Hozzák vissza a Csontváry képeket Pécsre!


Vendég

#1

2015-11-17 16:58

Mert Pécset van a helye és nem máshol!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#2 Re:

2015-11-17 17:18

#1: -  

 Így igaz!!!!!!!!!!!


Vendég

#3

2015-11-17 19:20

mert kérték

Vendég

#4

2015-11-17 22:01

Matolcsitól féltem a képeket.

Vendég

#5

2015-11-18 05:38

A Csontváry-festményeknek Pécsett van a helyük.

Vendég

#6

2015-11-18 06:40

Mert Csontváry képek a pécsieké!

Vendég

#7 Re:

2015-11-18 06:42

#6: -  

 


Vendég

#8

2015-11-18 07:01

Úgy vélem a kormány arroganciája ebben az ügyben is megjelenik. A Kultúrális élet centralizációja már eddig is olyan szintre jutott, ami végtelenül káros, bénító. Nem kell tovább fokozni.

Vendég

#9

2015-11-18 08:03

mert még mindig jóindulatú vagyok. A múltkor ugyanis felohívott vmi ügynök, és amikor tiltakoztam, azt modta, hogy "akkor ne regisztráljon." Tehát szeretném, ha aláírásomból nem következne, hogy mások raklámcélokból zaklatnának.

Vendég

#10

2015-11-18 08:45

Hogy Hozzák vissza a Csontváry képeket Pécsre

Vendég

#11

2015-11-18 09:33

Közép- és főiskolát Pécsen végeztem.Sok szép élményben volt részem. Szeretem a várost.

Vendég

#12

2015-11-18 11:32

Mert ott a helye! Pl. Juszt cikk.
Attila Rajnai
A petíció szerzője

#13 Re:

2015-11-18 11:46

#9: -  

 a peticiok.comról reklámügynökséghez nem megy ki cím, én magam biztosan nem fogok kiadni innen semmit. lehet az is h más felületre regelt anno.

156

#14 Re:

2015-11-18 12:51

#1: -  

 Nem szeretném, ha Pécsett lenne, Budapesten legyen inkább, ki fog Pécsre járkálni? És különben is, maga a festő szerette volna így.


Vendég

#15

2015-11-18 17:32

Pécsi vagyok!

Vendég

#16

2015-11-18 17:55

Mert ott a helye, ahol eddig is volt!

Vendég

#17

2015-11-18 19:23

Teljesen passzív ember vagyok, de amikor tegnap a hírt olvastam, fizikailag rosszul lettem. Ezt nem lehet megtenni! Ha ezt a Bpestiek megteszik, a pécsi vezetők pedig eltűrik, undorítónak fogom tartani, igaz, ez senkit nem érdekel.Ez túlmegy minden határon, és hozzá a módszer, kölcsönkérés ürügyén elviszem, majd....Hajlandó vagyok akár tüntetni is, pedig soha semmiben nem vettem részt.Kiábrándító, gyalázatos munka. Ha ez megtörténhet, bármi megtörténhet.Soha többet nem fogok se szavazni, se semmiféle közéleti tevékenységben részt venni, ha a vezetőink nem akadályozzák ezt meg. /Igaz, ez sem érdekel senkit. Ez mocsokság, túlmegy minden határon.........és az a farizeus szöveg! Hülyének néznek minket.FÚJJJJJJJJJJJJJJ! Tvrtko-t nem tudnák rávenni, hogy segítsen? Ha ő határozottan kiállna mindenféle médiában, többet érne bárhány aláírásnál.,

Vendég

#18

2015-11-18 23:04

Mert szerintem a Csontváry képeknek az eredeti helyükön van a helyük, tehát Pécs városában :) Gyönyörűségek vannak Budapesten kívül, maradjanak is ott :)

Úgyis nagy "vízfej" Budapest, miért kellene minden értéket ide hozni ?

Legyenek az értékek ott, ahol voltak, nem olyan hatalmas ez az ország, hogy ne tudnánk odautazni, hogy megnézzük a helyi kincseket..

