Legyen Kötelező a nem tenyésztésre szánt kutya Ivartalanítása támogatással!

nicknév

#26 Re:

2015-02-12 14:21

#23: Lajosné -  

 ugyan ezt írtam én is, a 18-as bejegyzésben

Erik Trexler

A petíció szerzője

#27

2015-02-12 15:16

Kedves Nem egyetértők
itt van néhány példa, hogy nem baromság:
Rövid időn belül 424 aláírás jelenleg!
Fehérkereszt Állatvédő Ligától ezt a levelet kaptam csak egy sor belőle:Mi 100%-ban egyetértünk a kezdeményezésükkel, több mint 20 éve ezzel foglalkozunk.


Vendég

#28 Re:

2015-02-12 15:32

#5: prevenció -  

 2002-ben ivartalanították a kutyám, mindössze 10 hónaposan, és a displázia szűrést is elvégeszték. Most 13 és fél éves, és jelenleg kutya baja sincs. És mivel a kutya tartás felelősséggel jár, végig kéne gondolni embereknek, hogy a kaján kívűl az orvosi költségeket is ki tudja-e fizetni. Arról pedig még álmodni sem merünk, hogy minden gazda legalább egy turnust jár kutyájával kutya iskolába is, ahol megtanulnák legalább az alapokat.

nicknév

#29

2015-02-12 15:33

Ez az egész a tenyésztők malmára hajtja a vizet. Gondolom a kitalálónak is van érdekeltsége tenyésztésben. Aki ennyire prüszköl a keverék kutyáktól, az nem állatbarát, úgyhogy ne is állítsa magát annak, mintha az állatok védelmében nyüzsögne. Éljen a beltenyészet, pusztuljanak a keverékek??? A legnagyobb baj, hogy még mindig vannak olyanok, akik vásárolják az állatokat. 

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2015-02-12 16:02


Erik Trexler

A petíció szerzője

#31

2015-02-12 16:06

 Akkor 429-ember nem az meg a Fehérkereszt Állatvédő Liga, Országos Állatvédőrség Alapítvány
és még sokan mások se. Igaz?


Vendég

#32

2015-02-12 20:36

Szerintem meg a magukat Istennek képzelő idióta barmokat kéne ivartalanítani.... megáll az eszem az ilyen unatkozó nem normális emberektől. Kreativításból ötös....mit kéne csinálni?? Hhmmm ...Ivartalanítsuk a kutyákat. Miért nem a macskákat? Vagy csúzlizzuk a galambokat... jjjaa hogy nekünk mindent lehet, mert a táplálkozási lánc csúcsán állunk??? Mindenre lehet ideológiát találni, hogy miért jó, miért rossz...

A 16-os hozzászólót megnézném ahogy elsőnek jelentkezne egy műtétre falkaparás helyett. 

Agyhalottak

Kriszta

#33 Re:

2015-02-12 21:10

#5: prevenció -  

 Megkérdezhetem, hogy ezek az információk honnan vannak?

"a legújabb kutatások szerint az 1 éves kor alatt ivartalanított kutyáknál számos rákos és egyéb megbetegedés jóval magasabb százalékban fordul elő felőttkorban. az ivartalanítás némely esetben nem javít, hanem ront az egyed helyzetén. "

Konkrét forrás, szakirodalom érdekelne. Köszönöm szépen!

Kriszta


Vendég

#34

2015-02-12 21:44

Belátható időn belül javulna a kóbor populáció aránya és igy a menhelyek helyzete is jobbá válhat...
nicknév

#35 Re:

2015-02-12 22:53

#34: -  

 Ó persze. a szaporítók és tenyésztők meg nyomatják az utánpótlást, milyen jó élősködni az állatokból munka helyett. Lényeg hogy tűnjenek el a korcsok. 


Vendég

#36

2015-02-13 09:45

Cicákra is vonatkozzon!!

Vendég

#37

2015-02-13 18:24

AMI KÖLTSÉGET VÁLLALJON ÁT A Vidékfejlesztési Minisztérium, mint ahogy ígérték! Ne csak a mangalica-potyakajánál jeleskedjenek, meg a szegény SZABOLCSIAK-UNIKUM-SZILVA PÁLINKÁJÁNÁL!

