Mentsük meg a csepeli HÉV-et!!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Mentsük meg a csepeli HÉV-et!! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1

2016-01-27 09:56

Mindig büszke voltam a csepeli hévre, hogy 11perc alatt a belvárosban voltam. Nem akarom a villamost, a nyomorgást, annak elég egy kis havazás, egy melegebb nyári nap...és sosem érek haza!...nem mellesleg többszöröse lesz a megállók száma!!:((
Adrienn Rácz
A petíció szerzője

#2 Re:

2016-01-27 10:01

#1: -  

 Ez egyszerűen abszurd amit kitaláltak,felbolygatni mindent kényük-kedvükre.Én biztosan nem fogom hagyni ha kell kiláncolom magam a hévhez vagy szervezek egy élőláncot.ha szét szedned hát tessék de megpróbáltuk :D


Vendég

#3

2016-01-27 11:23

Mert úgy éreztem,hogy alá kell írnom.

Vendég

#4

2016-01-27 12:34

Nem sok minden van itt Csepelen ami normálisan működik, talán a pár dolog közül ez az egy a HÉV! Pont ennek kell menni a levesbe, amit ezrek használnak a sziget ki, és bejutásához?
Kinek van az útjában? Úgy tudtam Csepel Budapesthez tartozik?...vagy rosszul tudom? Vagy csak ez is hisztéria keltés?
vendég

#5

2016-01-27 15:14

Ebben a témában fut egy másik petíció is, egyeztessetek.


Vendég

#6

2016-01-27 15:53

Szerettem ott lakni! 6 éve már sajnos nem vagyok csepeli... :(


Vendég

#7

2016-01-28 08:20

Igaz már hamburgban élek de szivesen látogatok haza. Csepel nem lenne csepel hév nélkül es csak azert mert "nem illik bele a képbe az olimpia miatt" eleg nagy hülyeség lenne feldúlni a csepeliek életét.. Remélem nem Budapesten lesz AZ olimpia egy újabb pénzlehúzási akcio. !!NOlimpia!!
Adrienn Rácz
A petíció szerzője

#8 Re:

2016-01-28 11:11

#4: -  

 Sajnos nem hisztéria valóban így van,a tegnap esti hírekben is bemondták,mint főtémát......


Vendég

#9

2016-01-28 13:09

Ne vegyék el a csepeli hévet!!!!

Vendég

#10

2016-01-28 16:55

A Hev menetideje 15perc,A villamossal keeulnenk es kb fel orara megnone a bejutas Csepelre,nem beszelve azokrol akik meg tovabb mennek a kornyezo telepulesekre
jimmyking 13

#11

2016-01-28 16:59

1981 óta lakom csepelen, még gyerek voltam.... akkor épültek a panelek a hév vonalánál.  amióta a belvárosba kell mennem, csak is a hévvel megyek, mert nincs más.   boráros-13 perc menetidő!!!!!!! csúcsidőben 1 szerelvény legalább 8-900 utast visz.   mi az, ami ezt pótolni tudná??????? villamos kerülővel?   olvastam a tervekről,    lagalább 40-45 perc lenne, ami most csak negyed óra.    miért kell ezt tenni velünk? miért van, hogy pár "ember", aki nincs tisztában a hév fontosságával, döntenek több ezer sorsáról, miért kell szívatni a "pórnépet"?????  NE HAGYJUK!!!!!!

komi

#12

2016-01-28 20:10

A látványtervek alapján, elzárják Csepel kijáratát a város felé egy STADIONnal ?!

Két pont között a legrövidebb út az egyenes!
"Két pont között a leghosszabb út, na az meg a kiskapu!"
Szerintem itt az utóbbi készül!


Vendég

#13

2016-01-29 07:17

Ennél rövidebb útvonal nincs, kerékpárt villamoson nem lehet szállítani, a Nemzeti Színház pedig később épült, mint a csepeli hév.

Vendég

#14 Re:

2016-01-29 16:04

#1: -  

 NEM SZERETNÉK VILLAMOST TOLLONGÁSOK HOSSZÚ BEÉRÉSEK A HÉV 10 PERC ÉS BENT VAGYUNK A BORÁROSON.

 


Vendég

#15

2016-01-29 17:48

Itt születtem, jártam iskolákba, dolgoztam, lakom. A HÉV hozzátartozik Csepelhez, gyors, pontos! Ha villamosvonalat akarnak kiépíteni, ne helyette, hanem melltte tegyék, más nyomvonalon.

l
Gs

#16

2016-01-29 17:57

Kerdes... Miert nem vesznek modern szerelvenyeket erre a vonalra?  A sok milliardos beruhazasba beleferne... Vagy csinaljnak elovarosi vonatot helyette azok a kis piros csodak gyonyoruek es vigyek del fele a sziget belsejebe a nyomvonalat... Kivaltana a rengeteg buszvonalat ( lakihegy, halasztelek, es tovabb....)


