Rokkantvadászat...

Quoted post

Spitzer Tibor

#259 Re: Tisztelt Spitzer Tibor Úr !

2012-01-24 06:51

#258: 1956=56 - Tisztelt Spitzer Tibor Úr !

Tisztelt 258-as hozzászóló !

A nyílvántartott álláskeresőkből kiszámított 11 %-os szám önmagában is nagyon magas. Ez igaz is, de vannak olyan területek ahol a munkanélküliség jóval magasabb. (Észak Alföld, Dél magyarország egyes régiói. Sok olyan falu van ahol majdnem száz százalékos, csak a polgármesteri hivatalnál tudnak néhányan dolgozni.)Nekem nem az a gondom, hogy ki dolgozzon ? az egészségkárosodott vagy a "csak" munkanélküli, hanem az hogy egyik sem tud. Az állami macera meg csak többletköltségeket eredményez... és további állapotromlást. Egy racionális állam, lépésenként alakítja a dolgokat, nem pedig ötletel valamit aztán utána próbálja kijavítani. Ez nálunk kormányoktól függetlenül működik sajna.

Válaszok

Marika néni

#398 Re: Re: Tisztelt Spitzer Tibor Úr !

2012-05-24 07:23:21

#259: Spitzer Tibor - Re: Tisztelt Spitzer Tibor Úr !

Sajnálatos módon,koncepciós eljárás folyik a beteg emberek ellen !Elfogadható lenne az eljárás akkor,ha az újabb megitélési kritérium szerinti felülvizsgálat eredményét,bevételeit nem határozták ,tervezték volna meg előre!Már eleve erre utal,a biztositási alapon müködő hivatal elnevezése is Kormányhivatal,csak azért,hogy tudják,hol a helyük,mihez tartás végett ! Mint érintett alaposan tájékozódtam,az idevonatkozó törvény és rendelettekben.. Káosz uralkodik-e tekintetben.Az irományokból,amit kapok ez derül ki.Postázva olyan tályékoztató,melléklet,amiből szürd ki találd ki ,mit is akarnak tőled.A leutóbb a felülvizsgálatra berendelés időpontjához csazolva egy új ügyszám,olyan iratok bekérése,aminek semmi köze az egészségkárosodott személyek ellátásaihoz,lecke könyv stb.Közkincsé teszem esetem. Nem voltam végleges rokkant,minden esedékes felülvizsgálaton megjelentem,1996 ótav született néhány szakvélemény,a legutóbbi 2010-es felülvizsgálaton összervezeti egészségkárosodás értéke 72%, rehabilitálható,de komplex rehabilitációja nem javasolt,felülvizsgálata jelen állapotában nem szükséges!Ami a mai fogalmak szerint megmaradó egészségem kevesebb mint 30 %.A komplex felülvizsgálati kérelmet,állapotrosszabodás bejelentéssel egy boritékban postáztam.Erre a Hivatal május elsejével beszüntette ellátásom,uj igénylőlént rakott be a rendszerbe ! Elméletileg a korábbi 61,5 %-os ellátás helyett az átlag jövedelmem 70 %-ra lennék jogosult,de mivel uj belépőként kezdi meg felülvizsgálatomat és a kérelem benyujtását megelőzően nem volt értékelhető jövedelmem,a minimálbér 55 %-a.Odafigyelni sorstársaim,és a végtelenségig harcolni igazunkért,az esetleges pereskedés esetén,lehet költség mentesitést kérni ! Ne adjuk könnyen magunkat.Bennünket nem csak a betegségünk,az egészségügyi ellátás milyensége,a gyógyszerkassza kiadásainak csökkentése ! Egyszóval a teljes ellehetetlenités felé sodornak.Itt a vak embernek is meg kell jelennie felülvizsgálaton, természetesen betegszállitóval,megaláznak,embereket,csak,hogy a hatalmi ambicióikat kiéljék! A bizottság már nem három,hanem négy fős.Ezen a téren már 25-al növekedett a foglalkoztatottság.Ha esetemet nézem,memória problémáim vannak,ez a már meglévő betegségeim alapján is eléfordulhat,de miért is ne vizsgáltassuk ki,ha már rákényszeritenek egy felülvizsgálatra,volt CT,EEG,röntgen ,nyakiultrahang,gondolom ezt is kifizeti az egészség biztositó! Személyiségi jogaim megsértéséért pert fontolgatok ! Nem kivánom senkinek átélni azokat a pillanatokat,amikor azt a bizonyos biritékot felbontottam.Bár végül is ellátásom nem az utalás napján,de még a tárgyhánapban megkaptam.Az elmult egy hónap folyamatos hasmenéssel telt ! Amit a kilátásba helyezett intézkedés okozott ! Nos ott volt a máik kérdés mi lesz az egészség biztositásommal ? Szerintetek milyen itélet születhet egy esetleges vagyoni és nem vagyoni kártéritési perben,a személyiségi jogaim megsértése miatt !Elég egy elnézést kérünk és ezzel az egész meg sem történt. Csak az a gond,hogy ők is pontosan tudják,ilyen állapotú emberek esetében a jogaik érvényesitésére, fizikai állapotok anyagi helyzetük alapján képtelenek.Ez olyan,mint a kiöregedett,fogatlan beteg,végelgyengülésben szenvedő oroszlánt lelőni,és azt bátor hőstettnek feltüntetni.Bár őszintén szólva,megprópáltatásaink hamar véget érnének,ha sorba állitanának bennünket és lelőnének. Vajon mit jelent a 7/2012(II.14) Rendeletben a rehabilitálhatóság szempontjainál a hátrányos helyzetü csoporthoz tartozás ! Diszkiminálnak életkor,vagyoni helyzet, iskolázottság,talán még bőrszin alapján is.Uniós állampolgárként enyire van jogunk.Várom,melyik érdekvédelmi szervezet fogja alkotmány birósági felülvizsgálatot kérni a CXCI 2011 évi törvény miatt. Kik fognak érdekünkben lépni ! Politikai párt! Ne feledje el az MSZP sem,hogy a rehebilitációs járadékot ők vezették be,ők alkották meg az összervezeti egészség károsodás fogalmát !Nem állitom,hogy nem voltak visszaélések ezen a területen,de nem azok felderitése folyik,itt nem arról van szó,hogy megbüntetem azokat akikre rátudom bizonyitani a csalás tényét ! Egyébként is több szereplős a történetl,a szakértők ellen is lehet vagyonosodási vizsgálatot kezdeményezni ! Az igaszság kideritése itt senkinek nem érdeke ! Holott a diMagnosztizált betegségeket,az egészség biztositás adataival összevetve érdekes következtetésekre lehetne  jutni !Mi beteg emberek is pontosan tudjuk,kikkel szoktunk találkozni a járóbeteg szakellátáson,az orvosi rendelőkbe,gyógyszertárakba.