Petició a "deviza" és lakáshitelesekért

Quoted post

Köbüki

#21

2011-07-19 22:58

Én négy éve vettem fel. Nem autóra, lakásra úgy, hogy előtte 10 évig albérleteztünk. 50% önerőnk volt, így gondoltam egy "merészet" -albérletbe úgyis kidobom - fizessük magunknak. Nem hívnak Lákátosnak, 1 gyerekem van - ami az én bajom :D Segílyt 1x kértem - akkor sem adtak:D Így "köszönöm" a hitelt, még van 6 évem remélem valahogy kihúzom. Ha nem, akkor vígasztalódok azzal, hogy az albérlet most már olcsóbb lesz mint a havi törlesztő részletem és akkor "megmenekültem"..............???????????????????

Válaszok

katryn

#452 Re:

2011-08-25 18:14:22

#21: Köbüki -

Hát ez borzasztó ami ebben az országban megy.

Én 2005-ben vettem fel CHF alapú hitelt, 10 évre. 6 éve pontosan, akarom mondani a fizetési határidő előtt fizettem. Minden hónapban 22.-e a határidő , de én mint rendes fizető ügyfél, 10.-én fizetéskor rögtön kifizettem az aktuális törlesztőrészletet. Tehát havonta 2 héttel hamarabb kifizettem, nem kaptam köszönő levelet a banktól.

Ellenben a július hónapban 2 héttel később adtam fel, és máris augusztus 8. keltezéssel kaptam  egy levelet, hogy 8 napon belül fizessem ki, különben azonnali hatállyal felbontják a szerződést.

Teljesen lojális és megértő a bank! Érdekes az hogy 6 éven keresztül minden hónapban 2 héttel hamarabb fizettem az valahogy nem zavarta!