Vendég

#38

2015-02-14 18:55

köszönöm.
Lajosné

#39 Re:

2015-02-14 19:01

#24: -  

 Bocsánat, sem bántani sem kötözködni nem akarok, csak mondom, a te kutyusaid meg tüzelnek... ha ivartalaníthatnád őket, akkor nem tüzelnének, és akkor nem vonzanák a kan kutyust... nekem nincs kutyám, sajnos, de a kan kutyusok gazdái meg mondhatnák azt, hogy a tüzelő szuka a te  "hülyeséged". :)  (Csak azért használtam ezt a szót, mert Te is ezt használtad. :) Én nem gondolom, hogy a tüzelő szuka vagy az erre gerjedő kan bárkinek a hibája, mindkettő természetes dolog, de mindkettő ellen lehet tenni. :) ) Remélem nem bántottalak meg, csak azért írtam le, hogy kétféle nézőpont is lehet... :) 

Az azonban biztos, hogy jó lenne a támogatás, ezzel hihetetlenül sokat tehetne az állam a kóborkérdésben!!!! Megszűnhetnének a gyepik, az oda jutó pénz mehetne állatmenhelyeknek, otthonoknak, ahol hozzáértéssel és emberséggel bánnak az állatokkal!

Gabi

#40 Re:

2015-02-15 19:12

#18: nicknév -  

 A petíciót olyan valaki találta ki, akinek nagyon elege van a szaporítók aljasságaiból, abból, ahogy tönkreteszik a szerencsétlen kutyákat a pincékben, garázsokban pici ketrecekbe zárva életük végéig - orvosi ellátás nélkül, csontsovány zombikká fogyasztva őket! 

nicknév

#41 Re: Re:

2015-02-16 11:52

#40: Gabi - Re:  

 ha azért találta volna ki mert a szaporítókból van elege, akkor nem a keverék kutykat akarná eltűntetni, hanem pont a fajtákat. a szaporítók nem keverékeket tenyésztenek hanem fajtákat. Azokat meg úgy lehetne megakadályozni, ha nem lenne az a sok ember, aki CSAK FAJTA kutyát akar VENNI. A  megoldás az lenne, ha beszüntetnék a tenyésztést, és csak menhelyről lehetne hozni állatot. Csakhátugye a petíció kitalálójának mégsem az a célja, hogy a menhelyen fogyjanak az állatok, hanem az, hogy csak fajta kutyák szaporodjanak, ami ugye az állatkereskedelemnek hozná a hasznot. 


Vendég

#42 human

2015-03-23 11:15

állatok, akiknek legjobb barátja a kutya, az emberiség szégyene vagytok ,

ekkora arroganciát pusztuljon amit nem mi akarunk ?

a faj érdeke a genetikai keveredés és koorekció ,pl a diszpláziát direkt kérték tőlünk ?

békén hagyni az álatokat , itt kezdődik az emberség

kutyabarát

#43

2015-04-09 18:28

Szerintem inkább azt kellene ivartalanítani,aki ezt a petíciót kitalálta! Én tudok vigyázni a kutyámra,más miért nem tud?


Vendég

#44

2015-04-10 08:53

A macskákra is érvényes!

Vendég

#45

2015-04-11 07:30

Elsődlegesnek kell lennie a felelős állat tartásra vonatkozó oktatás már az óvodákban. Enélkül nem fog változni az itthoni szemlélet.
Mya 63

#46

2015-04-11 08:03

A macskákat is ivartalanítva adják már a tenyésztők vagy ivartalanítási kötelezettséggel ebből kifolyólag nem lehet szaporítani. A kutyákat is így kéne árulni akkor nem lenne ennyi kóbór állat. Az hogy nincsenek chippelve vagy a chippelt sincs regisztrálva az mind az orvosok és önkormányzatok hibája. Amikor veszetség elleni oltás van ami kötelező akkor lehetne chippelni nem horror árért és mindjárt regisztrálni is. Erre is jó lenne odafigyelni!!

Tasa

#47 gyakorlatban...

2015-04-12 06:57

Az alapgondolattal teljesen egyetértek, de szeretném megkérdezni, a gyakorlatban ezt hogyan szeretnék megvalósítani? Hogyan, ki fogja országosan ellenőrizni, hogy a szaporításra szánt almokat ellenőrizze (a porták hátsó sufniját napi szinten ki fogja országosan végigjárni), majd kötelezze az ivartalanításra és ellenőrizze... de ha már az első kérdésre kapok ténylegesen megvalósítható választ, akkor a többi már csak "részletkérdés" lesz...

 

 


Vendég

#48

2015-04-12 14:53

Hat kutyám van és ebből öt mentett! Minden kutyánk ivartalanított! Felelős kutya gazdikent fontosnak tartom, hogy ne jaruljak hozzá a nem kívánt almokhoz semmilyen formában!

Vendég

#49

2015-04-12 19:05

Mert maximálisan egyet értek a petícióban leírtakkal.

Vendég

#50 Re: Tárgy

2015-04-12 21:25