Kiállunk az üzletek vasárnapi zárvatartása mellett!


Vendég

#1176 Re:

2016-04-20 06:38

#1170: -  Mert a vasárnap jár. Eddig is MEGTUTÁK oldani a bevásárlást. Szánalmas.

 Itt egy szánalmas dolog van, az pedig az értelmi szinted. Elég csak összeszámolni ebben a fél sorban a helyesírási és nyelvtani hibákat.


Vendég

#1177

2016-04-20 08:09

Mert èrintettek vagyunk bennne,a vàsàrlóknak fogalmuk sincs az ott dolgozók kizsigerelèsèről.

Vendég

#1178

2016-04-20 08:35

Támogatom a vasárnapi tárvatartást.

Vendég

#1179 Re:

2016-04-20 09:24

#1177: -  Mert èrintettek vagyunk bennne,a vàsàrlóknak fogalmuk sincs az ott dolgozók kizsigerelèsèről.

 A vásárlónak nem is az a dolga, hogy fogalma legyen róla, hanem az, hogy a vásárlásával hozzájáruljon ahhoz, hogy legyen munkahelyed! Az egyéb problémák a munkavállalóra és a munkáltatóra tartozik, egymás között intézendő!


Vendég

#1180

2016-04-20 10:50

a vasárnap a pihenésről a családról szóljon,ne a vásárlásról.nem létszügséglet nem életek fügnek tőle ha zárva az üzlet.ez egy aljas politikai húzás volt mindkét részröl,minket dolgozókat nem kérdezet senki

Vendég

#1181 Re:

2016-04-20 11:25

#1180: -  a vasárnap a pihenésről a családról szóljon,ne a vásárlásról.nem létszügséglet nem életek fügnek tőle ha zárva az üzlet.ez egy aljas politikai húzás volt mindkét részröl,minket dolgozókat nem kérdezet senki

 Miért kérdeztek volna meg? Egy gazdasági döntés, miszerint egy üzlet vasárnap nyitva van-e, vagy sem, nem a dolgozóra tartozik, hanem az dönti el, hogy van-e rá igény, gazdaságos-e, vagy sem.

Politikai húzás Semjén részéről volt a boltzár kieröszakolása, holott ez sem gazdasági okokból, sem a vásárlói igények figyelembe vételével nem volt indokolt.

A dolgozónak is van lehetősége dönteni: Ha nem vállalja a munkát, nyugodtan felmondhat és elmehet más ágazatba dolgozni, csak lehet hogy ezzel időben és anyagilag is rosszabbul jár.


Vendég

#1182

2016-04-20 15:04

Azért, mert ami jelenleg a kereskedelemben folyik, az tarthatatlan. Napi 12 órát dolgoznak. A vasárnapi nyitva tartással havi 20 napot is. Alig van ember,mindenki elmegy. A plázák vezetői úgy viselkednek, mintha valamilyen hatóság lennének, akár büntetnek is. Érdemes lenne megnézni,hogy milyen feltételeket szabnak.

Vendég

#1183

2016-04-20 15:11

Mert a fiam kereskedelemben dolgozik, és amig vasárnap is dolgozott alig láttam. Azelőtt sem voltak nyitva vasárnap, mégis megoldottuk, pedig 3 gyereket neveltem egyedül. Most sem halt éhen senki, és senkinek nem lett baja, azért mert vasárnap nem tudott zoknit venni.

Vendég

#1184

2016-04-20 16:56

Èn is kereskedő vagyok!


Vendég

#1185

2016-04-20 18:12

Szükség van a csalàdokra!

Vendég

#1186

2016-04-21 05:17

A vasárnap az szabadnap és nem munkanap!

Vendég

#1187

2016-04-21 05:28

Vasárnap a családé!

Vendég

#1188 Re:

2016-04-21 07:28

#1182: -  

 Fel kell mondani és el kell menni folyamatosban műszakozni! 


