Nyilatkozat a magyar súlyemelés jövőjéért!


Vendég

#1

2015-12-06 18:15

A súlyemelést 1986-ban fejeztem be és igazán szeretném,ha a mai fiatalok is produkálnának hasonló eredményeket...szerintem nem az edzésekhez való hozzá állással van a probléma mostanában sem...
Ákos, junior világbajnok, magyar bajnok súlyemelő, Nagy
A petíció szerzője

#2 Re:

2015-12-06 18:29

#1: -  

 Köszönjük a támogatásod!


Vendég

#3

2015-12-07 05:54

A súlyemelés az erősportok királya. Egyetlen sportág sem képes ekkora ember/teljesítmény arány bemutatására. Mi magyarok mindig is büszkék voltunk az erőnkre,teljesítményeinkre. Legyen ez a teljesítmény jelen a történelem legősibb,és egyben a legkiválóbb erősportjában.


Vendég

#4

2015-12-07 11:52

Siralmas a magyar súlyemelés helyzete,a dilettáns vezetést sürgősen le kell váltani!

Vendég

#5

2015-12-07 17:35

A jövőnk a tét!

Vendég

#6

2015-12-07 22:47

Mert szeretném jobbá tenni azt a sportágat amit űztem, űzök.

Vendég

#7

2015-12-09 09:32

Mint azt régi ismerősöm
István Juhász írja ( és hiszek neki ) méltatlan helyzetben van ez a sportág.

Vendég

#8

2015-12-11 07:08

Nem lehet, hogy egyszerűen csak arról van szó, hogy egyre inkább kiderül, hogy ez a sportág egészségre gyakorolt hatása nem egyértelműen pozitív és a szülők nem szeretnék ha a gyermekeik ezt választanák?


Vendég

#9

2015-12-11 07:27

Ez is egy sportág amelyikben jók tudnak lenni a magyarok.
Nagy Ákos

#10 Re:

2015-12-11 23:05

#8: -  

 Ez sajnos egy negatív sztereotípia, amit meg kell(ene) változtatnunk.

A súlyemelés -ha szakértők oktatják - pont olyan pozitív élettani hatású a gyerekek számára, mint bármely más küzdősport.

Fekete L. A.szántó

#11 Re:

2015-12-14 12:10

#8: -  

 Arról van szó, hogy napjainkban a gyerekekkel szembeni társadalmi normák, iskolai és szülői elvárások negatív módon (alaposan) megváltoztak.

A gyerekek többségénél a céltalan életszemlélet, valamint a fizikai aktivitás elutasítása jól nyomon követhető. A fiatalok többsége nem, vagy kis mértékben motiválható, eszményképekkel alig rendelkezik. A versenysport rendszerességet, önfegyelmet és igen nagy szorgalmat követel, amelyek teljesítésére nagyon kevesen alkalmasak.  Tapasztalatom alapján kijelentem, hogy a súlyemelés egészségre gyakorolt hatása nagyon kedvező, ha szakszerűen foglalkozunk a gyerekekkel. Mindig érvényesülnie kell az egyik legfontosabb pedagógiai alapvelvnek, az egyéni és az életkori sajátosságok figyelembe vételének. Ez az alapja a gyerek harmonikus testi-lelki fejlődésének, a sportág iránti elkötelezettségének. 

 

 


Vendég

#12 Re: Re:

2015-12-15 07:24

#10: Nagy Ákos - Re:  

 Persze, pozitív? Sérv, gerinckopás, stb. tuti egészséges... én egyetlen gyereknek sem engedném, léteznek kevésbé veszélyes sportok is.


Vendég

#13 Re: Re:

2015-12-15 07:27

#11: Fekete L. A.szántó - Re:  

 Amire kismillió más sport sokkal alkalmasabb. A gyerek nem arra való, hogy tönkremenjenek az ízületei irreális súlyok emelgetése miatt. A fiúk inkább focizzanak, a lányok meg ne úgy nézzenek ki, mintha elfuserált férfi gnómok lennének, ahogy látni egy-egy közvetítésben.


