Az akác legyen hungarikum!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Az akác legyen hungarikum! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#3901 A Természeti kincseink is a MIÉNK

2014-02-26 10:20

Emberek! Térjenek már észhez! Nincsenek ellenségek és magyaroknak rosszakarók, csak a politikusoknak jó, ha keverik a sz…rt. A természeti kincseink is a MIÉNK, magyaroké. Az EU most épp arra adna pénzt, hogy ezeket megőrizhessük, h az akác (és más inváziós fajok) terjedését EZEKEN a területeken megfékezhessük.
Hogy mi a természeti kincs? Javarészt már vmilyen védettséget élvező terület pl. Nemzeti Park, Natura2000 területek, tájvédelmi vagy helyileg védett terület stb. Ember által egyáltalán nem bolygatott vagy ’fenntartható’ gazdálkodással művelt fajgazdag terület.
Ha megnézik az alábbi linken az ún. MÉTA program leírását láthatják, hogy nem az Unió „szólt le” egy napon, hogy „akác nuku”, hanem több éves hazai kutatási eredményekre bólintott rá!


„…Ki védi meg őshonos erdőssztyep-erdőinket, természeti örökségünket?

Az elmúlt hetekben, napokban egyre nagyobb médianyilvánosságot kapott egy egyoldalú és hamis érvekre alapozott kampány az akác „védelmére” és az akácmézzel együtt való hungarikummá nyilvánítására. E mozgalom érdekeltségi vonatkozásait figyelmen kívül hagyva, fel kell hívjuk a közvélemény figyelmét az akác megítélésével kapcsolatos legdurvább tévedések, elhallgatások és hamis állítások tarthatatlanságára.

A kampány következtében már-már köztudottá vált, hogy a fehér akác jelenleg mintegy 463 000 hektárt, a magyarországi erdőterület negyedét foglalja el. Sokoldalú hasznosságát senki sem vitatja. Nem hangzik el azonban, hogy az akácosok területe 1990 óta több, mint 150.000 hektárral növekedett, jelenleg is növekszik (Országos Erdőállomány Adattár, NÉBIH).

Az akác azonban nem csak erdőterületeken fordul elő, hanem úton-útfélen, többek között pedig védett területeinken, ahol agresszív terjeszkedésével őshonos növényzeti örökségünk féltett maradványait veszélyezteti vagy már el is foglalta. A tudomány ezért tekinti az akácot világszerte veszélyes özönnövénynek – szemben a kampányban sokat emlegetett, szintén idegenhonos paradicsommal vagy kukoricával.

Az ezredfordulón végrehajtott országos MÉTA program kimutatta, hogy az akác spontán inváziós megjelenése milyen megdöbbentő mértékű természetes élőhelyeinken. Homoki borókás nyárasaink és nyílt homokpusztáink („Ott tenyészik a bús árvalyányhaj / S kék virága a szamárkenyérnek” Petőfi, 1844) 65%-ában, féltett erdőssztyep maradványaink 60%-ában a legsúlyosabb a helyzet.

Az akác inváziójával fertőzött és veszélyeztetett természetközeli területeink összesen 200.000 hektárt tesznek ki.

Mindezek ellenére az akácot sem az EU, sem az ökológusok, sem a természetvédelem nem kívánja "betiltani" sem "kiirtani", hiszen annak sokrétű gazdasági jelentőségét és hasznát a maga helyén mindenki elismeri. Ha a 463 000 hektár akácos mellett további 200.000 hektár akácinvázió által veszélyeztetett őshonos növényzetünk van, akkor valójában nem a továbbra is terjedőben lévő akác, hanem romló és fogyatkozó őshonos természeti örökségünk van veszélyben!

Úgy tűnik a koalíció farkast kiált – hiszen az akácot senki sem kívánja betiltani, kiirtani; elhallgatja azonban annak veszélyes inváziós viselkedését, és figyelmen kívül hagyja a természetvédelem által képviselt közérdeket. A kérdés megválaszolatlanul maradt: ki védi meg őshonos erdőssztyep-erdőinket, természeti örökségünket?”
Forrás: MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA
http://www.okologia.mta.hu/node/5780


Vendég

#3902

2014-02-26 10:22

Ákác volt és kell is, hogy maradjon

Vendég

#3903

2014-02-26 10:39

Hihetetlen, mit ki nem tudnak találni!Az akácfák kiírtásáról szó sem lehet! Egyáltalán kinek jutott eszébe ez az ötlet?
csendes