Vendég

#1189 Re:

2016-04-21 07:32

#1186: -  

 Több százezer embernek munkanap az országban a kereskedelmen kívül!


Vendég

#1190

2016-04-21 08:10

A vinnyogok menjenek gyárba dolgozni 3 meg 4 muszakba.  Aztán majd nemcsak vasárnap lesz meló hanem unnepnapon is. Akkor sirjanak majd mert most szánalmas az összes sirankozo. A vevők nagyon megutaltak az eladókat hogy elfelejthetik a szolidaritást.  Amíg az eladók mindennek elszidjak azt aki miatt munkája van addig semmi együttérzést nem varhatnak. 


Vendég

#1191 Re:

2016-04-21 08:34

#1190: -  A vinnyogok menjenek gyárba dolgozni 3 meg 4 muszakba.  Aztán majd nemcsak vasárnap lesz meló hanem unnepnapon is. Akkor sirjanak majd mert most szánalmas az összes sirankozo. A vevők nagyon megutaltak az eladókat hogy elfelejthetik a szolidaritást.  Amíg az eladók mindennek elszidjak azt aki miatt munkája van addig semmi együttérzést nem varhatnak. 

 Maximálisan lejáratták Semjén és a fidesz aljas politikai manipulációja miatt olyan mértékben magukat, hogy ezek után ne csodálkozzanak, ha a vevők szarba se veszik őket.  Ahogy minden fórumon nyilatkozna a vásárlókról, akik a kenyerüklet adják a vásárlásaikkal, totálisan elvágták magukat. Ezek után senki nem fogja sajnálni, csak megvetni őket. Emiatt a kivételt képező igazi kereskedők fognak pórul járni.


Vendég

#1192

2016-04-21 08:37

Amikor nem lesznek eladók akkor a böszme vevőnek mondott állatfaj se tudja majd elkölteni a semmit se érő pénzét nemhogy vasárnap hanem egyik nap se!!Na,akkor majd néz ki a hülye fejéből a parasztja!!


Vendég

#1193 Re:

2016-04-21 09:07

#1192: -  

 Eladó mindig lesz mert a sok aluliskolazottnak nem derogal  a munka és nem fognak elmenni gyárba mert ott dolgozni is kell. Ellebecolnak közben szidhatjak a vevőket. 


Vendég

#1194 Re:

2016-04-21 09:20

#1192: -  Amikor nem lesznek eladók akkor a böszme vevőnek mondott állatfaj se tudja majd elkölteni a semmit se érő pénzét nemhogy vasárnap hanem egyik nap se!!Na,akkor majd néz ki a hülye fejéből a parasztja!!

 Látom magadból indultál ki!

Arányaiban a vevők között nagyságrendekkel kevesbb a bunkó paraszt, mint a dolgozni nem akaró eladók között. A legtöbb az alapvető társadalmi érintkezési formákkal sincs tisztában, mint visszaköszönni, vagy nem csípőből letegezni idegeneket. Nem hiába azok kerültek a kereskedelmi szakmunkásképzőkbe, akiket már sehová nem akartak felvenni, a maradék. 

Majd felmondanak, elmennek valahová folyamatosban 3-4 műszakba szalag mellé operátornak, rájönnek, hogy is néz ki a valódi munka 12 órában éhbérért, nem csak vasárnapra, hanem olyan ünnepnapokra is beosztva, mikor az üzletek zárva vannak. 

Aztán szépen fülüket-farkukat behúzva visszakullognak és visszakönyörgik magukat, ha már visszaveszik őket...

 


Vendég

#1195

2016-04-21 09:35

Minden családnak, üzletben dolgozóknak is jár a hètvége ! Családok akkor nem dolgoznak általában. Szombaton mindenki tud vásárolni. Környező országokban is így van, ès mègsem haltak éhen.

