A Schmitt Pál doktori címét illető plágiumgyanú kivizsgálásáért

Zsuzsanya

/ #133

2012-01-17 00:17

(1995)
....a Magyar Testnevelési Egyetemen írtam és védtem meg a doktori disszertációmat. ...Summa cum laude minősítéssel...
(E helyen is köszönőszavak a sajnos nemrég elhunyt Dr. Mészáros Jánosnak (mindannyiunk "Apó"-jának a témavezetésért és azért, hogy segített a munkámban! R.I.P.!))
...nekem mindegy, hogy kiről van szó, hajléktalanná vált, egzisztenciáját vesztett doktori címet viselőről, vagy magáról az attttyyyaúristenről ...vagy "csak" egy jobb sorsra érdemes nemzet köztársasági elnökéről...
Meggyőződésem, hogy MINDENKINEK érdeke, MINDENKINEK jobb lenne, ha kivizsgálnák az ügyet! ...mert itt - kérem! -zörög a haraszt!!
Meggyőződésem, hogy ez magának a plágiummal vádoltnak is az érdeke, hogy a világba kiálthassa, hogy(ha) megrágalmazták... ...ha így van...
Remélem Dr. Schmitt Pál nem plágiummal (közkeletűbb nevén jogtalan, csalással, csaló másolással!!!) készített értekezésével lett ugyanannak az egyetemnek a doktora, aminek én (is) büszkén viselem a doktorrá fogadását, ahol becsülettel írtam és védtem meg disszertációmat, ahol doktori eskümet letettem! S, ha így van, akkor nincs mitől tartania Magyarország köztársasági elnökének! Sőt! Megvédheti a becsületét!...
Ha pedig mégis csalt volna, akkor az derüljön ki és a konzekvenciákat MINDENKI vonja le!
SENKI ne "szerezzen"/"szerezhessen"/"kapjon" csalással, plágiummal, pénzért, féldisznóért, vagy más becstelen módon doktori címet/diplomát/nyelvvizsgát, stb. Magyarországon!
Szörnyű, hogy 2012 Magyarországán arról kell beszélnünk, hogy jelen helyzetben kell-e vizsgálódni!
Szörnyű, ha ártatlanul vádolnak meg valakit és annak nincs következménye!
Szörnyű, ha valaki plágiummal "dr." tűz a neve elé, pedig nem tudományos a munkája...sőt még csak nem is fantasztikus, de legfőképpen nem eredeti...
De legjobban az dühít, hogy minden arra utal, hogy várják, hogy elmúlik az ügy, hogy majd csak el lehet / el tudják valahogyan "rendezni"/hallgatni/"mismásolni"!!!!

Ha így marad a jövőben minden magyar tudományos fokozaton ott lesz a bilog, ha a vádat/ gyanút nem vizsgálják ki....
...leminősítve... :(((
Tisztességes eljárást! Tisztességes kivizsgálást! (az ártatlanság vélelmével, de bebizonyított plágium esetében a legnagyobb szankcióval!)

Tisztelettel
Dr. Szőke Zsuzsanna