Mondj nemet a sorkötelezettség visszaállítására!


Vendég

#201 Re:

2011-05-23 15:25

#187: -

Az, hogy  te cigányútra mentél, az a te felelősséged. Rajtad kivül nem ismerek mást, rokonok, barátok, ismerősök közül, akit így elkorcsosított volna a katonaság.


Vendég

#202

2011-05-23 15:52

A peticióban leírtak kiegészítésére nincs szükség, annak tartalma mindent közöl.

Vendég

#203

2011-05-23 15:54

Nem szeretném, hogy az unokáimat Őrült politikusok, kényük - kedvük szerint vágóhídra küldhessék mint a xx. században kétszer is megtörtént.

Vendég

#204

2011-05-23 17:12

Nagyon helyes, hogy az emberek összefognak jó célok érdekében.

Vendég

#205

2011-05-23 17:47

Orbán takarodj már a pi....ba!
Megbuktál, és a politika szemét dombját Te sem kerülheted el!

Vendég

#206

2011-05-23 18:04

Aki ezt akarja az nem volt hosszab ideig katona, nem tudja mivel jár!!!!!

Vendég

#207

2011-05-23 18:04

Nem érünk el vele semmit. Választások előtt populista-néppárti, utána meg a maga kis keresztény-konzervatív szemetében fetreng és már tudja, hogy senki nem tud ellene tenni semmit...

Vendég

#208

2011-05-23 18:58

Van nekünk erre pénzünk? Kell ez most nekünk? Megköveteli ezt most a világpolitikai helyzet? Ha ezekre a kérdésekre nem a válasz, akkor felmerül az a kérdés, hogy ki és miért gondolkozik ezen a marhaságon. Jut is eszembe! Lehet, hogy az idejekorán nyugdíjba vonult kiképző őrmesterek visszafoglalkoztatásához kellenek a státuszok és ez a közmunka egy formája lesz? És akkor azoknak kell, hogy legyenek parancsnokaik is! Tehát az ilyen-olyan kurzusok kezdetén szintén idejekorán nyugdíjazott tisztek és főtisztek is kaphatnának beosztást és nem a nemzet kormányának nyakán élnének! Marhaságot nem is olyan nehéz kitalálni!
falábú

#209

2011-05-23 21:05

Amint az a FIDESZ-es környezetből kiszivárgott,elgondolásuk megvalósítása jó szolgálatot tenne a munkanélküliség frontján.
Ezek megzavarodtak!
Kivételesen egyetértek velük,miszerint kár volt bezárni azt a bizonyos Lipót-mezei intézményt!
Ott lenne a helye ennek a vérszívó bandának!Mondhatni,jól összekotorta a szél a szemetet?

Vendég

#210

2011-05-23 22:05

nem és nem és 1000x is nem. Nem akarom, hogy visszaállítsák a sorkatonai szolgálatot!!!!

Vendég

#211

2011-05-23 22:06

Vajon a Miniszterelnök és a bandája volt katona?

Vendég

#212

2011-05-23 22:36

Abszolút egyetértek!! Aki bemegy egy iskolába, megnézheti, hogy milyen jellemtelen korcs divatmajmok a fiatalok! Miféle vágóhídról beszéltek? Csak egy kis emberséget tanulnának!
Muhi László

#213 Szánalmas

2011-05-23 22:56

ahogyan a hozzászólók egy része keveri itt a lapokat ...
Ha itt most Magyarország megválasztott miniszterelnökét ócsároljuk, ahelyett, hogy a sorkötelezettségre mondanánk nemet, akkor lehet jobb, ha elhúzom innen a csíkot.

eladom a kabátomat
eladom a nadrágomat
eladom a bútorokat
eladom a hangfalakat
eladom a csontvázamat
eladom
a
testem


az eszemet
nem
nem
nem
nem
azt
nem adom
eliszom inkább
eliszom

Vendég

#214

2011-05-23 23:29

Nem szeretném, ha a fiam fegyvert fogna vagy annak közelébe lenne

Vendég

#215

2011-05-24 00:25

Szerintem sem indokolja semmi az ujbóli hatkötelesség vissza állítását.Még akorsem ha kicsit a fiatalságra ráférne egykis katonás nevelés a mert szerintem
kicsit ellettek kényeztetve és kevés a kitartásbennük,
de természetesen ezt nem e sorköteleség vissza állításal lehet megoldani.nem beszélvea jelenlegi
helyzetben egy hadsereg felszerelése is igen csak költséges és szerintem sokkal fontosab tehendőkre kell most a pénz. Tirpak
vendég

#216 vendég

2011-05-24 05:43

csak azért vennének el megint jó pár semmitérő hónapot(évet)életerős emberektől,hogy javuljon a munkaügyi statisztika, megtanítsák a látszattevékenység magas fokát,jó pár akarat gyengének átmossák az agyát ....?????????
Szedlacsek

#217 Re:

2011-05-24 11:05

#212: -

és FEGYELMET!

