A Schmitt Pál doktori címét illető plágiumgyanú kivizsgálásáért

Quoted post


Vendég

#52 Re: Re:

2012-01-16 20:34

#48: - Re: Azt gondolom, mondjon le (...) ne adjon át például professzori kinevezéseket.

Ez politikai vélemény, amivel akár egyet is érthetnék, de:

Én nem követelem SP lemondását. Ma sem tartom semmivel alkalmatlanabbnak a posztjára, mint korábban tartottam. Ha nem követeltem akkor, amikor ordítóan alkotmányellenes törvényeket írt alá, egy ilyen semmiség miatt nem követelek semmit. A demokrácia játékszabályai szerint szépen elmasírozok szavazni, de azon túl nem hergelem magam azért, mert olcsójánosok kerültek hatalomra.

A demokrácia ilyen, nem tehetek semmit.

Viszont a tudomány játékszabályait mi alakítjuk. És ha valaki abba tojik bele, akkor kiabálni kell. Mert az fontos.

Az, hogy egy féldebil az elnökünk csak szomrú, de fontosnak egyáltalán nem fontos.

Válaszok


Vendég

#55 Re: Re: Re:

2012-01-16 20:45:04

#52: - Re: Re:

Azáltal viszont, hogy munkaköri leírásában az szerepel, hogy a mindenkori elnök adja át a professzori kinevezéseket (mint annyi minden más kinevezést is, mint pl. ma is), szimbolikusan ő legitimálja a tudomány és felsőoktatás (és annyi minden más) intézményesített létezését. Szerintem ezt a magyar tudományosság (de semmi más intézmény) sem akarhatja.

Érdekes módon Guttenberg (mármint a huszonegyedik századi) belebukott egy ilyen történetbe Németországban.