GYES Emeléséért!

Quoted post

Heroes

#9

2012-09-18 16:54

A napokban hallottam a tévében,hogy azt szeretnék,ha az anyukák több időt töltenének a gyermekükkel születés után.Abszolút szorgalmazom az ötletet,csak egy a baj vele,hogy az az összeg amit egy család gyes címén kap havonta szinte semmire nem elég!Csak maga a pelenka egy csecsemőnek havonta sok ezret emészt fel,és akkor még nem etettük a gyereket,nem ruháztattuk meg stb.Ugye nem kell mondanom,hogy mennyire nehezebb lett az élet itt Magyarországon manapság,nem is megyek bele,hisz mindenki tudja.A havi szintű lakáskölcsönök törlesztése,a lakások fenntartása,a gyerekek ellátása,iskoláztatása nem csak iszonyú stresszel,hanem súlyos ezrek kidobásával jár!Ami persze nem fölösleges kidobás,hisz minden szülő csak a jót akarja a gyermekének!De mit tegyen az akinek nincs miből?Teszem fel a kérdést:Hogy várhatja azt az állam,hogy gyermeket vállaljanak a szülők,ha nem kapnak megfelelő támogatást hozzá?A nyugdíjat éves szinten legalább kétszer emelik,amit persze nem sajnálok senkitől,de kérdem én miért azt emelik?Mi anyukák nem érdemlünk annyit az államtól,ha már azt várják tőlünk,hogy szüljünk akkor támogassanak ebben?Személy szerint én úgy vagyok vele,hogy valamit-valamiért!Harmincnyolc éves vagyok és szívem szerint bevállalnék még egy gyereket,de nem merek,mert komoly anyagi nehézségek elé néznénk.Szerintem nemcsak a szeretet kell egy család boldogságához,hanem az anyagi biztonság is elengedhetetlen!Három gyermekem van,de én is úgy jártam mint az előttem szóló,hogy nem tudtam kihasználni,mert megszüntették.Most meg már kicsúsztunk a korhatárból,vagyis csak a párom,de úgy hallottam ez már elég ahhoz,hogy ne tudjuk igénybe venni!Jelenleg kilencen lakunk az anyósomnál,sokszor szinte elviselhetetlen a nyomorgás,de még mindig inkább így élek sem mint albérletbe.Hogy mikor lesz saját lakásunk?Hát ez nagyon jó kérdés.Sokszor feltettem már magamnak,de még nem találtam rá választ.

Válaszok


Vendég

#10 Re:

2012-09-18 17:16:56

#9: Heroes -

hát ez az..nem elég ,hogy az átlag ember csak kölcsönből tud csak lakást venni de a rezsi is ott van még. és akinek nem annyi a fízetése,hogy bátran merjen kölcsönt felvenni annak marad a az,hogy szülökkel maradva alig elférve éljen..és még válaljanak is több gyereket ,itt valami nem jó az bíztos .  én is 37 évesen válaltam de a 2.terhességet amikor a nagy fiam 15 múlt és ikrek lettek és megint kicsi a lakás pedig 15 évig sporoltunk sem nyaralás sem semmi luxus ennyi év kellet ,hogy összeszedjünk annyit ,hogy egy szobával nagyobb lakásba költözünk ,ja és apám is velünk lakik azt kihagytam..ez a szép magyar valoság és a nagy fiam a Bokros csomag idejében született most meg a válság.. TÖBBET NEM IS MERNÉK VÁLALNI HA MÉG FIATALABB LENNÉK AKKOR SEM MERT MINDIG AKKOR VAN 1 NAGY KRAKK ÉPPEN..

Alekkó Imre

#16 Re: Há' maga normális?

2012-10-01 10:14:48

#9: Heroes -

"szívem szerint bevállalnék még egy gyereket"

"Három gyermekem van"

"Jelenleg kilencen lakunk az anyósomnál"

 

S mégis, hová tennéd? A polcra?