MEGVÁLTOZOTT MUNKAKÉPESSÉGŰ SZEMÉLYEK PETÍCIÓJA

niagara

#101 Re: Re:

2016-02-25 15:32

#90: melós - Re:  

 Nagyapám se lejmot pedig 1918ban leverték a veséjét majd 44ben a ruszkik is!


Vendég

#102

2016-02-25 17:22

Mert én is rokkantosítva vagyok (25 éve) - és ez a kormány és intézkedései még méltánytalanabb helyzetbe hozott. Egyébként aláírtam volna akkor is, ha nem lennék érintett. Mert ez a rendszer BŰN


Vendég

#103

2016-02-26 08:44

Igen en is 14-eves koromtol dolgoztam vagyia 1974-ota 2012=ig
De akkor elkellett jonnom apolasira az anyukammal voltam leszazalekolva ame lett dolgoztam de 2011-ben elvettek tolem a %-ot 2013-ban ujra elinditottam a %-last pedig a betegsegeim csak szaporodnak es megis csak 32%-ot kaptam most jelenleg Aktiv koruak ellatasaban reszesulok de rendszeresen jarok tuogondozoban Pszichatriai gondozoban most Nogyogyazati betegsegem van meg a Reumara 56-eves vagyok es kilatastalan az eletem
Kerdem en melyik munnkahelyen vesznek fel ennyi fele betegseggel vagy az a bunom hogy az anyukamat apoltam es nem adtam Szoc -otthonban az ilyen betegemberek a mai vilagban sehol nem kellenek

Vendég

#104 Re:

2016-02-26 09:39

#103: -  

 Ebből hány olyan betegséged is van, aminek az oka nem az életmódodban keresendő?


Vendég

#105

2016-02-26 09:53

Mert szeretném ha odafigyelnének a tisztelt döntéshozók a beteg emberekre is.És mert minden szava igaz! Mi is szeretnénk egy kicsivel jobb életet. Hiszen a többség nagyon sokat ledolgozott amibe bele is rokkantunk. Többek között ÉN is!
Bándy Annamária

#106 Re:

2016-02-26 13:56

#1: -  

 Köszönöm szépen! Sok ilyen felfogású emberre lenne szükség az Országban, aki nem azt mondja, hogy velem ez nem történhet meg, engem nem érdekel! Sajnos bármely területet vagy csoportokat nézzük sehol semmi pozítiv változást nem lehet látni. Sőt!

Köszönöm!


Vendég

#107

2016-02-27 18:14

Mert eggyet értek a fent írtakkal! Nekünk is járna normális élet!!!!

Vendég

#108

2016-03-02 05:57

Megalázó amit a beteg Embereket vissza minősítenek! Nekem még ahhoz sincs jogom hogy fellebbezek mert a Tb már le van tiltva és jogtalanul 2016.01.16-tól. És azért nem jogos mert 2016.01..19 ig rehabilitációs Ellátás addig járt. Tehát 1016.01.20-tól járt volna még a 45 nap passzív TB ellátás ami 1016.03.04.! Az eljárom folyamatba volt és én nem tehetek róla hogy húzták az ügyem!! Már van határozatom, ugyan az ami volt rehab. ellátás C1 . Igaz a pénzemhez nem nyúltak. De fellebbezni még ha akarnák sem tudnák mert a TB le van tiltva!!!! Itt mindent meg lehet tenni ???? Érdeklődésemre közölték hogy a határozat kézhezvételétől majd 15 nap múlva fogják vissza állítani!!! Mért ??? Elég egyértelmű hogy ne tudjak fellebbezni !!! Igaz az egész papír egy gatyi mert nem fedi a valóságot. 6 gerinc műtétem volt! Ebből 2 nyaki, protezis alatta implantátum. A lumbális szakaszon a III-V. közt 6 csavar.Tehát négy fuzziós gerinc műtétem és két sima!! Az mellett még egy pár ...... Na és ez össz : 53% Egészségi állapotom már csak 47% ék!!!

Vendég

#109

2016-03-02 21:12

Mert én magam is rokkant vagyok . nagyon nehéz a napi munkát elvégeznem ,de kénytelen vagyok,mert olyan alacsony a rokkant nyugdíj,hogy hideg vízre sem futja.

Vendég

#110

2016-03-02 21:19

Mert a férjem rokkant és mélyen a letminimum alatt!!!

Vendég

#111

2016-03-02 21:54

Én már azzal is beérném, ha legalább biztosítanának megváltozott munkaképességüeknek a képességeik, és egészségügyi állapotuk szerint munkalehetőséget. Nem szeretnék én nagylábon élni, csak eltartani magam.
61% egészségkárosodt róttak rám, a munkaügyi központban csak egy ellenőrzőt kaptam, induló képzésekről semmi hír, soha semmi igénybevehtő támogatás, pedig még nincs elvégezett okj-s tanfolyamom sem.
2008-ban százalékoltak le, azóta nem sikerült megállapítani mégis milyen munkakörben dolgozhatnék, vagy hogy rehabilitálható vagyok-e. Így módon nincsenek megfelelő papírjaim, csak abban reménykedhetek hogy valaki egyszer ismeretség útján beajánl. Én tudnék dolgozni, de nincs mit, mert nincs a betegségemmel összeegyeztethető lehetőség, pedig mindössze annyi lenne hogy ne kelljen minden nap bejárni, hanem egy részét itthonról is tudjam végezni.
Mit sem számít, milyen kvalitásom, jártasságom van bármiben is. MM vagyok, és ez manapság stigma.
Bele sem merek gondolni, milyen lehet annak aki valóban önmagát sem tudja ellátni, és ténylegesen munkaképtelen.