#3904

2014-02-26 10:51

Legyen az akác Hungarikum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#3905

2014-02-26 11:13

Épeszű embernek nem jut eszébe ,hogy az akácot ki kell írtani !Az akác(cserje)nagyon hasznos fa,kiírtása tragikus lenne !Valamilyen érdek húzódik az ötlet mögött!Gazember,alattomos érdek !
egy biológus

#3906 Re:

2014-02-26 11:18

#3882: - és mindenkinek, aki szerint a természetvédők a külföldi érdekeket szolgálják

Teljesen igaza van abban, hogy a külföldi tőkeérdek nagyon sok mindent tönkretett az országban. Az EU-nak is rengeteg olyan intézkedése van, ami ezt szolgálja. De ez a tervezet történetesen nem ilyen.

 

Hogy a környezetvédelem a külföldi érdekeket szolgálná ki?

A környezetvédők az egyik legpatriótább társaság az országban. Ismerik és szeretik az ország tájait, és folyamatosan azon munkálkodnak, hogy a lehetőségekhez képest többé-kevésbé ugyanúgy adhassuk tovább a gyerekeinknek, mint ahogy elődeinktől örököltük.

A természetvédelem magyarországi gyökerei a nemzeti érzésből, a hazához és a szűkebb otthonhoz való kötődésből, és ezek értékeinek megóvására való igényből származnak. Olyan hazafiak fektették le az alapjait, mint Xántus János, Herman Ottó és Kaán Károly. Mindezt még a 19. században és 20. század elején, amikor az EU még kósza gondolatként sem létezett. Ezek lennének a "külföldi alapítók"? :)

Nem arról van szó, hogy a természetvédők a külföldi cégeket szolgálnák ki. Ugyanúgy ott vannak, és tiltakoznak akkor is, amikor a multik akarnak védett területeket tönkretenni, ránkerőltetik a külföldi élelmiszert, nagy cégek GMO-kat akarnak behozni az országba, vagy a verespataki bánya elleni tiltakozásnál.

A természetvédők az ország hosszútávú érdekeit tartják szem előtt és nem szeretnék, hogy a gyorsan megszerezhető, nagy profit oltárán feláldozzuk az ország hosszútávú boldogulását. Hogy ez ütközik néhány hazai és külföldi gazdasági csoport rövidtávú érdekeivel, azt senki nem vitatja. Hosszútávon viszont nekik is érdekük lenne, hogy természeti örökségünk fennmaradjon.


Vendég

#3907

2014-02-26 11:24

Gazemberség lenne írtani az akácot!Aljas hátsó szándék állhat mögötte !

Vendég

#3908 Re: Re:

2014-02-26 11:28

#3906: egy biológus - Re:

Nem csoda az, hogy néhányan így vélekednek erről: "Hogy a környezetvédelem a külföldi érdekeket szolgálná ki?" . Hiszen volt már nekünk 4 mancsunk is. Na ők aztán azok voltak. Egy pár család tönkrement miattuk. De nyilván akinek nem inge ne vegye magára. És harcoljon továbbra is minden olyanért ami érték.

egy biológus

#3909 Re: Re: Re:

2014-02-26 11:40

#3908: - Re: Re:

Igen, sajnos mindenhol vannak csalók és kóklerek is :( De ezért nem szabad általánosítani, a nagyon nagy többség nem ilyen. Az állami természetvédelem, és az ökológus kutatók pedig biztosan nem. (Mellesleg úgy rémlik, hogy a Négy Mancs ellen több nyugati EU-s ország is fellépett a végére, nem csak mi.)


Vendég

#3910

2014-02-26 11:46

Szeretem a mézet-e.
bpetya75

#3911 Re: Re:

2014-02-26 11:47

#3906: egy biológus - Re:

A természetvédők azért nem egy homogén csoport. Sajnos van közöttük nem kevés olyan, aki jószándék ide vagy oda, komoly fennakadásokat, horribile dictu károkat tudott és tud okozni, mert hozzáértés nélkül szólhat bele dolgokba.

