Együtt a Budai Campusért!

Együtt a Budai Campusért! / Közlemények / Tájékoztatás a Budapesti Corvinus Egyetem helyzetéről / Hozzászólások


Vendég

#26 Re:

2015-06-18 16:34

#24: -  

 Ez akkor volna igaz,  (független támogatók bevonásával szabadulni a kelepcéből) ha a kormány célja csak az anyagi tehertől való szabadulás lenne. Itt a független értelmiség kinevelésének megakadályozása is szempont. Elég visszaemlékezni arra, hogy mi történt nem is olyan régen azokkal a civil szervezetekkel, akik a kormány kritikusaiként fogalmaztak meg véleményeket a közügyekkel kapcsolatban.


Vendég

#27

2015-06-18 18:28

Köszönöm a tájékoztatást. Kitartás és sok sikert kívánok!

Vendég

#28

2015-06-18 20:49

Tisztelt Szervezők!

Nem teljesen világos, hogy mi a legfőbb céljuk? A Corvinus egyben tartása, vagy a kertészeti kar helyének, területének, legfőképpen az arborétumának a megőrzése az eredtei helyén? 

Biztos vagyok benne, hogy miközben mind a kettő fontos,  a tiltakozók egy része inkább az egyben tartás miatt aggódik, míg mások amiatt, hogy a régi helyén maradjon a kertészeti egyetemi kar.  Számomra sem világos, hogy a tárgyalások végeredményben, és konkrétan miről folynak.


Vendég

#29

2015-06-18 21:23

Köszönöm szépen a tájékoztatást!
Remélem nem lesz hiábavaló munkátok, amihez támogatásom bírjátok!
Üdvözlettel egy "külső" támogatótok: Dér Imre

Vendég

#30

2015-06-19 03:57

köszönöm a megkeresésüket. olvasván a többi hozzászólót, sajnos én is szkeptikus vagyok. ebben az országban az "erősebb kutya" elve van érvényben.remélem, ennek ellenére a corvinus győzni fog. sok sikert és további kemény kiállást kívánok!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2015-06-19 10:06



Vendég

#32

2015-06-19 14:11

Paulik Erika

Vendég

#33

2015-06-19 16:30

Köszönöm szépen! Várom a továbbiakat! Minden jót Nektek!

Vendég

#34

2015-07-31 15:21

Köszönöm a értesítés.

Vendég

#35

2015-07-31 16:53

Kézművesként családilag részt vettünk már az első kertészeti vásáron és azóta is folyamatosan részt veszünk a rendezvényeken. Megdöbbentő, hogy értelmetlenül szét akarják verni az egyik legrégebb óta működő felsőoktatási intézményt. Most komolyan, mindenféle indokkal el akarják tüntetni az Egyetemet, hogy a helyén milliárdos beruházással lakópark épüljön?

Vendég

#36

2015-07-31 18:03

Az a baj a Corvinus-szal, hogy túl nagy és a hat kar nem alkot szerves egységet. Elszomorít, hogy a nem érintettnek vélt pesti oldal csendben maradt, noha ők is fontos részei az egyetemnek. Miért???  Valami oka biztosan van. Pedig középtávon ők is veszélyeztetettek, ha ez a felsőoktatási koncepció marad.

Örömmel olvastam volna Rektor úr véleményét is, még a kormány végleges döntése előtt!

 


Vendég

#37

2015-07-31 20:14

Hiszem hogy egy ilyen patinás, sikeres,,,, botanikai, esztétikai, kertészet-tudományi centrum nem lehet egy  megfontolatlan fiskális döntés martaléka. Őrizzük meg, felesszük a tudomány azoktatás élvonalába és  óriási sikereket hoz az egész nemzetnek.TI akik ott vagytok küzdjetek az utolsó leheletig hittel, felelősséggel a tudomány a szakma,

