Mondj nemet a sorkötelezettség visszaállítására!


Vendég

#301 Re: :)

2011-07-12 10:00

#129: -

Olyan sok pénzünk van???  Jobb fizetni havi 150 ezret a hivatásosnak mint 5 ezret a sorkötelesnek?!?!?! A soros havi 5 ezerért megcsinált bármit mint én is! Kell az mindenkinek! Legyen csak sorkatonaság!!! Pár EMO-s kis 40 kilos hülyegyerekre meg pláne ráfér! Ott majd kiderül mennyire akar meghalni...


Vendég

#302

2011-07-16 09:01

Megint egy újabb kapitális marhaság! Még mennyi ingyen-munkásra van szükség?- már ott vannak közmunkarabszolgák---mit akarnak itt felépíteni tán a kinai fal meghosszabbításán ügyködik a kormány ?

Vendég

#303

2011-07-17 12:44

Szerintem több tízezer ember munkanélküliségét takarnák ezzel a "katonásdival ". Őrült ötlet ! Ezen a pénzen gyárakat építsenek! Infantilis ötlet ! Bízok abban, hogy a józan ész felülkerekedik ! Mi lesz itt még ???

Vendég

#304

2011-07-18 18:35

Fölösleges pénz kidobásnak tartom az egészet, és ráadásul nem lehet felkészíteni valakit a háborúra 3db sortűz és 9 lőszer egyenkénti kilövésével KB. ennyi a kiképzés egy kis kúszással és minden reggel szépen borotvált sorbaállással!

Vendég

#305

2011-07-18 18:36

Badarság az egész!
1949gabi

#306

2011-07-18 19:23

Egyszer már eltörölték és pont a Fidesz tűzte ezt zászlajára most meg vissza akarják állítani?
Van hivatásos katonai szolgálat, tehát fölöslegesnek tartom a kötelezőt.

Vendég

#307

2011-07-18 22:16

Ezért léptünk a NATO-ba + egy erős honvédség újra szervezése teljes anyagi káoszhoz vezetne!! Ha árvíz van az adott térség apraja-nagyja a gátakon van ergo ne toborozzanak, hanem végre és valahára az ígért gátrendszert tegyék rendbe.

Vendég

#308

2011-07-20 13:06

A sorkötelezettség visszaállítása révén a kormány a munkanélküliség tüneti kezelésével, a soviniszta hangulatkeltéssel, a rájuk fér jelszóval el kívánja terelni a figyelmet a tényleges bajokról.
Arató János újságíró.

Vendég

#309

2011-07-20 13:34

Aljas fasiszta rezsim, ezeknek ne szolgáljon senki!
Apjafia

#310 molnar1990@citromail.hu

2011-07-28 00:01

Igen is legyen sorkatonaság! Az én korosztályom tanulna egy kis tiszteletet. Láttam aki azt mondja nincs háború, nincs rájuk szükség... Remélem az árvíz elviszi a házad... Mert mikor gátakat kell építeni, a katonaság nagy erőkkel vesz részt benne, és szerintem minél több embert be lehet vonni annál kevesebb az esélye a tragédiának. Az a sok elkényeztetett anyámasszony katonája, unalmában azt sem tudja mit tegyen. Ott segíteni a ház körül luxus, aki meg panelos, ott ül egész nap a gép előtt és csak vegetál... Igen is hiányzik a sorkatonaság a "mai" fiatalokból. (ez alól én sem vagyok kivétel) Én sem kedvelem ezt a kormányt, de ez a kezdeményezés igen is szimpatikus!

Vendég

#311 Re: Re: :)

2011-07-28 00:02

#301: - Re: :)

Igazad van!


Vendég

#312

2011-07-28 02:59

#310: Apjafia - molnar1990@citromail.hu

Teljesen igazat adok neked!

THX

#313

2011-07-28 12:25

Nagyon remélem hogy egyszer visszaállítják a sorkötelezettséget!Kár lenne ekkora bulitól megfosztani a fiatalokat.Tapasztalatból tudom hogy amikor én voltam katona és aki azt nem élvezte az egy nyomorék volt a való életben is.Nekem is voltak bent nehéz pillanataim,de éppen ezekért vált az egész széppé.Mielőtt bevonultam volna nekem sokak javasolták hogy ne rendezzem úgy a sorozóbizottság előtt a helyzetemet hogy alkalmatlan legyek.Nem bántam meg.Azok a kevesek kik azt tanácsolták hogy kövessek el mindent csak ne vigyenek,nos azok egyszerűen szerencsétlen,esetlen és folytathatnám szép jelzőkkel hogy milyen emberek voltak.
Ha valaki esetleg nem is volt katona és hozzászól ehhez az egészhez hát javaslom hogy gondolkodjon el egy kicsit mielőtt bármit is ír!Legyen az anya,barátnő vagy a szomszéd sógora!


