Tiltakozás a Nemzeti Pedagóguskar etikai kódexe ellen

Quoted post


Vendég

#4

2015-08-13 05:17

Képzeld el! Nagyon vidáman és teljes méltóságban töltöttem a diákéveket. Olyan útravalót kaptam a 60-as-70-es években, amely a mai napig kitart. Volt hangversenyre járás kötelezően negyedévenként, meg kirándulás szűkebb és tágabb környezetünk, értékeink megismerésére. És ezeken mindenki részt vett. Nem volt megkülönböztetés a tanulók között anyagi háttér vagy bármi más miatt.

Válaszok

catalina

#10 Re:

2015-08-13 14:53:07

#4: -  

 Valóban.

És volt mellette kötelező november 7. ünnepség, kötelező egyenruhában és kötelező menetdal és órákig tartó vigyázállás, stb.

És bizony volt megkülönböztetés, mégpedig származás szerint.

És volt a pedagógusoknak adatszolgáltatási kötelezettsége azokról a tanulókról, akik hittanra jártak, és/vagy akiknek a szülei vallásosak voltak.

És a Biblia puszta elolvasását sem nézték jó szemmel a hatalomban, az értelmezéséről már nem is beszélve.

És...  Vég nélkül folytathatnám.

Annak ellenére, hogy én is vidáman, viszont kevésbé méltóságban töltöttem a diákéveimet a 60-as, 70-es évek fordulóján.

...És az én útravalóm is tart még, amit azoktól a tanáraimtól kaptam, akik kitartottak és megőrizték az emberségüket azokban a nehéz időkben is.