Vendég

#1196 Re:

2016-04-21 09:45

#1195: -  

 Ezt meséld el annak a többszázezer embernek, aki nem csak vasárnap, hanem ünnepnapokon is dolgozik!

Telefon, internet, tv, busz, vonat, villamos, áram, gáz, stb. nélkül is meg lehetne lenni! Az ott dolgozókért miért nem állsz ki?! 

 


Vendég

#1197

2016-04-21 11:35

Be kellene vezetni hétvégére azt hogy szabadon választhasson a dolgozó hogy vállalja e a hétvégi munkát vagy nem!Aki nem őt ne érje fenyegetés és hasonlók,aki bevállalja ő pedig kapjon érte emelt adómentes pótlékot!Ennyi!Mindjárt egyszerűbb lenne!Biztos lenne mindig munkavállaló aki vállalná a hétvégét ilyen feltételekkel!A multikat kellene szigorúbban fogni és nem lenne ennyi probléma.Már az se igaz hogy félni kell tőlük hogy kivonulnak az országból és sok embert kirúgnak mert meg lehet nézni a karrier oldalukat,mindegyikhez állandóan van felvétel+mindig csak nyílik itt-ott egy kisebb boltjuk.


Vendég

#1198 Re:

2016-04-21 11:51

#1197: -  

 A gond leginkább azzal van, hogy az eladók többsége - tisztelet a kivételnek - nem nagyon akarja megfogni hétköznap sem a munka végét. A legtöbb üzletben úgy kell rájuk vadászni és ha megtalálja őket az ember, vágják a pofákat, mintha a fontos semmittevésüket megzavartuk volna azzal a századrangú óhajjal, hogy vásárolhassunk, hogy nekik legyen miből fizetést adni. Persze, más munkahelyeken is jobban szeretnének kalákába trécselni, de hát máshol munka van. 


Vendég

#1199 Re: Re:

2016-04-21 12:02

#1198: - Re:  

 Sajnos a nagyobb boltokban árufeltöltők vannak akiknek nem az a feladata hogy tájékoztassa a vásárlót.Tudom mert csináltam,a vezetőség nem díjazza ha foglalkozol a vásárlóval mert szerintük fontosabb az áru kipakolása,a polcok feltöltése mint a vevő tájékoztatása :(!Na ezt én nem vállaltam mert én szeretek velük beszélgetni,tanácsot adni,meghallgatni őket,problémát kezelni, így igazi jó kapcsolatok születnek és a boltnak is előnyére válik mert mindig visszatér az elégedett vásárló :)!


Vendég

#1200 Re: Re: Re:

2016-04-21 12:15

#1199: - Re: Re:  Sajnos a nagyobb boltokban árufeltöltők vannak akiknek nem az a feladata hogy tájékoztassa a vásárlót.Tudom mert csináltam,a vezetőség nem díjazza ha foglalkozol a vásárlóval mert szerintük fontosabb az áru kipakolása,a polcok feltöltése mint a vevő tájékoztatása :(!Na ezt én nem vállaltam mert én szeretek velük beszélgetni,tanácsot adni,meghallgatni őket,problémát kezelni, így igazi jó kapcsolatok születnek és a boltnak is előnyére válik mert mindig visszatér az elégedett vásárló :)!

 Azért, mert te igazi kereskedő vagy és nem azért dolgozol ott, mert máshol nem kellenél.

Nálunk kis bolt van, de a 3-4 eladó mindennel el van foglalva, csak a kiszolgálással nem, a felvágottnál, pékárunál, zöldségpultnál úgy kell valahonnan vadászni eladót, hogy végre kiszolgáljon. Ha odaszólsz a trécselő kettőnek, valamelyik üvölt egy harmadiknak, aki a raktárban bujdokol, de véletlenül sem jut eszükbe, hogy nem azért vannak ott, hogy jól érezzék magukat. Amikor néha bent van a tulaj, akkor meg  serények, mint a kisangyal.