Vendég

#17 HÉV a Csepelieké!

2016-01-29 18:37

Várjuk ki a végét,még nem is biztos hogy lesz Olimpia..Az igaz hogy egy komfortosabb gyorsvasút jó lenne,de villamos biztosan nem,sem időben ,sem kihaszáltságban nem felelne meg!Közel 8o ezer ember napi utazásait nem szabad hagyni pár agyament hozzánem értő ficsúrnak! Remélem ezt többször végig gondolják,mielőtt nagyobb kárt csinálnak,mint idáig mindennel!!


Vendég

#18 hajrá Csepel!

2016-01-29 20:33

A legpraktikusabb közlekedési eszköz, a helyi viszonyoknál a HÉV! Ne tegyék ezt velünk!


Vendég

#19

2016-01-30 09:04

Mert a belvárosból járok dolgozni Csepelre
naponta közlekedem

#20

2016-01-30 12:29

MIÉRT van útban a Hév a Dunaparton?  A 2-es villamos is a szállodák előtt megy, és az új budai fonódó most készült el a budai rakparton.

Hogy menne az új nyomvonal? - A villamos rengeteg szintbeli, lámpás kereszteződést érintene - sorban állnának Csepelig, ha 2 percenként indulnának.  A 6-os villamos leágazása csak az olimpia alatt működne,(nehony már elhidd hogy átszállás nélkül jutsz át Budára)  utána mindenki átszállhatna a 2-es re vagy hová- mert a 2-es vonala nem vinne el ennyi embert. A tervek szerint (master plan price waterhouse) a régi Tátra villamosokon utazhatnánk (max 300 ember a Hév 1000 férőhelyéhez képest!!!

A tájékoztatók nagyon zavarosak, nehogy világosan látszódjék a hátránya. 

Kerékpárt sem szállíthatsz, stb. Ha műszaki probléma van , gyalogolhatsz haza,mint tavaly a nagy esőzéskor.

 

Adrienn Rácz
A petíció szerzője

#21 Re:

2016-02-01 07:16

#11: jimmyking 13 -  

 NEM IS FOGJUK HAGYNI!!!EZT NEM TEHETIK MEG VELÜNK!!!

Space

#22

2016-02-01 18:47

Borbély Lénárd nem gondolt bele, hogy ahhoz, hogy a villamos úgyanannyi embert elszállítson csúcsidőben 1 percenként kénne közlekedniük. És még nem is beszéltünk az Olimpia idejéről, amikor több mint 100 ezer szurkolót is el kell szállítania naponta. Ekkor kb. fél percenként kénne közlekednie a villamosoknak. De így is 8-10 perccel később érne a Boráros térre, vagy a Mester utca Ferenc körút sarkára, mint a HÉV. Vagyis ma az átszállással is tovább juttunk be a városba, mint a villamossal átszállás nélkül. De ha a HÉV-et a ráckeveivel együtt bevinnék a Kálvin tére vagy az Astóriáig akkor a ma kb. 30 perces út, kb. 20 percre csökkenne. Így a közös szakaszon csúcsidőben 2-3 percenként közlekedhetnek a szerelvények ami az Olimpia idején a szurkolók szállítására is elég lesz.


Vendég

#23

2016-02-02 06:23

A hév, közötte a csepeli Budapest tömegközlekedésének jellegzetes színe, formája. És hatékony. Nem helyettesíthető villamossal, trolival, más járművel. Egyszerűen kell.
Adrienn Rácz
A petíció szerzője

#24 Re:

2016-02-02 07:53

#16: Gs -  

 Meg lehetni csinálni persze és pont ezt nem érti az ember,hogy miért nem tesznek semmit ezügyben.Hiszen a sínek már az Erdősor utcáig elnyúlnak nem lenne nehéz meghosszabbítani,kialakítani egy új közlekedési struktúrát ami megkönnyítené a halásztelki stb.lakosok bejutását hiszen a volánbuszok illetve a két 38as és 138-as állandó dugóba kerül.

Adrienn Rácz
A petíció szerzője

#25 Re:

2016-02-02 07:57

#20: naponta közlekedem -  

 Jogos a kérdés hiszen vaóban ott megy a 2-es villamos,a szentendrei HÉV is érinti a dunapartot,ugyanúgy a budai villamosok is.Csepelt kellett kipécézniük mert igen sok szabadon fekvő terület van a Szabadkikötő és  Vágóhíd között.Az biztos,hogy nagy megtiszteltetés ért e-mailben,hiszen Hudák János PM-es képviselő megköszönte a petíciót és támogatását ajánlotta ezügyben.Remélem minden jól alakul,illetve Rio és Los Angeles helyett biztosan itt lesz az olimpia :D