A Váci Madách Imre Gimnázium tantestületének állásfoglalása


Vendég

#326 Re: Re: váci tiltakozás

2015-03-13 14:22

#313: Barvaz - Re: váci tiltakozás 

Na de miért is nem, ha estleg valakik szervezetten (ingyen kaja, ingyn utazás) szeretnének menni? Az érintettek megkérdezése nélkül döntöttek a saját politikai szímpátiájuk alapján, azt hazudva, hogy mindezt az érintettek érdekében tették. Nem ez a diktatúra?


Vendég

#327 Re: Re:

2015-03-13 14:24

#312: Ria - Re:  

 Forrás?


Vendég

#328 Re: Re:

2015-03-13 14:46

#312: Ria - Re:  

Ha ez így lett volna, akkor valószínűleg udvarias válaszlevélben megköszönték volna a meghívást és tájékoztatták volna a meghívót, hogy senki nem akar menni. Akkor nem írnak politikai színezetről, meg hogy ők nem hajlandók megszervezni. Nem is hozzák nyilvánosságra a válaszlevelüket.

Klári

#329

2015-03-13 15:28

Igazi lámpások vagytok, példát mutattok szakmai becsületből. Nyugdíjas kollégaként szeretettel gratulálok ehhez.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2015-03-13 15:29


é

#331

2015-03-13 16:55

index.hu:

 

"Már 263 iskola jelezte, hogy nem kérnek az állami ünnepségből"

Örülök, hogy sikerült ezt elérni. Egy fecske mégis csinál nyarat. :)


Vendég

#332 Re: Felhívás az iskolai vezetés részére

2015-03-13 17:43

#98: Jövő Generációja Egyesület - Felhívás az iskolai vezetés részére 

Borzasztoan felhaboritott ez a hozzaszolas.

Kulonosen az a pont szegyenletes, hogy az iskola diakjai ne nyerjenek felvetelt egy felsooktatasi intezmenybe sem, mert a politikai meggyozodes alapjan torteno diszkriminaciora a felsooktatasban resztvevok kozott nem volt pelda a kommunista diktatura ota Magyarorszagon.

Szerintem az politikai meggyozodestol fuggetlenul egyetlen magyar embernek sem lehet celja, hogy ismet diktatura legyen Magyarorszagon.

Ugy velem, hogy az emberi let egyik alapja a szemelyes velemeny szabadsaga, igy nem hiszek abban sem, hogy szabad a mas velemenyen levo embereket elnyomni, esetleg hatranyosan megkulonboztetni. De abban hiszek, hogy igenis kuzdeni kell ezert a szabadsagert, es bizony harcosan kikelek minden olyan megnyilvanulas ellen, ami az embereknek ezt a szabadsagat elveszi. Az Onok neveben megfogalmazott hozzaszolas emiatt a szememben elfogadhatatlan es nem melto egyetlen magat komolynak tarto szervezethez sem...

Deathstar

#333

2015-03-13 18:06

Kedves Tanáraim!

Örömmel értesültem a hírről, miszerint nem hajlandóak behódolni egy ilyen diktatórikus kormányzásra törekvő bandának. Az öt év alatt is büszkén jelentettem ki hogy madáchos vagyok, de most talán még büszkébben! Sok sikert és kitartást kívánok az Alma Materemnek! ;)

.. s még mindig: "Mert jó madáchosnak lenni!" <3

 

szerk.: Egyébként meg nem teljesen értem a tisztelt váci polgármester úr lázadozását: Neki meg kellene köszönnie, hogy -tudomásom szerint- 2 fiát is a madáchos tantestület tanította...:)

fuck off egres béla

#334 Re: NYILATKOZAT!

2015-03-13 18:24

#293: Egres Béla- JGE - NYILATKOZAT! 

 neked a kurva anyádat.


Vendég

#335

2015-03-13 18:39

Teljes mértékben egyet értek az iskola Tantestületével! Március 15 a szabadságért vívott harc ünnepe, és nem az azt felhasználó politikai hatalomé! Szégyen, hogy saját érdekeik miatt még a gyerekeket is felhasználnák. Gratulálok a pedagógusoknak. A többi iskola pedig aki belement a játékba szégyellje magát mert Babits szerint is "vétkesek közt cinkos aki néma".
Zityi2

#336 Re:

2015-03-13 18:45

#76: -  

 Megemlékezni mindenkinek szive-joga. Feltehetően Vácott is tartanak megemlékezést, ahol a diákok is jelen lehetnek, ha erre igényük van. Nem csak Budapesten lehet méltón megemlékezni március 15-én. A civil szervezetek fenyegető levelét, melyet a Váci Gimnáziumnak írtak, egyenesen felháborítónak tartom.

