Megszünt

Quoted post

Janik40

#8 Véglegesítés

2012-05-22 13:15

Még azokat is visszahívják felülvizsgálatra., akiket véglegesítettek!

"A Legfelsőbb Bíróság Kfv.III.27.919/1997. számú ítéletében kimondta, hogy a véglegesnek minősített egészségromlás utóbb nem vizsgálható felül, mert a felülvizsgálat szerzett jogokat sért. Amennyiben az OOSZI orvosi bizottságának szakvéleménye szerint a rokkantsági nyugdíjat igénylő állapotában változás nem várható és munkaképesség csökkenése végleges vélemény szerepel, szerzett jogról beszélünk, szerzett jogot pedig elvenni nem lehet.A jogalkotásról rendelkező 1987. évi XI. törvény rendelkezése értelmében a korábban megszerzett jogosultságot megvonni nem lehet. A jogállamisághoz hozzátartozik a szerzett jogok tiszteletben tartása. A jogállam szerzett joghoz csak akkor nyúlhat hozzá, ha ezek a jogok jogellenesen, így például az állampolgárok jogegyenlőségét sértő módon keletkeztek."

Válaszok


Vendég

#54 Re: Véglegesítés

2012-05-23 22:33:32

axa

#164 Re: Véglegesítés

2012-06-23 21:03:36

#8: Janik40 - Véglegesítés

én is végleges vagyok 67°%-os én is vissza küldtem a papitr amit küldtek. nekem a végleges szakértői papiromra az van rá irva csak akkor kellmennem ha az állapotom romlott.akkor ilyekor mi van?

 

axa

#167 Re: Véglegesítés

2012-06-23 21:08:41

#8: Janik40 - Véglegesítés

én is végleges vagyok 67°%-os én is vissza küldtem a papitr amit küldtek. nekem a végleges szakértői papiromra az van rá irva csak akkor kellmennem ha az állapotom romlott.akkor ilyekor mi van?én se értek egyet vele.meg alázzk a beteget és az orvost is megadja utánna elvetetik vele.

 

Ircsi

#176 Re: Véglegesítés

2012-09-05 16:23:20

#8: Janik40 - Véglegesítés

Foglalkozik ezzel  Orbán? Magasból tsz rá. Egyébként azt hallottam, hogy a véglegeseket nem hívják vissza.