Vendég

#112 Re: Re:

2016-03-02 22:30

#104: - Re:  

 Szerinted hogyan lehet a 30000 ft körüli rokkantnyugdíjból,
rokkantsági ellátásból vagy bárhogy is hívják, egészséges életmódot élni?
Te mit tudnál venni, ha egy napra kevesebb mint ezer forintod jutna?


Vendég

#113

2016-03-03 07:40

Nem vagyok rokkant,,de egészséges sem..a petícióval teljes mértékben egyet értek..

Vendég

#114

2016-03-03 18:26

mert megölik, ellehetetlenitik a szegény népet, aki ha még dolgozni szeretne sem tud !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a rokkant béreket, jár
adékokat csökkentik, mig a főalpnyalok HAVONTA megkeresik a több milliós talpnyaló béróket !!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#115

2016-03-07 05:37

1988 óta.rokkant, mozgáskorlátozott vagyok. Kell ennél több indok?

Vendég

#116 Re: Re: Re:

2016-03-08 14:00

#101: niagara - Re: Re:  

 Ebben az országban nagyon sokan simán dolgozhatnának, csak nem akarnak! Itt a probléma! Akkor legalább köszönnék meg, ne a markukat tartanák további pénzért!


Vendég

#117 Re:

2016-03-08 14:02

#114: -  

 Szerintet a te járadékodat kik termelik meg?! A szegény, nyomorult éhbérért dolgozók! Inkább köszönd meg nekik!


Vendég

#118 Re: Re: Re:

2016-03-08 14:03

#112: - Re: Re:  

 Milyen betegséged is van? Mennyi munkaviszonyod?


Vendég

#119 Re: Re:

2016-03-08 14:06

#106: Bándy Annamária - Re:  

 Szerinted normális dolog, hogy minden eltartott réteg szerencsétlen, nyomorult, végtelenségig megsarcolt dolgozók adójára apellál? Mert ezt csinálja mindenki! A dolgozók teherbírása véget ért! Nincs tovább!


Vendég

#120

2016-03-11 20:25

Én is azon vagyok hogy jobban menjen az élet számunkra. Engem is érdekel mivel mozgássérült vagyok..
Nofertete
Vendég

#121

2016-03-11 20:57

A Peticíóhoz!

Azért írtam alá, mert az a véleményem, hogy igazságtalanul döntenek a leszázalékolások mértékéről, s arra jogosult Emberektől vonják vissza az egészségkárosodásuk mértékét, ezzel sokkal kevesebb ellátást kapnak, mindezek mellett még megaláztatások során is keresztül mennek. Teljesen egyértelműen lehet látni azt, hogy ki szimulál, lehet látni azt, hogy ki hány év munka után kerül a bizottság elé, ha valaki több, mint 20 évi munka után sajnos elveszíti munkaképességének akár csak felét is, már nem lesz teljes értékben képes napi 8 órás folyamatos munkavégzésre az álláspontom szerint. Meg kéne becsülni a tisztességes Embereket akkor is, ha saját hibáján túl belekerült egy kritikus élethelyzetbe, kialakult egy egészség romlása, attól még ugyanolyan emberi jogai vannak, mint a többi Ember társának. Nem beszélve azokról a sajnálatos esetekről, akik olyan súlyos betegségben szenvednek, mint pl.: sclerosis multiplex, akit 100 %-os leszázalékolási mértékétől eltérő módon véleményeztek, mintha a tudomány mai állása szerint ezt az állapotot gyógyítani lehetne.... Ez csupán egy példa a sok sajnálatos eset közül.

Emberien bánjanak az Emberekkel, Emberi jogaink figyelembe vételével, ez a kérésem!

Tisztelettel: Cs.I.


Vendég

#122

2016-03-14 16:06

Nyugdíjas, véglegesre minősített, soha nem változó krónikus betegként számos gyógyszerkiadásom van,
a KEDVEZMÉNYES UTAZÁS és a KÖZGYÓGY ELLÁTÁS sokat enyhítene kiadásaimon. Munkát is végeznék nyugdíjasként, ha állapotomnak megfelelő lenne.
Sok krónikus (benne emlődaganatos, gyógyuló, vagy tünetmentes) beteget ismerek, akiknek a fenti jog sokat segítene. Dolgoznának is, ha lenne számukra alkalmas munka.
Sehol nem látni a célért munkálkodást, noha a kormány minél több munkavállalót akar. Dolgoznánk is (nyugdíjasok és aktív munkavállalók is), de ehhez személyre szabott, vállalható felmérésre is szükség lenne!
Nyugdíjasként én is dolgoztam, ám éppen a jelenlegi fidesz-kdnp kormány szüntette meg az előző alkotmányban szereplő, a munkavállalás szabad megválasztásának jogát.

Az emberi méltóságot érintő jog az önhibájukon kívül megváltozott munkaképességű embereket különösen megilleti, ezért egyetértek a petícióval.

Vendég

#123 Re:

2016-03-18 11:20

#1: -  

 (y)


Vendég

#124

2016-03-18 13:00

Vérlázító amit a rokkantakkal, beteg emberekkel tesznek!

Vendég

#125

2016-03-18 15:08

mert EGYETÉRTEK