MEGVÁLTOZOTT MUNKAKÉPESSÉGŰ SZEMÉLYEK PETÍCIÓJA


Vendég

#1

2016-02-20 17:09

Azért mert engem is érint.Ha nem érintene akkor is alláírtam volna,mert nem értek egyet ezzel az igazságtalan törvényel

Vendég

#2

2016-02-20 17:30

A petícióban foglalt álláspontokkal teljes mértékben egyetértek, ezért támogatom a cél elérést érintettként.

Vendég

#3

2016-02-20 17:32

Balesetemkor már öregségi nyugdíjas voltam! 4 éve kerekesszékbe kényszerültem! Fogyatékossági járadékban részesülök. Közgyógy ellátásom nincs! Amennyiben minden gyógyszert és gyógyászati segédeszközt kifizetek a nyugdíjam csak segélynek felel meg. Akadálymentesítés nincs! Önállóan nem is tudok közlekedni!

Vendég

#4

2016-02-20 17:33

Mert én is 84 %-os rokkant vagyok.

Vendég

#5

2016-02-20 17:37

Nem értek semmit ! 62-éves 40-évet dolgoztam és még kell másfél -évet dolgozni .58% -os rokkant!

Vendég

#6

2016-02-20 17:41

Az mert mert megváltozott munkaképességű vagyok és teljesen egyet értek a leirtakkal . A SAJÁT BŐRÖMÖN TAPASZTALOM MINDEN NAP.KÖSZÖNÖM HOGY ALÁ IRHATTAM.

Vendég

#7

2016-02-20 17:44

Magam is rokkant vagyok, gyógyszerem nem fedezi a járulékom!

Vendég

#8

2016-02-20 17:44

Nem vagyok..még...rokkant,de aláírom,mert maximálisan egyetértek.

Vendég

#9

2016-02-20 17:52

én magam is mozgássérült vagyok

Vendég

#10

2016-02-20 17:52

Mert mindent elvesz a rokkantaktol. Nem vagyok rokkant de kiállok értűk. Éppen elég a bajuk és még a rokkantságiukat is csökkentik.Miből éljenek mikor sokkal több mindenre van szűkségük mint egy egészsègesnek.

Vendég

#11

2016-02-20 17:57

Remeljuk sikerul

Vendég

#12

2016-02-20 18:00

Mert rokkant vagyok.

Vendég

#13

2016-02-20 18:06

Mert 100%-ban igaz és helyén való. Én magam is rokkant nyugdíjas vagyok és az ellátmányom összege nagyon nevetséges 29650 ft. A havi gyógyszereim,és egyéb segédeszközök amiket ki kell váltanom nem fedezi ez az összeg,és akkor még ott a rezsi, és akkor még nem vásároltam élelmet hogy tudjak enni. Sajnos nagyon sokszor nem tudok más városba elmenni az orvosi vizsgálatra mert utiköltségre sem kerül. Kérdezem én hogy aki dolgozott, fizette a járulékot,és sajnos ebbe rokkant bele ,az már nem ember? annak már nem jár semmi?

Vendég

#14

2016-02-20 18:08

Mert gusztustalan, amit a beteg emberekkel művelnek!

Vendég

#15

2016-02-20 18:15

Azért írtam alá, mert aki valóban beteg, azt méltatlanul megalázzák,lealacsonyítják,és nem tekintik ember számba!!! Életünkben több tíz éveket megdolgoztunk,mindent amit kellett levontak tőlünk és mikor saját hibáján kívül valaki beteg lesz már nem számít embernek!!!! Kiteszik az utcára vagy méltatlan juttatást adnak nagy kegyesen amiből még a gyógyszereket sem tudja kiváltani az ember, megélni aztán meg sehogy!!!! Lenézik a betegeket és nem számít már semminek!!!! Eddig rokkant nyugdíjas voltam, nem mondom,hogy sokat kaptam de nem panaszkodtam és nem kellett kölcsön kérni és alamizsnáért folyamodni. 2011. óta megalázó rokkantsági járadékot kapok, ami a hideg vízre sem elég.Lassan a mély szegénység legalján leszünk, mert már gyógyszerre sem telik!!!! Magyarország jobban teljesít!!!!