 


Vendég

#337

2015-03-13 18:58

A váci polgármester megfenyegette a gimnázium vezetoit, akik nem adják diákjaikat az állami ünnepségre


Vendég

#338

2015-03-13 19:00

A petíciót nem azért írtam alá, mintha nem tisztelném március 15-ét. Sőt, éppen ellenkezőleg! De március 15. a szabadságról szól. Arról a szabadságról, amellyel sem a Klik, sem ez a kormány még köszönő viszonyban sincs.

Vendég

#339

2015-03-13 19:01

hogy mik vannak ennek a fordos-nek mar teljesen elment az esze (alkoholistaknal ez amugy boritekolhato)

"Úgy tudjuk, a beszélgetés nagyon kellemetlen hangnemben zajlott, a polgármester lényegében egyértelmuvé tette, hogy kirúgná az iskola vezetoit, ha módjában állna. De nem áll módjában, a váci önkormányzat szakmai, pedagógiai értelemben nincs kapcsolatban az iskolával,
csak az épület fenntartója, az önkormányzat által létrehozott gazdasági társaságon keresztül.

A Kettos Mérce szerint Fördos azt is belengette, hogy többet be nem teszi a lábát az intézménybe, ami azért is érdekes, mert ha tartja a szavát, akkor idén végzos fia ballagására sem fog elmenni.

:("

Vendég

#340 Re: Felhívás az iskolai vezetés részére

2015-03-13 19:05

#98: Jövő Generációja Egyesület - Felhívás az iskolai vezetés részére 

 Az ember nem tudja (lásd a szakállas székely viccet), hogy ez most komoly, vagy tréfa.

Én a tréfa felé hajlok.

Mindenesetre elég szomorú, amikor valaki úgy magyarkodik, és mást úgy hazaárulóz le, hogy minimum 10 helyesírási hibát vét a pársoros fogalmazványában. Az meg már szót sem érdemel, hogy az illető olvasni sem tud, mert olyat tulajdonít a gimnázium vezetésének, amit a gimnázium le sem írt...

Jézusom, mennyi buta ember van!

 
 
 
Vajda Szilárd

#341 kiegészítés a 338. sz. hozzászóláshoz

2015-03-13 19:07

A 338. sz. hozzászólás írója vagyok. Megdöbbenve tapasztaltam, hogy a nevem nem jelent meg. Azt hittem, hogy ez automatikus. Természetesen vállalom. Vajda Szilárd vagyok, Vasváron élek, és a vasvári, valamint a körmendi zeneiskolákban tanítok.


Vendég

#342 Re: kiegészítés a 338. sz. hozzászóláshoz

2015-03-13 19:18

#341: Vajda Szilárd - kiegészítés a 338. sz. hozzászóláshoz 

 

UPDATE Vajda Szilárd vagyok, Vasváron élek, és a vasvári, valamint a körmendi zeneiskolákban tanítottam.
Klári

#343 Re: váci tiltakozás

2015-03-13 19:46

#306: bilivihar - váci tiltakozás 

A gimnázium tantestületének állásfoglalása abszolút korrekt. Az oktatási intézményekben tilos politikai tevékenységet folytatni, márpedig Orbán beszédének meghallgatására szervezetten, azaz iskolai keretek között gyerekeket vinni ezt jelentené. Nincs kétségem, hogy ez a tantestület más politikai színezetű kormány rendezvényére sem mozgósítaná a diákjait. Afelől sincs kétségem, hogy iskolai ünnepségen méltó módon megemlékeznek l848 hőseiről. Hogy hol van a diákok véleménye? Tisztelet a tanári karnak, hogy nem bújtak a diákok mögé, hanem tudták, mi a dolguk, és maguk vállalták a meghívás elutasításával járó felelősséget. Egyébként így járt el a "meghívott" iskolák túlnyomó többsége is!

Az iskolák "meghívása" a központi ünnepségre - sajnos - a kormány szakmai inkompetenciáját jelzi, csakúgy, mint pl. az útdíj vagy az EKÁER hevenyészett módon előkészített bevezetése, vagy az egyházügyi törvény, amely miatt most tízmilliárdokra rúgó kárpótlásokra kell költeni az adóforintjainkat. A szaktárcának egyszerűen tudni kellett volna, hogy pedagógusokat politikai tevékenység végzésére a diákok közt nem lehet befogni.

