országban élsz?! A többség fel volt háborodva, csak nem csináltak ilyen műbalhét, mint ti most.

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten! Ameddig a kereskedelmi dolgozóknak nem megy visszaköszönés, meg a normális, illedelmes viselkedés, ne csodálkozzanak, ha ugyanazt kapják vissza.

Ameddig úgy kell őket levadászni, hogy kiszolgáljanak, akkor is a szájában a rágó, fülén a telefon, nyála a felvágotton, aztán bekódolja egész más kóddal, vagy azért is mást üt be a kasszánál és véletlenül sem kevesebbet, vagy fontosabb a trécselés a kolleginákkal, ne várjanak mást!

Remek! Akkor már most vasárnap lehet otthon a hideg lakásban, gyertyafény mellett olvasgatni, had lássuk, meddig megy ez a nagy kiállás a többi szakma mellett, ugyanis az energiaszolgáltatóknál, telekommunikációs cégeknél, műsorszórónál is doloznak vasárnap, tv-t nézni, internetezni még kevésbé fontos, mint bevásárolni!

Na hadd lássuk!