 

mert sajnos az iskolában már nem tanulhatják meg, a fenenagy liberalizációnak köszönhetően a tanárnak már csak kötelessége van, a diáké minden jog.

Aki ellenzi a sorkötelezettséget az gondoljon bele a mai link, elfajzott generáció mimódon fogja előállítani a jövőben a nyugdíját?! Tehát már csak ezért is szerencsés lenne visszaállítani, vagy a tanárok kapják vissza a jogaikat.

 

Nem rövidtávon kéne gondolkodni...


Vendég

#218

2011-05-24 14:28

Azért írtam alá, mert nem szeretném, hogy a fiamat rángassa egy hatalommal visszaélő,önkényuralmat kiépítő, semmitmondó,idegbeteg kormány. Örülök, hogy a szüleim túlélték 56'-ot, nem szeretném, hogy a gyerekem újból a szabadságáért, a munkáért, az igazságért harcoljon.

Vendég

#219

2011-05-24 15:35

Nem, nem, nem ...fiúunokáim vannak, nem kívánom őket célpontnak senki "őrültsége" miatt !

Vendég

#220

2011-05-24 21:02

Azzal, hogy egy évre be kéne vonulni katonának, attól még nem ott fog meghalni!! Szóval nem tudom ki nyavajog, hogy a fiát nem fogja célponttá tenni, meg hogy csak úgy rángassák ide-oda. Azzal meg mi a baj, hogy a fegyverekhez is fog érteni? Ha van esze, valószínű nem fogja használni az életben.

Vendég

#221

2011-05-24 21:13

Ezeknek a terveknek belpolitikai céljuk van, a külső fenyegetésre való hivatkozás csak ürügy.
Árpád vére

#222 Re: Re: Re:

2011-05-24 22:19

#189: - Re: Re:  

 Te épp oly primitív vagy mint a válaszod. Ne adj isten, de majd eszedbe jutnának a mondatok ha idegen bakancsok taposnák a képedet meg a hozzádtartozóidét, akkor már késő lenne azon töprengeni, mi lett volna ha harci kiképzést kaptál volna. A régi módi sorkat. szolg. -nak voltak hibái, de egy tisztességes kiképzésnek bizony csak pozitív élményei vannak. Persze aki nem élte meg az nem is tudhatja miről van szó. JAHHH!! És a NATO szarik a fejünkre ha baj van. Hogy a politikának mi a célja ezzel tudom, csak nem sejtem :-()


Vendég

#223

2011-05-25 05:42

Csak az menjen katonának aki ilyet szeret...Egyszer már
döntött a nép!!! Igazi demokratikus módon!!!- A diktátorok, múltban/jelenben a nép nevében, újból meg akarják ismételni a történelem borzalmait!!! Idősök, középkorúak,fiatalok, gyermekek, és minden utódok sorsa, még borzalmasabb jövő előtt áll, mint valaha!!!
Nem tudom, hogy a 6alom gyakorlói, a történelem órákon, hogy felelhettek? Vagy csak bemagolták? Mert csuda mód felett' magas végzettségű emberek diktátorkodnak a "nép nevében"!!!

Vendég

#224

2011-05-25 10:59

"Az olyan politikus, akinek nincs válasza arra a kérdésre, hogy mi lesz a vesztesekkel, nem alkalmas a közösség képviseletének ellátására."
Csányi Vilmos Etológus, egyetemi tanár, akadémikus
Kataklizmák csapdája 2008.
A sorkötelezettség visszaállítása a sok rossz válasz egyike.

Vendég

#225

2011-05-25 11:22

Nyilvánvalóan az ingyen munkaerőre van szükség. Láttam, miként használják ki a sorkatonákat hivatalosan és nemhivatalosan is, és hogy miként bántak a fegyveres linkeskedés helyett fegyvertelen szolgálatot vállalókkal az útépítéseknél, bányákban stb.
Ezek a "katonák" lehetnek majd alkalmasak nemcsak a lázongások visszaszorítására, valamint a sztrájkok letörésére is. (Majd ezek fognak buszt vezetni a BKV sztrájk idején...)

A többi hozzászóló "emberré nevelés" kitételéhöz annyit, hogy akkor a nőknek is katonának kéne menni, Nem?

Az erkölcsi tartást, a másokról való gondoskodást, a természethöz való viszonyt stb. nem a katonaság tanította meg. Annak az iskolából, a családi fészekből kell(ene) származnia. Ennek a lehetőségét viszont szisztematikusan rombolták le mindezidáig. és sajnos hozzá kell tennünk, hogy a jelenlegi kormány ebben pedig igencsak élenjár...