Megfelelőbb nevet az Egyetemnek!

Quoted post


Vendég

#3

2015-12-03 11:15

Azért írtam alá ezt a petíciót, mert hiába támogatja az Kecskeméti Főiskolát a Pallasz Athéné alapítvány miközben nagy részt csak az új kar létrehozását segíti. Nevezzék el az új kart Pallasz Athénéről vagy amit akarnak, de egyáltalán nem illik ez a név a GAMF-hoz és a Kertészeti Karhoz (hiszen mi köze van Pallasz Athénénak ezekhez az ágakhoz). Mi köze van Pallasz Athénének Magyarországhoz? Miért nem találtak megfelelőbb személyt, akiről el lehetne nevezni? Magyarországnak van a legtöbb Nobel-díjas feltalálója és még mindemellett számtalan olyan ember van, akinek a munkássága tükrözhetné az Egyetem színvonalát és lehetőségeit. Emellett nem gondolnak ésszerűen a jövőre. Ha éppen felsőoktatási intézményt kereső diák volnék biztos vagyok benne, hogy nem mennék olyan intézménybe, aminek ilyen röhejes neve van és szerintem a diákok 90%-a így van vele. Szerintem elég elgondolkodtató. Nem tudnak gondolkozni vagy csak az a terv hosszú távon, hogy ne legyen megfelelő diák és bezárják az intézményt? Nagyon sok kérdés és nagyon sok olyan dolog felmerül a diákok és nem diákok fejében is, hogy vajon miért? Sokan ezt a kész vicc kategóriába sorolják és olyan poénok készültek belőle, amik egy Stand Up Comedy műsorban is megállnák a helyüket, de ez teljesen jogos a részükről is. Az itt diplomát vagy egyéb szakmát stb. megszerző most még diákok vagy jövendőbeli diákok, hogy fognak érvényesülni a munkaerő piacon? Én erre tudom a választ. Nagyjából sehogy. Nem fogják a munkaadók komolyan venni azokat munkavállalókat, akiknek a diplomája ilyen nevű helyről származik. Miért ne vennék? Gondoljanak bele, maguk komolyan vennék? Ez teljesen jogos a munkaadók szemszögéből is. Elég átgondolatlan ötlet volt ez. Mindenkit arra biztatok, hogy aki tudja töltse ki ezt a petíciót.

Válaszok

Nevek harca

#29 Re:

2015-12-03 16:31:22

#3: -  

Természetesen komolyan vennék, hiszen az intézmény rendelkezik akkreditációval és minden szükséges papírral. A munkaadónak teljesen mindegy, hogy, hogy hívják azt az intézményt, ahol a munkavállaló végzett. Neki az számít, hogy megfelelő tudással rendelkezzen. Ha ezt a tudást a "Pallasz Athéné Egyetem" adja, akkor az semmiben nem fog különbözni attól mintha a "Kecskeméti Egyetem" adná. Ne állítsunk már butaságokat.

A világon egyébként rengeteg "xy-i Egyetem" elnevezésű kamuegyetem van, ez nem érv. Maga a név semmit nem számít!!!