Mondj nemet a sorkötelezettség visszaállítására!


Vendég

#476

2011-12-08 20:30

Még annyit hozzá tennék, hogy az h "nyilvántartásba veszik a fiatalokat"... mivel az adatszolgáltatás békeidőben megtagadható, ezért mondta a hiradó, hogy h nem lesz sorozás és orvosi vizsgálat sem.... és megmondták h csak mikor hivnak be, úgyhogy nyugalom...

Vendég

#477

2011-12-08 20:32

NEMET MONDOK A SORKÖTELEZETTSÉG VISSZAÁLLÍTÁSÁRA!
Egy másik Zrínyis hallgató

#478 Re:

2011-12-08 20:35

#476: -

Ja, igen, kösz, ezt kihagytam :)

egy nem birka

#480

2011-12-08 22:42

Nem zörög a haraszt,ha nem fújja a szél.
szerintem ezt azért találták ki mert terveik vannak a jövőre nézve,hogy mi?köztudott hogy a kiválasztott nép szemet vetett szép országunkra.és hogy a legegyszerűbb helyet csinálni?szépen bedaráltatni a lakosságot valami mondvacsinált indokkal.feljebb írta valaki hogy a hirtelen berángatott sorállomány csak golyófogónak jó.ez igaz is.de ha ez a cél?amúgy meg amennyire közkedvelt mostanában a zsidesz én a helyükben nem adnák fegyvert a lakosságnak,mert esetleg még öket lönék a kitalált ellenség helyett.
Tudjatok am hol a hatar

#481 Visszakovetelem a 1.5 evemet is nemhogy a gyerekeimet is engedjem

2011-12-09 00:14

Kikerem magamnak!1.5 evig szivtam bent anno,azt a hulyeseget ami ott folyt,nyiltan kene kiabalni az utcan.Eleg legyen mar.Van hivatasos allomany akik azt valasztottak,nincs szukseg eroszakra megint.Ne hatarozzak meg helyettunk mit csinaljunk,kosz.Ha fovezer es serege akar hoskodni hat rajta,harcoljanak,ne mas f.. val verjek mar megint.A gyerekeimet meg nem fogom hagyni,vilagos?Ertsed.Nem lesz golyofogo egy se.

Vendég

#482

2011-12-09 03:33

NEM
malacka

#483 aki hülye az is marad!

2011-12-09 06:51

Úgy látszik nem tudnak magukkal mit kezdeni. Egyébként azért is kéne nekik hadsereg mert ha felkel a nép ellenük legyen aki megvédi őket ami alapból nem működne senki nem lőné le a saját honfitársát vagy a szüleit. Ha Orbán úrnak problémája van másországokkal menjen oszt intézze el maga. Utálom az ilyet ő másokat halálba küldene ha úgy van ő meg az atombunkerből prédikálna. Hát igen olyan mintha most is kommunizmus lenne. Tény és való hogy egy két mai fiatalra ráférne mert sok tisztelet nincs bennük de akkorsem ez a megoldás.
Történész

#484 Történelem

2011-12-09 12:19

Való igaz, hogy nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél!
A történelem 80% háborúkról szólt és a háborúk 80% összeesküvésekből robbant ki. Elég csak a két világháborúra gondolni! Mindegyik egy összeesküvéssel kezdődött és milliók fizettek érte! 1944-ben és 1956-ban sajnos a magyar magyar ellen fordult! De nem menjünk annyira vissza, elég ha csak a 2006-os zavargásokra gondolunk! Ez tény akárki akármit mond. De a török időkben sem volt véletlen, hogy három részből állt az ország!
A terrorizmus elleni háború ami már 10 éve tart és jórészt iszlám országok területén zajlik az 9/11-el kezdődött, de tudjuk jól, hogy az valójában nem a terrorizmus ellen zajlik, hanem az olajért és azért a földgázvezetékért amit Afganisztánon keresztül akarnak lefektetni.
Ki tudja, hogy ide haza mi készülődik és amilyen széthúzó és acsarkodó a magyar nemzet félő, hogy Viki bá keresztül fogja vinni az akaratát!

