IGAZSÁGOT GERÉB ÁGNESNEK!/JUSTICE FOR ÁGNES GERÉB!


Vendég

/ #218

2011-12-26 11:14

Öt gyermekem van. Kórházban szültem mindegyiküket, bár az első három után azt gondoltam, hogy ha lesz még testvérük, őt majd az édesapjuk fogja elősimogatni a hálószobában. Aztán bő tizennyolc év múlva mégis önként ráléptem újra a magyar egészségügy futószalagjára; a kicsik ikrek, én meg voltam 43 éves, értük még ezt is. Nagyjából azért még megpróbáltam kivédekezni a rendszert, normális orvost kerestem meg, jó későn jelentkeztem, mikor félidőben le akartak nyomni a kórházi lepedőre, saját felelősségre mentem haza. Problémamentes terhesség után még végigcsináltam a lányom ballagását, 20-an ettük, 12-en aludtak nálunk. Székre állva szedegettem l a régi családi albumokat a könyvespolc felső sorából a rokonoknak, hátha hamar még az ikreket is ünnepelhetjük. De ők még nem akarták, így a buli utáni takarítást félbehagyva, másnap, belátva, h az orvosomnak is van főnöke, abbahagytam az alkudozást és hétfőn befeküdtem nekik. Következő vasárnap töltöttem (volna) be a 38. hetet, reméltem, már nem marad sok idejük eszköztáruk automatikus felvonultatására. Azért egy rutin ultrahag alkalmával két ultrahangos orvos együtt bújta a rozzant ketyere használati utasítását, majd közölték, hogy a fiam feje sokkal kisebb, mint korábban... Ha eddig végig nyugodt voltam... Sokáig azért nem hagytam izgatni magam, mire felmentem a szobába, helyére tettem a "rendszerelemet" és simogattam tovább őket, bíztatva az indulásra, hogy léphetnénk már haza innen. Aztán minthogy csütörtökig nem születtek meg maguktól, nélkülem döntöttek, hogy a mi dolgunk nem terhelheti a hétvégi műszakbeosztást, ezért péntek reggel megindítják a szülést. Nem kérdezték, vagy megbeszéltük, közölték. Szóltam a férjemnek, h másnap reggel legyen készenlétben, hogy a hátsó portán felvehessen ha lelépek. Aztán mégis engedtem a gépezetet, legyen nekik igazuk, az orvos szépen beállította a hormon adagolást dél és egy óra közé, meg is születtek pénteken 12. 30-kor. "Így kell ezt", még a hivatalban is tart a munkaidő...
(2,75 - 2,85 kg és Matyi feje is nagyon rendben van és a többi hülye megjegyzést, pl másik orvos másik ultrahang alkalmával: "ikrek, hű, ez gáz" nem is folytatom