Vendég

#19

2015-11-20 16:13

A Csontváry múzeumot pécsi művészettörténész rengeteg munkával Pécs városának csinálta .A mai vezetőket ismerve, nem magukért a képekért akarják ,hanem valaki munka nélkül szeretné " halhatatlanná" tenni magát.
Ha a polgármesterünk nem lenne a feltétlen kiszolgálójuk akkor a petícióra sem lenne szükség.
Épp Pécs vendége

#20

2015-11-23 13:57

Pontosan ugyanez ment a dombóvári szoborcsoport ügyében. Bukarest az ország összes, egyébként a fővárostól teljesen idegen dolgát összeharácsolja, szerintem azért, hogy a kormány tudjon mit prezentálni, esetleg azzal a pózzal, hogy ezt évszázadokra visszamenőleg akár, "ők hozták létre"...

"A főváros az ország", és az agglomeráció határain túl már csak a barbárok vad törzsei dúlnak - ezt üzeni egyébként ez a hozzáállás: a kormány megfoszt minket a kultúra külső jegyeitől, hogy aztán megbélyegezhessen...aljas manőver.

Szociális alapú kirekesztés a szociális vívmányokból való kifosztás után, a kultúra fogalmából való kirekesztés a kulturális javaktól való megfosztás után - mindkettő az ún. "nemzet" (értsd:"elit") fogalomból való kirekesztés módszertanához tartozik.

A kirekesztés természetes jelenség egy jobboldali párttól, a jobboldalnak lényege a kirekesztés - a jelen helyzet egyetlen poénja igazából, hogy egy egyoldalú bukaresti tőkeakkumuláció egy olyan párttól ered, amely tizenhárom éve tavasszal a Bukarest-vidék ellentétet is meglovagolta szavazatgyűjtés céljából, azzal remélve rokonszenvet kelteni, hogy ők "a vidéki srácok"... A "vidéki srácok" azonban, úgy látszik, túl sok miépes szavazót olvasztottak be magukba, és túl sok tömsemjénfüstöt nyeltek, szélsőjobbra tolódva ők most a pestissrácok.

Ennek a petíciónak a szó ezen értelmében antifasiszta értelme van: ha orbán bukik, vona és horthy eszmeisége is. Ha orbán ebben nyer, az vona és horthy győzelme is. A tét tehát egyértelmű: Kultúra VAGY fasizmus.


Vendég

#21

2015-11-24 21:24

A Csontváry képeknek Pécsett a helyük!
Elszármazott

#22 A szobok fővárosa

2015-11-25 22:37

Nem szokásom beszélni róla, mert szégyenlem és hovatovább megtagadnám: Pécs a szülővárosom; 1972-ig laktam itt, azóta csak vissza-vissza nézek - fokozódó kétségbeeséssel ésd undorral. Pécs, ez a pisze sznob , soha nem becsülte érdemes fiait, de az utóbbi negyed században egészen alávaló módon veszi semmibe saját kultúráját, örökségét. Immár letarolva a nyomok, egy archeológus se találja okát s nyomát annak, hogy mi tette Pécset a trianoni maradvány egyik legprominensebb városává.

Egyáltalán nem hiszem azt, hogy Csontvárynak itt a helye. (Miért? Mert ha itt van lezárva a közönség elől, akkor legalább nem lopkodják szét? - Csak hát ahhoz olyan raktár kéne, amiben nem pusztul. Martyn Ferenc örökségével  mi lett? Kihalászták már a penészes pincemélyről, ahol Európa kultúrális fővárosának cézárjai méltónak találták elhelyezni? Egy-két képet életmű helyett kirakni - no, hát ilyet Pécs tud csak igazán! Legfőképp meg: semmit se kirakni...)

Ezt a peticiót is kik írják alá? Jórészt pestiek, meg mindenhonnan az országból. A nevezetes pécsi tüke hallgat és eszik. No, meg büszke magára.

Mégis fájna, a fővárosi megalomán kultúrrongyrázás megaprojektjeiben semmisülne meg a Csontváry teljes, és nem a pécsi kiállítóhelyen (ahol annyi minden más kultúrális emlék is semmivé lett immár).

 


Vendég

#23

2015-12-02 07:13

Gyerekkorom óta ez a kedvenc pécsi múzeumom!

Vendég

#24

2016-05-08 18:35

Tüke pécsi vagyok. Pécshez hozzátartozik a Csontváry múzeum!
Semmiféle indoka nincs, hogy elkerüljön innen!!!