Vendég

#485

2011-12-09 21:48

én már 35 évesen biztos nem leszek katona
Egy másik Zrínyis hallgató

#486

2011-12-10 00:27

Bár már jó párszor leírtam, de még egyszer leírnám, hogy a mostani módosítás nem a sorkötelezettség visszaállításáról szól! Nem fognak jan.1-től minden 18-40 év közöttit besorozni, nem kell laktanyába vonulni, nem nyírják kopaszra a fejeteket és nem fogtok hajnali fél hétkor a Rákóczi indulóra sorakozni az alakulótéren. A hadkötelezettség és a sorkötelezettség nem ugyanaz! Ne keverjük a szezont a fazonnal!
a nem birka

#487 Re:

2011-12-10 14:05

#486: Egy másik Zrínyis hallgató -  

 Főiskolás létedre még hiszel a mesékben?

Hány hazugságot hallottál az előző 8 éves ciklusban?És a mostaniban?

talmudban olvasható.:sose mondj igazat.

butát használd az ölésre.és még jópár egyéb mondás.olvasgass(cion bölcseinek jegyzőkönyve)

ehhez tartja magát minden kormány mindegy hogy melyik fő,vagy aloldalon állnak,mindnek csak az a célja hogy ezeket kiszolgálja.mindenkit beetettek már számtalanszor.és még a más alternatívát kínáló csoportok(jobbik)(lmp)is csak azért van ha mást akarsz,akkor is az ő érdekeiket képviseljék.miért törnék magukat,ha nem lenne céljuk vele.ha magyarországot éri támadás csak akkor lépne életbe?miért is vagyunk NATO tagok?akkor meg minek a sorállomány,ha vannak szövetségesek?

nem jöttél még rá hogy a kormány,már rég nem a lakosságot képviseli?


Vendég

#488 Re: Re:

2011-12-10 14:16

#487: a nem birka - Re:

ne provokálj légyszives.... minden tüntetésen akad belőletek és még itt is???

Egy másik Zrínyis hallgató

#489 Re: Re:

2011-12-10 15:42

#487: a nem birka - Re:

Nem tudom, feltűnt-e itt valakinek, de mi szakmai szemmel néztük meg a vonatkozó törvényeket és próbáltuk elmagyarázni, hogy mit jelent a módosítás - kínosan ügyelve arra, hogy leválasszuk róla az aktuálpolitikai parasztvakítást.Undorító dolog a politika, de hát ettől az, ami.

Ettől még miért kell mindenben összeesküvést látni? 
Miért is vagyunk NATO tagok? Mi a különbség a sor- és a hadkötelezettség között? Mit csinál az MH? Mi van a honvédelmi törvényben? Illene mindenkinek tudni. Ledöbbent és egyben megbotránkoztat, hogy az emberek többsége mennyire tájékozatlan, és még arra is lusta, hogy pl. a parlament honlapjára felmenjen és megnézze, hogy miről szól a módosítás. Ez önmagában még nem is lenne gond. A fő probléma inkább, hogy még józan ésszel sem lehet meggyőzni senkit, mint az bebizonyosodott.

Tény, a kormány 2/3-dal szinte bármit meg tud változtatni, de az új Honvédelmi törvényen már nem valószínű, hogy nagymértékű változásokat tenne, pláne nem a minősített időszakokat tartalmazó Alaptörvényen (ugyanis azt így is jobbára a saját szájíze szerint írta és fogadta el)


Vendég

#490 Re: Re: Re:

2011-12-10 16:45

#489: Egy másik Zrínyis hallgató - Re: Re:  

 Mivel még iskolába jársz,úgy gondolom kevés az élettapasztalattal rendelkezel.ismerek pár nyugalmazott tisztet,sajnos a családban is volt ezredesi rangban.nagyapám testvére volt.3-an voltak testvérek.az egyikük nyugatra disszidált.késöbb megkérdezték,családi körben, azt amelyik katona volt,mit tett volna ha elkapja a saját testvérét szökés közben.a válasz lelőttem volna,mert erre esküdtem fel.nagyapám ekkor úgy megverte mint a lovat,és én neki adok igazat.az az ember aki olyan patkány hogy a saját testvérét is lelőtte volna számomra nem ember,hanem egy féreg.akit el kell taposni.szívböl kívánom neked hogy soha ne legyél ilyen ember.ui.:ha pesten járok nem mulasztom el hogy a sírjára vizeljek.

