Rendőri védelem a női futóknak a Margitszigeten.


Vendég

#126

2015-11-25 17:40

Mert én is futok. Remélem megtalálják és megbüntetik a szemetet.....

Vendég

#127

2015-11-25 18:16

Én is futó vagyok, egyetértek a kezdeményezéssel. Lehet, hogy polgárőség is jó lenne erre a feladatra.

Vendég

#128

2015-11-25 19:11

Annyira igazságtalannak tartom, hogy a futás lényegétől, a felszabadító szabadság érzésétől fosztják meg a Nőket ezek az agresszív cselekedetek. Azt remélem, hogy ha ez a petíció eléri a célját, akkor legalább itt a Margitszigeten biztonságban hódolhatnak kedvtelésüknek a futók.

Vendég

#129

2015-11-25 19:21

Felháborít, hogy ha megtámadnak valakit.
Az még jobban, ha olyan embert, aki tesz magáért és az egészségéért.
A legjobban, pedig, hogy gyáva módon nő az áldozat.
Jogunk van biztonságban érezni magunkat a Hazánkban!

Vendég

#130 Re:

2015-11-25 20:17

#128: -  

 Én csak azt nem értem, hogy miért olyan fontos az, hogy csak a nők legyenek biztonságban?

Problem?

#131 Re: Re: ...

2015-11-25 20:19

#91: - Re: ... 

 Ez a mindenbe belekötés tipikus esete. Nem a férfiakat zárja ki, hanem a hangsúlyt arra helyezi, hogy egy nőnek még esélye sincs megvédeni magát (tekintve hogy nem rendelkezik azzal a veleszületett erővel, amivel egy férfi...kicsi eséllyel tudna egy 1 vs. 1 harcban bármilyen hatást elérni a támadójánál). Ha a férfiak besértődnek azon, hogy a nőknek még ennyi esélyük sincs megvédeni magukat, akkor 1. legalább érzik évtizedeken és -századokon át a nőket hogy kizárták mindenből 2. pereljék be a tömegközlekedési eszközöket, az összes vészhelyzetben követendő útmutatót (nőket és gyerekeket menteni először) és minden mást, ahol a nők fizikai hátrányuk miatt előtérbe lettek helyezve.

Adná az ég hogy pasinak születtem volna, és lehetne nagy a pofám mert a kisujjammal meg tudnám magam védeni, plusz a társadalom is sokkal jobban tisztelne. Fasza lenne...


Vendég

#132

2015-11-25 21:06

Mert szanaszát rúgnám a támadó picsáját! Röviden emiatt.

Vendég

#133

2015-11-26 07:16

Korábban triatlonoztam, futóedzésekre jártam, most már 6 éve pedig polozok a Hajós usziban. Úgy 3 éve egy lány hozzánk szaladt be az usziba, hogy védjük meg mert megtámadta a bokorból kiugorva egy férfi. Sajnos a szigeten található rendörőrs, olyan mint a népmese kezdete: hol volt, hol nem volt.

Vendég

#134

2015-11-26 07:18

A gyermekem is este jár a szigetre futni. Féltem. Legyen jobban kivilágítva a sziget és kamerázva!

Vendég

#135

2015-11-26 08:59

Városomban is több ízben előfordult már nők elleni erőszak, és: GYŰLÖLÖM!
alma

#136 miért kell a védelem

2015-11-26 10:11

Nem tartom szerencsésnek, ha a "női futók vigyázása" a cél, mert ilyen megfogalmazás amolyan eleve áldozathibáztató: lámlám, ezek a kényes nők, akiket soksok pénzért védünk mi, hős férfiak. Inkább a rosszindulatú férfiak megfékezése legyen a cél, és lámlám, a nők nem tesznek ilyet, miatuk nem kéne pénzt áldozni a megfékezésre. Ugyanaz de a perspektíva egészen más, és más a beszédmód is.