Egyébként pedig egyik iskola sem tiltotta meg, hogy aki akar, az családi szervezésben elmenjen a miniszterelnököt meghallgatni.

Ria

#344 Re: Re: Re:

2015-03-13 20:00

#327: - Re: Re:  

Itt az udvarias visszautasitás, ennél udvariasabb nem is lehet.

 „Tantestületünk pedagógusai nem támogatják és nem is szervezik meg a diákok politikai színezetű rendezvényeken való részvételét, elfogadhatatlannak tartják, hogy ezt a diákok számára bárki is kötelezővé tegye, és az adatvédelmi törvényekkel ellentétesnek vélik annak kérését, hogy az esetleges résztvevők, vagyis a diákok adatait továbbküldjék a szervezőknek.″

A Madách gimnázium példáját azóta egyébként már legalább  263 másik iskola követte, nyugi.


Vendég

#345 Re: Felhívás az iskolai vezetés részére

2015-03-13 20:18

#98: Jövő Generációja Egyesület - Felhívás az iskolai vezetés részére 

Nagyon sürgősen keressenek fel orvost! Soraik olvasása után sajnos csak ennyi fér ki belőlem. Sajnálatra méltó beteg emberek... 

NemHiszemElHogyIlyenVan

#347 Re: Felhívás az iskolai vezetés részére

2015-03-13 23:00

#98: Jövő Generációja Egyesület - Felhívás az iskolai vezetés részére 

 Veletek kellene inkább elbánni, akik bosszút lihegtek mindenki ellen, akinek még van gerince! Még hogy ti hazaárulóztok? Szégyellem, hogy ilyen emberek a honfitársaim! Húzzatok el az összes gittegyletetekkel!


Vendég

#348 Demokratikusan választott?

2015-03-13 23:29

#102: - Re: Re:  

 Milyen demokrácia az ahol a választópolgárok 55%-a a rezsim távozására voksol, de a 2/3-os többségével visszaélő fidesz a választási rendszer önkényes módosításának köszönhetően mégis 2/3-os parlamenti képviselethez jut? A szavazatok 44,8%-ával kap 66,8%-ot! Nem kell matekzseninek lenned, hogy belásd ennek az abszurditását. Megválaszolva a saját kérdésemet ez pontosan olyan demokratikus, amilyen kb. a Német Demokratikus Köztársaság volt. És kikérem magamnak, hogy ez az elmeháborodott minidiktátor illiberális "demokráciát" építsen nekünk! Édes anyucikájának építsen Felcsút végén a pöcegödörben! A gyerekeinktől pedig tartsa magát távol ez a macskajancsi és a talpnyaló bandája.

zoktolk

#349 Re: Re: Re:

2015-03-13 23:38

#102: - Re: Re:  

Az lehet, hogy demokratikusan, de korentsem demokratikus módszerekkel és főként nem nagy többséggel választották meg Orbánt újra. Csak és kizárólag az átírt választási törvénynek köszönhető a nagy többsége.

Mindenkinek jogában áll részt venni bármilyen megemlékezésen. Azonban, attól a perctől kezdve, hogy tanári felügyelettel kell utazniuk a diákoknak, az már hivatalos ügy. Családdal hajrá, ha éppen erre vágynak. 

Nekem volt "szerencsém" ezt 7 éven keresztül minden évben végigharcolni Kaposváron, ahol ez már régi hagyomány. Kivezényelték az iskolák összes helyi diákját és tanáraikat - a nem kötelező, de ha nem mész, akkor fegyelmit kapsz, de nem túlóra - ünnepségre. Most csak azt látjuk, mint annak idején november 7 volt. Ünnepelt a magyar szorgosan. De nem jókedvében.

A jelenlegi politikusoknak ki kellene vonulniuk ezekről a nemzeti megemlékezésekről, ezzel is elősegíteni, hogy az ország kicsit össze tudjon fogni. Rengeteg tehetséges ember van Magyarországon, akik meg tudnák oldani, hogy ne arról szóljon egyik ünnepünk se, hogy ki melyik pártnak az ünnepségére megy ki. A politikusok meg álljanak be a nézők közé és tegyenek úgy, mintha oda tartoznának. Nem ártana nekik egy kis tapasztalat a "zemberek" között.


Vendég

#350

2015-03-13 23:41

A váci gimnázium követendő magatartása minden demokratikus érzelmű ember érdeke!!