Mentsük meg a Hármashatárhegyi repülőteret!


Vendég

#26

2014-08-11 17:30

A hármashatárhegyi repülőtér volt 60 évvel ezelőtt a játszóterem.Az egész gyermekkorom és ifjúkorom minden emléke oda köt.Rengeteget bámultuk a vitorlázó repülők csörlővel való levegőbe emelését.Szeretném újra látni,mert nagy élmény volt nap mint nap!

Vendég

#27

2014-08-11 19:36

Kérlek osszátok meg minél többen és aki egyetért,kérjük írja alá a petíciót.

Vendég

#28

2014-08-12 15:06

Hosszú évekig laktam a repülőtér mellett.Soha semmilyen problémát nem okoztak a vitorlázó gépek.A kirándulóktól sem vették el a területet.A mezőt, pedig a tavasztól őszig itt legelő birkanyáj tartotta rendben.Cserében rengeteg szegfűgomba és pöfeteg termett termett a réten.Már pár évvel ezelőtt is fájt a foga valakiknek a területre:szó volt vigalmi negyedről,sőt mint a Sziget fesztivál új helyszíne is felmerült, de a
akkor sikerült megakadályozni az elképzelést.Remélem most is így lesz !

Vendég

#29

2014-08-12 15:43

Hétvégén voltunk arrafelé sétálni. Lehangoló, hogy eltűnt az élet a rétről.

Vendég

#30

2014-08-12 15:45

Ezüstkoszorús vitorlázórepülő vagyok, és a szakszo vizsgát ezen a repülőtéren tettem le.
Nagyon szomorú, hogy a repülés is a politika szinterévé vált!
Kár lenne ezt a nagy múltú repülőteret felszámolni, és a kirándulók a repülési napokat kivéve, így is szabadon használhatták.

Vendég

#31

2014-08-12 19:10

Három gyerekemmel rendszeresen a reptéren sétáltunk, télen szánkóztunk. Később ott bringáztak, futottak. Szeretnénk, ha megmaradna.

Vendég

#32

2014-08-13 05:09

1976,-az első siklásaim itt történtek Rogallóval....a második szülőhelyem.

Vendég

#33

2014-08-13 05:17

ott is focipálya lesz?
Tanár
Vendég

#34 Hármashatárhegy - cseppben a tenger

2014-08-13 09:33

Gondozott, sokak által látogatott terület volt. Nem csak a repülők, hanem sétálók, kis gyermekesek kirándulók, futók, kutyások, stb., stb. látogatták. Sok gyermek focizott, sárkányt eregetett itt. Tehát nem néhányan, hanem ezrek használták. A terület használói békében éltek egymás mellett.
Amióta a repülők nem gondozzák, azóta senki sem törődik vele, gazos, elhanyagolt terület lett. Csak idő kérdése, hogy mikor kezdenek rá illegális módon sittet szemetet, törmeléket hordani. A terület tulajdonosa a Vagyonkezelő nem törődik a tulajdonnal (máshol sem).

Pipi

#35

2014-08-13 15:59

Még soha nem repültem, de ha repülnék, akkor egy sárkány, vagy egy vitorlással szeretnék, de ha így haladunk, akkor sehogyan nem fogok, mert ezek a neandervölgyiek mindent be akarnak építeni, csak hogy minél több legyen a zsebükben!

Ince

#36

2014-08-13 17:25

Mennyi fáradtság, munka, idegeskedés, verejték, küzdés ,hogy legyen.

Nekünk!!

Minden sportot végző és szerető ember örömére.

Én aki tisztelem mások erőfeszítéseit,  munkáját szomorúan hallom, olvasom, hogy ilyen megtörténhet

MINDEZT EGY TOLLVONÁSSAL LEÍRNÁK????

VALAKI MONDJA MEG! MIÉRT KÜZDJÖN AZ EMBER? Ideig, óráig?

 


Anonymous

#37

2014-08-13 17:37

68-ban bezárták 72-ben újranyitottuk, most sem fogják végleg bezárni!


Vendég

#38

2014-08-14 13:04

Itt nőttünk fel, itt kirándultunk, jártuk az erdőt, hátonfekve bámultuk a repülőket, szaladgáltak a kutyák. A városból is tömegével jártak ide a szabad levegőre vágyó emberek, gyerekekkel, állatokkal. Nem, nem, és NEM lehet ide semmiféle természetidegen dolgot építeni. Ne merészeljék!!!
etomcat

#39 A duma sok, a tett kevés!

2014-08-14 20:20

HHH nyomásgyakorlás érdekében a magyar sportrepülők országos közössége simán összeszedhetne 100-150 gépet, csinálni belőle egy eget elsötétítő köteléket és repülni vele a HHH felett egy légi flottatüntetést - amiről mindenkinek eszébe jutna, milyen lehetett 1944-ben, amikor a jenki "combat box" kötelékek húztak el Budapest felett. Merthogy a jövő katonai pilótái a mai sportrepülő fiatalok lennének!