ISI

#137

2015-11-26 10:57

Kedves Szervező(k),   A petíció aláírásával azt az ügyet szolgálom, amiért azt kezdeményeztétek. Ha megengeded(ditek) nem csak női futók miatt kellene. Hanem úgy általában illene egy ekkora területen jelenlétükkel is megerősíteni a sziget biztonságát.   Jó lenne, ha tovább is lépni : - A felújított futópálya mellett elhelyezett tájékoztatótáblák A lehető legelső alkalommal "eltűntek". Véletlenül összetörtek vagy éppen a tartóelem is "oda lett" hogy elég magyarosan fejezzem ki magam. - A szállodai vendégekkel is tudatosítani kellene, hogy a piros vonal, amin a világ összes nemzete végig sétál az nem a Grand Hotelek tulajdona és felségterülete. Sokkal inkább futópálya. A mellette lévő szürke térköves "izé" a sétálóké. Valahogy meg kellene egyezni a szállodák üzemeltetőivel, segítsék ennek megértést a vendégeikkel. ( Amúgy külföldön is hasonlóan a futópálya nem sétálásra való) ott betartják, betartatják. - A jó időben este fél 10 kor sétáló nagycsaládosok tajrészeg hímvezérei a lenyúzott asszonnyal és hullafáradt gyerekeinek sem a piros (futó)pálya fogja adni a megújuló erőt. A menő családfők pedig megmutatják milyen a hazai virtus: provokatívan a futópályán sétál, a család pedig ámul és bámul. - A bicikliseknek sincs keresnivalójuk a sétáló részen sem. Szinte folyamatos a biciklizés gyors tempóban. Persze a görkorcsolyázókat is külön kell kiemelnem. Nem egyszer láttam ilyet. Ez balesetveszélyes is. Úgy tudom tilos is. Ezt is be kellene tartatni. - A vízi sportos egyesülettel pedig szintén érdemes volna megállapodni, hogy a hajóvonszolás egynémely módja nem elegáns a futókkal (és sétálókkal) szemben sem. Érdemes odamenni néha és bizonyosságot szerezni mi történik ott. És ha lehetne egy megjegyzés : javaslom az edzésüket befejező sporttársaknak ( kik csoportosan a futópályán dekkolnak dumálnak és azon sétálva mennek haza) ne tegyék a futópályán. Javaslom az egyesületük vezetőségével az edzőkkel és sportvezetőkkel egyeztessenek, mert mi is sportolunk. Hátha menne ...   És akkor most hazabeszélésből: - Van e szabály (ha igen miképp lehet/ne tudatni az arra „érdemeseknek”) arra vonatkozóan, ami mindenhol amúgy "normális”: a futás iránya óra ellenkező irányában történik. Azon kívül, hogy nagyon kretén is, este kifejezetten veszélyesek a szembefutók.  Volna-e arra mód, hogy erre kampány legyen ? - Egy valamilyen elképzelés mentén tudatni a "társasági" futókkal, hogy a futópálya teljes szélessége NEM illeti meg csak őket. Sokszor futnak kettesével, hármasával egymás mellett. Cseverészve kocognak feltartva a futókat. Őket kerülgetni nagyon nehéz. Hát ha .... - Időszakonként vannak mindenféle egyesületek, csoportok, akik a futópályára szervezik futóprogramjaikat. Idáig rendben is van. De! Ha pályát nem bérlik, akkor nem sajátíthatják ki avval, hogy az egész általuk szervezett csoport tagjai mint egy afrikai gnú horda megindul, elsodorva mindent és mindenkit. 2014-ben láttam amint elsodortak két futót a csoportban futók. Valahogy kellene erről is beszélni a szervezőkkel. Talán érdemes lenne ....   Amúgy a napokban, amikor az esti futásomat teljesítettem éppen arra gondoltam milyen remek ez a hely ez a város ez az ország ahol annyi fiatal / kiskorú lány/fiú futhat szabadon. És hát  .... biztonságban. Remélem nem kell megrendüljön ez az érzésem.