Legutóbb a KÖTEVIFE egy erdészeti akárkije akasztott ki, amikor azt fejtegette, hogy őt nem érdeklik a Baláta-tó környéki erdők, csak az ott található védett lágyszárúak. Próbáltam neki elmagyarázni, hogy a fásszárúak és a lágyszárúak között elég szoros a kapcsolat. Nem jártam sikerrel. Kiderült, hogy állattenyésztő a lelkem, de akkora magabiztossággal nyilatkozott erdészeti témákban, hogy csak lestem. Illetve majd felrobbantam, de a főnököm leállított...


Vendég

#3912

2014-02-26 12:00

Nincs finomabb az akácméznél!! Ezt akarják kiirtani!!

Vendég

#3913

2014-02-26 12:08

A Tokaji után ez sem meglepő. Folyamatban van a lelki, erkölcsi és fizikális ellehetetlenítésünk.Ébresztő!!!
A rengeteg aláírt petíció után, remélem ennek végre lesz haszna.

Vendég

#3914 Re: A Természeti kincseink is a MIÉNK

2014-02-26 12:53

#3901: - A Természeti kincseink is a MIÉNK

Erről a korrupt társaságról meg van a saját véleményem is, de bemásolom egy nálam hitelesebb ember levelét. MTA tanulmányok nem érdekelnek!

 

"Prof. Dr. Bokor Imre levele a kormányhoz:

Az MTA szükséges reformjáról

(Az MTA Elnökségének tudomány- és nemzetellenességéről)

 

1.) Az MTA intézményei a tudomány művelését az emberiség javára, a nemzet felemelkedése érdekében végzik. A kutatás eredményeivel a nemzetet szolgálják. MTAtv. 2. §. Asz. 1. §. (2) pontja.

2.) Az Akadémia közfeladata: f.) Segíteni a magyar nyelv fejlődését és a tudomány magyar nyelven való művelését. MTAtv. 3. §. (1) pontja.

 

Nos, lássuk hogyan próbálja megakadályozni az MTA Elnöksége, hogy kutatásainkkal a magyar nemzetet, ezen keresztül az egész emberiség javát szolgáljuk:


-  A magyar agrártudomány működésére szánt milliárdokat hosszú évek óta azoknak a biotechnológiával (génmódosítással) foglalkozó kutatóknak és intézményeknek juttatja, melyek itthon a nemzetközi biotechnológiai ipar kiszolgálói. Lásd az OTKA adatbázisát, valamint az MTA Elnökének legutóbb tartott beszámolójának eredményközlését, grafikáit.

-  Az MTA Alelnöke szerkesztésében olyan ingyenes propaganda folyóirat is megjelenik és széleskörűen terjesztett, mely egyoldalúan és gátlástalanul a génmódosítást hirdeti a magyar közvélemény és a kormány elutasításával szemben.

-  Az előző MTA vezetés megkísérelte jogutód nélkül felszámolni agrárkutató intézeteit és vagyonukat a biotechnológiai ipar érdekeit képviselő nemesítő intézeteknek átadni. A titkos terv kitudódott, botrányba fulladt és megbukott. Lásd: Akadémiai terv dokumentációi, visszhangja MTA-n belül!

-  Az új MTA vezetés most készül éppen „integrálni” hagyományos agrárintézeteit (talajtani, állatorvosi, növényvédelmi) a korábban kiszemelt nemesítő, biotechnológiai irányultsággal megáldott intézetébe.

Megjegyezzük, véleményünk szerint hibás döntésnek bizonyult, hogy jó fél évszázaddal ezelőtt az MTA javaslatára két hatalmas agrár-biotechnológiai központot (Szeged, Gödöllő) is létrehoztak és a mai napig fenntartanak. A hagyományos agrárkutató intézetek hálózata folyamatos leépülése árán. Zsákutcának bizonyult a döntés, hiszen egyetlen fajtát sem állítottak elő. A búza azóta sem köt nitrogént, ahogy pl. minden évtizedben ezzel a várható „áttöréssel” érveltek. Ezek az intézmények, illetve vezetőik mind a mai napig idegen érdekeket tartanak szem előtt, a nemzeti érdekek és a hazai agrártudományok prioritásával szemben. Ráerőltették az MTA segédletével az úgynevezett impakt faktort az agrártudományokra. Az uralkodó szemlélet szerint csak az olyan idegen nyelvű publikáció lehet „tudományos”, mely nem a nemzeti problémák megoldására irányul. Tehát, amely az akadémiai törvénnyel ellentétben, eredményeivel nem a magyar gazdaság érdekeit szolgálja és nem segíti a tudomány magyar nyelven való művelését.

