Kitörés a bankok karmaiból

Kitörés a bankok karmaiból / Közlemények / Országos felhívás: 256 Ft/CHF és 309 Ft/Euro NEM! Piaci árfolyam SOHA! / Hozzászólások


Vendég

#1

2014-11-22 01:38

Tapasztalatból mondom, hogy azzal a kis tüntetgetéssel, amit néhány száz (néha csak néhány tíz!) érdekvédő itt-ott figyelemfelkeltéssel csinál, semmit nem oldanak meg!
Az idegenszívű helytartóink, ha éppen nem bratyiznak, akkor parancsot teljesítenek.
Nagy ívbe lesz*rják a köznépet. Még az is tisztességesebb lett volna az Olstein-Orsós brancs részéről, ha a hitelfelvételi árfolyam szerinti átszámítási árt kivonják a nov. 7-i árfolyam szerinti átszámítási árból és a különbséget megfelezik.
A kormány 9 milliárd (azaz nov. 7-i 309 Ft-os árfolyamon számítva 2781 milliárd forintnyi) eurót ad a bankoknak, állítólag a devizahitelesek megsegítésére.
Szerintem ez az összeg nem más, mint a bankok bújtatott konszolidálása, mert alig egy-két millárdjuk bánja csak a forintra történő átszámítást, a többi az extraprofitjukat gyarapítja.
Ráadásul ilyen magas árfolyamon történő átszámításnál a közvetlenül érintett 1 milliónyi devizahiteles sem kap szinte egy fityinget sem. Nem az lett volna az Orbány-kurmány részéről a jobb megoldás, ha a 2781 milliárd forintot inkább a divizahitelesek konszolídálására használja fel, hogy helyzetbe hozza a devizahiteleseket?
Például, ha a 2781 milliárdot egységesen felosztja az 1 millió devizahiteles között, minden
devizahiteles kaphatott volna 2 millió 781 ezer forintot. Ha nem egységesen, akkor ki-ki az eddigi uzsorás kifosztásának figyelembevétele szerint.
A bankoknál az eddigi lenyúlások akkor is megmaradhattak volna.
Úgy látszik, itt már csak az ország működését megbénító, országos kiterjedésű autósblokád segíthetne...
Üdv: B.Kiss-Tóth László.

Vendég

#2

2014-11-22 02:31

Egészségi állapotom miatt sajnos nem tudok résztvenni. Gondolatban veletek vagyok!
Kata
kenguru

#3

2014-11-22 07:18

 Az istenre kérlek benneteket, lássatok át a szitán! A pénzhatalom angol nyelvű média csahosa már dolgozza meg a világ közvéleményét, hirdetik, hogy Mo. a következő Ukrajna! Bármilyen megmozdulásra rá fognak telepedni! Ez forgatókönyv szerint zajlik! Régóta beépített, külföldi tulajdonban (vajon melyik ország?) lévő inkal security-k veszik majd azonnal a kezükbe az irányítást itteni liberális elvtársaikkal! Mi csak ahhoz kellünk, hogy a megmozdulásunkat szabadságharcnak beállítva a gyarmatosításunkat teljesen befejezzék! A kormányt is ők mozgatják! Az én véleményem az, forintosítsa csak minél magasabb árfolyamon a kormány a hiteleket, annál jobb, annál többünknek nyílik ki a szeme. Bírósághoz kell fordulni tömegesen a szerződés érvénytelenségére hivatkozva (létre nem jött , ill. semmis szerződés) Én már másfél éve nem fizetek. Tavaly írtam egy levelet a közjegyzőmnek, amiben leírtam, a Kjtv. mely §-ait sértette meg, amikor a kölcsönszerződésemet közokiratba foglalta. Ezért az nem közokirat, tehát nem záradékolható. Megírtam neki, mely törvényhelyek alapján létre nem jött, és melyek alapján semmis a szerződésem (többszörösen létre nem jött és többszörösen semmis!) Kilátásba helyeztem, hogy ezért a potom 80 ezer forintos munkadíját bírósági üton kamatostul fogom visszakérni! (A levelet éppen a jogügyletet követő 5. éven belül írtam, tehát ezzel megszakítva a jogvesztő 5 éves elévülési időt!) A közjegyzőm bepánikolt és azonnal megbízott egy ügyvédet, aki írt nekem egy blabla levelet, hogy a fejtegetésem a többszörös érvénytelenségről "legalábbis" kétséges...Mindenesetre a júniusban a bank által felmondott jelzálogszerződésemet a közjegyző még nem záradékolta... Egyébként a Vht. 23.§ C. alapján szerintem egyetlen mo-i közjegyzői okirat sem záradékolható! Én szándékosan hagytam, hogy a bank felmondja a szerződésemet, így azt már O.V. maga sem tudja érvényessé nyilvánítani. Ha a közjegyző mégis záradékolna, felszólítom a záradék saját hatáskörben való törlésére, he ezt nem teszi meg, végzést kell hozzon róla, ami 10 ezer forintért bíróságon megtámadható. OK: ha ezt megnyerjük, attól még követelhet a bank, de akkor a bizonyítási teher visszafordul a helyes irányba, és a perilletéket is neki kell letegye. Ptk, és Hpt szerint nyerő helyzetben vagyunk, ha meglebegtetjkl a számviteli tv. bankok általi megsértésének vádlával, egy jogállami ügyéssz büntetőpert is kreálhat...A mi feladatunk az lenne, hogy ezeket az ismereteket terjesszük, fogjuk meg egymás kezét és segítsünk a jogban járatlanoknak is! Valamilyen nemzeti hálózatot kellene létrehozni politikamentesen. A Fidesz nagyjából azt teszi, amit a pénzhatalom diktál, a forintosítást a Jobbik is megszavazta.... Ámbár lehet, hogy ez nem is rossz taktika a pénzhatalom felé, de csak és amennyiben az emberek ezt átlátják és a bíróságokra mennek, nem pedig hülye statisztaként az utcára!!! Nagyon kérlek benneteket, józanul gondolkodjatok, mert nem lesz jó váge... Szívesen beállok civil segítőnek, bár nincs sok szabadidőm nekem se....

