Mentsük meg a Nemes Nagy Ágnes Kollégiumot!


Vendég

#76

2011-05-20 10:45

Szerintem egy koedukált kollégium sok problémát rejt, nem véletlen, hogy mindig is voltak külön fiú és lány koleszok.

Vendég

#77

2011-05-20 16:05

Belegondoltak abba a városatyák,mit jelent egy kollégiumot koedikuálttá tenni?
Nagyon elszomorító ez a javaslat....
312

#78

2011-05-20 19:19

Abba sajnos nem gondolnak bele, hogy egy csomó gyerek álma szertefoszlik... :// Igaz ebben az évben kerültem a kollégiumban, de valahogy nagyon megszerettem. :) Rengeteg élményben részesülünk, a rengeteg barátról nem is beszélve, akiket a kollégiumnak köszönhetünk...
Csodálatos világ..

#79 Kedves Szülők!A Megyei Közgyűlés határozta

2011-05-21 01:07

Az alábbi linken, egy sorral lejjebb a csütörtöki anyag. Érdemes a szakértő véleményét is elolvasni.

http://www.fejer.hu/index.php?pg=media6139_hu

06_Székesfehérvár, közoktatási átszervezés.pdf 343.0K 2011.05.18
Magdi néni

#80 Re: Kedves Szülők!A Megyei Közgyűlés határozta

2011-05-21 07:44

#79: Csodálatos világ.. - Kedves Szülők!A Megyei Közgyűlés határozta 

 És a "szakértö" a kollégium környéken sem volt, vagy ha igen csak kívűlről. Közülünk senkivel nem beszélt, munkánkról legfeljebb papírokból értesült. Viszont egy olyan intézmény alkalmazottja, amelyik fenntartója Fejér megye. Csak mert így biztosan nagyon  "FÜGGETLEN" a tényektől. Az Országos Kollégiumi Szövetség aki tényleg független, tőlünk is, érdekes módon egész más véleményt adott!!!Vajon mért?

                                Kiszler Albertné


Vendég

#82 vendég

2011-05-21 12:23

egyetértek a tiltakozókkal!!!!!!!!!!!

Vendég

#83

2011-05-21 13:45

Abban a szakértői véleményben nincs egy önálló gondolat. Vagy a törvényt idézi, vagy az előterjesztési anyagot.

Vendég

#84 "Egy lakás értelme nem a bútorok, hanem az érzés, amely eltölti ott az embereket."

2011-05-21 22:38

Magdi néni

#85 DEMONSTRÁCIÓ

2011-05-23 08:07

MINDENKIHEZ ! Ma DEMONSTRÁCIÓ A KOLLÉGIUMÉRT !
Hogy továbbra is itt lakhass!Hogy minden diák, iskolától függetlenül kollégista lehessen!Hogy megmaradjon a munkahelyünk! gyülekező:19.00–kor, tűzd ki a zöld szalagot !!! öltözet:fehér,rózsaszín, ÉRTED! ÉRTEM! ÉRTÜNK! ÉRTED?
MINDENKIRE SZÁMÍTUNK: RÉGI és MOSTANI KOLLÉGISTÁKRA, SZÜLŐKRE, MINDEN MUNKATÁRSRA, ÉS AKI SZOLIDÁRIS VELÜNK! TE IS FONTOS VAGY!!!! Magdi néni


Vendég

#86

2011-05-23 18:11

Hajrá hajrá :D :D
Csodálatos világ...

#87

2011-05-24 00:28

Vajon miért nem érzik jól magukat a hokis fiuk kint az Árpádban? Legalább olyan messze vannak a belvárostól, mint a kolijuktól.Ha ez se tetszik majd nekik mennek a Novotelbe?Mert nekik elitézik? El kellene gondolkodnia a döntéshozóknak, hogy az NNÁ kollégium két előnye- a konyha és jó a levegő-, vajon az Árpádban miért nem biztosítható. Nekik is van konyhájuk sőt sok üres helyük és talán külön buszra is futná a hokisoknak a megspórolt pénzből, amit a felújításon nyernek. Azt gondolják, hogy ezzel megugrik a népszerűsége a cikkekben már megjelent két akadémiának?
Nem értem. Miért vonzóbb egy majd 40 éves 9 emeletes épület, rossz statikai véleménnyel, mint egy kétszintes 20 éves? Logikát persze elég nehéz ott keresni, ahol nincs is talán.
Magdi néni

#88 Az nem lehet...