Vendég

#16

2016-02-20 18:19

Igaz,hogy én nem vagyok megváltozott munkaképességű,de nagyon sok ismerősöm van,akiktől jogtalanul elvették a minimális megélhetéshez szükséges pénzt is,de az egészségi állapota miatt még dolgozni sem tud!

Vendég

#17

2016-02-20 18:19

67%-os rokkantnak nyilvánítottak 2007. évben, és állapotom véglegesnek minősitették, hogy nem kell több felülvizsgálatra mennem.Sajnos utána még több műtéten kellett átesnem , eszembe sem jutott, hogy állapotrosszabbodásért kérjrk felülvizsgálatot(Carotris műtét, tüdőrák,bal alsó tüdőlebeny eltávolitása. Soha semmit nem kértem betegségeim alatt.Mivel betöltöttem a rám vonatkozó öregségi
nyugdíj feltételeit, mármint szolgálati idő, életkor, kértem nyugdíjam öregkori teljes
nyugdíj jogcímen folyosítását.Ez a megmozdulásom majd, egyé
vet vett igénybe.A határozat szerint már , amit kaptam már 2015.05. óta "teljes öregségi nyugdíjas "vagyok, de az a bibi, hogy ami papírt küldenek januárban,hogy mennyi volt és , lesz a nyugdíjam, azon rokkant ellátottként szerepelek.És ehhez még csak annyit , életemben 2 munkahelyem volt, a Rába, és a BV,Ezt csak azért jegyeztem meg, mert egyszer érdeklődésemre, azt válaszolták, hogy a munkahelyeimre nem tudnék -e szólni a béradat közlésért, mivel közöltem az előadóval, hogy míg aktív voltam és bérellenőr.
További szép napot, csak egy kicsit bánt ez a dolog.

Vendég

#18

2016-02-20 18:21

a feleségemet is érinti

Vendég

#19

2016-02-20 18:31

Leszázalékolt sm beteg vagyok, így a magam bőrén tapasztalom a hátrányos megkülönböztetést...

Katt

#20

2016-02-20 18:32

Egyszerűen nem is értem, hogy kb. 8 millió ember ebben az országban hogyan tűrheti, hogy alaptörvényben megfosszák alapvető emberi jogaitól? Valószínű azért, mert fogalmuk nincs arról, hogy nem csupán kötelességeik, hanem jogaik is vannak! A demokratikus jogállam nem azt jelenti, hogy mindenkitől mindenét el kell/lehet lopni törvénytelenül, megfosztani nyugdíjától, avagy rokkantnyugdíjától... Hova engedjük/engedik eljutni ezt a politikai mélységet? A legnagyobb szégyen, hogy mindezt az Európai Unió szárnyai alatt teszik!


Vendég

#21

2016-02-20 18:33

Azért írtam alá, mert egyetértek teljes mértékben! Az is írja alá, aki nem érintett! Álljunk ki egymásért, mert lehet, hogy holnap neked is segítségre lesz szükséged!

Vendég

#22

2016-02-20 18:33

Azért írtam alá, mert igazságtalannak embertelennek tartom amit Magyarországon a korhatár alatti rokkantakkal müvelt a kormány. Életek, családok mentek tönkre az elmult években. A beteg embereket megfosztották a szerzett jogaiktól átlag 30 év szolgálati idő után csak nagyon alacsony pénzellátást kapnak. A korábbi rokkantnyugdíjasokat visszaminősítették lecsökkentették, vagy elvették korábbi rokkant nyugdíjukat, munkát vállalni nem tudnak, még az egészséges embereknek sincs munkája. Nincs megoldva az egészségügyi rehabilitációjuk a foglalkoztatási rehabilitációról ne is beszéljünk. A családjuk nyakába varja őket a kormány akkor minek fizetünk évtizedekig járulékot az államnak ha megrokkanunk akkor nem kapunk semmit? Ez nem más mint lassú népirtás!!! EZT NEM TűRHETJÜK!!!!

Vendég

#23

2016-02-20 18:41

Egyetértek a megfogalmazásokkal.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-02-20 18:42



Vendég

#25

2016-02-20 18:47

magam is rokkant nyugdijas vagyok de a Mo.-i "sorstársaim "-mal szemben amit kormány müvel az 100000%-os embertelenség és jogtalan