Egy másik Zrínyis hallgató

#491

2011-12-10 17:23

Most erre nem igazán tudok mit mondani, nem tudom, hogyan jön bármelyik dolog is a témához.
Ha ez számít, már lediplomáztam, az élettapasztalatokat tekintve meg nem hiszem, hogy bármit is bizonygatnom kéne.
Szomorú, amit leírtál, de szerintem nem kéne ezt rávetíteni az egész magyar hadseregre, ami ma már önkéntes alapon szerveződik, vagyis nem kötelezhetnek rá senkit.
Az eltaposásról és a sírra vizelésről meg csak annyit, hogy attól te is beállnál az általad féregnek tituláltak sorába. Gondold át...

Vendég

#492

2011-12-10 20:50

xxx
C.K.

#493 C.K.

2011-12-10 23:00

#491: Egy másik Zrínyis hallgató -

A korábbi hozzászólásaidhoz írom:

Minden nagyon szép, amit leírtál, de véleményem szerint a kormány intézkedéseinek SZELLEMISÉGÉBŐL kiindulva retten el az ember ettől az újabb marhaságtól. Összeesküvés ide, vagy oda: az egyszeri ember nem tud elvonatkoztatni az abszurdabbnál abszurdabb intézkedések sorától. Az az érzése van az embernek, mintha ez a kormány kirívó gyakorisággal és gyakorlatilag állandóan arra törekedne, hogy lenyomja a spenótot a nép torkán. A nép pedig birka módjára még béget is ehhez. Valós intézkedések helyett vudu-bábukat szurkálnak (komcsik, liberálisok, anyám kínjai-miegymás) és valahonnan a múlt pincéjének legrejtettebb zugából előkapnak valami agyament baromságot; valami olyant, aminek tulajdonképpen semmi aktualitása, semmi létjogosultsága és lehetőleg elavult-elévült és értelmezhetetlen a jelenlegi körülmények között.

A téma tekintetében "kicsit" elszálltam, de a lényeg: a kormány működésének ÉTHOSZÁBAN van a hiba, ami miatt TILTAKOZOM és NEMET MONDOK erre az egészre. Innentől kezdve teljesen felesleges az okoskodás, mert nagyon úgy tűnik, hogy ami objektíve elfogadhatónak látszik, az szellemiségét tekintve már szalonképtelennek minősül. Innentől kezdve nem az számít, hogy így, vagy úgy vissza lehet-e utasítani valamit, hanem az, hogy mi a jó fenéért olyan fontos ez most, amikor sokkal hasznosabb és lényegesebb dolgokkal is lehetne foglalkozni? Elvégre muszáj mindent megbuherálni, átnevezni, átlényegíteni, ...  Ez a minden saját képére formálni akaró szellemiség a sorok között lakozik, és egyesek számára örökre ott is marad. Mindennek tetejébe hasonló miértek egész sora várja az okoskodókat.

I kategóriás, háború esetén túsz...

#494 az igazság odaát van, Szkáli ügynök... :P

2011-12-11 16:17

Direkt irtam el a nevet, mielőtt valaki kijavitana...

Leszögezem, nem vagyok egyik oldal hive se, ami poli -val kezdődik de ka-val végződik azt utálom. (pl a politechnikum nem tartozik bele... gyk.)
Szóval mi van akkor ha ezt a rémhirt a fagyi visszanyal alapon működő mszp vezér és csapata inditotta azért hogy a Viktorékat gyengitse ezzel...

Az a baj azzal ha eltürjük hogy elárulnak minket, hogy hallgatólagosan beleegyezünk abba hogy rendben van hogy elárultak minket. Ezáltal persze mi is árulókká válunk és akkor hol van az önbecsülés. Utána meg jön egy ilyen hir, és már csak egyre lejjebb hajtjuk a fejünket.