Elterjedt kutatóintézeti körökben, hogy az akadémiánkat, akadémikusainkat az intézetek, kutatók valódi teljesítménye, hozzájárulásuk a nemzetgazdaság fejlődéséhez nem is érdekli. Legfeljebb a zavaros, manipulatív impakt faktor (IF), melynek valójában semmi köze hasznosítható eredményeinkhez. Arról az Akadémián szó sem esik, hogy mi a valódi impakt, a valódi hatás.

Az a megfogható érdemi hatás, amit gyakorolunk a tudományra, oktatásra, nemzetgazdaságra. Tevékenységünk tudományra gyakorolt hatását a megjelent munkáinkra való hazai és nemzetközi hivatkozások jelzik. Ez mérhető és a kutató az évi jelentésében közzé teszi. Az oktatásban is megjelenik az impakt. A tankönyvek beépítik kutatási eredményeinket, részben mi írjuk a jegyzeteket vagy tankönyveket. A szaktanácsadó vagy a gazda általában nem ír tudományos műveket. Munkánk hatása itt közvetlenül jelenik meg a szaktanácsadásban, termelésirányításban, Környezetvédelmi Felügyelőségek tevékenységében. Amennyiben mi állítjuk össze a Földművelési vagy Környezetvédelmi hatóságok, hivatalok számára a kézikönyveket, szakmai útmutatókat (Lásd: MÉM NAK szaktanácsadási kiadványok, KTM Kármentesítési Módszertani Kézikönyv, Miniszteri vagy kormányrendeletek szakmai előkészítése stb.)

A természeti erőforrásokhoz (talaj, víz, éghajlat, föld), illetve a bioszféra elemeihez kapcsolódó kutatások bizonyos specifikumokkal rendelkeznek, a nemzeti tudományok (Hungaricum) körébe tartoznak. Létezik ugyanis magyar talaj, valamint földtani, hidrológiai, éghajlati, agronómiai, gazdálkodási környezet. Az eltérő körülmények között nyert összefüggések, kutatási eredmények nem vihetők át közvetlenül más helyre, mert adataik részben érvényüket vesztik és félrevezetők. A természeti erőforrásokhoz kapcsolódó hazai kutatások helyettesíthetetlenek, másutt és mások által nem végezhetők. Ezzel szemben a „tiszta alaptudományok” törvényszerűségei (matematika, fizika, genetika stb.) bárhol megismerhetők és feltárhatók, igazságai általános érvényűek. A nemzetközi IF (impakt faktor) ezeket a tudományterületeket jellemzi érthetően. Művelésük élvonalában természetesen a nagy és gazdag országok kutatói jeleskednek. A kadmium pl. ugyan úgy hatol át a sejtmembránon Tokióban vagy Pécelen, a jelenség nem hordoz lokális jelleget, nagy IF-ral kutatható.

A természeti erőforrásainkkal összefüggő kutatásaink eredményeire viszont gazdasági döntések, hazai szabványok, környezetvédelmi előírások, hasznosítással kapcsolatos szaktanácsadás, miniszteri és kormányrendeletek épülnek. A vizsgálatok eredményei közvetlenül hasznosíthatók, illetve az alkalmazott kutatások minősége, mélysége és mennyisége határozza meg a gazdasági döntések, a szaktanácsadás, összességében a gazdálkodás hatékonyságát és ezzel az ország anyagi jólétét.

Az MTA tudományellenessége még egy ponton tetten érhető. Intézményeire, kutatóira hivatali szellemet erőltet, növeli a bürokráciát. Az elmélyült kutatói munkát burkoltan úgy lehet közismerten akadályozni, hogy folyamatosan átszervezzük. Minden átszervezés egy tatárjárással ér fel. De ha még ez sem elég hatásos, akkor 30-50 oldalas „iratkezelési” és számos egyéb szabályzatot telepítünk vagy írunk elő a szerencsétlen intézeti vezetőknek és beosztottjaiknak. A kutatói alkotó szabad szellemet  a hivatalnoki szellemmel helyettesítjük, melyek egymást kizáró kategóriák, mint a tűz és víz. A 2011. évben az intézetünk dolgozói aláírásukkal vették tudomásul, hogy a 47 db szabályzat „naprakész ismerete munkájuk ellátásához elengedhetetlenül szükséges, azok tartalmáról naprakész ismerettel rendelkeznek.”