ISI

#138 Re:

2015-11-26 11:06

#134: -  

 Kedves Szülő, a kivilágítás kiépítése  már megtörtént. Szerintem rendben is van. Szeretném elmondani, hogy a fiatal ( esetleg gyermekfej ) futókra MINDEN jó érzésű felnőtt egy kicsit figyel hogy úhy mondja "szemelőtt van". Legyen az bár fiú vagy leány. Azt hiszem nem marad senki sem vigyázatlanul. Hál'Istennek sok futó van tehát mindig akad felügyelet. Legalább is én így gondolom. Remélem így is van. Az Önök gyermeke legyen csak ott a pályán és fusson !  :-) 


Vendég

#139 Re: Re: Re: ...

2015-11-26 11:13

#131: Problem? - Re: Re: ... 

Igen, az is biztos a tisztelet jele, hogy azért mert férfi vagyok nyugodtan meg is ölhetnek szerinted, ha nem tudom megvédeni magam.... De neked persze jár a védelem.

Nevetséges az egész. A nőket nem zárják ki mindenből, a férfiakat zárják ki, mint a példa is mutatja. A férfiakat mindig is kizárták a társadalmi közgondoskodás alól.

El tudjuk képzelni azt, hogy valaki olyan peticiciót tegyen közzé, hogy a rendőrök csak a férfiakat védjék valahol? Pedig az erőszak áldoztainak többsége férfi, a legtöbb megölt ember is férfi.

És igen, perelni kell a diszkrimináció miatt. A diszkrimináció már akkor megvalósul, amikor a rendőr kiemelten figyel a női futókra, de a férfi futókra nem. Ha ez a kezdeményezés így megvalósul, akkor javaslom minden férfinak, aki fut a szigeten, hogy forduljon az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz, ugyanis ez sérti a jogaikat.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2015-11-26 11:15



Vendég

#141

2015-11-26 11:47

Minden reggel járok futni a szigetre/sőtétben/.
Engem is értek már hasonló inzultisok!/

Vendég

#142

2015-11-26 13:09

Mert nem az a megoldas, hogy sotetben a nők ne hasznaljak a futopalyat. Ez nem a getto! Alap elvaras , hogy a turisztikailag kiemelt Margit-sziget egesz terulete legyen szuper biztonsagos!

Vendég

#143

2015-11-26 14:06

Elég szomorú, hogy a Margitszigeten sem lehet bisztoságban egy nő!!

Vendég

#144 Re: Re: Re: ...

2015-11-26 15:35

#131: Problem? - Re: Re: ... 

 

Miből gondolod, hogy ha valaki olyat mond. mint hogy férfit és nőt egyaránt meg kell hogy illessen a személyi biztonságához való jog, az csak férfi lehet?
Miért gondolod azt, hogy nő nem gondolkodhat egyenjogúan, nem lehet kiegyensúlyozott igazságérzete?
 
Végignézve a hozzászólásokat, egyetlen olyat se találtam, amelyik elvitatná a nőktől ezt a jogot.
Ellenben ennek a petíciónak már a címe is úgy szól, hogy a férfiaktól viszont elvitatná ugyanazt a jogot, mint amit nők számára viszont megkövetel.
 
Az igaz, hogy a férfiak nagy általánosságban erősebb fizikumúak a nőknél, de egyes személyekre lebontva már nem minden esetben igaz. Léteznek erősebb nők és gyengébb férfiak. Ha már a testi erő szerint határoznánk meg hogy ki legyen jogosult védelemre, akkor tényleg azt és nem pedig a nemi hovatartozást kellene figyelembe venni.
Nem tudok egyetérteni azzal a megkülönböztető felfogással, hogy míg nőknek járjon a hatósági védelem, a férfi meg csak védje meg magát ahogy tudja. Mégis hogy gondolod, aztán még önbíráskodjon is?
Egy férfire is ha váratlanul rátámadnak - akár kés, vagy más is lehet a támadónál - legyen akár 100 kilós kisportolt az illető, kíváncsi lennék hogy melyik kisujjaddal védenéd meg olyan helyzetben magad? Ilyen óvodás szintű licitbe nem érdemes belemenni, hogy kit milyen támadás, erőszak érhet és hogy ki hány kiló, mert komoly dilettantizmus lenne a hatóságokat ezek mentén mozgatni.
 