Ezzel csak az a baj, hogy amig az ember fiatal, vagy nem figyel oda, vagy még birja a háta.
De ha az ember hajlott háttal jár, nem látja hova veri be a fejét...

Mikor vesszük már észre széttépázott hazánk fiai és lányai, hogy évtizedek óta az oszd meg és uralkodj elve mentén szivatnak minket, és miközben mi azon marakodunk hogy a VV béci menjen a villából haza, vagy a csillagszületiket nézzük-e az ikszfaktor helyett, elszedik a pénzünket, vagyonunkat, reményünket és a jövőnket.

Kéne már egy halvány nemzeti tudat ébredjen a fejünkben, pártállástól, faji hovatartozástól függetlenül.
Egyszerüen bevésnénk a fejünkbe, hogy mi MAGYARORSZÁG LAKÓI, vagyunk többségben. Nem a kormánypárt meg az ellenzék, hanem MI.
Ráadásul nem a kormány adta ezt a jogot nekünk, szimlán ide születtünk, és ezért veleszületett jogunk.

És ezzel a tudattal eldöntenénk, hogy - bocsánat a kifejezésért - szarunk minden ilyen felhangra, zavarkeltőre, álhírgyártóra és egyszerüen csak elérjük hogy jól menjenek a dolgok... aztán ezen felbuzdulva, öntudatunk és önbecsülésünk helyreállásnak okán, egyszerüen elhajtunk békességben, szerettel, búcsúzóul barátilag átölelve, szivélyesen elköszönve minden kutyaütőt, pártálástól, faji és szexuális hovatartozástól függetlenül, választási lehetőség megadásával (éljen a demokrácia felkiálltással) a büdös p*ba vagy a jó k*va anyjába.

Elnézést kérek a kirohanásért, Nem szokásom nyilvánosan káromkodni.
Fáj azt látnom évtizedek óta hogy egyszerüen úgy szivatnak minket magyarokat ahogy akarnak...

Vendég

#495 Re: Re:

2011-12-11 16:21

#487: a nem birka - Re:

idézném az örökzöldet: A kormány a javunkat akarja. Mit javunkat, JAVAINKAT :)

Nem eza  lényeg ki van hatalmon. Legyen az bárki, igaz és magasztos elvekkel, célokkal, mire oda jut hogy hatalomra jut már bedarálta a gépezet amely az uj világrendről muzsikál. nehogymá a nyúl vigye a puskát alapon...

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-12-11 16:44


Barna

#497 1. osztály

2011-12-11 16:46

El kéne olvasni a törvényt, mielőtt mindenki ilyen sületlenségeket hord össze!

Vendég

#498

2011-12-11 21:28

Nemrég beszélgettünk erről a cégnél, és a főnököm kijelentette hogy akit elvisznek arra ő nem fog várni mert kell az ember fel lesz véve más a helyére és hiába, lenne köteles visszavenni az embert amikor lejár a szolgálati ideje, visszaveszi de 2nap után közli hogy "bocs de már nincs szükség a munkádra" és ennyi.
Én személy szerint elég nehezen találtam normális munkát és szerintem nem egy fiatal járna így ahogy én.
Nem egy olyan ismerősöm van aki szívesen menne hivatásosnak de olyan magasak a felvételi követelmények, hogy azt mondták nekik hogy "nem felel meg" nem lehetne egy két követelményböl alábbadva bővíteni az álományt ?
Nyilván nem mert úgy talán kevesebb embert tennének vele tönkre. Köszönjük viktor szereztél mégegy ellenséget.
:D


Vendég

#499 nemhiszekelmindenprovokációt

2011-12-11 23:23

fel kéne fogni h miről szól a törvény....

Vendég

#500

2011-12-11 23:23

Nem hiszem el. milyen alapon köteleznek valakit arra, hogy fegyvert fogjon. Kiábrándító! Ez volt a nagy vívmány a rendszerváltáskor.