Az MTA új tagjait maguk az akadémikusok választják. Választás az MTA Doktora fokozattal bírók közül történik. Ez az utolsó tudományos fokozat, mely teljesítményhez kötött. A választást korrupttá teszi a pénz, a vele járó nagy tiszteletdíj. Nincs teljesítményhez kötve. Döntő szerepet itt már nem a tudományos érdem, hanem a hűbéri attitűd, illetve az érdekszférák „maffia” kapcsolatai játsszák. Egyébként aránytalanság is fellelhető a tudományterületek között. Van ahol szinte minden 3-4-ik jelöltből (MTA Doktora fokozattal bíróból) akadémikus válhat. És van olyan tudományterület, ahol 15-20 MTA Doktora közül jó, ha egy bejuthat. Érvényesül a tudományterületek diszkriminációja.

Célszerű volna mihamarabb megszüntetni a tiszteletdíjak rendszerét, mely a magyar tudomány egészséges fejlődését gátolja, korrupt, igazságtalan és nemzetközileg is egyedülállóan abnormális. Más államokban vagy csupán jelképes tiszteletdíjat kapnak (pl. az itthoni 1/10-ét jövedelemarányosan), vagy nem kapnak, illetve a választott tagok fizetnek hozzájárulva a tudóstársaság működéséhez (Thaer Gesellschaft, Liebig Gesellshcaft, New York Academy stb.).

Itthon általában egy tucat tagot számlálnak a nemzet sportolói, színészei. A nemzet tudósai már 365-en vannak, mindenféle teljesítménykényszer nélkül.  Úgy tűnik kissé elszaladt a ló. Az akadémiai törvény jelentős része már nem a magyar tudományról és intézeteiről szól, hanem az akadémiai tagság és hivatala előjogait, járandóságait részletezi.  Az MTA vezetésének mohósága már nem ismer józan határt. Sokan felveszik teljes fizetésüket „munkahelyükön”. Nyugdíjukat kapják a nyugdíjintézettől. Tiszteletdíjukat az Akadémián. Mindezt általában, ismételjük, mindenféle teljesítmény nélkül.

Az MTA Elnöke legutóbb bevezette a „professzor emeritus” intézményét is, alapvetően a tagjai számára, hogy még egy címen jövedelemhez juthassanak „munkahelyükön”, valamelyik egyetemen. Emellett különböző címeken évente kitűntetéseket, tekintélyes pénzjutalmakkal járó oklevelet stb. adományoznak egymásnak az MTA bő kereteiből. Mindezt olyan országban teszik, ahol a népesség 1/3-a már a létminimum alatt él, a gyermekek alultápláltak, az ország eladósodott és az MTA kutatóhálózata folyamatosan leépül.

A fenti gondolatok alapján kérjük a Kormány felelős vezetőit, hogy az MTA működésével kapcsolatos észrevételeinket megvizsgálni szíveskedjék. Amennyiben a felvetéseink helyénvalónak bizonyulnak, az Akadémia működésének visszásságait felszámolni segítsenek. Felvetéseink a köztestületi tagság sokezres tömegének véleményét tükrözhetik. Sőt, négyszemközti beszélgetéseken az akadémikusaink jelentős része is elvi egyetértését hangoztatja. Hiszen mindnyájunk érdeke, hogy az Akadémia betöltse méltó helyét a tudományban és a társadalomban. Váljon igazi feladatává a nemzet szolgálata, ne pedig feudális előjogokkal körülbástyázott klubként működjön, mely élősködik a nemzeten.

Budapest, 2011. augusztus

 

Prof. Dr. Kádár Imre

az MTA Doktora"


Vendég

#3915 Re: Re: Re:

2014-02-26 12:59

#3911: bpetya75 - Re: Re:

Kedves bpetya75 láthatja, hogy az idegenérdek mindenhová befészkelte magát

#3914

 

 

Biztos benne, hogy csak a természeti értékek a cél? Én ebben nem vagyok biztos.


Vendég

#3916

2014-02-26 13:29

Tisztelt Palyi Erdomernok Ur!