2011-05-24 08:27

A tegnap este fantasztikus volt!!! Mind azok voltatok!! Ha EZT nem hallották a döntéshozók, akkor nem tudom mit kell még tennünk, de bármi legyen is megtesszük, hogy elérjen hozzájuk a hangunk!
"Az nem lehet, hogy ész, erő
És oly szent akarat
Hiába sorvadozzanak
Egy átoksúly alatt."
Magdi néni

Magdi néni

#89 hír lettünk

2011-05-24 08:37

http://fmh.hu/cimlapon/20110523_mszp_tiltakozas#comments
Benne vagyunk az újságban. Persze csak csinnyán, eldugva, a tömeg, a hangulat, nem érződik. Érdekes, de bár számos szülöi levél, olvasói sms-üzenet, ment a Fm.-i Hírlaphoz, (nekünk is elküldték a szülők, támogatók)de mostanában valahogy nincs rá hely az újságban. Még sms-fal sincs napok óta...(üldözési mániám van??
Magdi néni

#90 Számtan = 1!

2011-05-24 10:27

200 - 300 résztvevő?? Nos én nem tudom megítélni, hogy pontosan mennyien voltunk, de hogy a kollégisták, a munkatársak, a szülők, az iskolatársak, a régi munkatársaink, a régi kollégistáink, a barátok, és sokan mások akik ott voltak, biztosan többen voltunk mint 500 demonstráló, az biztos. Persze, ha alábecsüljük a létszámot, ha nem adják le a sms-ben, levélben beküldött véleményeket, -amit hozzánk is eljuttatnak a szülők, támogatók- akkor nyilván nem olyan komoly a tiltakozás... Így lehet azt sugalni, hogy csak pár alkalmazott féti a munkáját... Lufi 150 db volt, és csak minden 2. - 3. kollégistának jutott, a többi demonstrálónak nem. Akkor mennyien is lehettünk???
Magdi néni



Anonymous

#91

2011-05-25 16:39

Én is itt laktam négy teljes éven keresztül! A kihasználtsága maximális volt! arról nem is beszélve, hogy ha megszüntetik, akkor sokan nem tudnak majd hol lakni, hiszen anyagilag akadályozva vannak!

Vendég

#92

2011-05-25 18:15

A május 23-ai héten nem lesz már központi megmozdulás. A 30-ai heti programról tájékoztatunk Benneteket.
Magdi néni

#93 és várunk, és reménykedünk

2011-05-30 22:18

és várjuk a holnapot... már minden erőnk elfogyott... és csak reménykedni tudunk... és olvasni határozati javaslatokat, és bízni, hogy nincs "csavar" a várható döntésben... pedig szinte biztos, hogy van....
Magdi néni
Nemes Nagy Ágnes Kollégium Szfvár.
Magdi néni

#94 Köszönet

2011-06-01 09:48

• "Ama nemes harcot megharcoltam, futásomat elvégeztem,a hitet megtartottam." (Pál II. levele Timoteushoz)
KÖSZÖNET MINDENKINEK, aki aláírással, szóval, tettel, üzenettel, bátorító tekintettel, segítette ügyünket. Külön köszönet Szfvár.-nak is, mert miközben újragondolta terveit, alkalmat adott annak bizonyítására, hogy képesek vagyunk nem mások ellen, hanem magunkért összefogva kiállni úgy, amiről egy szülő így szólt "semmi nem bizonyítja jobban a kollégiumi nevelőmunka színvonalát, mint a lányok viselkedése a tiltakozások alatt" Magdi néni
Gyuri48

#95

2011-07-24 14:12

Támogatom,hogy mentsük meg. Azonban más is veszélyben van. Az emberek sorsa élete
http://www.peticiok.com/felhivas_az_orszaggyleshez_hogy_a_sarkalatos_torvenyeket_a_haza
Még mindig aktuális, pedig 2010.decemberi petíció, ami mellett nagyon sokan elmentek:
http://www.peticiok.com/mit_kivan_a_magyar_nemzet_koveteljuk_a_sajto_szabadsagat

Vendég

#96

2013-11-13 13:29

Én is ott laktam,ráadásul akkor amikor elõször kitalálták ezt az õrületet,hogy bezárják. Fehèrváron talán a leginkább kihasznált kollègium,azt meg a vak is láthatja ,hogy az ott lakók is szeretik...

Vendég

#97

2015-07-19 05:46

Mert a Diákol jövőe is múlik rajta.

Vendég

#98 Re: c

2015-07-31 05:55