Józan kitartást kívánva: dr. Kilin Judith Andrea Győrújbarát_ Sydney

 


Vendég

#4

2014-11-22 08:08

Tisztelt Kartás Szervezők!Meg kell akadályozni, hogy a civilruhás megszálló idegen hadsereg rámásszon a tüntetésünkre! Feladatul kapják az idegen érdekeket kiszolgáló hatalmi berendezkedéstől,-a "kétharmadtól"-,hogy a mi tüntetésünket "csürhésítsék". Ne legyen kétségetek afelől, hogy a magyarellenes kormány ezt a gyilkos forintosítási törvényt a polgárháború kirobbantása céljából fogja meghozni!Régi vágyuk már, hogy ezt a birkatürelmű népet végképp kihozzák a sodrából... Ha meg mi nem indulunk be "kellőképpen", majd a "jólöltözött, szakállas, mobiltelefontvillogtató idegenek" megteszik helyettünk. Jegyezzétek meg: magyar ember nem tör-zúz a saját hazájában! A mi feladatunk nem az, hogy "feltegyük az "i"-re a pontot, hanem hogy az "i"-t odategyük a "gazság" elé!!! Adjon az Isten Szebb Jövőt! OTT LESZEK.

Vendég

#5

2014-11-22 13:03

EUTANÁZIA Talpra Magyar vagy véged! Az Orbán kormány átsegítené a deviza árfolyamához kötött forint hiteleseket(devizahiteleseket) a totális pusztulásba a forintosítás jelenlegi árfolyamával.

Vendég

#6

2014-11-22 13:31

Sajnos mi idős emberek vagyunk nehezen tudunk menni mert a mozgásba gátoltak vagyunk de ha testbe nem tudunk ott leni mi veletek vagyunk!!!!!!!

Vendég

#7

2014-11-22 16:58

lehetséges hogy megyek

Vendég

#8

2014-11-22 18:28

Az a baj hogy a mullkori tüntetésen se hangzott el a devizahiteles probléma !!! Csak a cionista Gyurcsány kormányváltó kővetői üvöltözték a sok szemérmetlen hazugságot!Nekünk nincs időnk új kormányra várni !Egyék meg amit főztek !És mi csak a devizahitelesekkel foglalkozzunk.A többit minden kormány elővette a 25 év alatt! Ez szégyen és gyalázat szegény Magyarság!!!

Vendég

#9

2014-11-22 19:29

Teljes mértékben egyetértek .Nem volt deviza csak forint akkor a nagytudású közgazdászok és a parlamenti ellenzék miért kussolnak vagy ŐK is érdekeltek ebben a mutyiban!!Ez az u.n. devizahitel hitelnek és kölcsönnek sem felel meg ezért csak a felvett forintösszeg jár vissza kamatok nélkül.A bankok pedig a befizetett összeg után kamatos kamatot fizetnek a pénzt felvevőknek.Büntető eljárás alá kell venni az u. n. hitelt adó bankvezetőket és 25 év alatt regnáló politikusokat és a mindenkori kormányhoz tartozó legfelsőbb vezetőket stb(elnézést ha valakiket ki hagytam) Én Miskolcon lakom és csak itt tudnék részt venni egy szervezett megmozduláson.Sajnos az a probléma hogy a hitelesek teljes közönyt mutatnak.Pedig rajtuk múlik sok minden,polgári engedetlenséggel (a fizetés megtagadásával térdre kell kényszeríteni a bankokat)Végre szeretnék egy DEMOKRATIKUS MAGYAR KÖZTÁRSASÁGBAN élni.Nem pedig egy hazaárulók által vezetett országban.Üdv Imre

szentkorona

#10 ne menj az utcára!

2014-11-22 19:54

Többet ésszel, mint erővel! Továbbra se menjen senki az utcára!!!
http://issuu.com/tempohirek/docs/felh__v__s_a_btk

Nincs semmiféle riadó, nyugodtan maradjon mindenki otthon, mert Fotelforradalom van meghirdetve. Orbán és Gyúrcsány megegyeztek hogy most Gyúrcsány viszi ki az embereket az utcára és Orbán vereti meg őket. Emlékezhettek még, hogy 2006-ban ez fordítva volt, de a népet azt mindig elveretik a hazaáruló rendőrökkel, sőt most a rendkívüli állapotot is bevezetnék hogy eltudják kerülni az elszámoltatást ezek a jó testvérek. Ha győzni akartok akkor arra kell hallgatni aki azt ajánlja hogy többet ésszel mint erővel.


Vendég

#11

2014-11-23 08:52

Becsaptak a bankok nem tájékoztattak arról,hogy ez befektetési hitel amiből a bankok profitáltak!Tisztességtelenűl jártak el,a tőke nem csökkent az évek alatt befizetett részletekböl,sőt a tőke a duplájára nőtt .Ez elfogadhatatlan ez csalás ezért kártérítés jár minden deviza hitelesnek!