A Schmitt Pál doktori címét illető plágiumgyanú kivizsgálásáért

Dr. Racz Andras

/ #170 Re:

2012-01-17 04:01

#160: -

Nnna, akkor hogy konkretumokrol beszeljunk, itt a disszertaciom: http://doktori.btk.elte.hu/hist/racz/diss.pdf

Ha On ugy gondolja, hogy en plagizaltam, akkor kerje On az en anyagom ujravizsgalatat! Allok elebe. Jelentsen fel nyugodtan plagiumert - es onnantol lasd a 155. szamu hozzaszolasom. Turelmes ember vagyok, szivesen vegigcsinalom az esetleges pert.

Ha viszont nem gondolja ugy, hogy plagizaltam, akkor lesz szives megmaradni a kulturalt velemeny-nyilvanitas keretei kozott (azaz nem vadolni engem sem azzal, hogy magamat "ertelmiseginek gondolo lazado paraszt" volnek, sem azzal, hogy bitofara akarnek kuldeni barkit is) es megengedni nekem, hogy:

1. torvenyes keretek kozott szabadon kifejezzem a velemenyemet egy szabad, demokratikus orszagban.

2. aggodjak a sajat hazam egyetemein szerzett tudomanyos fokozatok esetleges nemzetkozi leertekelodese miatt, amit ez az ugy eredmenyezhet, ha nem sikerult hiteles, objektiv modon tisztazni. A magyarorszagi tudomanyos fokozatok esetleges nemzetkozi leertekelodeset, mint a hazajaert elkotelezett ember, nyilvan On sem akarhatja.

3. aggodjak a sajat, sokeves munkaval megszerzett doktori cimem devalvalodasaert is, ha ez a kerdes nem tisztazodik megnyugtatoan. Mielott rakerdez: nem a sajat munkam minosegeben ketelkedem (dolgoztam vele eleget, pontosan tudom, hogy milyen), hanem az ugy szeleskoru hatasai miatt, lasd 2-es pont.

 

Addig pedig javaslom, olvassa el ujra a peticiot, amihez hozzaszolt. Semmifele akasztasrol, karoba huzasrol nincs benne szo - hiaba allit On ilyeneket -  de meg valamifele lemondatasrol sem. Osszesen arrol szol, hogy legyen egy objektiv, tudomanyos igenyu vizsgalat, amely kepes lehet hiteles, megnyugtato modon tisztazni a koztarsasagi elnokot. Ez Schmitt Palnak is erdeke volna, eppen azert, mivel vilagszerte ismert, sokak altal tisztelt szemely.

 

Jo lenne vegre megerteni a realitasokat: az ugy mar most nemzetkozi, tud rola a NOB, bejarta a nemzetkozi sajtot, stb. A felmerult kerdesekrol tud az egesz vilag. Ezt elhallgatassal es/vagy az elnok tekintelyere torteno hivatkozassal mar nem lehet meg nem tortentte tenni, a vilag mar regen nem igy mukodik. A tisztazas tehat egesz Magyarorszag erdeke - NEMZETI ERDEK, ha ugy tetszik - , amibe beletartoznak a magyar tudomany jelenlegi es jovendo (!) kepviseloi, a haza sorsaert aggodo polgarok, es termeszetesen maga az elnok is.  Kellene egy objektiv, a tudomanyossag igenyevel es szabalyai szerint vegrehajtott vizsgalat. Ennyire egyszeru.