Nyílt levél a döntéshozókhoz! - Köszönöm a Probstner János

Quoted post


Vendég

#10

2011-11-18 22:07

A Studio gyûjteménye Europa legizgalmasabb és minden a keràmiàban jelentôs ujitàsrôl és tanusàgot tevô gyujtemény.Francia orszàgban,ahol élek a mûvészi keràmi megujulàsànak a helyszine mellett Vallauris, ahol Picasso, Capron Portanier,Derval és sok màs mûvész alkotott magyar keràmia referansz; és a KeràmiaStudio egy kôvetendo^o példa.
Sajàt élményem ; hogy a Vallauris-i Vàrosi Keràmia Iskolàban ahol professszionàlis képzés folyik; 1998-ban egy magyar keràmikus vàzàjànak a lemàsolàsa volt a vizsgàn a feladat.
Igaz hogy elfogult vagyok mert Kecskeméten dolgoztam;és igy végignéztem a Studio felépitését; és megszûletését.
De ez az ôsszvonàs nagyon ijesztô; ti; màs "ôsszevonàsok " is tôrténnek pl a Szépmûvészeti M. és a Nemzeti Galériàjé;amin érdemes elgondolkozni, hogy milyen mozgatok rejlenek môgôtte.
Ami az alkotàsok értekesitésének az ôtletét illeti,sajnos làtszik hogy akik ezt kitalàltàk a magyar piacot nem ismerik, vagy leértékelnének, vagy egy kinai vagy orosz gyûjtôre ,gjûjtôkre szàmitanak.
elnézést az ékezethibàkért;
Hôfle Valéria
tolmàcs, muzeumi tàrlatvezetô, mûvészékszer alkoto

Válaszok


Vendég

#11 Re:

2011-11-18 22:09:20

#10: -

stravinszki