Követeljük a Jobbik bírósági betiltását!

Quoted post


Vendég

#2

2015-09-20 16:03

Kedves Péter!
Önben most nagyon mélyen csalódtam.
Sajnálattal kell tudomásul vennem, hogy a menekült politikának ezen oldalán áll.
Kíváncsi leszek hogy fog gondolkodni a bevándorlás kérdésről 4-5 év múlva.

Válaszok


Vendég

#5 Re:

2015-09-20 17:13:45

#2: -  

 Kedves Vendég!

Önben most nagyon mélyen csalódtam.

Sajnálattal kell tudomásul vennem, hogy az önjáróvá lett hatalomnak sikerült az Ön minden figyelmét az - egyébként majd' minden egyezményt és EU-normát felrúgó módon kezelt - menekültproblémára irányítania. Kíváncsi leszek, hogy fog gondolkodni az ország helyzetéről 4-5 év múlva, amikor a menekültáradatot kiváltó problémák halmaza remélhetően már csak halványodó, de rögzített tanulságú, rossz emléke lesz mindannyiunknak, beleértve azokat a bevándorlókat is, akik Európában tervezik az életük folytatását, és azokat is, akik visszatérnek a hazájukba, hogy újraindíthassák ott az embernek való, kiszámítható és főleg békés perspektívájú életet.

Mielőtt azonban ismét elkalandozna, megismétlem a lényeget: "Kíváncsi leszek, hogy fog gondolkodni az ország helyzetéről 4-5 év múlva...". Persze, könnyen lehet, hogy addigra más lehetőségek kínálkoznak az istenadta hangolására, az is lehet, hogy addigra sok minden megváltozik, például - mert derűlátó, e miliőben mondhatja akár, hogy gyermekien naiv vagyok - nem kizárható annak az esélye se, hogy megváltoznak a hazai, mentális arányok: az (ügy- és sorsdöntő) többségnek megjön (végre) az esze..., és nem hajlandó többé, mások önkényuralmát mélyülő szorongással kiszolgálva, sanyargatni, elnyomni, ám annál inkább - a felismert és végre helyesen (intelligensen!) értelmezett közérdekből is - boldogan és boldogítóan megvalósítani autentikus önmagát.

Derűs üdvözlettel

Novák László

(a déli határvidékről, Szegedfalváról)