 a campus  életéért T  MI SEGÍTÜNK !  Rada Gyula


Vendég

#38

2015-07-31 22:16

Köszönöm a korrekt tájékoztatást! Nagyon aggódom az oktatás jövőjéért! Ez a sok összevonás és megszüntetés, új kialakítások kezdeményezése, mind-mind valaminek az elfedésére szolgál. Azok a tudós emberek, akiknek a feladata az oktatás és a szakember képzés lenne, most látszólagos feladatokra vannak korlátozva. Ez nagyon helytelen. Most megérdemelt szabadságukat kellene tölteniük, hogy az elkövetkezendő tanévben az oktatásra tudjanak koncentrálni. Ehelyett mindenféle ütemterveken kell, hogy a fejüket törjék. Nem ez a feladatuk, hanem a fiatalok képzése. Nem szabad engedni, hogy egyre mélyebbre süllyedjen az oktatás színvonala, és pénzügyi megfontolásokból, álságos takarékoskodást mímelve összefonásokat hajtsanak végre. Régen tudta mindenki,hogy melyik egyetem, milyen képzést folytat. Most nem lehet tudni, hogy az összevisszaságból ki, milyen diplomával kerül ki az életbe. De az sem tiszta, hogy a diplomájával milyen munkahelyet fog kapni.

Vendég

#39

2015-08-01 11:16

Most (08.01. 13,00-kor) közölték a hírekben, hogy Palkovics L. szerint minden hallgató befejezheti megkezdett tanulmányait az átszervezés után kijelölt új intézményben. Alea iacta est. Más megfogalmazással: széllel szemben nem lehet... A tárgyalás immár kevés! Tüntetni kell, mint az internet-adó ellen történt.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2015-08-04 06:05



Vendég

#41

2015-08-04 20:58

A Budapesti Corvinus Egyetem értéket teremt. Megszüntetése felmérhetetlen károkat okozna. Becsüljük meg amink van, és segítük az ország fejlődését!
Prof. Dr. Blázovics Anna


Vendég

#42

2015-08-30 21:33

Szilágyi Réka
Parádé

#43

2015-08-31 14:39

Tisztelt HÖK Vetőség , Tagok!

Önökön most sok múlhat:

képesek lesznek- e megszervezni az összes budapesti egyetem, illetve egyetemista utcára hívását, vagy sem. Meglátásom szerint ugyanis sikerük, ezen fog múlni. 

Ma az Önök egyeteme, holnap egy másik. Pl. az ELTE is értékes ingatlanokkal rendelkezik, a Szerb utcában, de az sem lepne meg, ha a Pesti Barnabás utcai ingatlanegyüttesből is szálloda lenne..

Lehet bármilyen jó szakmai anyag, nem számít. Részben azért, mert az elbírálói nem szakemberek, de ennél is fontosabb: egytől- egyig végrehajtó emberek. (Van az a pénz....) Láthattuk: erőből politizálnak, mi több: hazudoznak. Lsd: " levél ügy". Nem utolsó sorban  mit lehet várni egy olyan államtitkártól, aki 6 éve még a politika közelében sem volt, aki tagja az Értékadó (/m/Értékadó-sic!) Nők Szövetségének, - csak így,szerényen. 

Szó sincs szakmaiságról, itt a főszerep Mammoné.

Kíváncsian várom, ki tudnak- e lépni a komfort zónájukból, és szembefordulni a széllel?

Sok sikert!

+ 1 tüntető, akire bizton számíthatnak

Nem petíciókat kell aláírni kényelmes fotelekből, -fél pillanat alatt,-  hanem MEG KELL MOZDULNI!

MOST.

A GyEREKEINKÉRT, A JÖVŐNKÉRT!

 


Vendég

#44

2015-09-01 10:56

Tanulmányi időben diákköri dolgozatot írtam a magyar kertészeti oktatás (felsőfokú) történetéről. Felemelő érzés volt, hogy a magyarok milyen vIlágra szóló eredményt tudtak felmutatni ezen a téren (is!). Most úgy tűnik, hogy ezt sikerül szétverni!Korom miatt meg a távolság miatt én már nem tudok a tüntetésen résztvenni, de lélekben ott leszek és kívánom, hogy sokan legyetek akik kiálltok az Egyetem fennmaradása mellett. KERTÉSZETI EGYETEMET A BUDAI, EREDETI HELYSZÍNEN!


Vendég

#45

2015-09-08 07:59

Egyetértünk
Kondorosi Judit és tsai