Vendég

#14 Re: Re: Re:

2015-12-15 13:39

#13: - Re: Re:  

 Értem a szándékát és tiszteletben tartom a véleményét, viszont a témával kapcsolatban engedjen meg néhány további gondolatot. A fiatalok súlyemelő edzéseken alkalmazott terhelése a fokozatosság elvére épül. Az izületük, az ideg-izom rendszerük ennek megfelelően fejlődik, a terhelési szintek változásához folyamatosan alkalmazkodik. Az edzéseken és a versenyeken a teljesítőképességüknek megfelelő súlyokat emelnek (nem irreális súlyokat). Ilyen szintű terhelés mellett kicsi a sérülés veszélye, az egészség sem károsodik. A súlyemelésben előttünk járó nemzetek igen fiatalkorú versenyzőinek kiváló eredményei (gondolom) igazolják a leírtakat. Abban egyetértünk, hogy a gyerekek testi épségét fokozottan óvni, védeni kell, mivel a sport sérüléssel is járhat. Meggyőződésem, hogy a "kismillió" sportág és a foci mellett a szakszerűen irányított súlyemelésnek is helye van, nem teszi tönkre az izületeket, ellenben komplex módon fejleszti a gyerek személyiségét. Erre az iskola és a család közössége egyre kevésbé alkalmas.   A női súlyemelők megítélésében (elfuserált férfi gnóm) vitatkozom Önnel. A női súlyemelők között nagyon sok attraktív hölgy található, persze vannak  olyanok is, akikkel  nem bánt annyira kegyesen a természet. Ilyen az élet....


Vendég

#15 Re: Re: Re:

2015-12-15 19:20

#12: - Re: Re:  

 Szívesen látunk az edzéseinken, és megismerheted testközelből is a súlyemelést, mert láthatóan lövésed sincs róla.. üdv: Nagy Ákos


Vendég

#16

2015-12-16 12:53

Klasszikus sport, méltatlan a mostani vezetés.
Változás kell.
Én megengedem majd a fiamnak, hogy súlyt emeljen, ha van hozzá kedve :-)



Vendég

#17 Re: Re: Re:

2015-12-16 19:44

#12: - Re: Re:  

 Azt megkérdezhetem hogy ha ennyire ellene van akkor mit is keres ezen az oldalon?:)


Vendég

#18

2015-12-21 16:57

Mert én is 8-évig súlyt emeltem tatabányán országos és Eb szinten. Abszurd ami a sportág vezetésével folyik.
Sulyos

#19 Gerinckopás, sérv

2015-12-21 18:21

Van olyan aki minden gyereknek megtiltaná a súlyemelést, gerinckopás, sérv, porckopás miatt. 

Nincs olyan súlyemelő aki ilyen problémáktól szenvedne. A magyarázat egyszerű: a helyes technikai kivitelezés, és sok edzés kizárja a lehetőségét. Iván Abadjiev "súlyemelés pápája" mondta nekünk edzésen "az ízületeket az izmok védik" az izmokat az edzések képzik. A más sporthoz is izmokra van szükség, de ha valaki erősödni, tárgyakat mozgatni akar, nehéz megkerülni a súlyemelést. Pl. egy mosógép, szekrény mozgatása úszással, focival nem fog menni. Oda erő kell, teccik nem teccik érteni? 

 

 


Vendég

#20

2015-12-21 21:16

Mert Én is sulytemeltem és tudom mennyire fontos sportág és nem akarom veszni hagyni!!!
Rádi Mariann

#21 Re: Re: Re:

2015-12-27 09:26

#13: - Re: Re:  

  Nem hinném, hogy "elfuserált férfi gnóm" lennék vagy bármely másik sportársam... :-) Szerintem keveri a súlyemelést a női testépítéssel... :-)

Rádi Mariann

#22

2015-12-27 10:14

Kedves Látogató,

 ha szerinted is "elfuserált férfi gnómmá" válnak a nők a súlyemeléstől, akkor figyelmedbe ajánlom a lenti linken található írást:

http://bit.do/sulyemeles

"Nem akarok úgy kinézni, mint egy pasi…” ;-)

 

Üdv,

Mariann

szepijr

#23

2016-01-07 18:31

Tàmogatom a Mindenki Súlyt Emel közössèget.Szeretnèk segìteni a súlyemelès ügyèt.


Vendég

#24

2016-01-07 21:43

Tapasztalt, versenyzőből szövetségi kapitànyt ill szponzort ès megfelelő edzőtermeket!! Ès legalàbb olyan szintet érjenekel mint mi a régiek


Vendég

#25

2016-01-11 14:08

Szeretném, ha régi fényében tündökölne sportágunk, olyan emberekkel az élen akiknek ez a fontos, értenek hozzá és nem utolsó sorban az életük szerves része/szeretik a súlyemelést!