Halas vagyok Onnek, hogy elinditotta az alairasgyujtest a hazai akac megmentese erdekeben. Bar en az USA Ohio allamaban (Colombus) elek, Magyarorszagon nottem fel es teljesen felhaboritott az EU "agyreme". Generaciok nottek fel az akacok arnyekaban (es akacmezen), miert ne lehetne megtartani a fakat???
Remelem, minel tobben alairjuk es megakadalyozzuk hogy eszement hivatalnokok emberi es termeszeti ertekeket (es elmenyeket) megszuntessenek.

Tisztelettel,

Somogyi Arpad, Ph.D.
Biochemical Research Tower
CCIC Mass Spectrometry Laboratory
Ohio State University
Colombus, OH 43210, USA
bpetya75

#3917 Re: Re: Re: Re:

2014-02-26 13:49

#3915: - Re: Re: Re:

Tisztában vagyok vele. Ahogy azzal is, hogy az összefogás nagyon nagy érték. Jó lenne látni, hogy hasonló elánnal fogunk össze valódi problémák megoldása érdekében. Ez nem az, hiszen az akác nincs veszélyben. Mondhatnám azt, hogy szerencsére nem valódi a probléma, de úgy gondolom, hogy az efféle farkast kiáltások kártékonyak.

ifjpalyizoltan

#3918 Molnár V. Attila nyilvános érvelése (linkként)

2014-02-26 14:19

Kedves Hozzászólók!

Akkor most lássuk és halljuk, hogy hogyan érvel a mások által itt már sokat hivatkozott Molnár V. Attila elméleti ökológus.

Jó szórakozást!


http://www.dehir.hu/dtv/esti-kozelkep-2014-02-25/


a Kezdeményező
egy nyírségi erdőmérnök

Vendég

#3919

2014-02-26 14:38

az akác magyar méhészet alapja a leggyorsabb vágásérettségü fafaj nem kózómbós sem méhészeti sem energiaiszemszógből ha ez az unió nekem nem kell

Vendég

#3920

2014-02-26 14:39

fontos az akác már a finom méz miatt is , meg a fa miatt is .

Vendég

#3921

2014-02-26 14:51

Mióta élek, ismerem az akácfát. Mi gyerekek nyersen ettük a virágait, mézédes. Anyám családja (kb. 80-90 évvel ezelőtt) a bojti időszak alatt ruhakosárszámra szedte, és sütötte ki zsírban nasiként a 6 gyereknek. Manapság a Tisza mellékről hozzuk 5 literes befőttes üvegben a mézet ottani termelőktől. Teljesen bió, és olcsóbb mint a bolti, azonkívül biztosan nem gén-kezelt. Az unokáimnak reggelente iskola előtt adunk egy kanálnyit, amire citromot csepegtetünk. Eddig megvédte Őket az influenzától. És akkor még nem is szóltam a méz egyéb gyógyító hatásáról, és felhasználhatóságáról. Nagyon szeretjük, és fontosnak tartom: LEGYEN HUNGARIKUM!
Tisztelettel: Ági mama.
ifjpalyizoltan

#3922 Köszönöm (Re: )

2014-02-26 14:59

#2071: -  

Kedves Lajos!

 

Köszönöm a támogató szavakat és gondolatokat!

 

Üdvözlettel!

 

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök


Vendég

#3923 Re: Molnár V. Attila nyilvános érvelése (linkként)

2014-02-26 15:01

#3918: ifjpalyizoltan - Molnár V. Attila nyilvános érvelése (linkként)

A legfelháborítóbb, a sok többi mellett, az, hogy az akácmézet letömegtermékezi.

bpetya75

#3924 Re: Molnár V. Attila nyilvános érvelése (linkként)

2014-02-26 15:05

#3918: ifjpalyizoltan - Molnár V. Attila nyilvános érvelése (linkként)

Köszi a linket! Ez egy sokkal színvonalasabb megvitatása volt a témának, mint a korábban linkelt Kossuth rádiós műsor.

Arra mondjuk kíváncsi lettem volna, hogy a méhésznek mi a véleménye a több lábon állásról, mert a károsítók problémája nagyon is valós felvetés. Lásd szelídgesztenye.

bpetya75

#3925 Re: Re: Molnár V. Attila nyilvános érvelése (linkként)

2014-02-26 15:06

#3923: - Re: Molnár V. Attila nyilvános érvelése (linkként)

Milyen egyéb felháborító dolgot mondott?