Quaestor károsultak megmentéséért

Quoted post


Vendég

#6742 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-06-18 05:56

#6739: - Re: Re: Re: Re:  

  „a harmincmillió forint alatti károk esetében - a kár teljes megtérülése is bekövetkezhet”

Ha valaki ezt bekajálja, akkor nagyon jó bizniszt fog kötni. Potom tíz-százezrekért hosszú évekig ámíthatja magát. A magam részéről, az erre szánt pénzt inkább ellottóznám.

Válaszok


Vendég

#6744 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-06-18 06:43:16

#6742: - Re: Re: Re: Re: Re:  

Köszönöm a véleményed. Nekem sajnos 10m feletti a károm, ezért járatom az agyam mit lehetne tenni.

DE:

1) Az említett ügyvéd hazai eljárásban nem is igéri a kamatok visszaszerzésének lehetőségét. Amiért küzdeni lehetne, az a 11%, de erre is csak akkor van remény, ha az AB tv-t módosítani. Ha ez bekövetkezne, akkor az viszont mindenkire vonatkozni fog. 

2) Ugyanez az ügyvéd szerint az Eu-ban a kamatok is visszaperelhetők, ha az Eu bírósága ezt kimondja. Ez viszont a hazai tv felülbírálatát, és annak jogtalanságának kimondását jelentené. Ez esetben viszont ez itthon is minden károsultra vonatkozna.

Sajnos egyikben se hiszek igazán. (Egy ügyvéd barátom, aki szintém károsult, ugyanígy látja). Azt meg nehezen tudom elképzelni, hogy az Eu felülbírálja az AB döntését egy ilyen ügyben. Valamit tenni kéne, de a jogi eljárásokat ész érvekkel nem tudom magamnak alátámasztani. De lehet, hogy tévedek.

Megköszönöm, ha megírod a véleményed.