Aláírásgyűjtés a SZTE Zeneművészeti Kar épületéért


Vendég

#26

2016-03-09 10:29

Tanultam ott,akkor is már ráfért volna egy felújítás.
Abdul

#27

2016-03-09 18:45

Én is ott szereztem a diplomámat, ütőhangszerből. A mi hangszereink egyik sajátossága, hogy nagy helyet foglalnak el. Nos Szegeden, sem nagy hely nincs, sem olyan hangszerek, amelyek elfoglalnák azt. Az országban például - ha jól tudom - egyedülálló módon csak Szegeden nincsen 5 oktávos marimba. Utánunk Győrött a szakiskolában pl. van! Alapvető követelmény lenne... Amikor elmentünk Debrecenbe, vagy Miskolcra annak idején, csak néztünk, mert addig olyat még nem is láttunk csak képeken! Ennek is több, mint 10 éve... Röhej!!! HAJRÁ SZEGED!!!!


Vendég

#28

2016-03-09 23:31

Mert megérett a felújításra, sőt a Vedres István Szakközépiskolához hasonló modern beépítésre is! /Érdemes megtekinteni!/

Vendég

#29

2016-03-10 14:55

Zongora tanszakon végeztem a konziban 1970-ben.

Vendég

#30

2016-03-23 20:22

Egy nagyon kedves kis tanítványom kezdi meg tanulmányait ősszel ebben a patinás épületben. Ez a csodálatos művészeti ág megérdemelné, hogy méltó helyen műveljék a kis zenészpalánták!!!!!!
Tica

#31 Re:

2016-03-30 10:01

#30: -  

 Elnezest az ekezetek hianya miatt, Angliabol irom hozzaszolasomat. Tobb mint 40 evet dolgoztam, tanitottam ebben az epuletben, s nyugdijamat is a SZTE ZMK folyositja. Kivalo muzsikusokat nevelt ez az intezmeny a zenei vilagnak, akik  valamennyien buszken emlekeznek meg az itt toltott csodalatos diakeveikrol, arrol a magas muveszi szinvonalu oktatasrol, melyet ebben -a regota oly lerobbant kullemu epuletben- szereztek. Tobb mint 40 evig tarto munkaviszonyom alatt sem tortent itt nagyobb felujitas, s egy uj, korszeru- europai szinvonalu- koncertterem mar regota  a legohajtottabb vagyaink kozott volt. Sajnos ez az alom azota is csak elerhetetlen vagyalom maradt! Koncerttermet , megfelelo zeneoktatasi korulmenyeket Szegednek!!!!!!!!


Vendég

#32

2016-03-30 17:30

Egyetértek a petíció tartalmával. Itt kaptam a diplomámat én is, a 70-es évek elején. Ugyanígy nézett ki már akkor is. szomorú, ha azóta semmi nem történt.
A szegedi egyetemen része a Zeneművészeti kar is, megérdemli a jobb bánásmódot!

Vendég

#33

2016-04-12 07:32

Szeretném, ha az az épület, amelyben négy emlékezetes évet eltöltöttem, ahol megkaptam hegedü-szolfézstanári oklevelemet, kulturált, szép állapotban szolgálná a jövő zenepadagógusainak képzését! Palotás József