Nyilatkozat a magyar súlyemelés jövőjéért!

Quoted post


Vendég

#13 Re: Re:

2015-12-15 07:27

#11: Fekete L. A.szántó - Re:  

 Amire kismillió más sport sokkal alkalmasabb. A gyerek nem arra való, hogy tönkremenjenek az ízületei irreális súlyok emelgetése miatt. A fiúk inkább focizzanak, a lányok meg ne úgy nézzenek ki, mintha elfuserált férfi gnómok lennének, ahogy látni egy-egy közvetítésben.

Válaszok


Vendég

#14 Re: Re: Re:

2015-12-15 13:39:39

#13: - Re: Re:  

 Értem a szándékát és tiszteletben tartom a véleményét, viszont a témával kapcsolatban engedjen meg néhány további gondolatot. A fiatalok súlyemelő edzéseken alkalmazott terhelése a fokozatosság elvére épül. Az izületük, az ideg-izom rendszerük ennek megfelelően fejlődik, a terhelési szintek változásához folyamatosan alkalmazkodik. Az edzéseken és a versenyeken a teljesítőképességüknek megfelelő súlyokat emelnek (nem irreális súlyokat). Ilyen szintű terhelés mellett kicsi a sérülés veszélye, az egészség sem károsodik. A súlyemelésben előttünk járó nemzetek igen fiatalkorú versenyzőinek kiváló eredményei (gondolom) igazolják a leírtakat. Abban egyetértünk, hogy a gyerekek testi épségét fokozottan óvni, védeni kell, mivel a sport sérüléssel is járhat. Meggyőződésem, hogy a "kismillió" sportág és a foci mellett a szakszerűen irányított súlyemelésnek is helye van, nem teszi tönkre az izületeket, ellenben komplex módon fejleszti a gyerek személyiségét. Erre az iskola és a család közössége egyre kevésbé alkalmas.   A női súlyemelők megítélésében (elfuserált férfi gnóm) vitatkozom Önnel. A női súlyemelők között nagyon sok attraktív hölgy található, persze vannak  olyanok is, akikkel  nem bánt annyira kegyesen a természet. Ilyen az élet....

Rádi Mariann

#21 Re: Re: Re:

2015-12-27 09:26:15

#13: - Re: Re:  

  Nem hinném, hogy "elfuserált férfi gnóm" lennék vagy bármely másik sportársam... :-) Szerintem keveri a súlyemelést a női testépítéssel... :-)

RAW forever

#27 Re: Re: Re:

2016-01-20 08:26:16

#13: - Re: Re:  

 Tisztelt Vendég!

 

Mint ma is aktív erőemelő - fekvenyomó, és 3 erősportot űző fiúgyermek édesapja bátran állítom hogy megfelelő szakmai felkészítés valamint irányítás alatt egy gyermeknek sem fognak "tönkremenni az izületei". Mint minden más sportágban, itt is érvényesül a fokozatosság elve, azaz a gyermek az aktuális fizikai állapotának megfelelően van tehelve. Mint ahogy pl egy box edzésen sem azzal kezdenek hogy ringbe állítanak két kezdőt, az erősportokban sincs ez másképp. Szó nincs "irreális súlyokról..." Jómagam is tagja voltam - vagyok egyesületnek, ahol nem  ritka látvány a 6-7 éves(!) "súlyemelő palánta". :) Ebben a korban először is még a gyakorlatok (szakítás, lökés) koreográfiáját illetve az azok részelemeit (láblökéses nyomás, elölről guggolás...stb)   sajátítják el (tornabottal - seprűnyéllel, azaz terhelés nélkül) ) a srácok (lányok is!), majd ezt követően a megfelelő fizikai és erőnléti felkészítést követően fokozatosan emelik a terhelést a gyermekek számára. Pl.  Nagy Ákos sporttársam oldalán látható egy kb 6-8 éves kisember, feje fölött "óriási" súlyokkal... :)  Nos.. léteznek Un. "placebo súlyok" (pont gyermekek számára fejlesztve /gyártva, melyek arra hivatottak hogy a gyermek korcsoportú versenyeken-edzéseken a gyakorlatok látványát és ezzel együtt a kisemberek önbizalmát is emeljék... :) )   melyeknek a fizikai méretei kb. megegyeznek egy pl. 25 Kg os (piros) szabvány olimpiai súlyemelésben használatos súlytárcsáéval. Mindezek mellett ezeknek a "műtárcsáknak" méreteik ellenére a valós súlyuk mindossze 1 - 2 Kg, mivel üreges műanyagból készülnek. Szoszo... Én a kb 25 éves sportmúltam során amit egyesületekben 7 - 12 éves gyermek korcsoportok mellett töltöttem el, nem találkoztam kopáspól eredő izületi károsodott avagy sérült gyermekkel. Sportbalesetek / huzódások, ficamok persze náluk is előfordulnak mint minden más sportág esetében is. Foci, dzsudó, karate, tenisz..soroljam? Sőőőt!  Olyan "gyermeket" is ismerek akit 8 éves kiskölyök korában láttam először lent a teremben, a mai napig "súlytemel" (ma 27éves eredményes erőemelő) és semmi baja az izületeinek. Tehát fentiek tudatában bátran kijelentem és vállalom hogy az Ön megitélése téves, és félelmei alaptalanok a gyermekek súllyal való fizikai terhelésével kapcsolatos izületi és egyébb kopásokat tekintve. Persze kihangsúlyozom, mindez csak akkor(!) érvényes ha megfelelő szakmai irányítás alatt végzik az edzéseket, és maguktól Ők "nem mennek fejjel a falnak" pl. az egymás előtti (avagy szülő felé mutatott... gyakori sajnos! )  megfelelési kényszerből,  korcsoporton belüli rivalizálásból vagy akár virtusból. Ebben a korban még hajlamosak összekeverni a "versenyt" a "versengéssel", ami ugye nem ugyanaz...

 

Sporttársi(?) üdvözlettel