Vendég

#314

2011-08-02 14:06

Az az igazság, hogy ha valaki katona akar lenni, felőlem legyen. De senkinek semmi joga nincsen ahhoz, hogy emberek életébe jogaiba és döntéseiba beleavatkozzanak. Orbán Viktor menjen harcolni, ha harcolni kell, minket meg hagyjon nyugodtan élni, és azokat az embertársaimat is, akik nem akarnak bevonulni katonának. Hány férfi és nő életét akarja ez az ember megkeseríteni? Szegő Angéla vagyok, és rettentően nagyon tiltakozom. Szóval én nem fogok beállni a bólogató Jánosok sorába!!!! Ha kell, ezer különféle petíciót aláírok ezellen!!!!!!

Vendég

#315 Re: Re: :)

2011-08-02 14:09

#301: - Re: :) 

 Igen? Mi nem vagyunk emo-sok, és akkor szívjuk meg? Menj be te katonának te majom!


Vendég

#316 Re:

2011-08-02 14:09

#306: 1949gabi -  

 Tökéletesen igazad van!!!


Vendég

#317 Re: molnar1990@citromail.hu

2011-08-02 14:12

#310: Apjafia - molnar1990@citromail.hu 

 Nincs igazad! És én keményen dolgozok fiatal korom óta a párommal együtt! Menj be katonának, de ne ítélkezz több tízezer ember felett!!!!!!!!!!!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-08-03 19:38



Vendég

#319

2011-08-08 08:13

Ugylátszik Orbánék félnek,mindent bevetnek védelmükbe,nem kell sorkatonaság, ha külsö támadás éri az országot minket megvéd a NATO,hiszen azért léptünk be.
piros rózsa

#320 Re:

2011-08-08 08:14


Vendég

#321

2011-08-08 08:21

Menjen katonának akinek a gyenge agyába megszületet az ötlet.
Man In Black

#322

2011-08-20 20:33

Hát lehet itt érveket sorakoztatni pro és kontra, de jobb lenne ha a politikai vonalon egy kicsi túllépve a józat paraszti eszére is hagyatkozna mindenki. Én még voltam sorkatona, és nem az volt a fő bajom vele hogy ott kellett lenni, hanem hogy már akkor is egy bohóciskola volt az egész. Sokmindent el lehetett mondani róla, de azt hogy katonát faragtak volna belőlünk, azt nem. Ugyan akkor megtanították nekünk, hogy nem lehet mindig mindehol mindenkinek visszaugatni, rendre és fegyelemre szoktattak minket, és meg egy kis fizika megterhelést is kaptunk, ami azért egy fiatal férfiembernek talán nem hátrány. És ez bizony a mai puhány, nagypofájú rózsaszinpólós plázalovagokra ráférne. Nem beszélve arról, hogy ha körülnéztek egy kicsit a világban, ezért nem a boldog békét látjátok amerre csak néztek. Persze legyinthettek rá, hogy mindez messze van, de messze lesz mindig? Inog az EU, az USA, forrong fél Afrika, áll a bál Izrael körül, Kína tör előre mint a villám, és akkor még hol van a kommunista Korea, az atom és/vagy vegyi-biológiai fegyvereket birtokló (nem keresztény) országok, a fundamentalista Iszlám? Remélem sosem kerül sor arra, hogy fegyverrel kényszerüljünk hazánk védelmére, de tudja ezt bárki is szavatolni? És ha szükség lesz rá, ha szükség lenne rá, akkor mi lenne? Csak pislogna a sok arra alkalmas magyar férfi mint a mocsári béka, amikor egy pár ezer fős jól képzett sereg simán legázolna minket 1-2 nap alatt, mert azt sem tudnák melyik végén kell megfogni egy puskát? Szóval a lényeg a lényeg, egy rövid (mondjuk 3-4 hónap) de ALAPOS képzés (és nevelés) ráférne erre a nyegle ifjúságra, és talán hazánk biztonságára is. Még a hivatásos állomány is kapna végre valami melót a kiképzések vezetésével :) És bizony nagyon kevés kibúvási lehetőséget kellene hagyni.

Vendég

#323 Re:

2011-08-20 20:37

#319: -  

 Na persze, megvéd a NATO, mi meg nézzük majd páholyból amint német, francia, angol stb. katonák adják vérüket a magyar népért, amíg annak harcra alkalmas fiai azt sem tudják hová szaladjanak. Ne legyetek már ilyan naivak.


Vendég

#324

2011-08-28 21:27

26-hónapot voltam kényszerből katona.26-hónapot vettek el az életemből!Semmi értelme nem volt.Ha egyszer a sors úgy hozza az életemet is adom ,de ez a 26 hónap szégyen volt!
Man In Black

#325

2011-08-31 21:42

Nyilván sok volt (és értelmetlen) az elrabolt 26 hónap. Ugyan így a 24, 18, 12 is. De senki ne mondja nekem, hogy egy 3 hónapos turnus (mondjuk közvetlenül az iskola befejezése után, munkábaállás előtt, vagy törvényileg biztosítva az adott munkahelyre való visszatérést) ártana ennek a punnyadt fiatalságnak. Fenntartva, hogy átgondolt, alapos és értelmes kiképzéssel telik az a 3 hónap. Az meg sületlenség hogy ezzel gyilkolni tanítják meg a fiatalokat. Van még a katonaságon kívül fegyveres testület, őket sem arra képzik. Gondolkodjatok józan paraszti ésszel Béláim. Nem kell mindenben a rosszat keresni. Bár ez jó magyar szokás.