LOMBARD-ügyfelek sérült jogaiért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) LOMBARD-ügyfelek sérült jogaiért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#76 Jó hír az autóhiteleseknek: a bank nem viheti szó nélkül az autót

2015-07-08 09:34

Jó hír az autóhiteleseknek: a bank nem viheti szó nélkül az autót

 

A hitelügyekre szakosodott szegedi ügyvédnő, Bihari Krisztina indította perben gyakorlatilag darabokra szedték a Lombard Lising Zrt. devizahiteles üzletszabályzatát. A keddi ítélet iránymutató a bíróságok számára a hasonló ügyekben indított egyéni perekben is a lap szerint.

 

"A döntés legalább 600 ezer embert érint, de meggyőződésem, hogy minden devizahiteles perben jelentőséggel bír, hiszen a bankok kisebb nagyobb különbségekkel azonos üzletszabályzatokkal dolgoznak" - mondta az ügyvédnő. 

A Blikknek is eljuttatott bírósági dokumentumokból kiderült, hogy

a bankok nem küldhetnek behajtókat az adósok autójáért, és még adataikat sem adhatják ki. Kizárólag bírósági határozat alapján lehet az ügyfelek értékeit elvinni.

Az ítélet azt is kimondja, hogy a bankok a fix törlesztőrészletes szerződéseknél nem változtathatnak a havi összegeken.

"A rendkívüli árfolyam változások terhei nem változtathatják meg a havi törlesztőrészleteket a futamidő végéig. Akinek a bank a futamidő alatt emelt, annak ez az összeg visszajár" – magyarázta Bihari Krisztina, és utalt arra is, hogy az azonnali felmondásoknak is vége, hiszen a Kúria döntése szerint a 15 napos fizetési késedelem utáni szerződésbontás törvénytelen.


Vendég

#77

2015-07-08 17:57

Sajnos én is Lombard károsult vagyok nevemet címemet annak elenére adta ki adóságbehajtónak a cég , hogy tudta már be vann perelve a bíróságnál

Vendég

#78

2015-07-11 21:56

Mert a Lombard gusztustalanul elvette a pénzemet és az autót,és még mindig tartozom.Jó lenne ha ilyen és ehhez hasonló bankok,nem működnének országunkban.

Vendég

#79

2015-09-10 02:35

Azért írtam alá a petíciót, mert 7 évig fizettem a kocsim törlesztőrészletét, most még két évig kell fizetnem az árfolyam különbözetet.Mivel egy cégtől vettem át az autót áprilisban nem kaptam meg az elszámolást. Telefonon arról tájékoztattak, hogy nekem nem jár visszafizetés, mivel céges autót vettem át????

Vendég

#80

2015-11-07 08:23

Érintett vagyok! Lombard törvénysértő módon követel továbbra is árfolyamkülönbözetet,5 év letelte után sem hajlandó a törzskönyvet kiadni,

Vendég

#81

2015-11-07 15:26

Mert már elegem van a Lombard követeléséből én már ki fizetem felélyek amivel tartoztam sőt többet is így nem vagyok hajlandó tovább fizetni

Vendég

#82

2016-01-20 12:42

Csalók és abszolút nem tartják be a törvényeket.

Vendég

#83

2016-01-20 20:01

A szokásos sztori, késedelem, túl magas költségek, kamatok, gépjármű nem bírósági behajtása, értékének harmada áron való értékesítése, és ez után még másfélszer annyi követelés, mint a felvett hitel.

Vendég

#84

2016-05-04 13:53

Egy éve nem fizetem a lízing hitelt, mer már így is jócskán túlfizettem. Az utolsó lépése a banknak az okmányirodával összejátszva, kivonatta a kocsit a forgalomból! Szerintetek ez ellen mit tudok tenni!


Anonymous

#85

2016-05-04 14:09

Károsult vagyok! A bank meg nyugodtan játszik a kormány pedig semmit nem tesz ez ellen! A törvénynek ellen megy folyamatosan!
Én ezt teszem engem már régen megbírságolnának vagy megvonnák az engedélyt!