Elég ha abból az alapfeltételből indulunk ki, hogy minden (adófizető) állampolgárt azonosan meg kell hogy illessen a személyi biztonságának joga, faji és nemi hovatartozásától függetlenül.

 


Vendég

#145

2015-11-26 20:49

Rendszeresen futok a szigeten, már kétszer megtámadtak....

Vendég

#146

2015-11-26 21:18

Szükségesnek érzem.

Vendég

#147

2015-11-27 11:47

Minthogy nekem, a fizetésem felét a magyar államnak átutaló állampolgárnak a törvény nem engedi meg, hogy olyan eszközt hordjak magammal, amellyel az ilyen alakoktól megvédhetném magam - akkor védjen meg, akit ezért fizetek. És akit erre kiképeztek az én hozzájárulásomból.
VI

#148 Re:

2015-11-27 12:25

#137: ISI -  

 Kedves ISI!

A melyik irányban kellene futni dolgot nem először hallom, és szeretném akkor megkérdezni, hogy ha az adott napra épp nem öttel osztható kilómétereket szeretnék futni, illetve nem szeretnék az egész szigeten végigsétálni futás után, hanem ugyanazon a helyen szeretném elkezdeni és befejezni az edzést, akkor mi a teendőm? Miért ne lehetne szembe futni, ha már egyszer a pályán kényelmesen elfér két ember egymás mellett? Miért nem tudunk egy kicsit toleránsabbak lenni egymással? És ha az a szerencsétlen külföldi ott sétál, hát mennyi időbe telik kikerülni? Hát ha ennyi esze van szegénynek? Legyünk mi futók okosabbak, mert igen sokszor a gyerekek is ott bicajoznak rollereznek sétálnak a pályán, meg a fiatalok és idősek is, és tényleg van hogy kerülgetni kell egymást, de ennyi elvárható, hát kikerülöm, és nem lököm meg, nem dünnyögök, nem szólok rá, mert még egyszer mondom, ennyi elvárható egymástól.

A másik, hogy sok kommentelő fanyalog itt hogy miért csak a nőkről szól ez a kezdeményezés... Valóban kifogásolható a megfogalmazás, de miért nem látjuk a lényegét a dolognak? Ha ez tényleg sikeres lenne, és megvalósulna az állandó vagy megerősített rendőri jelenlét, a rendőr adott esetben úgysem mondaná azt, hogy "jujj hát én úgy emlékszem hogy ez a futó nők védelméért indult, ezért Neked, Józsikám nem segítek, hiába vagy bajban, sajnálom, kezdj Te is petíciót"...

Szóval szeressük egymást gyerekek, sok sikert a kezdeményezőknek!! 


Vendég

#149 Re: Re:

2015-11-30 07:10

#5: - Re:  

 Amikor már du. 4-kor olyan sötét van mint a fekete macska s..ge éjjel a szenespincében, akkor igen, délután 4 "éccaka"


Vendég

#150

2015-11-30 11:57

Mert egy társadalom csak akkor működőképes, ha a nők egyenjogú állampolgárok. (Lásd kelta és viking kultúra, a mai Svédország, Norvégia, Finnország)

Azok az országok, akik foggal körömmel ragaszkodnak egy poszt-Római kultúrához, ahol a nő egy értéktelen elnyomott másodrendű állampolgár, azok saját magukat küldik vágóhídra.
(Magyarország, és még sok másik, ahol a nőknek nincsenek, vagy csak látszólag vannak jogaik...)