Vendég

#40

2014-08-15 08:49

Gyerekkorom lényeges helyszíne! Ezért szívügyemnek és érdekemnek tekintem h ne zárják be. Minnél több ember firkantja alá annál jobban érzem magam! let's go heyho

Vendég

#41

2014-08-16 12:46

Egész életemet itt töltöttem a repülőtér mellett. Nem érzem, hogy bármikor zavart volna, sőt az ürgéket sem érdekelte a repülés. Arról nem is beszélve, hogy amióta nem repülnek, teljesen belepi a gaz az egész területet. Szeretném, ha visszaállítanának mindent az eredeti állapotba!

Vendég

#42

2014-08-17 12:06

Nem tudom miért van az, hogy ebben az országban a politika mindent megtesz, hogy ellehetetlenítse a sportrepülést. Budaörssel a rendszerváltás óta próbálkozik a Demján féle befektetői kör. A Tóvárosban úgy adták el az első lakásokat, hogy a reptérrel nem kell foglalkozni, mert úgyis megszűnik. Szerencsére ipari műemlék az egész repülőtér! Dunakeszin is folyamatosan keresztbe tesz az önkormányzat és a Malév megszűnése sem használt a klubnak. Most meg itt a Hármashatárhegy. Szeretnék vissza adni a kirándulóknak mi? Szerintem meg pár év és beépítik valami luxus lakóparknak. Ez ellen lehet aláírást gyűjteni, de a leghatékonyabb, ha soha többet nem szavazunk olyanra, akinek bármi köze van az ilyen einstandokhoz. A reptér ugyan nem stadion, de sport a repülés is. Rubik Ernő ugyan nem Puskás Ferenc, de Ő és a fia is Magyarország hírnevét öregbítik az általuk tervezett dolgokkal és Ők csak a legismertebb nevek. Rajtuk kívül még számtalan kiváló repülőmérnöke volt Magyarországnak. Nekik nem tartozunk semmivel? Ezen lehet elgondolkodni az egyre kevésbé Tisztelt Politikusoknak!

Vendég

#43

2014-08-18 10:22

Mint 48 éve a repülésben dolgozó felháboritónak tartom ezt az egész ügymenetet. Jó lenne ha a döntéshozók tanulmányoznák hogy müködik ez a dolog M.o-tol nyugatra ahol a polgármesterek anyagilag és eszmeileg a legmesszebbmenökig támogatnak sportreptereket és nem a területre fáj a foguk!!! Kérdem kell-e vajon ilyen pártokat kormányokat támogatni és voksolni rájuk? Ez valahol egy kultura szándékos tönkretétele egyben! Aki nem becsüli meg a multját és értékeit az hogyan néz a mába és jövöbe? Dunakeszi és a HHH bezárása után mi jöhet még?Korábban már Fahegy és Budaörs is szóba került vajon mit terveznek még? Ez ellen már hathatosabban kellene fellépni akár nemzetközi fórumokon is!

Vendég

#44 Re: Megfordulta itt én is!

2014-08-20 14:50


Vendég

#45

2014-08-20 15:29


Nem a legaktuálisabb időpont de fel kell vetni a
Komlós úr szerepét,felelősségét a kialakult helyzetért /Rotter Lajos 1933 12 26 án repült először a HHH -n. Az MSE alapítója két társával.

Vendég

#46 Re:

2014-08-28 10:56

#9: Szikra -  

 De mennyire,hogy el a kezekkel tőle!!!


Vendég

#47

2014-08-30 17:44

Mivel pesthidegkúti őslakos vagyok (a magam 64 évével), ezért gyermekkoromtól fogva közvetlenül is jól tudom, mit jelentett a vitorlázórepülés itt a Hármashatárhegyi reptéren eddig. Következésképpen semmiképpen sem támogatom, hogy valamely nyerészkedő újdondász csoport vegye át a terület használatát. Üdvözlettel: Padányi Gulyás Gábor nyugalmazott erdőfőfelügyelő.

Vendég

#48

2014-09-02 19:14

tiltakozom az elvétel miatt!

L-13

#49 Tiltakozási nyilatkozat helyett legyen ez konkrét terv javaslat.

2014-09-05 17:09

Szerintem legyen tisztazva kinek is szol ez a kerveny.  A kerelem pedig az, hogy a mukodesi engedely ujra elnyerheto legyen, mert a repuloklub nem csak kepes, de motivalt is arra, hogy a bezarasra felhozott indokokat orvosolni tudja.

Tudom, az ugy bonyolult, de epito jellegu legyen a dokumentum.

 

tg

#50 Re: #5 Zsóka

2014-09-11 21:37

#5: Zsóka -  Szeretném ha megkeresnél. Szeretnék Édesapádtól kérdezni valamit. g.takacs@talk21.com Takács Gábor